Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2016 roku?  (Przeczytany 1009963 razy)

Offline blazej603544

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 232
  • Cel : SA PSP POZNAŃ
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #925 dnia: Luty 29, 2016, 21:29:45 »
Jak was słucham to chyba się jednak wybiorę do okulisty
Fakt że nie mam problemów z wzrokiem ,ale lepiej to sprawdzić

Offline heeeyy

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #926 dnia: Luty 29, 2016, 22:27:22 »
Jedyna opcja to operacja laserem? Może orientuje się ktoś w ortokorekcji soczewkami?  :P

Offline Piotrek 95

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 242
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #927 dnia: Marzec 01, 2016, 07:02:30 »
Niestety jestem z dolnego śląska i bede jechał na zabieg do Wrocławia.. jeszcze wszystko przedemna. Myslicie ze do lipca juz wszystko bedzie super? Dobrze ze sprawność teraz robie prawie na maxa to nie martwie sie ze nie przejdę sprawności w lipcu.. mnie łączny koszt wyniesie 5000zl. 2400 jedno oko + wizyta kontrolna. Aa i wy macie juz skończone 21 lat? Bo slyszalem na forum ze trzeba skonczyc 21 zeby móc zrobic korektę, a ja koncze 30 września dopiero.
Ja miałem robioną w wieku 20 lat skończonych :). Więc spokojnie :). Wszystko zależy ile czasu masz wadę stabilną. Ja miałem 3 lata wadę bez zmian tzn. od 17 lat do 20 lat nie zmieniała mi się już. Ja miałem robioną w marcu, i pod koniec kwietnia wszystko było już w porządku. A od lipca miałem zdecydowanie mniej kropli już, więc głowa do góry. Pojedziesz na zabieg kwalifikacyjny, lekarz zdecyduje czy zrobi u Ciebie to, zaproponuję Ci metodę najlepsza dla Ciebie i termin :). Ogółem im mniejsza wada tym lepiej tzn. szybciej dochodzisz do siebie :)

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 357
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #928 dnia: Marzec 01, 2016, 09:13:36 »
Z ortosoczewkami przechodzili badania. Wada 0.5 nie powinna być podstawą do odrzucenia na badaniach.

Offline misiek14725

  • .
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #929 dnia: Marzec 01, 2016, 09:29:27 »
gdyby tak było to super, dzięki za opisanie jak to wszystko wygląda i powodzenia :) Ale powiedz mi jeszcze jedno. Jestem umówiony na konsultacje jutro na 12. Jak mogę udowodnić lekarzowi że mam tą wadę od jakiś np 2 lat? tak na prawdę to tego nie wiem ale nie chcę żeby kazał mi przyjść za pół roku sprawdzić czy wada dalej jest taka sama..co prawda wydaję mi się że cały czas widzę tak samo ale czy jeżeli mu powiem że 2 lata temu byłem u okulisty i wada była taka sama to mi uwierzy? Pozdrawiam
@mpolskie tak, też słyszałem, że niektórzy z małymi wadami przechodzą a niektórzy nie. Ale boję się że trafię akurat na takiego lekarza że mnie odrzuci z taką wadą. Powiem tak, moje przygotowanie do szkoły od września wymagało wielu poświęceń, starań i wydanych pieniędzy na korepetycję. Nie darowałbym sobie gdybym odpadł u okulisty. Dlatego muszę zainwestować w te oczy żeby móc dostać się już teraz. Jestem zdania że najlepsza inwestycja jest inwestycją w siebie. Jeżeli uda mi się dostać do szkoły, spełnie marzenie, a wszystkie pieniądze wcześniej czy później się zwrócą. Nie wyobrażam sobie pracy gdzieś indziej niż w straży :) PS mam jeszcze 2 lata (oprócz tego roku) żeby dostać się do szkoły, ale wiadomo kolejny stracony rok to kolejny rok wydawania pieniędzy i ciężkich przygotowań.

Offline Piotrek 95

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 242
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #930 dnia: Marzec 01, 2016, 09:37:40 »
gdyby tak było to super, dzięki za opisanie jak to wszystko wygląda i powodzenia :) Ale powiedz mi jeszcze jedno. Jestem umówiony na konsultacje jutro na 12. Jak mogę udowodnić lekarzowi że mam tą wadę od jakiś np 2 lat? tak na prawdę to tego nie wiem ale nie chcę żeby kazał mi przyjść za pół roku sprawdzić czy wada dalej jest taka sama..co prawda wydaję mi się że cały czas widzę tak samo ale czy jeżeli mu powiem że 2 lata temu byłem u okulisty i wada była taka sama to mi uwierzy? Pozdrawiam
@mpolskie tak, też słyszałem, że niektórzy z małymi wadami przechodzą a niektórzy nie. Ale boję się że trafię akurat na takiego lekarza że mnie odrzuci z taką wadą. Powiem tak, moje przygotowanie do szkoły od września wymagało wielu poświęceń, starań i wydanych pieniędzy na korepetycję. Nie darowałbym sobie gdybym odpadł u okulisty. Dlatego muszę zainwestować w te oczy żeby móc dostać się już teraz. Jestem zdania że najlepsza inwestycja jest inwestycją w siebie. Jeżeli uda mi się dostać do szkoły, spełnie marzenie, a wszystkie pieniądze wcześniej czy później się zwrócą. Nie wyobrażam sobie pracy gdzieś indziej niż w straży :) PS mam jeszcze 2 lata (oprócz tego roku) żeby dostać się do szkoły, ale wiadomo kolejny stracony rok to kolejny rok wydawania pieniędzy i ciężkich przygotowań.
Wiesz co ja po prostu powiedziałem, że mam stabilną wadę 3 lata i tyle. Ja miałem troszkę wiekszą -1,25 D na każde oko. A co najlepsze przed wizytą u lekarza wzrok mi sam poprawił się haha :D. Poważnie, miałem -1,75 i po pół roku -1,25 sama korekcja mi zrobiła się. Okulistka była w szoku.
Myśl pozytywnie, masz bardzo małą wadę wzroku, więc powinno być ok i będziesz miał kwalifikacje pozytywne na zabieg :). Najgorsze jest z rogówką, bo niektórzy maja wrodzone coś z nią, że nie mogą być do tej operacji kwalifikowani i tam odpada ok. 50-60% osób na rogówkach. Będziesz badany tam 2h gdzieś, więc niech ktoś z Tobą pojedzie tam, bo samochodu nie można prowadzić później.
Z resztą lekarz od korekcji wzroku będzie wiedział czy przejdziesz czy nie na komisji lekarskiej w MSWiA. Bo oni tam mają takich osób bardzo dużo :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2016, 09:44:12 wysłana przez Piotrek 95 »

Offline misiek14725

  • .
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #931 dnia: Marzec 01, 2016, 09:52:20 »
No będę musiał sobie kogoś załatwić żeby ze mną pojechał bo do Wrocka mam 1h i 30 min drogi :) Mam nadzieję że z tą rogówką tylko wszystko będzie ok. Ale wydaje mi się że tak bo okulistka która podała mi namiary na Wrocław to powiedziała że tam dno oka jest dobre i nie jestem pewny ale chyba powiedziała że mam małe rogówki ale wszystko jest w normie więc gdyby widziała jakieś komplikacje to chyba by mnie tam nie wysłała? Zobaczymy jak to będzie jutro około 14 będę po wizycie to odezwę się do Ciebie :)

Offline Piotrek 95

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 242
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #932 dnia: Marzec 01, 2016, 09:58:48 »
No będę musiał sobie kogoś załatwić żeby ze mną pojechał bo do Wrocka mam 1h i 30 min drogi :) Mam nadzieję że z tą rogówką tylko wszystko będzie ok. Ale wydaje mi się że tak bo okulistka która podała mi namiary na Wrocław to powiedziała że tam dno oka jest dobre i nie jestem pewny ale chyba powiedziała że mam małe rogówki ale wszystko jest w normie więc gdyby widziała jakieś komplikacje to chyba by mnie tam nie wysłała? Zobaczymy jak to będzie jutro około 14 będę po wizycie to odezwę się do Ciebie :)
Tam na kwalifikacji mają inny sprzęt do badania oka, inne badania robią itd.
Będzie w porządku, zobaczysz :). Jakby co to pisz :)
Odwdzięczam się za filmik wiesz jaki :), a i jesteś z mojego rocznika :)

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #933 dnia: Marzec 01, 2016, 19:30:07 »
Niestety jestem z dolnego śląska i bede jechał na zabieg do Wrocławia.. jeszcze wszystko przedemna. Myslicie ze do lipca juz wszystko bedzie super? Dobrze ze sprawność teraz robie prawie na maxa to nie martwie sie ze nie przejdę sprawności w lipcu.. mnie łączny koszt wyniesie 5000zl. 2400 jedno oko + wizyta kontrolna. Aa i wy macie juz skończone 21 lat? Bo slyszalem na forum ze trzeba skonczyc 21 zeby móc zrobic korektę, a ja koncze 30 września dopiero.
Ja mam 18 i jestem po operacji także spoko nie martw się o nic ;) Zależy od budowy oka i grubości rogówki oraz od stabilności wady, ja miałem ustabilizowaną od roku i badania kwalifikacyjne przeszedłem bardzo dobrze, nawet pani doktor powiedziała że mam wadę i oczy idealne do operacji ;) Jakby co to pisz do mnie jakbyś miał jakieś pytania, chętnie odpowiem ;)

Offline Brylant321

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #934 dnia: Marzec 01, 2016, 20:10:17 »
Aaaa to chyba zalezy od lekarza bo ja mam 20lat wada od pięciu u lat taka sama <-1 i astygmatyzm cienka rogowka i dopiero mógłbym w wieku 24lat być pewny ze zabieg będzie udany w 100% .
Zalezy chyba od kliniki czy chca zarobić czy nie :)
Pod koniec marca atakuje Wrocław z ortokorekcja

Offline misiek14725

  • .
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #935 dnia: Marzec 02, 2016, 19:30:44 »
Juz po wizycie kontrolnej. Co prawda mam b. cienkie rogówki ale jeszcze załapałem się na zabieg metodą "lasek". Termin zabiegu mam na wtorek. Mam nadzieje ze to ostatni problem który stoi na drodze do szkoły :)

Offline gosc96

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #936 dnia: Marzec 02, 2016, 20:18:53 »
Jeśli dobrze pamiętam to pisałeś że masz wadę -0.5 i robisz laserową korekcje wzroku? Pare stron wcześniej ( albo w innym wątku ) był post jak ktoś opisywał że dostał się do straży z nabory z ulicy że miał wade -1 ( o ile dobrze pamiętam) i rozporządzenie ministra znał już na pamięć i był pewny żę przejdzie komisje no i ją przeszedł. Nie jest przypadkiem w rozporządzeniu żę do -2 lub -3 można mieć wadę? Sam sie już w tym gubie pomału, ale chyba szkoda 5tys na tak małą wade. Osobiście mam coś koło -0.75 na oboje oczu no i jak sie postaram to lajtowo widać liczby na tablicy.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 357
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #937 dnia: Marzec 02, 2016, 20:36:32 »
W rozporządzeniu na 99.99% jest mowa o wadzie do +/- 2.5D, że do takiej wady jest się zdolnym, jeśli nosi się soczewki/okulary i w nich się przeczyta całą tablicę (3 rząd od dołu bodajże).

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 687
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #938 dnia: Marzec 02, 2016, 20:44:40 »
Ma ktoś moze listę z cspsp z 2014 roku?

Offline misiek14725

  • .
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #939 dnia: Marzec 02, 2016, 21:17:27 »
Jak to moze być możliwe skoro w dziale "wzrok" ktoś napisał ze mial wade na 1 oko -0.5 dioptrii i dostał "niezdolny"?? Jeżeli jest jak mówicie i jak wam się chce to znajdzie to w rozporządzeniu, będzie wszystko jasne :)

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 357
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #940 dnia: Marzec 02, 2016, 21:36:50 »
Chcesz wydac 5 kola na korekcje, a nie sprawdziles w rozporzadzeniu, czy rzeczywiscie musisz? ... Zgodnie z rozp wada 0.5D zalicza, dalej jest, ze jesli bez okularow masz ostrosc 0.5 (okolo piatej linijki przeczytasz tylko), ale z soczewkami/okularami do 2D przeczytasz trzecia od dolu (ostrosc 0.8), to tez jestes zdolny. 2 minuty szukania...

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #941 dnia: Marzec 02, 2016, 21:58:47 »
Przecież z -0.5 lub +0.5 na lajcie przejdzie się przez komisje, akurat taka jest tolerancja więc bez sensu wydawać moim zdaniem kase na zabieg i kroić oczy, potem trzeba przechodzić rekonwalescencje przez kilka tygodni, zakrapiać non stop, wydawać kase na krople i na wizyty kontrolne...

Offline misiek14725

  • .
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #942 dnia: Marzec 02, 2016, 22:03:10 »
Dziś w wrocławskim centrum okulistycznym na badaniu kwalifikacyjnym wyszło mi dokładnie -0,75 dioptrii w jednym i drugim oku, i bodajże 1 dioptria cylindryczna (o ile dobrze zapamiętałem) więc jestem w kategorii Z/N a ponadto mój astygmatyzm pozwala mi przeczytac 7 rząd a powinno czytać sie 10 także ciężko ocenić. Wydaje mi sie ze zalezy od lekarza na jakiego bym trafił. Zabieg lasek kosztuje 3800 (okulistka powiedziala ze bede mial robione to droższa metoda) ale idę pewny siebie na komisję. Wszystko się kiedyś zwróci

Offline wblaz2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #943 dnia: Marzec 02, 2016, 22:14:53 »
Ja trochę zmienię temat.
Nie zauważyłem, żeby ktoś o tym pisał, więc ja napiszę.
Na stronie rekrutacji do poznania dodali w załącznikach zaświadczenie lekarskie.  :tuba:

Offline LucasPSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #944 dnia: Marzec 02, 2016, 22:24:10 »

Ja trochę zmienię temat.
Nie zauważyłem, żeby ktoś o tym pisał, więc ja napiszę.
Na stronie rekrutacji do poznania dodali w załącznikach zaświadczenie lekarskie.  :tuba:


I co w związku z tym? Co roku dodają te żaświadczenie, jeśli pierwszy raz startujesz to uświadomię Cię , że musisz mieć te zaświadczenie w trakcie testów sprawniościowych i musi być ono aktualne i to tyle, może zrobić to lekarz rodzinny.

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #945 dnia: Marzec 02, 2016, 22:24:33 »
Dziś w wrocławskim centrum okulistycznym na badaniu kwalifikacyjnym wyszło mi dokładnie -0,75 dioptrii w jednym i drugim oku, i bodajże 1 dioptria cylindryczna (o ile dobrze zapamiętałem) więc jestem w kategorii Z/N a ponadto mój astygmatyzm pozwala mi przeczytac 7 rząd a powinno czytać sie 10 także ciężko ocenić. Wydaje mi sie ze zalezy od lekarza na jakiego bym trafił. Zabieg lasek kosztuje 3800 (okulistka powiedziala ze bede mial robione to droższa metoda) ale idę pewny siebie na komisję. Wszystko się kiedyś zwróci
To i tak tanio, ja zabuliłem 7 koła za FemtoLasik ale widzę za to w 4K :D :P i co najważniejsze droga do szkoły stoi otworem, bo z moją wadą którą miałem to musiałbym zapomnieć o PSP
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2016, 22:29:10 wysłana przez Rico650 »

Offline wblaz2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #946 dnia: Marzec 03, 2016, 00:24:21 »
To, że dodali je dopiero teraz, a nie razem z warunkami i pozostałymi załącznikami.

Offline Piotrek 95

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 242
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #947 dnia: Marzec 03, 2016, 09:05:44 »
Będzie trzeba iść do lekarza medycyny pracy i zapłacić.
Lekarze rodzinni nie maja prawa czegoś takiego wypisywać obecnie, mieli szkolenia w związku z tym.
Zapewne niektórym osobom wypiszą jeszcze, ale jak ktoś już był z podobnym czymś ( czy to tor SGSP, czy startuje drugi raz) wie o co chodzi.

Offline Piotrek 95

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 242
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #948 dnia: Marzec 03, 2016, 09:09:08 »
Dziś w wrocławskim centrum okulistycznym na badaniu kwalifikacyjnym wyszło mi dokładnie -0,75 dioptrii w jednym i drugim oku, i bodajże 1 dioptria cylindryczna (o ile dobrze zapamiętałem) więc jestem w kategorii Z/N a ponadto mój astygmatyzm pozwala mi przeczytac 7 rząd a powinno czytać sie 10 także ciężko ocenić. Wydaje mi sie ze zalezy od lekarza na jakiego bym trafił. Zabieg lasek kosztuje 3800 (okulistka powiedziala ze bede mial robione to droższa metoda) ale idę pewny siebie na komisję. Wszystko się kiedyś zwróci
Zapewne wiesz wszystko co i jak. Ode mnie to tylko, kup sobie dobre okulary UV, będziesz w nich chodził i potem biegał też, i żeby ktoś na samym początku był z Tobą w domu, bo samemu to ciężko ogarniać wszystko(typu obiad, jakie krople wpuszczać, czy tam żel ) :). Powodzenia !

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 357
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #949 dnia: Marzec 03, 2016, 09:31:34 »
Nie chce Ci sie czytac rozporzadzenia to ryzykuj zdrowie i plac za laser, Twoja decyzja. Jesli bez okularow czytasz 7 rzad (a na wymagana ostrosc 0.8 trzeba czytac 8 rzad), cylindry masz 1D, to z okularami /soczewkami jestes Z, a nie Z/N.