Autor Wątek: Test wiedzy przy naborze do PSP  (Przeczytany 8120 razy)

Offline Beruś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Test wiedzy przy naborze do PSP
« dnia: Czerwiec 17, 2015, 21:25:38 »
Witam chciałbym prosić o pomoc w zakresie testów poniewaz zaczął się nabór do PSP i chciałbym przygotować się do testu wiedzy tylko ze nigdzie nie potrafię znaleźć konkretnej informacji z czego sie przygotowywać. Gdyby ktos poradził, pomógł byłbym bardzo wdzięczny. Słyszałem ze gdzies jest zestaw tysiąca iluś badz kilkuset pytań z ktorych mozna sie przygotowac, ale nie wiem ile w tym prawdy. Dostałem też taką informację że trzeba mieć opanowane ustawy o PSP, KSRG. Znajdzie się jakiś znawca tematu?  :straz:

Offline janina

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Test wiedzy przy naborze do PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 17, 2015, 22:00:23 »
przeczytaj ustawę o psp, o ochronie przeciwpożarowej, jest takie coś jak turniej wiedzy pożarniczej  -poszukaj jakiś zestawów pytań z tego. rodzaje środkó gaśniczych, samochody i ich oznakowania, stopnie służbowe, data powstania psp, kto jest komendantem głównym teraz a kto wcześniej. pytania są nie do przewidzenia, zdarzają się także chemiczne lub fizyczne - zwykłe z zakresu wiedzy licealnej a dotyczące straży. jak chcesz się przygotować to się przygotujesz, będziesz czytał o wszystkim związanym ze strażą.

a no i jeszcze pierwsza pomoc - często są pytania również z tego, bls, urazówka
Nie bój się udzielać pomocy.. nigdy nie wiesz kiedy sam będziesz jej potrzebował..

Strażak90

  • Gość
Odp: Test wiedzy przy naborze do PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 17, 2015, 22:08:47 »
Zapoznaj się z materiałami, które są na kursach OSP, a jeśli dobrze poszukasz na forum to, kiedyś ktoś wrzucał zestaw pytań przygotowany przez KG, bądź KW właśnie na ten test.

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: Test wiedzy przy naborze do PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 18, 2015, 00:40:00 »
Te z platformy WINT sprawdzają się doskonale :D
#potwierdzoneInfo
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

Offline Beruś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Test wiedzy przy naborze do PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 19, 2015, 13:44:52 »
Możesz powiedzieć cos wiecej o tych platfomach? Co to takiego?

Offline Beruś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Test wiedzy przy naborze do PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 19, 2015, 14:13:11 »
dzieki, a powiedzcie mi jeszcze czy ten artykuł mowiący o długosci i przekroju ssawnych i tłocznych jest prawidłowy? https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C4%85%C5%BC_po%C5%BCarniczy,
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2015, 17:33:34 wysłana przez robn »

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Test wiedzy przy naborze do PSP
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 19, 2015, 23:31:43 »
dzieki, a powiedzcie mi jeszcze czy ten artykuł mowiący o długosci i przekroju ssawnych i tłocznych jest prawidłowy?https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C4%85%C5%BC_po%C5%BCarniczy,

Mocno uproszczone. Część danych nieaktualnych... Brakuje informacji.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Beruś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Test wiedzy przy naborze do PSP
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 22, 2015, 12:20:59 »
Dzięki

Offline Beruś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Test wiedzy przy naborze do PSP
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 07, 2015, 13:12:25 »
Jutro mam rozmowe może ktoś pomoze z odpowiedzią na pytanie dlaczego chcesz byc strazakiem oraz jaka jest społeczna postawa wobec ludzi? Chodzi mi o to zeby ułozyc ładna wypowiedz

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Test wiedzy przy naborze do PSP
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 07, 2015, 13:59:41 »
A dlaczego chcesz byc strazakiem?
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Test wiedzy przy naborze do PSP
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 07, 2015, 17:18:32 »
Jutro mam rozmowe może ktoś pomoze z odpowiedzią na pytanie dlaczego chcesz byc strazakiem oraz jaka jest społeczna postawa wobec ludzi? Chodzi mi o to zeby ułozyc ładna wypowiedz

Skoro nie znasz odpowiedzi na to pytanie i potrzebujesz pomocy osoby trzeci, to mam dla Ciebie złą wiadomość...
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline mateusz00007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: Test wiedzy przy naborze do PSP
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 07, 2015, 17:50:58 »
tam nikt Cie nie bd pytal o takie rzeczy :D przygotuj się na pytania czy jezdzisz samochodem na kategorie C czy tylko masz prawko samo heh jaka szkole skonczyles i czy masz wlasne mieszkanie :) tyle :) ewentualnie czy masz kursy z OSP tyle :)

Offline Beruś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Test wiedzy przy naborze do PSP
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 07, 2015, 19:47:37 »
Prosiłbym o nie odpisywanie na pytanie w stylu jak nie potrafisz sie wysłowic to nie startuj, poniewaz chce ułożyć wypowiedz która będzie satysfakcjonująca dla słuchaczy. Pomysl sobie ze przychodzi 15 osób na rozmowe i kazdy mowi to samo czyli ze chce pomagac ludziom i od małego interesuje sie strażą. :szalony:

zyraf

  • Gość
Odp: Test wiedzy przy naborze do PSP
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 07, 2015, 21:30:44 »
A gdzie bierzesz udział w naborze?

Offline Beruś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Test wiedzy przy naborze do PSP
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 10, 2015, 22:08:09 »
Olesno już się skończył.

zyraf

  • Gość
Odp: Test wiedzy przy naborze do PSP
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 08, 2015, 13:15:11 »
I jakie kolega miał mniej więcej pytania na teście?

Mnie czeka to we wtorek - po rozmowie z komisją zasugerowali, żeby rzucić okiem na ustawę o psp i o ochronie pożarowej aczkolwiek sami nie wiedzą dokładnie co i jak bo to podobno KW przygotowuje.

zyraf

  • Gość
Odp: Test wiedzy przy naborze do PSP
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 15, 2015, 20:46:36 »
Ponowie pytanie o to jakie macie doświadczenia z tymi testami.

Czytanie ustawy o PSP i PPOŻ za dużo nie dało...były pytania o grupy pożarów, o zasady, o bierne zabezpieczenia w samochodzie, pytanie o ciśnienia, pytanie co oznacza dana litera na drzwiach czy tam w kodzie drzwi....było też kilka prostych ale ogólnie poziom trudności mnie zaskoczył zakładałem, że będzie to łatwe jak testy ze szkoleń OSP a tu guzik.