Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2016 roku?  (Przeczytany 1009960 razy)

Offline jurek7

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #800 dnia: Luty 20, 2016, 09:09:14 »
Zobaczymy jak to rzeczywiście bd wszyscy pewnie tez sie uczą na testach z ubiegłych lat . No zobaczymy . Ale wymyślają strasznie👍

Offline Marcin__955

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 238
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #801 dnia: Luty 20, 2016, 09:38:15 »
Rewolucji nie ma co się spodziewać. Nie odkryją fizyki i chemi na nowo. Formuła się nie zmienia, najwyżej zadania się nie powtórzą. Gdyby dali np. po 10 zadań opisowych to wtedy byłoby się czego obawiać.
"Nie bój się dużego kroku. Nie pokonasz przepaści dwoma małymi." David Lloyd George

Offline misiek14725

  • .
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #802 dnia: Luty 20, 2016, 10:18:26 »
Dokładnie. Materiał nie może wykroczyć po za to co było, bo we wszystkich testach z poprzednich lat jest poruszony cały zakres szkoły średniej jaki nas obejmuje. Nadal wszystkie zadania są zadaniami testowymi z jedna prawidłową odpowiedzią także nie ma się czego obawiać. Co prawda może być tak że mało zadań się powtórzy bo wprowadzą zadania z "nowej bazy pytań?" ale wszystko będzie bardzo podobne. Jeżeli ktoś sam potrafi rozwiązać większość zadań z poprzednich lat to da rade, takie jest moje zdanie ;)

Offline LucasPSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #803 dnia: Luty 20, 2016, 12:56:37 »
Wątpie, żeby aż tak zmodyfikowali test, będzie jak co roku... co najwyżej mniej się powtórzy, a tematyka ta sama...

Offline Brylant321

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #804 dnia: Luty 20, 2016, 13:09:43 »
Podobnie jak z testami na prawo jazdy.
Umiesz przepisy i potrafisz je stosować-zdasz
Uczysz się na pamięć bez zrozumienia- trzy dyszki w plecy :)

Offline Bakus

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 307
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #805 dnia: Luty 20, 2016, 18:43:34 »
i tak i nie :)
Bo mozesz sie nauczyc a jednoczesnie jak zadania sie powtórzą znasz odpowiedź :)

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #806 dnia: Luty 20, 2016, 19:17:31 »
Nie mogą dać pytań z matury rozszerzonej na przykład bo nie mogą, mają swój schemat zadań i swój typ więc będą się tego trzymać i tak już namieszali w sprawnościówce a kryteria dla kobiet to już w ogóle kompromitacja. Nie mi tu to oceniać ale nie ma specjalnych narzędzi hydraulicznych, lżejszych kombinezonów, aparatów tlenowych powietrznych, węży itp. które były by przeznaczone dla kobiet dlatego uważam że kryteria sprawności dla kobiet są za lekkie...
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2016, 20:07:18 wysłana przez Rico650 »

Offline Bakus

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 307
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #807 dnia: Luty 20, 2016, 19:26:59 »
Dokładnie

Offline Marcin__955

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 238
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #808 dnia: Luty 20, 2016, 19:32:29 »
Nie mogą dać pytań z matury rozszerzonej na przykład bo nie mogą, mają swój schemat zadań i swój typ więc będą się tego trzymać i tak już namieszali w sprawnościówce a kryteria dla kobiet to już w ogóle kompromitacja. Nie mi tu to oceniać ale nie ma specjalnych narzędzi hydraulicznych, lżejszych kombinezonów, aparatów tlenowych, węży itp. które były by przeznaczone dla kobiet dlatego uważam że kryteria sprawności dla kobiet są za lekkie...
*aparatów powietrznych  :kwit:
"Nie bój się dużego kroku. Nie pokonasz przepaści dwoma małymi." David Lloyd George

Offline Brylant321

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #809 dnia: Luty 20, 2016, 20:12:59 »
Wątpie żeby ilość kobiet które przejdą cała sprawność była wysoka nawet mogę zaryzykować że zmieści się ona na palcach dwóch rąk!
Progi są wysoki jak na kobiety i tylko chudzinka z kilkuletnim stażem lekkoatletycznym może się dostać plus drążek a kobietę która chociaż dwa razy pociągnęła sie poprawnie na drążku to widziałem w telewizji ^_^

Offline wblaz2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #810 dnia: Luty 20, 2016, 22:09:07 »
Biegał ktoś w kolcach na 1000m? :D I jak odczucia :D

Offline eryko95

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
  • SA Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #811 dnia: Luty 20, 2016, 22:17:52 »
Jak temat kolców ,to też zapytam czy można sporo z nimi "urwać" na 50-tce ?
Bo walczyć trzeba do końca!

Offline LucasPSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #812 dnia: Luty 21, 2016, 14:09:59 »
Jak temat kolców ,to też zapytam czy można sporo z nimi "urwać" na 50-tce ?

Jeśli nauczysz sie w nich biegać tak ,zeby wykorzystać przyczepność i się nie wyj***ć, to pewnie , że tak :D kup sobie zrób kilka startów gdzieś na bieżni lekkoatletycznej i zobaczysz, ja osobiście na startach do SA jeszcze nie biegałem w kolcach i dawałek rade, ale kiedyś biegałem jak trenowałem lekką i wiem , że jest róznica i być może też zakupie kolce i sobie w nich pobiegam ;) a co do 1000m to o wiele lepiej biega mi się w adidasach zwykłych do biegania.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2016, 14:13:04 wysłana przez LucasPSP »

Offline Mate_-

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #813 dnia: Luty 21, 2016, 14:35:54 »
Witam. Jest wiadoma jakaś ilość osób do przyjęcia w Krk ? 140 osób na basen czyli około 90 do przyjęcia ? :) Pozdro  :straz:

Offline blazej603544

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 232
  • Cel : SA PSP POZNAŃ
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #814 dnia: Luty 21, 2016, 14:37:05 »
W każdej szkole jest 95 miejsc- przyjęć

Offline K.E.M

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #815 dnia: Luty 21, 2016, 19:56:26 »
Witam , nie orientuje się ktoś jak to jest na badaniach ? Przez duży wysiłek (treningi 10 lat lub dłuzej piłka nozna) nabawiłem się serca sportowca co za tym idzie i arytmii serca nawet tego nie odczuwam czuje się dobrze i wgl 100 % zdrowy , co prawda chyba nie jest to dosyć duże bo lekarz powiedział że poprzez pływanie takie spokojne przejdzie bez  żadnych leków.. ale gdyby nie przeszło... ? na razie nie widzę poprawy.. Jak to jest na komisji ?

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #816 dnia: Luty 21, 2016, 20:32:18 »
Panowie powiedzcie mi jest jak to jest z tymi znajomościami w straży, od zawsze się utarło że do straży to tylko znajomości bo bez tego ciężko jest się dostać. Nurtuje mnie to pytanie, czy taki "plecak" ma łatwiej, no ale jak łatwiej przecież chyba tak samo musi się przygotować do testów i je dobrze zdać więc no nie wiem jak to jest, idzie taki delikwent na egzamin i jest łagodniej traktowany przez komisję egzaminacyjną, czy wszyscy wiedzą że ten i ten człek ma się dostać i tyle? No nie wiem jakoś sobie tego nie wyobrażam, może Wy wiecie o co kaman mniej więcej?

Offline Marcin__955

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 238
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #817 dnia: Luty 21, 2016, 20:52:36 »
Witam , nie orientuje się ktoś jak to jest na badaniach ? Przez duży wysiłek (treningi 10 lat lub dłuzej piłka nozna) nabawiłem się serca sportowca co za tym idzie i arytmii serca nawet tego nie odczuwam czuje się dobrze i wgl 100 % zdrowy , co prawda chyba nie jest to dosyć duże bo lekarz powiedział że poprzez pływanie takie spokojne przejdzie bez  żadnych leków.. ale gdyby nie przeszło... ? na razie nie widzę poprawy.. Jak to jest na komisji ?
Twoja wada wg rozporządzenia zostałaby prawdopodobnie sklasyfikowana jako "zaburzenia rytmu serca, przewodzenia i automatyzmu- łagodne" (dział IX, paragraf 35 punkt 1) daje to literkę "B" jak dobrze pamiętam "do decyzji lekarza" (jeżeli nie, proszę mnie poprawić) czyli nie skreśla cię to z kandydowania do służby.

Link do rozporządzenia: https://drive.google.com/file/d/0Bzo9Yibafr1RRXdYV1J0UmRLTzQ/view
"Nie bój się dużego kroku. Nie pokonasz przepaści dwoma małymi." David Lloyd George

Offline Kowal1906

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #818 dnia: Luty 22, 2016, 12:35:15 »
Panowie powiedzcie mi jest jak to jest z tymi znajomościami w straży, od zawsze się utarło że do straży to tylko znajomości bo bez tego ciężko jest się dostać. Nurtuje mnie to pytanie, czy taki "plecak" ma łatwiej, no ale jak łatwiej przecież chyba tak samo musi się przygotować do testów i je dobrze zdać więc no nie wiem jak to jest, idzie taki delikwent na egzamin i jest łagodniej traktowany przez komisję egzaminacyjną, czy wszyscy wiedzą że ten i ten człek ma się dostać i tyle? No nie wiem jakoś sobie tego nie wyobrażam, może Wy wiecie o co kaman mniej więcej?

żaden plecak Ci nie powie wprost że się dostał po znajomości :) Sam rozmawiałem z osobą pracującą w SA i gość powiedział mi wprost że on sam o czymś takim nie słyszał i wątpi żeby ktoś naprawde wysoko w strukturach szkoły bawił się w załatwianie miejsc bo "jeden na drugiego tylko patrzy jak kogoś podpierdolić" - to są jego słowa :) chociaż osobiście słyszałem że parę lat temu była na szkole dziewczyna która miała wyraźne fory i nawet dowódca kompani nie mógł jej nic zrobić a na przepustki jeździła kiedy chciała. Słyszałem też o kolesiu który jest na szkole bo po interwencji wujka przesunęli go z końca listy rezerwowej na początek ale na 100% pewne to nie jest :)

co innego że przecież wszyscy muszą zaliczyć sprawnościówke więc jak dla mnie to nie jest ze do szkoły mozna sie dostać tylko przez znajomości :)

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #819 dnia: Luty 22, 2016, 16:25:12 »
Nie dostaniesz się bo trzeba mieć znajomości. To słowa tych, którzy się nie dostali  ^_^

Offline Marcin__955

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 238
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #820 dnia: Luty 22, 2016, 17:14:49 »
Żeby się dostać trzeba mieć znajomości. Tak, trzeba znać się na fizyce i chemii :P
"Nie bój się dużego kroku. Nie pokonasz przepaści dwoma małymi." David Lloyd George

Offline wrona

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
  • SA Poznań, WSOWL
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #821 dnia: Luty 23, 2016, 14:39:57 »
Na poczatku jest najciężej z wolnym, później co 2-3 tygodnie... zależy, święta lub sylwester

W weekendy też się zostaje na szkole czy puszczają?
http://sapsp.edu.pl/modznaka_szkola_files/klasa/401.pdf
Z tego co tu widać jednak wolne, więc problem rozwiązany.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2016, 14:45:32 wysłana przez wrona »

Offline strażysta323

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #822 dnia: Luty 23, 2016, 15:25:18 »
Co w sytuacji kiedy służę w PSP bo dostałem się w naborze do Komendy Powiatowej, mam 22 lata i chcę startować na Dzienne Studium Aspirantów? Mam się z roboty zwolnić? :D

Offline blazej603544

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 232
  • Cel : SA PSP POZNAŃ
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #823 dnia: Luty 23, 2016, 15:54:43 »
Startuj jak będziesz na głównej liście zrezygnuj z obecnego miejsca

Offline hugo06

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #824 dnia: Luty 23, 2016, 17:47:09 »
Witam. W tym roku nie trzeba mieć zgody od lekarza rodzinnego zeby startować ?? Bo widzialem na stronie tylko podanie i oswiadczenie:D