Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2016 roku?  (Przeczytany 1010025 razy)

Offline proevo10

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1750 dnia: Maj 11, 2016, 20:31:36 »
wczoraj

Offline Tysia

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1751 dnia: Maj 11, 2016, 21:01:12 »
Kiedy zaczliscie sie uczyc testow?
od października  :gwiazdki:

Offline 0rz3ch

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1752 dnia: Maj 11, 2016, 21:11:30 »
Czytalem wasze komentarze i tak mi sie przypomnialo ze nie wyslalem zgody na przetwarzanie danych O.o w tamtym rok wysylalem, wiec mam pytanie do tych co nie wysylali. Mieliscie pozniej jakies problemy z tym????

EdIT : Wszystko jasne, az mi wstyd  :wall:
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2016, 21:48:14 wysłana przez 0rz3ch »

Offline komar18

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1753 dnia: Maj 11, 2016, 22:16:24 »
Jeśli ktoś mówi, że wzory czy położenie pierwiastka to problem, to raczej nikłe szanse na dostanie się. Z fizyki trzeba znać około 130 wzorów. Szczerze? Mi zajął miesiąc na ich nauczenie i znam każdy na pamięć i w sposób taki, że wiem do czego służy i w jakich jednostkach są dane podstawniki, np. ile wynosi R - stała gazowa, czy Boltzmana. Więc jeśli komuś zależy to bułka z masłem, dla mnie też był to kłopot, ale polak potrafi i wymyśliłem sposób zajebiście prosty i wciągający do nauki wzorów, ale tak jak mówię, to wymaga poświęcenia, a wiedzą to Ci którym na prawdę zależy, a chemia, nic prostszego tylko siedzieć w temacie i samo Ci do głowy wejdzie co jest metalem, a co nie, jakie są wyjątki, charakter chodzi np, o amfoterycznosć itd. Tylko jeszcze raz podkreślam, ja od stycznia średnio poświęcam codziennie 4h na naukę, a w weekend powtarzam, a jeśli ktoś się uczy od pazdziernika tylko testów, to dużo ryzykuję, bo albo będa zupełnie inne zadania, bo była reforma i nie wiadomo co będzie, a wtedy może już oddać kartkę i iść do domu, albo jak juz mu się uda, to w szkole zginie śmiercią naukową, ponieważ kolega kończył SA PSP Krk i jeśli nie masz pojęcia o chemi i fizyce to lecisz, wiec sami odpowiedzcie sobie na pytanie co lepiej wybrać.   
P.S odnośnie tabeli rozpuszczalności soli, to jest bardzo proste, ale trzeba chcieć i być systematycznym

Offline Tysia

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1754 dnia: Maj 11, 2016, 22:18:16 »
Jeśli ktoś mówi, że wzory czy położenie pierwiastka to problem, to raczej nikłe szanse na dostanie się. Z fizyki trzeba znać około 130 wzorów. Szczerze? Mi zajął miesiąc na ich nauczenie i znam każdy na pamięć i w sposób taki, że wiem do czego służy i w jakich jednostkach są dane podstawniki, np. ile wynosi R - stała gazowa, czy Boltzmana. Więc jeśli komuś zależy to bułka z masłem, dla mnie też był to kłopot, ale polak potrafi i wymyśliłem sposób zajebiście prosty i wciągający do nauki wzorów, ale tak jak mówię, to wymaga poświęcenia, a wiedzą to Ci którym na prawdę zależy, a chemia, nic prostszego tylko siedzieć w temacie i samo Ci do głowy wejdzie co jest metalem, a co nie, jakie są wyjątki, charakter chodzi np, o amfoterycznosć itd. Tylko jeszcze raz podkreślam, ja od stycznia średnio poświęcam codziennie 4h na naukę, a w weekend powtarzam, a jeśli ktoś się uczy od pazdziernika tylko testów, to dużo ryzykuję, bo albo będa zupełnie inne zadania, bo była reforma i nie wiadomo co będzie, a wtedy może już oddać kartkę i iść do domu, albo jak juz mu się uda, to w szkole zginie śmiercią naukową, ponieważ kolega kończył SA PSP Krk i jeśli nie masz pojęcia o chemi i fizyce to lecisz, wiec sami odpowiedzcie sobie na pytanie co lepiej wybrać.   
P.S odnośnie tabeli rozpuszczalności soli, to jest bardzo proste, ale trzeba chcieć i być systematycznym

no ja samych testów się nie uczę

Offline komar18

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1755 dnia: Maj 11, 2016, 22:23:31 »
To sorki, bo tak zabrzmiało jakbyś tylko klepała na pamięć testy :komp:

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 687
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1756 dnia: Maj 11, 2016, 22:27:37 »
Jeśli ktoś mówi, że wzory czy położenie pierwiastka to problem, to raczej nikłe szanse na dostanie się. Z fizyki trzeba znać około 130 wzorów. Szczerze? Mi zajął miesiąc na ich nauczenie i znam każdy na pamięć i w sposób taki, że wiem do czego służy i w jakich jednostkach są dane podstawniki, np. ile wynosi R - stała gazowa, czy Boltzmana. Więc jeśli komuś zależy to bułka z masłem, dla mnie też był to kłopot, ale polak potrafi i wymyśliłem sposób zajebiście prosty i wciągający do nauki wzorów, ale tak jak mówię, to wymaga poświęcenia, a wiedzą to Ci którym na prawdę zależy, a chemia, nic prostszego tylko siedzieć w temacie i samo Ci do głowy wejdzie co jest metalem, a co nie, jakie są wyjątki, charakter chodzi np, o amfoterycznosć itd. Tylko jeszcze raz podkreślam, ja od stycznia średnio poświęcam codziennie 4h na naukę, a w weekend powtarzam, a jeśli ktoś się uczy od pazdziernika tylko testów, to dużo ryzykuję, bo albo będa zupełnie inne zadania, bo była reforma i nie wiadomo co będzie, a wtedy może już oddać kartkę i iść do domu, albo jak juz mu się uda, to w szkole zginie śmiercią naukową, ponieważ kolega kończył SA PSP Krk i jeśli nie masz pojęcia o chemi i fizyce to lecisz, wiec sami odpowiedzcie sobie na pytanie co lepiej wybrać.   
P.S odnośnie tabeli rozpuszczalności soli, to jest bardzo proste, ale trzeba chcieć i być systematycznym

kolega to widać najmądrzejszy chyba będzie na szkole. Dlaczego nie staruje do SGSP skoro to wszytko to tak łatwo wchodzi to matura to bzdura dla Ciebie, do tego co Ty możesz wiedziec o szkole jak nawet tam nie byłeś, a kolega może Ci opowiadać co chce  :fiuu:

Offline Tysia

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1757 dnia: Maj 11, 2016, 22:29:52 »
To sorki, bo tak zabrzmiało jakbyś tylko klepała na pamięć testy :komp:

wiem od tych co się dostali, że same testy nie  wystarczą podstawy chemii i fizyki trzeba znać, bo bez tego to się zginie :) zresztą studiuję na pierwszym roku gdzie kierunek opiera się na chemii i fizyce :) hmm... ale żeby na testach teoretycznych się sprawdzić trzeba jeszcze sprawnościówkę zaliczyć :P

Offline komar18

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1758 dnia: Maj 11, 2016, 22:30:12 »
Ohhh komentarz pozostawię już dla siebie. Powodzenia na testach, dostań się i bądz dobrym strażakiem, lepszym niż gościem forum...

Offline 0rz3ch

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1759 dnia: Maj 11, 2016, 22:32:17 »
Najpierw to trzeba przejsc harvarda :D:D

Offline komar18

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1760 dnia: Maj 11, 2016, 22:33:19 »
I odnośnie matury, gdzie kolega twierdzi ze dla mnie to pestka, to sprowadzę Cię na właściwą drogę, bo sugerujesz ze jestem najmądrzejszy, nie, Ja tylko mówię ze da się nauczyć tego co na maturze leży Ci człowieku na stole, bo masz gotowe wzory. Widzę chyba szkołę zawodową skończyłeś. Maks kierowca-ratownik Ci wróżę.

Offline komar18

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1761 dnia: Maj 11, 2016, 22:34:05 »
.

Offline 0rz3ch

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1762 dnia: Maj 11, 2016, 22:35:56 »
Kropka nienawisci

Offline komar18

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1763 dnia: Maj 11, 2016, 22:36:05 »
To fakt, harward to podstawa:)

Offline komar18

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1764 dnia: Maj 11, 2016, 22:37:27 »
Nienawiść jest dla ludzi mało inteligentnych. Dwa razy przesłałem wiadomość i edytowałem na kropkę, bo podwójny ten sam wpis, a nie wiem jak się usuwa

Offline Tysia

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1765 dnia: Maj 11, 2016, 22:38:09 »
no to jak już wszystko przejdziecie i się dostaniecie to wtedy będziecie sobie wróżyć kto jaką funkcję będzie pełnił, a teraz wyluzujcie sobie trzoszkę

Offline komar18

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1766 dnia: Maj 11, 2016, 22:41:05 »
Aj tam, pożartować też trzeba. A Ty Tysia sama w domu nauka, czy jakaś pomoc korepetytorska?

Offline 0rz3ch

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1767 dnia: Maj 11, 2016, 22:41:58 »
Ludzie czemu wy sie tak denerwujecie? z takimi nerwami to harwarda na 50 zdacie :D a wtedy faktycznie, nic tylko za kolko i za granice :P

Offline Tysia

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1768 dnia: Maj 11, 2016, 22:43:18 »
Aj tam, pożartować też trzeba. A Ty Tysia sama w domu nauka, czy jakaś pomoc korepetytorska?

sama jakoś ogarniam, ale Einsteinem na pewno nie będę :)

Offline Tysia

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1769 dnia: Maj 11, 2016, 22:44:58 »
a dla troszkę leniwych mam wszystkie wzory pospisywane z fizyki jak by ktoś chciał to mogę się podzielić :)

Offline komar18

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1770 dnia: Maj 11, 2016, 22:47:51 »
ile Ci się nazbierało w sumie wzorów?

Offline Tysia

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1771 dnia: Maj 11, 2016, 22:50:09 »
147  :gwiazdki:

Offline Wilqu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1772 dnia: Maj 11, 2016, 22:53:01 »
Wracając do tematów wzorów. Jasne, ze wszystkiego da się nauczyć, tylko każdy z nas jest człowiekiem i czasem wystarczy gorszy dzień, jakaś choroba bądź nerwy i jakaś stała czy wzór może wylecieć z pamięci.  :gwiazdki: Cytując mojego nauczyciela z czasów liceum: "Nie wymyślajcie na siłę, jest karta wzorów, pamiętajcie gdzie co jest i z nią się bawcie". Bo jeśli ktoś trochę liczy to na karcie znajdzie jakąś pomoc zawsze, a taki co pójdzie na żywioł będzie mieszał wzory :P Tyle z teorii, do pracy przyszli strażacy  :straz:

Offline komar18

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1773 dnia: Maj 11, 2016, 22:58:44 »
Ok zgadzam sie z tym, tylko powiedz mi gdzie na testach do SA PSP masz jaki kolwiek podany wzór?

Offline Fanatyk.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1774 dnia: Maj 11, 2016, 23:02:23 »
Chłopcy chill.
W tym roku powinien być mniejszy próg i to o wiele dzięki sprawności. Pamiętam jak w tamtym roku śmieliśmy się, że w SA/CS niedługo tylko ludzie w okularach jak denka od słoika będą się uczyć, a tutaj bardzo pozytywna zmiana.:)

I taka mała ciekawostka.
Wczoraj mój kolega był osobiście w CS składać papiery i  powiedziano mu, że jest 200 podań ale żeby też się nie martwić bo do 1000 i tak dobije.:)