Autor Wątek: Pytanie dotyczace wieku  (Przeczytany 1868 razy)

Offline bartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Pytanie dotyczace wieku
« dnia: Maj 03, 2006, 03:58:16 »
Witam. Moze ktos wie, jakie sa ograniczenia wiekowe po ukonczeniu st. cywilnych?. Wyczytalem ze jezeli ukoczylo sie 23 lata nie mozna isc do szkoly aspiranckiej, a po 25 roku do gsp. Jestem inz.( kier.  elektrotechnika), i mgr ( zarzadzanie produkcja) od 3 lat naleze do OSP i chcialbym sprobowac dostac sie do psp. Slyszalem ze podobno jest taki sam limit wiekowy jak do wsm (wyzsza szkola wojskowa) we wrocku tzn 30 lat. Jezeli kto kolwiek cos wie na ten temat prosze o odp.pozdrawiam ps. mam 26 lat:)

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Pytanie dotyczace wieku
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 03, 2006, 08:01:57 »
Tak, jest limit wiekowy ale różnie to wygląda w różnych komendach. Na przykład aby dostać się do KM PSP w Olsztynie należy mieć poniżej 30 lat. Gdzieś na forum czytałem, że w innych komendach jest inaczej. Poszukaj  troche na forum, napewno coś znajdziesz.
pozdro
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Pytanie dotyczace wieku
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 05, 2006, 14:43:51 »
Tak, jest limit wiekowy ale różnie to wygląda w różnych komendach....

A co Maldrinie na to powiesz: Ze strony KG PSP. NIE MA ŻADNEGO USTAWOWEGO OGRANICZENIA WIEKU KANDYDATÓW DO SŁUŻBY PRZYGOTOWAWCZEJ. Jakiekolwiek ograniczenia w tym zakresie mogą wynikać jedynie z aktu w randze ustawy. Stawianie ograniczeń wiekowych w ogłoszeniach o rekrutacji jest IMHO przekroczeniem uprawnień. Ale komuż chce się kopać z koniem?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Pytanie dotyczace wieku
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 05, 2006, 14:55:29 »
Tak, jest limit wiekowy ale różnie to wygląda w różnych komendach....

A co Maldrinie na to powiesz: Ze strony KG PSP. NIE MA ŻADNEGO USTAWOWEGO OGRANICZENIA WIEKU KANDYDATÓW DO SŁUŻBY PRZYGOTOWAWCZEJ. Jakiekolwiek ograniczenia w tym zakresie mogą wynikać jedynie z aktu w randze ustawy. Stawianie ograniczeń wiekowych w ogłoszeniach o rekrutacji jest IMHO przekroczeniem uprawnień. Ale komuż chce się kopać z koniem?


Lang, sugerowałem się głównie kartą, na której były napisane wymagania o przyjęcie do KM PSP w Olsztynie i informacjami przeczytanymi na forum.  Nie jestem specem i nie wiedziałem, o tym co napisałeś.
Przepraszam za wprowadzenie ludzi w błąd.
pozdro
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline Ewa20

  • czarnulka
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
  • cześć to tylko ja
Odp: Pytanie dotyczace wieku
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 09, 2006, 09:47:20 »
moge ci powiedziec że  do 30 roku życia można startowac do psp. O więcej informacji prście ,bo mam doczynienia ze sprwami kadrowymi w psp.

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2006, 14:29:00 wysłana przez Ewa20 »
czarnulka