Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2016 roku?  (Przeczytany 1010036 razy)

Offline LiberumVeto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
  • SA PSP POZNAŃ to cel 1 ;)
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1500 dnia: Kwiecień 26, 2016, 22:52:49 »
Plecaki były są i będą i co tu ukrywać. Przecież logiczne że jak delikwent ma wujka ciocie dziadka babcie czy tam kogoś w PSP na stanowisku to nie będzie ulic zamiatał :) Taki Rektor SGSP choćby miał 100 synów i 100 córek każde z nich będzie w PSP :)  :rofl:

Offline AMG

  • CEL: CS PSP
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1501 dnia: Kwiecień 27, 2016, 08:56:18 »
Faktycznie są dość duże dysproporcje pomiędzy progami ze sprawnościówki dla mężczyzn i kobiet, wcześniej nie zwróciłem nawet na to uwagi. Tak czy siak, nie ma co patrzeć na innych- trzeba robić swoje. Sprawiedliwości nie było, nie ma i nigdy nie będzie.
Z tarczą albo na tarczy!

Offline LucasPSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1502 dnia: Kwiecień 27, 2016, 11:47:53 »
Plecaki były są i będą i co tu ukrywać. Przecież logiczne że jak delikwent ma wujka ciocie dziadka babcie czy tam kogoś w PSP na stanowisku to nie będzie ulic zamiatał :) Taki Rektor SGSP choćby miał 100 synów i 100 córek każde z nich będzie w PSP :)  :rofl:

Heheh dokładnie, sami gdybyśmy mieli plecy, to pewnie juz od podstawówki wiedzielibyśmy, gdzie na pewno skończymy czytaj w PSP :D 

Offline scarface1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1503 dnia: Kwiecień 27, 2016, 12:19:26 »
Ma jakies znaczenie przynaleznosc do osp podczas naboru ? i uprawiane sporty patrza w ogole na to ?

Offline LiberumVeto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
  • SA PSP POZNAŃ to cel 1 ;)
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1504 dnia: Kwiecień 27, 2016, 12:24:18 »
Raczej nie patrzą. Ale patrzcie, nawiązuje dalej do tych pleców, te dziecko w brzuchu już wie, a góra też już wie że miejsce dla synka zaklepane w SA albo SGSP :D  :cooo:

Offline LucasPSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1505 dnia: Kwiecień 27, 2016, 12:48:09 »
Ma jakies znaczenie przynaleznosc do osp podczas naboru ? i uprawiane sporty patrza w ogole na to ?

Żadnego znaczenia nie ma przynależność do osp, może trochę łatwiej Ci będzie na szkole przy niektórych czynnościach, tj. mi bedąc ratownikiem medycznym będzie łatwo na wielu przedmiotach, tyle, że ja już za to mam punkty preferencyjne.

Offline Marcing3

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Cel: SA PSP Poznań '16
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1506 dnia: Kwiecień 27, 2016, 12:49:17 »
Moim zdaniem jeśli ktoś wykonując ten zawód nie widzi w tym pewnego rodzaju pasji jest bardziej narażony na niebezpieczeństwo. Nie gadajcie, że każdy pcha swoje dzieci do straży, bo tak często nie jest. Zapewniają im wygodniejsze posadki.

Offline kuba7146

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1507 dnia: Kwiecień 27, 2016, 13:05:15 »
Pytanie odnośnie składania podań, co trzeba wpisać w załączniku nr 2 w tabelce spis dokumentów ?

Offline Kamilweg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
  • SA Kraków
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1508 dnia: Kwiecień 27, 2016, 15:46:34 »
Ma jakies znaczenie przynaleznosc do osp podczas naboru ? i uprawiane sporty patrza w ogole na to ?

 no właśnie dobre pytanie ? a jak ktoś ma kursy zrobione uprawniające go do brania udziału w akcjach osp ? myślę tu o kursie podstawowym czy technicznym

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1509 dnia: Kwiecień 27, 2016, 15:52:29 »
" żeby się dostać - trzeba mieć plecy " mówią Ci co im się nie udało dostać  :mellow:

Offline LucasPSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1510 dnia: Kwiecień 27, 2016, 16:40:30 »
Ma jakies znaczenie przynaleznosc do osp podczas naboru ? i uprawiane sporty patrza w ogole na to ?

 no właśnie dobre pytanie ? a jak ktoś ma kursy zrobione uprawniające go do brania udziału w akcjach osp ? myślę tu o kursie podstawowym czy technicznym

Nic Ci to nie daje, poczytaj zasady naboru Punktują za ratownika medycznego, kat C , C1, i to tyle, kursy , przynależnośc do osp itd, pomogą w dostaniu się do jednostki z tzw "ulicy". Nawet to co wpisujecie w życiorysie nie jest przez nikogo czytane, bo mi kumpel kadet powiedział,no chyba ,że ew. pozniej jak sie dostaniesz to mogą na to spojrzeć, co do uprawiania sportu , to da dużo ale tylko i wyłącznie dla Ciebie, chyba , że jesteś sprinterem czy długodystansowcem to wiadomo , że bedziesz reprezentował szkołę, jednostki lubia ludzi, którzy mają dobre wyniki w biegach, chociazby bedą przydatni w sportach pożarniczych.  :straz:

Offline Kamilweg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
  • SA Kraków
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1511 dnia: Kwiecień 27, 2016, 16:59:01 »
Ma jakies znaczenie przynaleznosc do osp podczas naboru ? i uprawiane sporty patrza w ogole na to ?

 no właśnie dobre pytanie ? a jak ktoś ma kursy zrobione uprawniające go do brania udziału w akcjach osp ? myślę tu o kursie podstawowym czy technicznym

Nic Ci to nie daje, poczytaj zasady naboru Punktują za ratownika medycznego, kat C , C1, i to tyle, kursy , przynależnośc do osp itd, pomogą w dostaniu się do jednostki z tzw "ulicy". Nawet to co wpisujecie w życiorysie nie jest przez nikogo czytane, bo mi kumpel kadet powiedział,no chyba ,że ew. pozniej jak sie dostaniesz to mogą na to spojrzeć, co do uprawiania sportu , to da dużo ale tylko i wyłącznie dla Ciebie, chyba , że jesteś sprinterem czy długodystansowcem to wiadomo , że bedziesz reprezentował szkołę, jednostki lubia ludzi, którzy mają dobre wyniki w biegach, chociazby bedą przydatni w sportach pożarniczych.  :straz:

regulamin rekrutacji to prawie na pamięć znam . zastanawia mnie jedno to po co pytać o takie rzeczy w ankiecie ? jak to jest do niczego nie potrzebne :(

Offline LucasPSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1512 dnia: Kwiecień 27, 2016, 17:09:38 »
Ma jakies znaczenie przynaleznosc do osp podczas naboru ? i uprawiane sporty patrza w ogole na to ?

 no właśnie dobre pytanie ? a jak ktoś ma kursy zrobione uprawniające go do brania udziału w akcjach osp ? myślę tu o kursie podstawowym czy technicznym




Nic Ci to nie daje, poczytaj zasady naboru Punktują za ratownika medycznego, kat C , C1, i to tyle, kursy , przynależnośc do osp itd, pomogą w dostaniu się do jednostki z tzw "ulicy". Nawet to co wpisujecie w życiorysie nie jest przez nikogo czytane, bo mi kumpel kadet powiedział,no chyba ,że ew. pozniej jak sie dostaniesz to mogą na to spojrzeć, co do uprawiania sportu , to da dużo ale tylko i wyłącznie dla Ciebie, chyba , że jesteś sprinterem czy długodystansowcem to wiadomo , że bedziesz reprezentował szkołę, jednostki lubia ludzi, którzy mają dobre wyniki w biegach, chociazby bedą przydatni w sportach pożarniczych.  :straz:

regulamin rekrutacji to prawie na pamięć znam . zastanawia mnie jedno to po co pytać o takie rzeczy w ankiecie ? jak to jest do niczego nie potrzebne :(


aaa faktycznie :D jest coś takiego ale z tego co pamietam to zawsze było , po co to ja nie wiem ,może tj. pisałem jak już sie dostaniesz to sprawdzają i weryfikują :D

Offline maksio97

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Kandydat na SA- 2 próba
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1513 dnia: Kwiecień 27, 2016, 19:51:37 »
Co się wpisuje w formularzu zgłoszeniowym w tabeli "tradycje pożarnicze"?

Offline testysapsp.pl

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1514 dnia: Kwiecień 27, 2016, 21:11:15 »
Co się wpisuje w formularzu zgłoszeniowym w tabeli "tradycje pożarnicze"?

W tym formularzu piszesz czy rodzina jest związana z pożarnictwem.

 Np. Pradziadek był strażakiem, dziadek, ojciec, mama, a Ty zgodnie z tradycją rodzinną także nim będziesz.

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1515 dnia: Kwiecień 27, 2016, 21:57:11 »
Ale lipton z tymi dniami otwartymi. Akurat wtedy mam zakończenie roku i niestety nie dam rady być a z chęcią bym obejrzał całą placówkę dydaktyczną jak i Jednostkę Ratowniczo Gaśniczą. Ach no cóż życie :p Ciekaw jestem tylko czy to był zamierzony cel organizatorów zrobienie go właśnie wtedy gdy roczniki 96/97 mają zakończenie roku czy też zwykły przypadek. Sobie pomyśleli a zrobimy w dzień zakończenia roku mniej tłumu będzie na szkole mniej ludu przyjedzie, mniej zamieszania :P :D

Offline scarface1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1516 dnia: Kwiecień 27, 2016, 23:09:09 »
Dobra to mam kolejne pytanie jak wypełnić rozmiar rękawic jak to zmierzyliście ?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2016, 23:19:24 wysłana przez scarface1 »

Offline necyk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1517 dnia: Kwiecień 27, 2016, 23:36:17 »
Dobra to mam kolejne pytanie jak wypełnić rozmiar rękawic jak to zmierzyliście ?
skąd Ty to wytrzasnales ? :P

Offline scarface1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1518 dnia: Kwiecień 27, 2016, 23:38:35 »
Z generatora jak drukujesz pozniej masz ankiete wzrost pas klata rozmiar buta itd ;)

Offline necyk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1519 dnia: Kwiecień 27, 2016, 23:42:16 »
Hm, na SA PSP KRK widze tylko 2 linki, 1 generator online, i jest podanie+ankieta, a drugi to zyciorys i nigdzie nie widze tych danych o rozmiary :P

A widzisz W poznaniu nie ma, krk nie ma, tylko czestochowa ma te rozmiary :)

Offline scarface1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1520 dnia: Kwiecień 27, 2016, 23:47:25 »
http://www.cspsp.pl/index.php/pl/dydaktyka/nabor-cs-psp     ja drukuje stąd ankieta wzór do pobrania tam sobie zobacz jest rozmiar rękawic i rozmiar buta , z generatora jak wydrukowałem jest napisane aby wyniki podawać w centymetrach i nie wiem za bardzo jak to zmierzyć w tamtym roku rękawic chyba nie było :d

Hm, na SA PSP KRK widze tylko 2 linki, 1 generator online, i jest podanie+ankieta, a drugi to zyciorys i nigdzie nie widze tych danych o rozmiary :P

A widzisz W poznaniu nie ma, krk nie ma, tylko czestochowa ma te rozmiary :)

A tego nie wiedziałem , ale dziwne bo właśnie na 100% w tamtym roku jak wypełniałem dokumenty nie było rozmiaru rękawic
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2016, 08:14:58 wysłana przez Butel »

Offline necyk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1521 dnia: Kwiecień 27, 2016, 23:49:11 »
Wybierz sie do jakiego sklepu sportowego np i przymierz rozmiarowki, sa pozniej opisane ich wartosci w cm ;)

Offline Fanatyk.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1522 dnia: Kwiecień 28, 2016, 09:15:11 »
Nie było rękawic.  W internecie masz wytłumaczone jak się mierzy rozmiar rękawicy.  Potem wszedłem ma stronę producenta rękawic pozarniczych i znalazłem rozmiarówke. Ja na przykład mam 11 jak dobrze pamietam;)

Offline AMG

  • CEL: CS PSP
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1523 dnia: Kwiecień 28, 2016, 11:11:15 »
Też ostatnio tego szukałem, może się komuś przyda. Rozmiary rękawic:
8/ Obwód dłoni 203 mm
9/ Obwód dłoni 228 mm
10/ Obwód dłoni254 mm
11/ Obwód dłoni 279 mm
12/ Obwód dłoni 304 mm
Z tarczą albo na tarczy!

Offline LiberumVeto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
  • SA PSP POZNAŃ to cel 1 ;)
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1524 dnia: Kwiecień 28, 2016, 11:21:30 »
Słuchajcie, teraz w podaniu nie dajemy zaświadczenia od lekarza? Bo ważne 30 dni a testy 4 lipca