Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2016 roku?  (Przeczytany 1010015 razy)

Offline Cel434

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 187
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1375 dnia: Kwiecień 19, 2016, 16:21:44 »
Ja zaczalem chodzic na basen(nauka plywania) . co myslicie o tym harwardzie. kiedy sie najlepiej przygotowywac do niego aby zaliczyc. ?


Jak wyglada pomiard w hardwardzie w czestochowie? PalcamI? czy tylko mocno szczuple osoby moga go zaliczyc?

Offline LiberumVeto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
  • SA PSP POZNAŃ to cel 1 ;)
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1376 dnia: Kwiecień 19, 2016, 16:25:32 »
Fanatyk u mnie to samo. Leń w du*e był całe życie. Co do sprawności , i do testów wiedzy/ Wiadomo gdzie będzie żniwo :) A jak u was papiery? Ja dopiero po maturze wiozę, do 15 maja czas  :straz:

Offline Cel434

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 187
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1377 dnia: Kwiecień 19, 2016, 16:35:47 »
Jak u was z hardawrdem ile macie puls w spoczynku (bez wchodzenia na stopien - jesli np. teraz siedzicie przed kompem) a ile po minucie po dwoch i po czterech od przeprowadzenia proby?

Offline Fanatyk.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1378 dnia: Kwiecień 19, 2016, 16:41:27 »
Fanatyk u mnie to samo. Leń w du*e był całe życie. Co do sprawności , i do testów wiedzy/ Wiadomo gdzie będzie żniwo :) A jak u was papiery? Ja dopiero po maturze wiozę, do 15 maja czas  :straz:

Ja papiery wczoraj wysłałem i dzisiaj przyszło powiadomienie smsem, że papiery doszły:)
Akurat w moim przypadku test sprawności to nie problem, gorzej z teorią:(

Offline LiberumVeto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
  • SA PSP POZNAŃ to cel 1 ;)
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1379 dnia: Kwiecień 19, 2016, 16:54:03 »
a u mnie na odwrót :) Spokojnie. do lipca dasz radę.

Offline Tysia

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1380 dnia: Kwiecień 19, 2016, 16:58:06 »
Jeszcze trochę czasu jest więc Panowie będzie dobrze :mellow: :straz: :straz: :straz:

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1381 dnia: Kwiecień 19, 2016, 17:01:23 »
Jak u was z hardawrdem ile macie puls w spoczynku (bez wchodzenia na stopien - jesli np. teraz siedzicie przed kompem) a ile po minucie po dwoch i po czterech od przeprowadzenia proby?

W spoczynku 60-65
Pomiary dziś robione:
- po 1 minucie 62
- po 2 minutach 58
- po 4 minutach 50

( 62+58+50 )x2= 340
30000/340=88

Offline LiberumVeto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
  • SA PSP POZNAŃ to cel 1 ;)
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1382 dnia: Kwiecień 19, 2016, 17:20:18 »
Tysia też tak mówię. Jedni są tacy że potrzebują 2 lat na przygotowanie a inni zrobią to w miesiąc  :gwiazdki:

Offline necyk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1383 dnia: Kwiecień 19, 2016, 17:20:42 »
Jak u was z hardawrdem ile macie puls w spoczynku (bez wchodzenia na stopien - jesli np. teraz siedzicie przed kompem) a ile po minucie po dwoch i po czterech od przeprowadzenia proby?

W spoczynku 60-65
Pomiary dziś robione:
- po 1 minucie 62
- po 2 minutach 58
- po 4 minutach 50

( 62+58+50 )x2= 340
30000/340=88

zastanawiam się, czy w spoczynku to mierzone przez minutę ? 60-65 uderzen na minutę ? Jeżeli masz takie tętno w spoczynuku, to musisz byc nieziemsko wysportowany a serce mieć jak koń.
po 1 minucie 62 ale mierzone przez minutę, czy pol ?

Ja zaczalem chodzic na basen(nauka plywania) . co myslicie o tym harwardzie. kiedy sie najlepiej przygotowywac do niego aby zaliczyc. ?


Jak wyglada pomiard w hardwardzie w czestochowie? PalcamI? czy tylko mocno szczuple osoby moga go zaliczyc?

Z doświadczenia powiem Ci tak, ze basen jak najbardziej jest wskazany, ale kondycje na nim wyrobisz sobie dopiero na dlugim plywaniu. Technika jest wazna, ale musi byc nauczona pod odpowiednim okiem trenera. Sam pływałem pare lat i wiem, ze to nie jest takie hop siup. Harward to juz musisz cisnac, dlugie treningi,  wybiegania przeplatane z interwałami. Serce musi przyzwyczaic się do wysiłku i szybkiej regeneracji, co za tym idzie powrót do normalnej częstotliwości pracy serca.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2016, 17:28:07 wysłana przez necyk »

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1384 dnia: Kwiecień 19, 2016, 17:25:07 »
Przez 30 secund

Offline Fanatyk.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1385 dnia: Kwiecień 19, 2016, 17:33:47 »
Ja sobie zrobiłem pomiar i w ciągu 1 minuty wynik miałem 56,oczywiście w spoczynku;f
Co do nauki to i tak pewniej się czuje niż w tamtym roku. Niebo a ziemia:D

Offline Kowal1906

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1386 dnia: Kwiecień 19, 2016, 17:35:43 »
a myślałem że tylko ja mam "niechcieja" :D ale co fakt to fakt teraz jestem dużo lepiej przygotowany niż rok temu :) w głowie i w nogach coś zostaje :D

Offline roolson852

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1387 dnia: Kwiecień 19, 2016, 17:53:37 »
W jakim celu w podaniu podaje sie dodatkowe uprawnienia?

Offline pablito111

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1388 dnia: Kwiecień 19, 2016, 18:44:58 »
Po jakim czasie od żłożenia dokumentów przychodziło wam (osoba które ju to zrobiły) zawiadomienie ?

Offline PannaK.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Cel: SGSP/CS PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1389 dnia: Kwiecień 19, 2016, 20:19:00 »
Dzięki za błyskawiczną odpowiedź :)

Rozwialiście większość moich wątpliwości, w kwestii pytania czemu KRK a nie POZ? Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie, nie posiadam niestety znajomych osób, które wypowiedziałyby się w tej kwestii, która szkoła lepsza, która nie. Kwestia odległości - jest pendolino :) Odległości już nie takie straszne, a życie i przyszłość wiążę z Gdańskiem, aniżeli z Olsztynem.
Zostało jedynie katowanie się na sprawnościówkę i kucie testów :)
Ps. słyszałem, że np jak się jest w Częstochowie i gra się w siatkówkę to np ma się z tego jakieś fory ?


Fory... masz 2 treningi i mecz w tygodniu jak jest sezon + wyjazdy na turnieje, zawody, ćwiczenia przed tym. A że wypada to często na twoim wolnym.

Jakbyś chciał coś na ten temat więcej wiedzieć to priv.
"Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz tego także dokonać."

Offline Marcin__955

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 238
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1390 dnia: Kwiecień 19, 2016, 20:56:11 »
Dzięki za błyskawiczną odpowiedź :)

Rozwialiście większość moich wątpliwości, w kwestii pytania czemu KRK a nie POZ? Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie, nie posiadam niestety znajomych osób, które wypowiedziałyby się w tej kwestii, która szkoła lepsza, która nie. Kwestia odległości - jest pendolino :) Odległości już nie takie straszne, a życie i przyszłość wiążę z Gdańskiem, aniżeli z Olsztynem.
Zostało jedynie katowanie się na sprawnościówkę i kucie testów :)
Ps. słyszałem, że np jak się jest w Częstochowie i gra się w siatkówkę to np ma się z tego jakieś fory ?


Fory... masz 2 treningi i mecz w tygodniu jak jest sezon + wyjazdy na turnieje, zawody, ćwiczenia przed tym. A że wypada to często na twoim wolnym.

Jakbyś chciał coś na ten temat więcej wiedzieć to priv.
Ale nie przyjechali na Mistrzostwa Polski Strażaków  :'(
"Nie bój się dużego kroku. Nie pokonasz przepaści dwoma małymi." David Lloyd George

Offline Solan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1391 dnia: Kwiecień 19, 2016, 21:32:28 »
W jakim celu w podaniu podaje sie dodatkowe uprawnienia?
Myślę że kiedy się dostaniesz to dopiero wtedy spojrzą co tam napisałeś i zobaczą co masz przydatnego w psp. Np kursy na podesty, hds...
Tak mi się tylko wydaje a jaka prawda to nie wiem. Bo wpływu podczas naboru to raczej mieć nie będzie.
Lubelskie

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1392 dnia: Kwiecień 19, 2016, 22:01:23 »
No to Panowie zostało nam 10 tygodni do egzaminów :D Jak przygotowania?? :) Ktoś coś słyszał o dniach otwartych CS PSP lub SA Kraków?
Naach  :huh:, średnio bym powiedział, za dwa tygodnie matura więc testów nie robię, dopiero po maturze przysiądę do tego konkretnie a przygotowywania do egzaminu sprawnościowego idą do przodu chociaż mam swego rodzaju lenia ale treningi robię regularnie, przynajmniej biegowe bo drążka to średnio regularnie   :gwiazdki: ale jestem w stanie na dzień dzisiejszy zrobić 8 powtórzeń podchwytem siłowo tak że nogi cały czas są w zwisie bez żadnych wymachów i pajacowania i do tego powoli. Technicznie z dyszke bym zrobił ale nie robię teraz technicznych powtórzeń przynajmniej w pierwszych seriach. Do lipca się tam wyrobie z piętnastakiem co najmniej :P Na basenik też by wypadało iść przypomnieć jak się pływało chociaż pływać umiem od małego więc kłopotem to nie będzie. Najbardziej to się obawiam chyba biegu na 50m, reszta to pójdzie spoko.

Offline lander

  • Cel: PSP
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1393 dnia: Kwiecień 19, 2016, 22:06:03 »
Też się obawiam tej 50  :-\ Ciężko będzie się na to 7.20 załapać a pasowało by chociaż to 6.90 żeby wyjść na zero ;)

Offline necyk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1394 dnia: Kwiecień 20, 2016, 00:35:31 »
Dzięki za błyskawiczną odpowiedź :)

Rozwialiście większość moich wątpliwości, w kwestii pytania czemu KRK a nie POZ? Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie, nie posiadam niestety znajomych osób, które wypowiedziałyby się w tej kwestii, która szkoła lepsza, która nie. Kwestia odległości - jest pendolino :) Odległości już nie takie straszne, a życie i przyszłość wiążę z Gdańskiem, aniżeli z Olsztynem.
Zostało jedynie katowanie się na sprawnościówkę i kucie testów :)
Ps. słyszałem, że np jak się jest w Częstochowie i gra się w siatkówkę to np ma się z tego jakieś fory ?



Fory... masz 2 treningi i mecz w tygodniu jak jest sezon + wyjazdy na turnieje, zawody, ćwiczenia przed tym. A że wypada to często na twoim wolnym.

Jakbyś chciał coś na ten temat więcej wiedzieć to priv.

Dzięki :)
Wiesz, nie ma co Ci teraz gitary zawracać i produkować. Przygotuję się, zdam, dostanę, wtedy można mysleć jak tu sobie umilić zycie przez 2 lata :)

Offline Krystek1995

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1395 dnia: Kwiecień 20, 2016, 08:41:40 »
Cześć, mam pytanko odnośnie badan :) Każdy pewnie zakłada że pójdzie mu dobrze i się dostanie i ja tak samo, dlatego pytanie kieruje do osób które ukończyły aspirantkę lub uczą się w niej, odnośnie  tego ze po wszystkich testach, basenie itp. są badania kiedy się one odbywają chodzi mi o np. koniec lipca czy połowa ?
 Prosiłbym o pilną odpowiedz :)

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1396 dnia: Kwiecień 20, 2016, 13:29:14 »
Cześć, mam pytanko odnośnie badan :) Każdy pewnie zakłada że pójdzie mu dobrze i się dostanie i ja tak samo, dlatego pytanie kieruje do osób które ukończyły aspirantkę lub uczą się w niej, odnośnie  tego ze po wszystkich testach, basenie itp. są badania kiedy się one odbywają chodzi mi o np. koniec lipca czy połowa ?
 Prosiłbym o pilną odpowiedz :)

Nie jestem pewien ale raczej sierpień.

Offline Tysia

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1397 dnia: Kwiecień 20, 2016, 13:44:21 »
A gdzie się te badania odbywają?

Offline LiberumVeto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
  • SA PSP POZNAŃ to cel 1 ;)
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1398 dnia: Kwiecień 20, 2016, 15:53:07 »
No na pewno nie w biedronce ;)

Offline Tysia

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #1399 dnia: Kwiecień 20, 2016, 15:57:11 »
 LiberumVeto dziękuje za odpowiedź dużo idzie się od Ciebie dowiedzieć