Autor Wątek: Przegroda nosowa  (Przeczytany 6699 razy)

Offline tomek333

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Przegroda nosowa
« dnia: Lipiec 02, 2015, 13:38:48 »
Witam. Jak wyglada badanie u laryngologa? Czy przegroda nosowa ktora jest skrzywiona ale nie wplywa na droznosc nosa nie przejdzie badania?

Offline danielek1212

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Przegroda nosowa
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 02, 2015, 13:52:19 »
Zależy od humoru i charakteru lekarza. Spojrzy Ci w nochala i będzie wszystko widział, jakbyś miał jakieś zrosty czy coś.
"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" :straz:

razzor

  • Gość
Odp: Przegroda nosowa
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 02, 2015, 14:08:09 »
W przepisach jest jasno napisane, wystarczy przejrzeć ustawę. Zgodnie z nowymi przepisami przegroda delikatnie skrzywiona (nieważne czy drożna czy nie) oznacza niezdolnego do służby.

Strażak90

  • Gość
Odp: Przegroda nosowa
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 02, 2015, 16:46:16 »
Temat poruszany setki razy na forum.. wystarczy poszukać  :angry: od razu temat powinien być usunięty.

Offline Grzesio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Przegroda nosowa
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 24, 2015, 13:18:45 »
Zapraszam do wątku: Kto do SA PSP 2015 tam dokładnie opisałem badania w Poznaniu, jest także wzmianka o przegrodzie nosowej

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Przegroda nosowa
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 07, 2015, 09:52:00 »
jak ja byłem na badaniach na C+E to pani powiedziała że przejde z lekko skrzywiona przegroda na komisji MSW wo PSP wiec nie wiem teraz jak na to patrzeć.

Offline marcin10312

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
  • Cel: PSP
Odp: Przegroda nosowa
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 07, 2015, 09:59:35 »
A teraz nie ma tak że jak lekko skrzywiona to dają Nie zdolny?
Cel: PSP

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Przegroda nosowa
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 07, 2015, 10:09:20 »
miesiac temu usłyszałem od lekarza żę mam lekko skrzywiona ale drożna jest ok wiec nie wiem może coś sie zminiło a lakarz nie był na bierzaco

Offline marcin10312

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
  • Cel: PSP
Odp: Przegroda nosowa
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 07, 2015, 11:39:44 »
https://www.youtube.com/watch?v=Wq5mDUP1S9c
Ja bym już leciał po skierowanie na operację przegrody a na zabieg się trochę czeka. Jeśli chcesz wiązać swoją przyszłość z PSP.  :straz:
Cel: PSP

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Przegroda nosowa
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 07, 2015, 11:46:43 »
Dokladnie.. nie tylko w psp ale i w codziennym zyciu

Offline Fanatyk.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Przegroda nosowa
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 07, 2015, 19:09:25 »
Ja poszedłem się zapisać na zabieg 10 sierpnia i pierwszy najbliższy termin na jaki mnie zapisali to 15 grudnia.

Offline xavierr

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Przegroda nosowa
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 09, 2015, 21:11:46 »
Ja poszedłem się zapisać na zabieg 10 sierpnia i pierwszy najbliższy termin na jaki mnie zapisali to 15 grudnia.

jestem po takim zabiegu ^_^ mogę Ci powiedzieć że minie około tydzień od zabiegu zanim zdejmą szwy, a po 2 tygodniach wyjmą płytki  -_- jak dobrze się goi to po 3 tygodniach jest już wszystko ok  -_-

Offline danielek1212

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Przegroda nosowa
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 09, 2015, 22:08:02 »
Ja poszedłem się zapisać na zabieg 10 sierpnia i pierwszy najbliższy termin na jaki mnie zapisali to 15 grudnia.

 :gwiazdki: :wall:   Ja poszedłem się zapisać na zabieg to usłyszałem: "Paaanie, są kolejki, styczeń 2018 roku odezwiemy się". Cóż pozostaje wydać pieniądze na prywatny zabieg  :cooo:
"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" :straz:

Offline xavierr

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Przegroda nosowa
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 09, 2015, 22:27:01 »
Nieźle  :-\ Jest jeszcze jedna opcja, przyznam że nie dla każdego.  Zwykle zabiegi przy znieczuleniu ogólnym są najbardziej oblegane, natomiast na te w znieczuleniu miejscowym mało kto chce iść i na nie kolejki są dużo mniejsze lub czasem prawie wcale nie ma. Warto popytać może znajdzie się coś szybciej pod warunkiem ze dasz rade i odwagę na taki zabieg  :rofl:

Strażak90

  • Gość
Odp: Przegroda nosowa
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 10, 2015, 00:34:28 »
Chyba odwrotnie  :P Przy znieczuleniu ogólnym czeka się dłużej, a to ze względu na masę dodatkowych badań, wizyt które musisz wykonać do takiego zabiegu np. wizyta u anestezjologa, a i kliniki/szpitale mają tylko kilka/kilkanaście zapisanych zabiegów w budżecie na dany rok, oczywiście mówimy o zabiegu na NFZ. Co innego z zabiegami w znieczuleniu miejscowym, to właśnie na nie czeka się "krócej"  lecz jest to słowo względne, dlatego, że właśnie na nie większość osób się decyduje i jest brak terminów w najbliższym czasie. Więc wszystko zależny od danego szpitala, lecz średni czas oczekiwania na zabieg w znieczuleniu miejscowym to około 3-4 miesięcy. Z osobistego doświadczenia polecam zapiać się pod koniec roku, bądź zaraz po 1 stycznia gdzie, jest dużo wolnych terminów, oczywiście jeśli nie zależy wam na czasie :)
Najlepiej podzwonić po okolicznych szpitalach i się dopytać o terminy, a nie ma się czego bać :D jak robisz w miejscowym. Dostaniesz "głupiego Jasia"  :szalony: i znieczulenie miejscowe i masz gdzieś co robi lekarz przy tobie  :szalony: .
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2015, 00:39:24 wysłana przez Strażak90 »