Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2016 roku?  (Przeczytany 1010044 razy)

Offline mackol93

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Cel: SA PSP POZNAŃ
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2150 dnia: Czerwiec 03, 2016, 08:06:23 »
Mam takie pytanie, większość pewnie już spekulowała ile może uzyskać max-min punktów na sprawności  :P
Podzieli się ktoś tą informacją? Ciekawy jestem jak jesteście przygotowani :szalony:
Wczoraj dzwoniłem do wróżbity Macieja i mi powiedział, że wszystko na maxa zaliczę.
Ze sportu na dużo punktów nie liczę.

Offline Solan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2151 dnia: Czerwiec 03, 2016, 09:52:38 »
Mam takie pytanie, większość pewnie już spekulowała ile może uzyskać max-min punktów na sprawności  :P
Podzieli się ktoś tą informacją? Ciekawy jestem jak jesteście przygotowani :szalony:
Wczoraj dzwoniłem do wróżbity Macieja i mi powiedział, że wszystko na maxa zaliczę.
Ze sportu na dużo punktów nie liczę.
podasz nr do Macieja wróżbity bo chciałbym też zapytać czy się dostanę a jak tak to kiedy później mnie na sgsp wyślą  :klol:

PS.
LUBELSKIE!!! Zgłaszać się
Lubelskie

Offline gosc96

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2152 dnia: Czerwiec 03, 2016, 12:08:33 »
Jak dla mnie nawet minus 10 bd satysfakcjonujące, byle przejść do testów i tam coś zdziałać.

Ponawiam pytanie:

Co do zaswiadczenia lekarskiego, jak myslicie, rodzinny lekarz go wypisze po pokazaniu np ksiazeczki zdrowia? Czy trzeba bd isc do medycyny pracy? No i czy trzeba bd za to placic?

Offline Piotr771

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2153 dnia: Czerwiec 03, 2016, 12:25:19 »
Nawet książeczka zdrowia nie będzie Ci potrzebna (swoją drogą założyłeś nową? ta po urodzeniu jest do 18 r ż), wypisze :)
Panowie może ktoś napisać coś więcej o życiu w sapsp, albo odesłać w konkretne miejsce?  Czy podczas unitarki można liczyć na jakąś przepustkę / odwiedziny? Jak to wygląda już na szkole? Czytałem że raz na 3 dni? Jak jest z weekendami, bo wtedy nie ma zajęć?

Offline gosc96

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2154 dnia: Czerwiec 03, 2016, 12:32:51 »
z tego co mi wiadomo to na unitarce siedzisz 2 miesiące bez jakiegokolwiek kontaktu z rodziną ( ewentualnie listy, za które podobno robi sie pomki czy coś takiego) potem zostajesz strażakiem po unitarce i masz półtorej roku nauki w systemie skoszarowanym i to czy jedziesz do domu na weekend zalezy od przełożonego ( podobno w krakowie da sie co tydzień jeździć do domu) na drugim roku w okolicy marca są praktyki az do końca drugiego roku i na koniec egzamin i do pracy. Co do wakacji to chyba 2 tygodnie tylko są miedzy 1 i 2 rokiem. A co do praktyk to chyba w krakowie odbywają sie na miejscu a w CS dało sie wybrać miejsce gdzie sie chce, ale tylko śląsk, a teraz podobno komendant decyduje, ale może pójdzie sie dogadać
Tyle udało mi sie dowiedzieć z forum i jednostki psp od absolwentów.

Offline wrona

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
  • SA Poznań, WSOWL
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2155 dnia: Czerwiec 03, 2016, 13:25:07 »
Na weekendy można wracać do domu, o ile komendant nie zadecyduje, że trzeba zostać w szkole i coś zrobić. Sobota to taki dzień "porządkowy", sprzątanie itp dlatego jak wypadnie na ciebie to musisz zostać na cały weekend  ^_^. Niedziela to podobno dzień święty i żadnej pracy nie ma. Sprawdzone info od dobrze zorientowanej osoby. Co do unitarki to jak kolega wyżej napisał - zero kontaktu.

Eh, powiem wam, że chciałbym te testy mieć już za sobą. Niby "wakacje" ale w ogóle tego jakoś nie czuję. Wstaję rano, jem śniadanie, zbieram myśli, robię kawę i do nauki. Po kilku godzinach trening - zwykle 2 godziny, znowu nauka, wieczorem dopiero mam czas dla siebie. No i czasami utnę sobie drzemkę w ciągu dnia jak już naprawdę nie mogę. Wstaję rano i za chwilę jest wieczór, tak dzień w dzień  :gwiazdki:. Także czy zdam, czy nie zdam, na pewno poczuję ulgę, że mogę wreszcie odpocząć.

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2156 dnia: Czerwiec 03, 2016, 14:00:15 »
Ja sobie zrobiłem trzy dni luzu od jakichkolwiek treningów bo byłem trochę przemęczony ale już odpocząłem i jutro od nowa zapie****am na 110% :-D

A nauka to codziennie leci po 2-3 godziny, przerabiam testy, wczoraj odgrzebałem zeszyt z fizyki rozszerzonej ze szkoły średniej cały zapisany więc mam sie czego uczyć, chociaż nauki mam dosyć, człowiek mature napisał niedawno i dalej trza sie uczyć ale coś za coś :-P

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2157 dnia: Czerwiec 03, 2016, 14:07:26 »
Ja sobie zrobiłem trzy dni luzu od jakichkolwiek treningów bo byłem trochę przemęczony ale już odpocząłem i jutro od nowa zapie****am na 110% :-D

A nauka to codziennie leci po 2-3 godziny, przerabiam testy, wczoraj odgrzebałem zeszyt z fizyki rozszerzonej ze szkoły średniej cały zapisany więc mam sie czego uczyć, chociaż nauki mam dosyć, człowiek mature napisał niedawno i dalej trza sie uczyć ale coś za coś :-P

Jak się pomyśli, że jeszcze miesiąc a mięśnie już nie dają rady to pozostaje odpoczynek  :huh:

Offline sammy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2158 dnia: Czerwiec 03, 2016, 14:11:33 »
Matko, ale głupoty o szkołach piszecie, komendant rzeczywiście nie ma co robić tylko zastanawiać się czy zostawić kogoś na weekend czy nie ^^ Szkoła to nie tylko zajęcia ale i służby, więc jeżdżenie co tydzień do domu to tylko zaraz po ślubowaniu a i to nie we wszystkich szkołach. Kto się dostanie zobaczy jakie na forum dyrdymały wypisują a każdy wierzy :D

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2159 dnia: Czerwiec 03, 2016, 14:16:07 »
Przeciążyć się nie można wiem to sam po sobie i jak czuje że jestem przemęczony i nogi odmawiają posłuszeństwa to lepiej zrobić te kilka dni luzu, chociaż psychicznie to nie wypada korzystnie bo gdy nie trenuje kilka dni mam wrażenie że wszystko podupada chociaż w rzeczywistości tak nie jest  :huh:

Offline 0rz3ch

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2160 dnia: Czerwiec 03, 2016, 22:26:55 »
:D To ja chodze do roboty... wstaje o 5:30 i wracam przed 7 a pozniej nauka + trening. Nie wyrabiam na zakretach :P

Offline Jozekk14

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2161 dnia: Czerwiec 04, 2016, 17:14:41 »
Witam , startuje już drugi raz ale widzę ze przepisy naboru się lekko zmieniły dlatego też stąd moje pytanie

Czy list ze szkoly dostanę dopiero po przesłaniu zaświadczenia czy to nie nic ze sobą wspólnego , bo wiem że to rok temu okazywało się papier osobiście w dniu testów ? :)

Taka ciekawostka :
Kumpel który był na dniach otwarty w Krakowie mówi ze była możliwosc przystapienia do harvardu jak sie okazalo tylko 2/10 chłopaków zdało :P

Offline jarek0770

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2162 dnia: Czerwiec 04, 2016, 18:34:28 »
Kto z lubelskiego to zapraszam pw ;) zbieramy kilku  żeby pojechać do cspsp ;)

Offline eryko95

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
  • SA Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2163 dnia: Czerwiec 04, 2016, 18:57:04 »
Jak forma ??
Jakie wyniki z Harvarda macie ?
Ja miałem 73
Obecnie 86
Bo walczyć trzeba do końca!

Offline damianwlkp1922

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Cel SAPSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2164 dnia: Czerwiec 04, 2016, 19:13:15 »
Jak forma ??
Jakie wyniki z Harvarda macie ?
Ja miałem 73
Obecnie 86
zima 83~ obecnie 100~

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2165 dnia: Czerwiec 04, 2016, 20:06:59 »
Jak forma ??
Jakie wyniki z Harvarda macie ?
Ja miałem 73
Obecnie 86

zima +/- 75 teraz +/- 95

Offline Jako97

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Cały czas do przodu :D
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2166 dnia: Czerwiec 04, 2016, 20:24:57 »
Czy jest na forum osoba która w ubiegłych latach dotarła do etapu basenu ?
Wiem że wątki były już nie jednokrotnie tu poruszane ale odpowiedzi były różne. A chodzi mi o
- Czy przy starcie i nawrocie można odbić się od ścianki basenu ?
- Czy styl dowolny który widnieje na opisie naboru dotyczy kraula czy stylu dowolnie obranego przez siebie ? Chodzi mi o to czy ludzie pływają tam innym stylem niż kraul.

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2167 dnia: Czerwiec 04, 2016, 20:43:08 »
Z tego co czytałem z tematów kto do SA PSP 2014/2015 to można jakim stylem się chce, przykładowo jeden mecenas pisał że pod koniec gdy wiedział że czas ma dobry i wyprzedził wszystkich popłynął sobie żabką, drugi zaś pierwsze 25m kraulem, drugie na plecach.
Odbijać się z tego co czytałem można, jedyne co jest zabronione to zatrzymywanie się przy ścianie basenu i stawanie na dnie basenu.

Offline necyk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2168 dnia: Czerwiec 04, 2016, 21:15:57 »
Czy jest na forum osoba która w ubiegłych latach dotarła do etapu basenu ?
Wiem że wątki były już nie jednokrotnie tu poruszane ale odpowiedzi były różne. A chodzi mi o
- Czy przy starcie i nawrocie można odbić się od ścianki basenu ?
- Czy styl dowolny który widnieje na opisie naboru dotyczy kraula czy stylu dowolnie obranego przez siebie ? Chodzi mi o to czy ludzie pływają tam innym stylem niż kraul.

Dla mnie abstrakcja jest brak skoku do wody, ale w jakis sposob zrozumiale, nie kazdy musi to umiec, bądź się tego obawia.
Styl dowolny to jak sama nazwa wskazuje, dowolny, mozesz nawet i pieskiem, byle zmiescic sie w czasie. Styl dowolnie inaczej nazywany kraulem, poniewaz jest to najszybszy styl plywacki i dlatego tak sie przyjelo. Oczywiscie jezeli mialbys zabke na poziomie kraula, móglbys smialo plynac zabka :)
Odbicie jest wskazane, a nawet obowiazkowe, bez tego zanim sie rozpedzisz, stracisz duzo cennych sekund. Jak pisal kolega wyzej, jezeli nie czujesz sie na silachh by przeplynac calosc kraulem, smialo mozesz 25 kraul, 25 grzbiet. Warto nauczyc sie nawrotow pelnych, zysk kolejnych sekund :)

Pozdr.

Offline LucasPSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2169 dnia: Czerwiec 05, 2016, 10:28:38 »
Forma
Harward 120-130 zależne od dnia w sumie tylko 2 czy 3 razy robiłem.
50m cały czas na pełnym gazie ćwiczone, nie mam pojęcia ile  , ale czuję moc :D być może ok 7,00sek.
1000m myślę, że 3:00min bedą +/-
drążek typowo siłowo , bez chwiania się jak małpa 15-18.
hmm basen byłem 3 razy- pompa jest , ale na pełnym gazie uda się z 45-50 sek. przy w miare dobrym nawrocie\
Testy przygotowany jestem już 100%, powtarzam tylko, z tym , że startuję 4ty raz, więc nie dziwcie, sie , ze tak a nie inaczej i długo sie przygotowywałem, harward jakby kto pytał skąd taki wynik ? mam wyćwiczoną bradykardię, trenuję od dziecka sporty, teraz od 7 lat sporty walki, w chwili obecnej zdaje egzaminy i bronię się na ratownictwie medycznym i to tyle :D

Offline Marcin__955

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 238
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2170 dnia: Czerwiec 05, 2016, 11:09:03 »
@LucasPSP JAkie masz tętno spoczynkowe?
"Nie bój się dużego kroku. Nie pokonasz przepaści dwoma małymi." David Lloyd George

Offline LucasPSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2171 dnia: Czerwiec 05, 2016, 11:29:26 »
46-50 max , w gorsze dni mam 60 max 65 ale to rzadko,  dziś mam rowne 50 np. biorę zwyżkę na to , że na testach będzie stres i na pewno bedzie mniej niż w domu, ale myślę , że nie tak dużo , stres jest co roku , mniejszy ale jest  :D niestety,  generalnie norma jeśli chodzi o tętno to jest 60-100, znam ludzi co trenują też dużo a mają po 80-90 , więc różnie z tym bywa

@LucasPSP JAkie masz tętno spoczynkowe?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2016, 11:33:40 wysłana przez LucasPSP »

Offline necyk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2172 dnia: Czerwiec 05, 2016, 13:25:23 »
Ktoś ma info ile jest w KRK ? :) Dzieki

Offline 0rz3ch

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2173 dnia: Czerwiec 05, 2016, 13:58:27 »
Jak forma ??
Jakie wyniki z Harvarda macie ?
Ja miałem 73
Obecnie 86

Harvard na 120-130 jak kolega wyzej, zastanawia mnie tylko te 2/10 ktore zdaly krk na dniach otwartych i na wczesniejszych stronach rowniez o tym pisali ze na 30 osob tylko 3 zdalo o.O Jak sie zestresuje to sie potkne o ten stolek i po zawodach...

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2174 dnia: Czerwiec 05, 2016, 15:37:32 »
46-50 max , w gorsze dni mam 60 max 65 ale to rzadko,  dziś mam rowne 50 np. biorę zwyżkę na to , że na testach będzie stres i na pewno bedzie mniej niż w domu, ale myślę , że nie tak dużo , stres jest co roku , mniejszy ale jest  :D niestety,  generalnie norma jeśli chodzi o tętno to jest 60-100, znam ludzi co trenują też dużo a mają po 80-90 , więc różnie z tym bywa

@LucasPSP JAkie masz tętno spoczynkowe?

Szacun za taką wydolność organizmu. Ja tętno spoczynkowe mam około 52-60 to max, raz miałem 50 jakoś a harward ostatnio 2 tyg temu mierzone 86, teraz może lepiej musze zmierzyć.