Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2016 roku?  (Przeczytany 1010050 razy)

Offline blazej603544

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 232
  • Cel : SA PSP POZNAŃ
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #450 dnia: Styczeń 21, 2016, 21:22:48 »
Ciekawe co do biegów a dokładnie 50m jak będzie 6.9 to bedzie ciężko przejsc dla niektorych

Offline Boniek177

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #451 dnia: Styczeń 21, 2016, 22:09:30 »
Moim zdanie bardzo dobrze niech zwiększą trudnosć sprawnosciówki. Strażacy to muszą być atleci  którzy nie myślą o zmeczeniu podczas akcji. Wiadomo liczy sie inteligencja no ale po to idzie sie do szkoly na te 2 lata. Zresztą zdania są podzielone dla mnie sprawnosciówka powinna byc trudniejsza albo lepiej punktowana no ale kazdy ma swoje zdanie.  :straz:

Offline blazej603544

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 232
  • Cel : SA PSP POZNAŃ
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #452 dnia: Styczeń 21, 2016, 22:15:34 »
Według mnie nie jest punktowana źle
Prawidłowo ale to nie od nas zależy jak bedzie to w tym roku wyglądało

Offline Marcin__955

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 238
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #453 dnia: Styczeń 21, 2016, 23:44:56 »
Zadałem sobie ten trud i policzyłem osoby z ubiegłorocznej listy z Poznania, które miały czas 6.9 i mniej(4,5pkt i więcej) no i naliczyłem 113 osób. Wiadomo, że nikt nie śrubował czasu na siłę, bo próg był niższy ale to daje do myślenia...
"Nie bój się dużego kroku. Nie pokonasz przepaści dwoma małymi." David Lloyd George

Offline Marcing3

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Cel: SA PSP Poznań '16
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #454 dnia: Styczeń 22, 2016, 07:40:09 »
Zadałem sobie ten trud i policzyłem osoby z ubiegłorocznej listy z Poznania, które miały czas 6.9 i mniej(4,5pkt i więcej) no i naliczyłem 113 osób. Wiadomo, że nikt nie śrubował czasu na siłę, bo próg był niższy ale to daje do myślenia...
część z nich nie ma pojęcia o fizyce i chemii (bo były asy co na minusie kończyły), a inna część jest niezdolna do służby.  :szalony:

Offline blazej603544

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 232
  • Cel : SA PSP POZNAŃ
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #455 dnia: Styczeń 22, 2016, 09:31:02 »
I teraz pytanie do KG jeśli to wprowadza to będą w stanie wybrać tyle kandydatów ile potrzeba??
W tym roku na pewno zmniejszy się liczba miejsc na moje ok 70osob

Offline Marcin__955

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 238
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #456 dnia: Styczeń 22, 2016, 11:33:30 »
Zadałem sobie ten trud i policzyłem osoby z ubiegłorocznej listy z Poznania, które miały czas 6.9 i mniej(4,5pkt i więcej) no i naliczyłem 113 osób. Wiadomo, że nikt nie śrubował czasu na siłę, bo próg był niższy ale to daje do myślenia...
część z nich nie ma pojęcia o fizyce i chemii (bo były asy co na minusie kończyły), a inna część jest niezdolna do służby.  :szalony:
Lepiej tego nie można ująć, no dodam tylko, że ja nie byłem w tej grupie 113 osób. Ale kolega numer stolika niżej miał max na 50m i skończył chyba w pierwszej 10. Więc reguły nie ma.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2016, 11:41:49 wysłana przez Marcin__955 »
"Nie bój się dużego kroku. Nie pokonasz przepaści dwoma małymi." David Lloyd George

Offline Marcing3

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Cel: SA PSP Poznań '16
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #457 dnia: Styczeń 22, 2016, 13:23:24 »
I teraz pytanie do KG jeśli to wprowadza to będą w stanie wybrać tyle kandydatów ile potrzeba??
W tym roku na pewno zmniejszy się liczba miejsc na moje ok 70osob
Skąd ta teoria?

Offline blazej603544

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 232
  • Cel : SA PSP POZNAŃ
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #458 dnia: Styczeń 22, 2016, 19:07:58 »
Liczba aspirantow w Polsce
W 2015 więcej było niż zawsze to teraz powinno być mniej

Offline lukasz77718

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #459 dnia: Styczeń 22, 2016, 20:35:45 »
serio z tym basenem w 60 sek ? czy to tylko bajka...

Offline Marcing3

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Cel: SA PSP Poznań '16
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #460 dnia: Styczeń 22, 2016, 21:13:39 »
serio z tym basenem w 60 sek ? czy to tylko bajka...
Prawda. Przynajmniej przy naborze do służby przygotowawczej, zobaczymy jak będzie ze służbą kandydacką.

Offline Bakus

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 307
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #461 dnia: Styczeń 22, 2016, 22:38:22 »
a nie 90 sekund ?

Offline Fanatyk.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #462 dnia: Styczeń 22, 2016, 23:01:51 »
W tym momencie jest 90 sekund ale niedawno weszła nowa ustawa która to wszytsko reguluje. W tej ustawie jest zapis co do basenu, który trzeba przepłynąć w 60 sekund.  Weźcie pod uwagę, że to dotyczy naborów z ulicy.
Według mnie wejdą nowe zasady:)

Offline Kowal1906

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #463 dnia: Styczeń 23, 2016, 16:17:26 »
Strażacy to muszą być atleci  którzy nie myślą o zmeczeniu podczas akcji. Wiadomo liczy sie inteligencja no ale po to idzie sie do szkoly na te 2 lata.

przez 2 lata ze słabeusza zrobi atletę a z debila mędrca nie bardzo  :P takie moje zdanie :) pozdrawiam  :straz:

Offline Bejd

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #464 dnia: Styczeń 23, 2016, 19:57:09 »
jak dobrze czyta się te tematy będąc na szkole... Zapraszam wszystkich do Krakowa  :straz:

"Plecy"/Trochę $ i można spokojnie siedzieć na szkole i czytać jak inni się gimnastykują, zazdro :D

Offline rafi242

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #465 dnia: Styczeń 24, 2016, 22:47:13 »
Witam kolegów i koleżanki serdecznie, ale niestety. Trzeci mój start w tym roku planuję i ostatni Krk. Trochę życia już zjadłem na przygotowaniach do straży i nie tylko. 300+ pierwszy start drugi 106 w Krakowie zabrakło 6 miejsc ;/. Basen przeskoczyłem badania również i czekałem 3 miesiące prawie z nadzieją. Wydawało się wszystko przyjemnie rocznik wcześniej ostatni zakwalifikowany 113 szansa była ale nie udało się. Na 2 tygodnie przed rozpoczęciem roku 67 osób miało pozytywne orzeczenia 23 osoby w tak krótkim okresie szkoda bo na psycholu podobno jak nigdy odpadło ludków i się odwołali co według mnie jest nieporozumieniem trochę :( Dopiero dziś się odzywam, mam nadzieję że od czasu do czasu coś tu napisze bo rok temu śledziłem codziennie :D A szkoda tym bardziej, że na pytaniach które się powtórzyły wyłożyłem się. 3 Chyba mi zabrakło czy jakoś tak przysłowiowy włos. Jakbym miał wybór a nie mam bo mam dziewczynę w Krakowie i tu studiuję to wybierałbym Czewe lub Poznań jak ktoś się zastanawia bo ze swoimi punktami bym się dostał :D. Najmniejsze progi a w moim przypadku zadecydowało o tym czy będę czy nie na szkole. Aha dlaczego takie progi w tym roku. Moja hipoteza brzmi powtórzone pytania, niektórzy mieli wrażenie jak wychodzili jakby pisali test z roku wcześniej. Dużo pytań było powtórzonych nie wiem czy dobrze czy źle różnie na to można patrzeć. Były głosy że w tym roku się zmieni sprawnościówka na tor przeszkód ale nie wiem ile w tym prawdy. Jak dla mnie jest dobrze jak było, mogliby 5 za język przywrócić za prawko 10 to moim zdaniem za dużo, ratownik jak najbardziej zasłużone punkty tym bardziej że teraz jeśli ktoś skończy ratownika to ma jeden start lub wgl więc pozdrawiam :D. Co do testu to lepiej 3+ i 3-, to weryfikuje strzelających i rozwiązujących. Robiłem różne algorytmy co do strategii, to zależy od szczęścia trochę ze strzelaniem przy 3+ i 1- można zarobić ale też stracić. Trochę się poużalałem nad sobą, ale co tam :D Naprawa błędów w tym roku i ogień. Od lipca powtarzam sobie była pierwsz trzysetka, setka to teraz będzie dziesiątka. Pozdrawiam.

Offline Ravaka

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #466 dnia: Styczeń 25, 2016, 10:54:28 »
Kiedy można spodziewać się zasad rekrutacji? Ktoś wie jak było rok temu?(wiem, że to było w połowie lutego, ale kiedy dokładnie?)

EDIT: Już wiem, 16 lutego. :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2016, 10:57:43 wysłana przez Ravaka »

Offline Bejd

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #467 dnia: Styczeń 25, 2016, 13:39:26 »
Witam kolegów i koleżanki serdecznie, ale niestety. Trzeci mój start w tym roku planuję i ostatni Krk. Trochę życia już zjadłem na przygotowaniach do straży i nie tylko. 300+ pierwszy start drugi 106 w Krakowie zabrakło 6 miejsc ;/. Basen przeskoczyłem badania również i czekałem 3 miesiące prawie z nadzieją. Wydawało się wszystko przyjemnie rocznik wcześniej ostatni zakwalifikowany 113 szansa była ale nie udało się. Na 2 tygodnie przed rozpoczęciem roku 67 osób miało pozytywne orzeczenia 23 osoby w tak krótkim okresie szkoda bo na psycholu podobno jak nigdy odpadło ludków i się odwołali co według mnie jest nieporozumieniem trochę :( Dopiero dziś się odzywam, mam nadzieję że od czasu do czasu coś tu napisze bo rok temu śledziłem codziennie :D A szkoda tym bardziej, że na pytaniach które się powtórzyły wyłożyłem się. 3 Chyba mi zabrakło czy jakoś tak przysłowiowy włos. Jakbym miał wybór a nie mam bo mam dziewczynę w Krakowie i tu studiuję to wybierałbym Czewe lub Poznań jak ktoś się zastanawia bo ze swoimi punktami bym się dostał :D. Najmniejsze progi a w moim przypadku zadecydowało o tym czy będę czy nie na szkole. Aha dlaczego takie progi w tym roku. Moja hipoteza brzmi powtórzone pytania, niektórzy mieli wrażenie jak wychodzili jakby pisali test z roku wcześniej. Dużo pytań było powtórzonych nie wiem czy dobrze czy źle różnie na to można patrzeć. Były głosy że w tym roku się zmieni sprawnościówka na tor przeszkód ale nie wiem ile w tym prawdy. Jak dla mnie jest dobrze jak było, mogliby 5 za język przywrócić za prawko 10 to moim zdaniem za dużo, ratownik jak najbardziej zasłużone punkty tym bardziej że teraz jeśli ktoś skończy ratownika to ma jeden start lub wgl więc pozdrawiam :D. Co do testu to lepiej 3+ i 3-, to weryfikuje strzelających i rozwiązujących. Robiłem różne algorytmy co do strategii, to zależy od szczęścia trochę ze strzelaniem przy 3+ i 1- można zarobić ale też stracić. Trochę się poużalałem nad sobą, ale co tam :D Naprawa błędów w tym roku i ogień. Od lipca powtarzam sobie była pierwsz trzysetka, setka to teraz będzie dziesiątka. Pozdrawiam.

Guzik będzie nie napalaj się tak, serio :)
Mam kontakt z tym środowiskiem  i wiem co tam się dzieje :)
Niektórzy nawet nie muszą się na testy fatygować :)

Offline Marcing3

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Cel: SA PSP Poznań '16
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #468 dnia: Styczeń 25, 2016, 13:49:28 »
To po co będziesz startował?

Offline lukasz77718

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #469 dnia: Styczeń 25, 2016, 14:04:33 »
A ja wam mówię że zasady rekrutacji będą te same co w zeszłych latach  -_- Nic nie zmienią  :P

Offline tomekkk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #470 dnia: Styczeń 25, 2016, 19:00:57 »
Witajcie. Temat często poruszany na tym forum w przeszłości, ale może są jakieś nowości - polecicie jakieś książki do fizyki i chemii? -_- Jestem w 2 klasie liceum, mam rozszerzoną fizykę, chemii brak. Najbardziej zależy mi na chemii, ale jakieś podsumowanie fizyki w jednym miejscu też by się przydało. Polecicie coś od siebie? Z góry dzięki -_-

Offline eryko95

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
  • SA Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #471 dnia: Styczeń 25, 2016, 20:26:34 »
Też tak myślę, jeśli chodzi o kryteria konkurencji, które obecnie są, to już bardziej żyłować to nie ma co z nich
Bo walczyć trzeba do końca!

Offline tajler

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Cel CS PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #472 dnia: Styczeń 25, 2016, 22:05:09 »
Tak patrze i czytam i troche macie racji i nie ;) Rozmawialem z jednym strazakiem (z psp) od nas z jednostki i pow ze coraz wiecej potrzeba wyszkolonych strazakow i sami zauwazcie gdzie sa nabory z tzw ulicy ??? Na jeden samochod przypada 1 aspirant "kumaty" a takiego z ulicy trzeba wysylac na szkolenia itp i zajmuje mu to ile lat?? 10?20? A aspirat ma być super-mega zajebiaszczym fajerfajterem (terminator) w przeciagu 2 lat ;) wiec moim skromnym zdaniem uwazam ze owszem moga byc jakies zmiany co do sprawnosciowki ale zarazem moze byc wiecej miejsc ;) Pozdro!

Offline testysapsp.pl

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #473 dnia: Styczeń 26, 2016, 01:10:10 »
Temat obowiązkowy nr.1 - zbiór pazdro - możesz podać mi swój e-mail to Ci wyślę fajne rozwiązania do niego.

Temat obowiązkowy nr.2  - matury podstawowe (próbne i właściwe CKE i OPERON) z lat ubiegłych (tak od 2000 roku).

A jeżeli jesteś bardzo ambitny, to możesz wejść w poziom rozszerzony, ale tematyka zakresów podstawowych pazdro i matur zdecydowanie wystarcza do testów SA PSP.

Po sumiennym przerobieniu tych 2 tematów będziesz bez problemu rozwiązywał zadania chemiczne.



Offline Marcing3

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Cel: SA PSP Poznań '16
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #474 dnia: Styczeń 26, 2016, 12:05:28 »
Nie wiem czy mam rację, ale intuicja podpowiada mi, że strazak po 2 latach szkoły więcej potrafi od tego, który ukończył kurs podstawowy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2016, 13:27:01 wysłana przez Marcing3 »