Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2016 roku?  (Przeczytany 1007969 razy)

Offline LiberumVeto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
  • SA PSP POZNAŃ to cel 1 ;)
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1600 dnia: Maj 03, 2016, 23:10:52 »
Jak nic jutro zabawimy się w Bronowickiej Chacie, albo zatańczymy Poloneza :)

Offline Fanatyk.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1601 dnia: Maj 04, 2016, 13:19:25 »
Korzystał ktoś z tej strony dużo pytań z testów jest? http://www.memorizer.pl/nauka,twsa,7120.html


Ten test ze 150 pytaniami to są wszystkie z testów ale jak inne testy przerobisz to też Ci się przydadzą.:)

Offline Tysia

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1602 dnia: Maj 04, 2016, 13:26:21 »
Korzystał ktoś z tej strony dużo pytań z testów jest? http://www.memorizer.pl/nauka,twsa,7120.html


Ten test ze 150 pytaniami to są wszystkie z testów ale jak inne testy przerobisz to też Ci się przydadzą.:)
No pewnie, że się przyda po prostu chciałam znać opinie o tej stronie :)

Offline kluczyk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
  • wiklina to nie oficer ;)
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1603 dnia: Maj 04, 2016, 14:02:25 »
Jak nic jutro zabawimy się w Bronowickiej Chacie, albo zatańczymy Poloneza :)

Ani jedno ani drugie ;)
Zawsze warto być człowiekiem, choć tak łatwo zejść na psy...

Offline LiberumVeto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
  • SA PSP POZNAŃ to cel 1 ;)
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1604 dnia: Maj 04, 2016, 15:41:27 »
Na szczęście dziady.Proste było jak barszcz. Jeszcze matma i w domu :)

Offline necyk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1605 dnia: Maj 04, 2016, 18:23:59 »
No ładnie większość tu matura, a ja w tym roku sie bronię :p
Jak ida przygotowania? U mnie chwilowy przestuj i demotywacja, ale od niedzieli wczasy i czas na regenerację ;)

Offline wrona

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
  • SA Poznań, WSOWL
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1606 dnia: Maj 04, 2016, 18:31:59 »
Średnia z testów oscyluje wokół 80 punktów, na 50m mam 7,41 (bez startowania z bloku, z nim jest szybciej, prawda?), na 1000m 3:41 (myślałem, że dobiegam do mety i zwolniłem, a tu się okazało, że meta 30 m dalej i poleciało parę sekund zanim znowu przyśpieszyłem  :rofl:), drążek to tak 12 podciągnięć spokojnie, ale raczej bym więcej zrobił. Na basenie 50 m robię w 34 sekundy, wiec spoko. Jak widać i z teorią i ze sprawnościówką jestem na granicy zdawalności, ale przede mną jeszcze dwa miesiące i spokojnie nadrobię. Mam w planach jeszcze załatwić sobie sprzęt do Harwarda.

Pisałem maturę z Polskiego i zamiast wczoraj się uczyć to siedziałem przy fizyce i chemii, dzisiaj to samo. Będzie zabawnie jak do aspirantki się dostanę, a matury nie zdam (a jeszcze zabawniej jak matury nie zdam i do aspirantki się nie dostanę  ^_^)

Offline necyk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1607 dnia: Maj 04, 2016, 18:42:24 »
Najs, ja chemia i fizyka ostatni raz to 4 lata temu w liceum, będzie ciekawie jak siade do testów :p (dopiero) poki co, pisanie pracy licencjackiej trochę zajmuję czasu :/
Ja 50 słabo, no nie wiem czy z bloczkiem łatwiej, owszem jak wycwiczysz ruch, bo jest mega ważny początek ;)
Ja 1000 bieglem jakos z miesiąc temu  to mialem 3,40, nie wiem ile teraz bym wykręcil, pływanie mam w genach, więc sie nie boję :p no i drązek zdecydowanie najslabiej  duzy kloc ze mnie to i w lapach muszr mieć więcej niz powinienem :p

Offline human

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1608 dnia: Maj 04, 2016, 18:59:48 »
Tysia napisz czy poszło ok ze składaniem papierów, bo też ide osobiście chyba w piątek i chodzi mi o to czy nie było problemów ze świadectwem, prawkiem

Offline Bakus

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 307
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1609 dnia: Maj 04, 2016, 19:43:13 »
Matura maturą ale do aspirantki trzeba ćwiczyć :P Testów nie odpuszczam i treningów, jedynie przesuwam chemie o 1 dzień do przodu :P
Orłem nie jestem, wszystkiego z fizy i chemi nie umiem ale jest postęp a to cieszy :)

Offline Tysia

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1610 dnia: Maj 04, 2016, 19:45:21 »
Tysia napisz czy poszło ok ze składaniem papierów, bo też ide osobiście chyba w piątek i chodzi mi o to czy nie było problemów ze świadectwem, prawkiem
bez problemowo było złożone papiery juz :)

Offline human

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1611 dnia: Maj 04, 2016, 19:51:22 »
a potwierdzenie wpłaty miałaś wydrukowane swoje czy z poczty ?

Offline Tysia

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1612 dnia: Maj 04, 2016, 19:53:02 »
a potwierdzenie wpłaty miałaś wydrukowane swoje czy z poczty ?

 miałam z poczty i ksero tego zrobiłam

Offline maju96

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1613 dnia: Maj 04, 2016, 19:59:00 »
a jak się wysyła poczta dokument to trzeba wysyłać kopie dowodu bo na stronie https://sapsp.pl/index.php/pl_pl/rekrutacja-dzienne-studium-aspiranckie/studium-dzienne nic nie ma nt kopii dowodu

Offline Bakus

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 307
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1614 dnia: Maj 04, 2016, 20:12:02 »
Jak na moje - tak w Poznaniu jest:
Wysyłasz pocztą:
Podanie
Ksero kopi wpłaty
Świadectwo lub kopia notarialna
Dokument o przetwarzaniu danych osobowych

Offline wrona

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
  • SA Poznań, WSOWL
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1615 dnia: Maj 04, 2016, 20:16:03 »
a jak się wysyła poczta dokument to trzeba wysyłać kopie dowodu bo na stronie https://sapsp.pl/index.php/pl_pl/rekrutacja-dzienne-studium-aspiranckie/studium-dzienne nic nie ma nt kopii dowodu
Na stronie szkoły jest napisane tylko, że dowód osobisty okazuje się przy podchodzeniu do testów (sprawnościowych też). O dołączaniu go do papierów nic nie ma.

A co do opłaty egzaminacyjnej - można przelewem? Bo ktoś tu wyżej pisał o poczcie.

Offline Marcing3

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Cel: SA PSP Poznań '16
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1616 dnia: Maj 04, 2016, 20:16:15 »
Jak na moje - tak w Poznaniu jest:
Wysyłasz pocztą:
Podanie
Ksero kopi wpłaty
Świadectwo lub kopia notarialna
Dokument o przetwarzaniu danych osobowych
ja wysyłałem kopię wpłaty i też było dobrze.

Offline Mkkks

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1617 dnia: Maj 04, 2016, 20:20:48 »
Witajcie :) ! Z góry przepraszam bo ten temat wielokrotnie pewnie się przewinął , ale nie mam czasu na przepatrzenie każdej strony a jest ich aż 81 ,a więc pozwoliłem sobie napisać nowy post :). Chciałbym was zapytać jakie dokumenty muszę mieć do SA PSP KRAKÓW (oprócz świadectwa) - czy jakieś zdjęcia muszą być ?  OCZEKUJE SZYBKIEJ ODPOWIEDZI . DZIĘKUJE I PRZEPRASZAM ZA WAŁKOWANY TEMAT ;) 

Offline LiberumVeto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
  • SA PSP POZNAŃ to cel 1 ;)
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1618 dnia: Maj 04, 2016, 20:23:51 »
ja miałem w LO FIZ rosz. I Chem. Ale mimo to testy trzeba robić...

Offline wrona

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
  • SA Poznań, WSOWL
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1619 dnia: Maj 04, 2016, 20:30:20 »
Mkkks
https://sapsp.pl/index.php/pl_pl/rekrutacja-dzienne-studium-aspiranckie/studium-dzienne
Trochę zaspałeś z przygotowaniami.
ja miałem w LO FIZ rosz. I Chem. Ale mimo to testy trzeba robić...
A ja wybrałem sobie technikum i obydwa te przedmioty zakończyłem w 1 klasie. Na świadectwie miałem dwie piękne dwóje, bo uczyłem się tylko na tyle, żeby zaliczyć. Gdybym trzy lata temu wiedział, że będę kuć te przedmioty po kilka godzin dziennie teraz ...  :rofl:. Jak pół roku temu otworzyłem po raz pierwszy któryś z testów z poprzednich lat to zrobiłem poprawnie może ze 3 zadania ze wszystkich 50 (te z rodzaju: ozonosfera chroni Ziemię przed... nośniki magnetyczne to...) i po podliczeniu miałem punktów sporo na minusie  :szalony: (ale teraz ponad połowę robię dobrze, da się? da się). A było iść do mat-fizu, zawsze mógłbym się na jakąś polibudę wybrać, ale nie, ja chciałem jeździć wózkiem widłowym  ^_^
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2016, 16:43:54 wysłana przez wrona »

Offline Bakus

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 307
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1620 dnia: Maj 04, 2016, 20:33:44 »
Mam tak samo :P

Offline Tysia

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1621 dnia: Maj 04, 2016, 20:37:53 »
Mkkks
https://sapsp.pl/index.php/pl_pl/rekrutacja-dzienne-studium-aspiranckie/studium-dzienne
Trochę zaspałeś z przygotowaniami.
ja miałem w LO FIZ rosz. I Chem. Ale mimo to testy trzeba robić...
A ja wybrałem sobie technikum i obydwa te przedmioty zakończyłem w 1 klasie. Stwierdziłem, że będę logistykiem, na co mi chemia i fizyka. Na świadectwie miałem dwie piękne dwóje, bo uczyłem się tylko na tyle, żeby zaliczyć. Gdybym trzy lata temu wiedział, że będę kuć te przedmioty po kilka godzin dziennie teraz ...  :rofl:. Jak pół roku temu otworzyłem po raz pierwszy któryś z testów z poprzednich lat to zrobiłem poprawnie może ze 3 zadania ze wszystkich 50 (te z rodzaju: ozonosfera chroni Ziemię przed... nośniki magnetyczne to...) i po podliczeniu miałem punktów sporo na minusie  :szalony: (ale teraz ponad połowę robię dobrze, da się? da się). A było iść do mat-fizu, zawsze mógłbym się na jakąś polibudę wybrać, ale nie, ja chciałem jeździć wózkiem widłowym  ^_^
miałam tak samo też po technikum jestem tylko gastronomicznym gotowania się zachciało :) Chemia i fizyka w pierwszej klasie zakończona i od podstaw trzeba było się uczyć :)

Offline Bakus

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 307
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1622 dnia: Maj 04, 2016, 20:45:20 »
Ja informatyk, niby 4 mam z fizy i chemi, ale od nowa też się zaczynało :P Człowiek młody był, nie widział tak do końca co chce  :kask: :straz:

Offline wrona

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
  • SA Poznań, WSOWL
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1623 dnia: Maj 04, 2016, 20:50:58 »
miałam tak samo też po technikum jestem tylko gastronomicznym gotowania się zachciało :) Chemia i fizyka w pierwszej klasie zakończona i od podstaw trzeba było się uczyć :)

Ale jest też druga strona: jeśli się uda, satysfakcja jest podwójna  :straz:. Wielu uważa, że najgorsze co może być to odpaść na komisji lekarskiej albo psychologu. Moim zdaniem to nieprawda, ja, jeśli już, to chciałbym na tym etapie odpaść. Dlatego, że udowodniłbym, że można. Że jest możliwym nauczyć się fizyki i chemii od kompletnego zera, że da się przygotować sprawnościowo, że nie ma przeszkód do znalezienia się na liście 95 najlepszych. A że odpadłem na lekarzu, czy to wszystko poszło na marne? Nie, bo pokazałem samemu sobie, że jak chcę, to potrafię. Co mogłem zrobić to zrobiłem, odpadłem na tym etapie, na który już nie miałem wpływu.
Najgorsze co może być to odpaść na Harwardzie. Nawet nie ma się szansy wtedy sprawdzić ile były warte te dziesiątki godzin przygotowań. Także życzcie mi odpadnięcia na komisji lekarskiej (ale najlepiej dostania się do szkoły  ^_^). A i w przyszłym tygodniu jadę zawieźć papiery. Wolę się upewnić, że dotrą.

Offline eryko95

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
  • SA Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1624 dnia: Maj 04, 2016, 20:55:29 »
Średnia z testów oscyluje wokół 80 punktów, na 50m mam 7,41 (bez startowania z bloku, z nim jest szybciej, prawda?), na 1000m 3:41 (myślałem, że dobiegam do mety i zwolniłem, a tu się okazało, że meta 30 m dalej i poleciało parę sekund zanim znowu przyśpieszyłem  :rofl:), drążek to tak 12 podciągnięć spokojnie, ale raczej bym więcej zrobił. Na basenie 50 m robię w 34 sekundy, wiec spoko. Jak widać i z teorią i ze sprawnościówką jestem na granicy zdawalności, ale przede mną jeszcze dwa miesiące i spokojnie nadrobię. Mam w planach jeszcze załatwić sobie sprzęt do Harwarda.

Pisałem maturę z Polskiego i zamiast wczoraj się uczyć to siedziałem przy fizyce i chemii, dzisiaj to samo. Będzie zabawnie jak do aspirantki się dostanę, a matury nie zdam (a jeszcze zabawniej jak matury nie zdam i do aspirantki się nie dostanę  ^_^)

To jesteśmy na bardzo podobnym poziomie z teorią jak i ze sprawnością :D , a Harwarda na ile robisz? ( ja 80~ )

Ps. Jaki sprzęt do Harwarda masz na myśli ?
Bo walczyć trzeba do końca!