Autor Wątek: aspiranci po studiach cywilnych  (Przeczytany 7576 razy)

Offline miras46

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
aspiranci po studiach cywilnych
« dnia: Maj 01, 2006, 18:25:24 »
i jak panowie nasza sprawa wygląda - związki milczą liczę jeszcze na

            Przewodniczącego ZG NSZZ PP  Hetmana  Krzysztofa widać że sie stara.



   


Offline brajan5

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: aspiranci po studiach cywilnych
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 01, 2006, 19:50:32 »
U nas przyszedł rozkaz na 4 maj i niestety mnie tam nie ma :-( Zaczynam tracić nadzieję

Offline bax

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: aspiranci po studiach cywilnych
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 01, 2006, 21:18:43 »
z tym to już nawet ks. Rydzyk nie dałby rady

Offline bartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: aspiranci po studiach cywilnych
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 02, 2006, 22:34:51 »
Tak na marginesie chciałem sie zapytac. Jestem absolwentem studiow cywilnych (st. techniczne) czy moge zostac aspirantem?? dzieki za odp. pozdrawiam.

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: aspiranci po studiach cywilnych
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 03, 2006, 17:07:14 »
Witam
Równiez nie dostałem awansu - znajomy z Warszawy, który zdobył informacje jeszcze przed faxem powiedziasł, że były problemy bo w KG w kadrach miali zakaz odbierania telefonów - Paranoja totalna, i to ma być przejrzystość urzedu. Co ciekawe kobiety po kursie ciążopwym (9 miesieczny oficerski) dostały. Czyli 2 lata szkoły aspirantów  jest gorsze niż 9 miesieczny kurs dojazdowy dla układziarzy.
Dochodzi do sytuacji, gdzie kolega Z-ca D-cy JRG uprawniony do dowodzenia taktycznego nie dostał marnej gwiazdki, a kobiety w biurze dotały ( 0 służb i pożytku przy akcji). Należy podziękować P. Krzowskiemu za sprawiedliwość...
Pozdrawiam

Offline judoga

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: aspiranci po studiach cywilnych
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 03, 2006, 18:41:14 »
Panowie , ja i kilku moich kumpli ( w tym przełożonych ) również nie otrzymało 3 lub 4 gwiazdki .Kolesie tzw specjaliści otrzymali bo siedza w biurach ,  a ci z podziału ( specjaliści ) dochodzą do 4 gwiazdki a ich przełożeni mają mł kpt.
WNIOSEK
Nie pchaj sie na dcę zmiany bo tak cie udup.... , a za chwilę kobitka ze sekretariatu w stopniu brygadiera będzie parzyc kawę . Nie jest mi do smiechu!!!!!!!!!!!!!!
Przyjemność życia łączy się z wysiłkiem jakiego ono wymaga.

Offline miras46

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: aspiranci po studiach cywilnych
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 04, 2006, 11:26:02 »
Dobra związki nas opuściły. .....A ten Robert O. z Solidarnościto wogóle niewiem kto go zna co to za człowiek..... podpada mi strasznie.
Trzeba coś z tym zrobić ...

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: aspiranci po studiach cywilnych
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 05, 2006, 09:44:25 »
Nie napieprzajcie na specjalistów w biurze, po co sie kłócic tylko Krzowski się cieszy.
Ja jestem w biurze specjalistą i też nie dostałem awansu - dostali tylko układziarze po jrdynie słusznym i wartościowym dojazdowym 9 miesięcznym kursie. Jak widać KG to piaskownica dla dzieci i sobie tam babki lepią jak chcą - poc co sie przejmować przepisami, czy ludzką przyzwoitością.
Pozdrawiam

Offline SAAM 13

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: aspiranci po studiach cywilnych
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 05, 2006, 18:12:11 »
Po pierwsze to Pan Robert O. z NSZZ SOLIDARNOŚĆ- Panie ,,miras"
Jeżeli Pana Roberta DROGI KOLEGO nie znasz to poprostu  trzeba siedzieć cicho,notabene jest to osoba która wykonała ogromną pracę dla całej PSP.
 

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: aspiranci po studiach cywilnych
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 05, 2006, 18:31:08 »
miras pisze:
Cytuj
Trzeba coś z tym zrobić ...
no wiec zrób...może zacznij od zapisania się do nszz "Solidarność', a dopiero później narzekaj na władze związkowe, które Twoim zdniaem nic dla Cibeie nie robia?
Druga sprawa:
Cytuj
A ten Robert O. z Solidarnościto wogóle niewiem kto go zna co to za człowiek.....
a zna! A kim Ty jesteś i co zrobileś dla strazy, że śmiesz być obrażony na wswzystkich, że nie otrzymałeś stopnia oficerskiego??!!
Ostatnia kwestia:
Cytuj
Dobra związki nas opuściły. ....
ZZ nigdy WAS nie opuściły, związki zajmują się swoimi związkowcami, a skoro nie nalezysz do zwiazku więc nikt Cię nie opuścił, no, moze Twoj ukochany komendant??
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline miras46

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: aspiranci po studiach cywilnych
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 05, 2006, 22:43:58 »
 Panie Stary Wyga po tym co Pan napisał to chyba wszyscy sie dobrze uśmiali .........

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: aspiranci po studiach cywilnych
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 05, 2006, 22:52:13 »
No ja się uśmiałem, ale z Ciebie. Po cholerę służąc w PSP studiowałeś marketing?, żeby lepiej sprzedawać?. W czym takie studia są przydatne? Jedyna z nich korzyść to zdobycie w okrężny sposób stopnia.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: aspiranci po studiach cywilnych
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 06, 2006, 09:09:12 »
U mnie w jednostce jest na zmianach jest po kilku "oficerów" po ochronie środowiska i jeszcze paru po innych kierunkach. Po tych studiach nieposiadają wcale więcej  wiedzy przydatnej w akcjach z ratownictwa ekologicznego od pozostałych strażaków.Jednostka liczy 62 etaty w tym ok.20 oficerów po takich studiach, dwóch jest w trakcie nauki.Do tego oficerowie po głównej, aspiranci i na zmianach jest po 4 podoficerów.Najgorsze jest jednak to,że ranga OFICERA straciła na wartości.Bo co to za oficer z 15 letnim stażem,st.kpt mgr inż po szkole głównej, który czyści kible i zasuwa szmatą.W policji tego nie ma.No i wiadomo,że trzeba więcej kasy na stopnie, a dodatki mamy bardzo małe (średnio ok.10%).

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: aspiranci po studiach cywilnych
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 10, 2006, 22:11:33 »
Miras46 napisał:
Cytuj
Panie Stary Wyga po tym co Pan napisał to chyba wszyscy sie dobrze uśmiali .........
rozumiem, że ten stary wyga to do mnie/
Skoro tak to nie wiem z czego się śmiejesz, bo ja nie mam problemu ze stopniem?
A TY?  :mellow: terz ja mam się posmiać?
przyznaj się co ukończyłeś, że tak bardzo pragniesz otrzymać stopień ofocera pożarnictwa?
zakładam, że baaardzo przydatne studia na Twoim stanowisku?

Dla jasności - nie szydzę z nikogo kto ma ukończona inną uczelnię niż SGSP, ale na Boga, ludzie trochę pokory i samokrytycyzmu!
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: aspiranci po studiach cywilnych
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 10, 2006, 23:48:59 »
robard daj spokój. Chcą porozmawoać o nurtujących ich problemach to niech rozmawiają, po co się od razu denerwować. Z drugiej strony to mogli w cale nie dawać i nie było by zamieszania, atak doszło do dziwnych sytuacji, np.
Panowie , ja i kilku moich kumpli ( w tym przełożonych ) również nie otrzymało 3 lub 4 gwiazdki .Kolesie tzw specjaliści otrzymali bo siedza w biurach ,  a ci z podziału ( specjaliści ) dochodzą do 4 gwiazdki a ich przełożeni mają mł kpt.
WNIOSEK
Wniosek jest taki. Jeżeli ten mł. kpt jest to np. d-ca zmiany z 10-cio letnim stażem, to prawdopodobnie będzie nim do końca życia. Przednim jest ok 15 lat służby. Jeżeli przyjdzie ktoś młody po SGSP to w tym czasie może dojść do stopnia brygadiera (zależy to od nowych tabel kwalifikacji), ale dalej będzie podwładnym mł. kpt, czy to nie jest paranoja. Taki się zrobił teraz bałagan, że trudno będzie posprzątać i tak naprawdę to kto to ma zrobić i w jaki sposób.
W jednym się z tobą nie zgodzę piszesz, że:
ZZ nigdy WAS nie opuściły, związki zajmują się swoimi związkowcami, a skoro nie nalezysz do zwiazku więc nikt Cię nie opuścił, no, moze Twoj ukochany komendant??
W mojej jednostce te same związki zajmują się wszystkimi pracownikami, niezależnie od tego czy należą do ZZ czy nie. Jak dotąd zawsze można liczyć na ich poparcie w słusznej sprawie. Z tym bryg. to taki przykład nie koniecznie prawdziwy, ale kto wie.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline judoga

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: aspiranci po studiach cywilnych
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 12, 2006, 10:53:17 »
Nowy Stary Wyga : czuje sie wywołany do tablicy , więc odpowiadam : Tak zgadzam sie z tobą jeśli chodzi o burdel ktory wielkimi krokami zbliża sie do ( a może już jest) jednostek . I tutaj masz rację, nie powinni dawać stopni , nie powinni również kierować na studia ( tak jak to pisze Robard , chociaz z nim w pewny stopniu sie zgadzam , ale moim zdaniem trochę przesadza bo osobiście nie znam oficera po np. AMuz we flecie ^_^ ) Ale osoby które otrzymały pierwszy stopień oficerski nabyły prawa do otrzymania stopnie następnego - nie jest przyjemnie chodzić cztery lata ponad termin ze stopniem . Oczywiście ,jak wielkim chórem odezwą sie osoby po "jedynie słusznej szkole" że JAK TO , CO ON SOBIE MYśLI PSEUDO OFICER PO AWFiS i SAPSP Poznań(dziennym)- który dostał tak na marginesie skierowanie od KOMENDANTA WOJEWóDZKIEGO NA Tę SZKOłę , czyli ktoś się z tym liczył że ktoś skończy i należy mu sie to co się należy,  jak psu kość - że tak dosadnie napisze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dalej , jeśli pójdzie tak jak piszesz , a to moze być lada dzień ,to faktycznie pseudo oficer da rozkaz mł bryg do posprzątanie ulicy , i ten będzie musiał to wykonać - jeśli bedzie na rocie - P A R A N O J A !!!!!!!
Z drugiej strony my tutaj wylewamy się okropnie a KG i tak robi swoje , wstrzymuje , przeszkadza , i śmieje sie z podwładnych brudasów ( przypomina się mi ze szkoły jak jeden ze starszych wówczas chorążych poż powiedział " dałeś się za psa , to teraz szczekaj".
Co do drugiego cytatu - to sobie nie przypominam że coś takiego pisałem , jęśli mógłbyś dać mi namiar na dzień kiedy to napisałem to bardzo chętnie odpowiem - bo może to zdanie jest wyrwane z kontekstu całości ( napewno ) . Pozdrawiam i czekam na odzew. :mellow:
Przyjemność życia łączy się z wysiłkiem jakiego ono wymaga.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: aspiranci po studiach cywilnych
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 12, 2006, 20:29:36 »
Z tą muzyką to takie przejaskrawienie często używane przez przeciwników awansowania "cywilnych". Ja też nie znam takiego przypadku. Natomiast znam ludzi po zarządzaniu, którzy świetnie sobie radzą z podwładnymi. Znam ludzi po SGSP, którzy mgr robili na cywilnej, właśnie na tym kierunku a nie w W-wie. Uważam, że jak ktoś mówi "A" to powinien powiedzieć i "B", anie wymyślać nową interpretację przepisów. KW aż się roją od "cywilnych" oficerów. Dlatego myślę, że sprzątanie piwinni zacząć od siebie, a nie podziału bojowego. Coś tu nie gra skoro sekretarka to dobry strażak, a podziałowiec to imitacja strażaka - be strażak. Ten drugi cytat to nie jest twój to cytat z robarda. Nie mam nic przeciwko wam i uważam, że jeżeli nadali pierwszy stopień to powinni i kolejne. To, że ktoś już ma mł. kpt co to właściwie znaczy oficer-nie oficer, kapitan-nie kapitan. Czy jak już nie otrzyma kolejnego stopnia to nie będzie oficerem, czy jest aspirantem w stopniu kapitana. Już trochę pracuję w tej instytucji, ale takiego bu....u to już dawno nie widziałem. I jeszcze do tych z SGSP. Panowie wy, a przynajmniej część z was trafi na podział i co będzie jak będzie wami dowodził oficer- nie oficer z 20-to letnim stażem, co powiecie mu żeby się wypchał bo nie jest oficerem i wy jesteście od niego lepsi. Przemyślcie to - już po promocji. Na garbie innych kariery nie zrobicie.
Pozdrawiam wszystkich i cywilnych i mundurowych.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline fubu

  • strażak
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
Odp: aspiranci po studiach cywilnych
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 17, 2006, 16:57:02 »
Jeżeli chodzi o awanse to trzeba chyba sie do tego przyzwyczaić....Jesem kadetem w szkole aspirantów i tutaj żeby dostać trzeba sie uczyć tak jak ja, lub tak jak mój "kolega", który sie nie uczy, ale za to sie opiekuje akwarium dowódcy kompani i za to dastał awans, a ja za opieke sprzętem z WT i udzielaniem sie w kółku technicznym nie. Troche to wkurzające, ale widze że tak to juz jest w straży...Awanse dostaje sie nie za prace, a za lizanie dupy tym na wyższych stołkach!! Ale nie zniże sie do tego poziomu.
POZDRAWIAM!!!

Offline hakowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: aspiranci po studiach cywilnych
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 21, 2006, 14:06:28 »
Jestem ciekay czy związki zawodowe zajęły już oficjalne stanowisko w sprawie wstrzymania awansów? (jeżeli tak to proszę o linki)

Jeżeli teraz wstrzymano awanse oficerom bez mgr oraz po studiach cywilnych, aspirantom w wyższym wykształceniem (w kier. przydatnym dla służby) na pierwszy stopień oficerski to jestem ciekaw kiedy wstrzymają awanse aspirantom po SA w systemie zaocznym (przemiennym), aspirantom, podoficerom i strażakom po 3-semestralnych (9-miesięcznych) szkołach średnich – ONI CHYBA TEŻ SĄ NIE GODNI AWANSU?

JEŻELI KTOŚ W KOŃCU ZAUWAŻYŁ, ŻE MAMY ZBYT WIELU OFICERÓW TO MOŻE NAJWYŻSZY BY SGSP ZAKOŃCZYŁA KSZTAŁCENIE W SYSTEMIE DZIENNYM. WSZYSTKIE SŁUŻBY (POLICJA , WOJSKO ITD.) POZAMYKAŁY LUB OGRANICZYŁY DO PRAWDZIWEGO MINIMUM KSZTAŁCENIE W SZKOŁACH WYŻSZYCH, Z RESZTĄ WIĘKSZOŚĆ KRAJÓW UE NIE PRZYSZŁO TO NAWET DO GŁOWY BY OTWIERAĆ TAKĄ UCZELNIĘ JAK SZKOŁA WYŻSZA POŻARNICTWA.

MOŻE WARTO RÓWNIĘŻ JASNO OKREŚLIĆ NA JAKICH STANOWISKACH POTRZEBNY JEST FUNKCJONARIUSZ W JAKIM STOPNIU I Z JAKIMI UMIEJETNOŚCIAMI (PO JAKI8EJ SZKOLE – NIKT MI NIE POWIE, ŻE W FINANSUWCE LEPSZYM PRACOWNIKIEM JEST ABSPLWENT SGSP NIŻ CYWIL, ABSOLWENT UCZELNI WYŻSZEJ NA KIERUNKU KSIĘGOWOŚĆ CZY RACHUNKOWOŚĆ – OBAJ Z TYM SAMYM STAŻEM I ZAANGAŻOWANIEM).

NIE KAŻDY RATOWNIK PO STUDIUM MEDYCZNYM MUSI BYĆ OFICEREM – NIE POPADAJMY W PARANOJĘ. MOŻE BYĆ RATOWNIKIEM SPECJALISTĄ. z DRUGIEJ STRONY NIE POWINIEN MIEĆ DODATKU TAKIEGO SAMEGO JAK PODOFICER BEZ DODATKOWYCH KURSÓW CZY Z OBOWIĄZKOWYM TYGODNIOWYM RAT. MED.

WARTO ZASTANOWIĆ SIĘ ILE PSP POTRZEBUJE OFICERÓW, ASPIRANTÓW, PODOFICERÓW I STRAŻAKÓW.
WARTO ZASTANOWIĆ SIĘ DLACZEGO PANI ODBIERAJĄCA I ŁĄCZĄCA ROZMOWY (tylko tyle należy do jej obowiązków – pracuje na 8 godz.) MUSI BYĆ ASPIRANTEM- PO CO JEJ WYJSZTAŁCENIE POŻARNICZE, KURSY MEDYCZNE, CHEMICZNE ITD. SKORO POTRZEBUJE ZNAĆ TYLKO OBSŁUGĘ TELEFONU I NR WEW. KOMENDY.

DLACZEGO MAGAZYNIER PRZERZUCAJĄCY ZAKLEJONE PUDEŁKA TO ASPIRANT?
DLACZEDO SEKRETARKA TO OFICER?
DLACZEGO KSIĘGOWA TO BRYGADIER?
DLACZEGO KADROWY TO ST. KPT. ? ( i tak nie potrafi sobie jeszcze poradzić z 40 godz. tyg. pracy)

U W A Ż A M ,    Ż E    3/4    B I U R A    T O    P O W I N N I    B Y Ć    E T A T Y    C Y W I L N E 

MOŻE MSWIA I KG W TYM KIERUNKU POWINNA SZUKAĆ OSZCZĘDNOŚCI A NIE NA PODZIALE BOJOWYM GDZIE STRAŻAK ZARABIA 1000ZŁ

POZDRAWIA I JESZCZE RAZ PROSZĘ O LINKI DO STRON ZE STANOWISKIEM ZZ W TEJ SPRAWIE

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: aspiranci po studiach cywilnych
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 24, 2006, 00:52:27 »
Cytuj
DLACZEGO KSIĘGOWA TO BRYGADIER?
Słyszałem taką argumentację że na etacie cywilnym nie dostałaby takiej kasy....
Nie zgadzam się z tym.




Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: aspiranci po studiach cywilnych
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 24, 2006, 13:18:42 »
a ja mam prosbę do moderatora, żeby jakoś opanować te mnożące się w zastraszającym tempie wątki, ktrych wspólnym tematem sa oficerowie po studiach cywilnych, chyba juz tego za duzo? Może da się to jakoś połączyć w jeden wątek?
 co do ciekawości kolegi hakowy, jesli jestes zainteresowany, to poszukaj stron www do naszch (pożarniczych) ZZ i wszytskiego sie dowiesz, troche inwencji
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: aspiranci po studiach cywilnych
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 24, 2006, 19:50:58 »
Popieram głos Robarda. Powoli to forum staje się FORUM SFRUSTROWANYCH ASPIRANTÓW. Dajcie sobie Panowie na wstrzymanie. A jak tak bardzo chcecie być oficerami to droga do SGSP otwarta...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: aspiranci po studiach cywilnych
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 26, 2006, 22:10:17 »
"Święte słowa Panie, Święte słowa" i to może być dobre zakończenie tematu.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: aspiranci po studiach cywilnych
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 28, 2006, 17:19:17 »
Oj... nie tylko:
Cytuj
FORUM SFRUSTROWANYCH ASPIRANTÓW.
Oficerów różnej "maści" i tematów z tym związanych chyba znacznie więcej  :angry::Ale co tam - przecie forum ^_^
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.