Autor Wątek: Egzaminy do SA w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Toruniu  (Przeczytany 10156 razy)

Offline wojtek81

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Egzaminy do SA w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Toruniu
« dnia: Czerwiec 07, 2015, 09:21:10 »
Witam koledzy, jestem nowy na forum więc proszę o pomoc. W kuj-pom w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Toruniu 2 czerwca jak  co roku odbywały  się egzaminy na kandydatów do SA PSP w Poznaniu. Na prawie 60 uczestników zdało 6 osób , czyli 1 na 10 a miejsc do szkoły 16 do. Pytań 48 z czego 21 otwartych (opisowych), 27 pytań  test wielokrotnego wyboru z zadaniami włącznie ( z tendencją pytań i odpowiedzi dziwnych). Układ jest prosty aby udupić jak najwięcej ludzi. Podobno twórcy tego testu są z siebie dumni bo w zeszłym roku zdało 15 osób, a w 2016 ma zdać 3/60. Stopień trudności wzrasta podobno w przyszłości ma być to wzór testu dla kończących SA bo zdaje tam za dużo osób i czas przenieść szkołę aspirantów do Torunia. Jak można było zauważyć kadra Ośrodka Szkolenia nie przejmując się, że wszyscy zdający patrzą i słuchają,  bardzo INTENSYWNIE  pomagała swojej koleżance z KW  w rozwiązywaniu  testu  i pewnie ów liderka jest w szczęśliwej szóstce, która zdała. W związku z tą dosyć dziwną sytuacją jeśli chodzi o zdawalność 1/10 mam pytanie czy u was w województwie też są egzaminy wewnętrzne do SA a jeśli są jak wyglądają.  :gwiazdki:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.388
Odp: Egzaminy do SA w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Toruniu
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 07, 2015, 10:03:56 »
U mnie nie ma testów wewnetrznych...
Podaj przykład zadania otwartego i zamknietego
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline młody 2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Egzaminy do SA w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Toruniu
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 07, 2015, 11:11:05 »
Słyszałem, że w Toruniu kochają regułki.  Skoro jak piszesz zdawalność jest tak mała to chyba jest jakiś problem przy ocenie tych egzaminów. Rozumiem, że oblewa połowa ale nie  9 na 10. Podejrzewam, że przeinaczone jedno słowo w regułce choć sens ten sam i odpowiedź w plecy.

Offline wojtek81

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Egzaminy do SA w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Toruniu
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 07, 2015, 21:58:59 »
Niestety pamiętam tylko te najłatwiejsze
Otwarte np. –  wypadek w pracy/służbie
Zamknięte test wielokrotnego wyboru np. - otwarcie zmiany , ewakuacja pierwotna, zadanie ze strat
Główny problem polegał na bardzo rygorystycznym ocenianiu.  Oni Kochają regułki i nie liczy się sens tylko tak jak jest w ustawie, rozporządzeniu co do słowa, kropki. Test tak dobrane odpowiedzi, że nawet proste pytanie dawało do myślenia bo wszystko mogło pasować. Nie jestem w stanie tymi przykładami może oddać poziom trudności ale należało mieć 60% na min, skoro na prawie 60 osób zdaje 6 to nie mam pytań. A i nie powtarzały się pytania z testu  KG i z SA z poprzednich lat. Byłem w zeszłym roku też na egzaminach Ośrodku więc niby wiedziałem czego sie podziewać, ale się rozkręcają. Ciekawe kiedy wyniki ostateczne.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Egzaminy do SA w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Toruniu
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 07, 2015, 22:24:34 »
Zaraz, zaraz. miejsc 15, zdało 6 czyli co? Przepadły miejsca? Poza tym to nie pierwszy rok testów u was jak mi sie wydaje więc  skąd to zdziwienie takimi pytaniami?

Offline wojtek81

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Egzaminy do SA w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Toruniu
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 07, 2015, 22:43:23 »
Miejsc 16, a czy teraz 10 przepadnie  tego to chyba nikt nie wie. Co do egzaminów to do 2014 roku były z pytań z KG więc chyba głupi by sie nie nauczył tych 1000 pytań a dziś 1500.

Offline młody 2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Egzaminy do SA w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Toruniu
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 07, 2015, 23:32:53 »
Co do tego, że do SA są wewnętrzne egzaminy nie można mieć chyba pretensji. Może lepiej tak niż kandydaci z kapelusza. Jak to zwykle u nas nawet jak pomysł do zaakceptowania to za to forma już nie. Proponuje pogadać ze związkami, może oni mają jakiś pomysł, oczywiście oprócz tego, że 10 od nich może pójść. Zawsze byłem sceptycznie nastawiony do ZZ ale ostatnio pozytywnie mnie zaskakują, przynajmniej w temacie, który mnie interesuje.

Offline wojtek81

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Egzaminy do SA w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Toruniu
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 08, 2015, 00:15:55 »
Jeśli chodzi o związki to na najbliższym zebraniu wojewódzkim sprawa egzaminów ma być poruszona ale ja z kolei wcale bym się nie zdziwił jak te 10 miejsc właśnie związki wezmą i w końcowym rozdaniu oprócz koleżanki KW, której tak kadra ośrodka pomagała, pójdą jeszcze bracia z ZZ.

Offline mich

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Egzaminy do SA w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Toruniu
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 08, 2015, 17:16:43 »
Toruń to dziwna część Polski. Niestety sam jestem z tego rejonu i zawsze ze wszystkim już od lat muszą wyłazić przed szereg, przykład to nie tylko egzaminy do SA ze zdawalnością 10%, a kto ma się dostać to i tak się dostanie, w tym dziwnym województwie także pierwsi wprowadzili komorę gdzie w całym kraju o takim ustrojstwie dla wszystkich strażaków, ba i ochotników z KSRG nikt nie słyszał, teraz podobno jakiś super inteligentny wymyślił że ćwiczenie przed wejściem do komory na bieżni, rowerku, wioślarzu odbywają się nie w stroju sportowym z aparatem a w nomeksie z aparatem, także jeśli ktoś chce śledzić absurdy w straży to zapraszam do Torunia.

Offline hacek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 315
Odp: Egzaminy do SA w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Toruniu
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 08, 2015, 17:24:39 »
W opolskim ćwiczenia przed komorą w nomexie (spodnie, kurtka, hełm, buty można mieć sportowe) są już od ładnych paru lat albo i od zawsze.
Od 2014r. komora również dla ochotników.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.388
Odp: Egzaminy do SA w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Toruniu
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 08, 2015, 17:28:54 »
także pierwsi wprowadzili komorę gdzie w całym kraju o takim ustrojstwie dla wszystkich strażaków, ba i ochotników z KSRG nikt nie słyszał, teraz podobno jakiś super inteligentny wymyślił że ćwiczenie przed wejściem do komory na bieżni, rowerku, wioślarzu odbywają się nie w stroju sportowym z aparatem a w nomeksie z aparatem, także jeśli ktoś chce śledzić absurdy w straży to zapraszam do Torunia.
Zaskocze cie pierwszy raz przechodziłem komorę w 2008 potem jeszcze 3 razy i zawsze w nomeksie  dziw mnie tylko ten wioślarz bo zwykle był młot i drabina bez konca.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

strazak1982

  • Gość
Odp: Egzaminy do SA w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Toruniu
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 09, 2015, 00:44:09 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 23:21:05 wysłana przez strazak1982 »

strazak1982

  • Gość
Odp: Egzaminy do SA w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Toruniu
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 09, 2015, 12:15:01 »
 :milcz:.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 23:20:41 wysłana przez strazak1982 »

strazak1982

  • Gość
Odp: Egzaminy do SA w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Toruniu
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 11, 2015, 12:51:27 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 23:20:14 wysłana przez strazak1982 »

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 523
Odp: Egzaminy do SA w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Toruniu
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 11, 2015, 22:16:22 »
Jeżeli chodzi o egzaminy do SA w Toruniu to wiadomo po co są.... Gdyby intencje były szczere i chodziło o najlepszą kadrę, to zdany egzamin w np. w roku 2014 i nie pójście do szkoły z powodu braku przydzielonych miejsc, byłoby równoznaczne z uznaniem egzaminu w roku 2015. Niestety tak nie jest a do szkoły są puszczani ludzie, którzy egzamin wewnętrzny zdali oraz tacy lepsi "błękintokwriwiści", którzy egzaminów nie muszą zdawać a do szkoły skierowani zostali. Później dochodzą kwiatki co egzaminu końcowego (Z23) nie są w stanie zdać ale pajacują przed technikami, którzy zdali ten egzamin (Z22 Z23) eksternistycznie bo się przez "zasady sprawiedliwości" nie mogli dostać do SA (z powodu stażu służby, doświadczenia i zajmowanego etatu przystąpić do egzaminu na technika mogli). Niestety na takich ludzi PSP ma wylane a wręcz uważa się, że to są jacyś trędowaci??. Są zdolni ludzie na podziale ale lepiej żeby na szkołę poszedł gość, który zdecydował się przejść na 8-godzin i przewraca gacie na magazynie. Skończy szkołę, studia "przydatne" ma(bo które przydatne nie są ?!?) więc i oficerem zostanie PAN. Egzaminu wewnętrznego zdać nie musiał. Pytania? - BRAK

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Egzaminy do SA w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Toruniu
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 11, 2015, 22:54:36 »
Systemem szkolenia w PSP powinien zająć się dobry psychiatra. Czy w innych "mundurach" również dochodzi do takich absurdów ?

Offline wojtek81

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Egzaminy do SA w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Toruniu
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 11, 2015, 22:58:18 »
Do komend trafiły wyniki egzaminu. I tu niespodzianka jest podana liczba punktów ile kto zdobył z danej komendy. Powinni przesłać listę  wszystkich zdających aby było wiadomo kto ile miał punktów. Co ochrona danych osobowych, jak przychodzą awanse to dla całego województwa i nikt ma pretensji. Teraz się okaże, że ten co miał 40 punktów nie pójdzie do SA,  a ten co miał 15 punktów będzie idealnym kandydatem. Układ jest prosty – wysłać listę z punktacją , jest 16 miejsc więc  pierwszych 16 osób idzie do szkoły. Uczciwie ( pomijając koleżankę z KW, której tak pomagano na egzaminach , że jest liderką listy ), czytelnie i nikt do nikogo nie powinien mieć pretensji - nauczył się to zdał. Tak oczywiście nie będzie bo koledzy z ZZ mają swoich, Kw swoich itd. Każdy kto ma ochotę i chęci powinien iść do SA. To, że ktoś ma technika pożarnictwa nie oznacza, że od razu musi być D-cą. Czeka na swoją kolej, ma kwalifikacje i jest o coś bogatszy. Szkoły aspirantów powinny oprócz finansowania funkcjonariuszy z KP być jak studia dla chcących się uczyć za swoje płatne. I duża część osób zamiast na siłę robić studia poszła by do SA. Straż w ten sposób zyskuje ludzi wykształconych w kierunku typowo pożarniczym. Ludzie chcą się uczyć tylko straż nie daje im zbyt dużo możliwości aby się rozwijać w swojej służbie.

Offline młody 2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Egzaminy do SA w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Toruniu
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 11, 2015, 23:34:21 »
Spróbujcie eksternistycznie zdobyć tytuł technika pożarnictwa. Egzaminy końcowe takie same, tylko Kg nie chce uznać naszych kwalifikacji. Ale spokojnie nadzieja umiera ostatnia- podobno. Zapraszam do śledzenia wątku SA eksternistycznie. My też staraliśmy się aby to nas wysłano do szkoły zamiast gaciowego, ale PB uznawany był i będzie jako czarna masa, która nie musi być wykształcona pożarniczo ( przygotowana do służby ). Więc sami zrobiliśmy krok do przodu i dyplom technika zdobyliśmy a stopień i tak przyjdzie, beton kiedyś odpuści. Dyplomu, zdobytej wiedzy( bo do egzaminów trzeba się przygotować) i wiary w to, że nie jesteśmy gorsi NIKT NAM NIE ODBIERZE.

Offline RobaQ

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Egzaminy do SA w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Toruniu
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 15, 2015, 11:28:25 »
Jak można było zauważyć kadra Ośrodka Szkolenia nie przejmując się, że wszyscy zdający patrzą i słuchają, ...
Nie jestem pewien ale termin "wszyscy" pisany przez jedną osobę to reprezentowanie całej grupy zdających. Ja nie potwierdzam tego co napisałeś i nie życzę sobie byś pisał w moim imieniu. Myślę, że moderator powinien zainteresować się osobą piszącą w imieniu wszystkich. Może wymień pozostałe osoby w imieniu których piszesz. Wpieniają mnie takie teksty - nie zdałeś to Twój problem. Nie jęcz na forum weź się do roboty - Jesteś strażakiem czy bobasem z piaskownicy? Ech - gratuluje tym co zdali i pozdrawiam ekipę z Torunia. Za dużo dajecie z Siebie bo inni nie potrafią tego docenić.  :straz:

razzor

  • Gość
Odp: Egzaminy do SA w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Toruniu
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 15, 2015, 11:40:51 »
[...] W związku z tą dosyć dziwną sytuacją jeśli chodzi o zdawalność 1/10 mam pytanie czy u was w województwie też są egzaminy wewnętrzne do SA a jeśli są jak wyglądają.  :gwiazdki:
Ja mam tylko taką małą dygresję - bardziej by mnie dziwiła zdawalność 10/10 chyba. Jak ktoś się nie przygotował, sądząc, że po prostu mu się należy i tyle, to niech się nie dziwi, że później są wyniki jakie są. U nas na kurs ochotników był egzamin wstępny - każdy niby przygotowany, motywacja ogramna a zdawalność wyszła 2/10. Wszyscy psioczyli, że źle sprawdzane, oszukane itp. Zajrzeli w testy - i wyszło kto się przygotował a kto nie, wszystko uczciwie było. Nie ma co wylewać żali na forum, tylko wziąć się do roboty i nauki i tyle.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 523
Odp: Egzaminy do SA w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Toruniu
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 18, 2015, 14:50:43 »
Proponuję wstrzymanie się od wypowiedzi o pytaniach na egzaminie przez ludzi, którzy na nim nie byli lub go nie widzieli. Porównywanie go do egzaminu na kursie wstępnym dla OSP jest kuriozalne i pisane dla pisania. Chyba, że tu chodzi o nabijanie postów. Toruński egzamin w niektórych pytaniach wykracza poza zakres wiedzy technika pożarnictwa i chodzi tu o to, że do szkoły ma się iść wiedzę zdobywać a nie już ją mieć i się nudzić. Skoro Ci kandydaci mają mieć już wiedzę z zakresu technika i wyższą to niech zdają od razu Z23 i 22 eksternistycznie. Judzenie przez osobę z jednym komentarzem oraz jej pouczenia wychowawcze jadą (w sensie śmierdzą) tu nieomylnością któregoś z błękitnokrwistych oficerków zasiadających w komisji. 

Offline wojtek81

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Egzaminy do SA w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Toruniu
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 20, 2015, 23:17:03 »
Do kolegi RobaQ . Daleki jestem od tego aby wszystkich w ośrodku oceniać negatywnie poprzez jeden egzamin. Ale jeśli chodzi o twoją wypowiedź to moge tylko stwierdzić, że  kto chciał to widział i słyszał. Miejsca do SA zostały rozdane i kto miał to się dostać to się dostał. A i tak na koniec co do słów „Ech - gratuluje tym co zdali i pozdrawiam ekipę z Torunia. Za dużo dajecie z Siebie bo inni nie potrafią tego docenić." Kolego jeśli chodzi o bobasa i  piaskownicę, sam pracując w ośrodku masz służby tyle co oranżada gwaracji albo i mniej, troche pokory i szacunku dla innych strażaków, bo znane nazwisko to nie wszystko. Proponuje abyś sam się trochę ogarnął, choć pewnie takim postępowaniem zaplusujesz u naczelnika i w przyszłym roku spotkamy się na egzaminie. Gratuluje tym co zdali i idą do SA.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.388
Odp: Egzaminy do SA w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Toruniu
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 21, 2015, 09:20:21 »
Do póki nie zobaczę testu to będę uważał że winny jest brak przygotowania a nie poziom trudności. A wiecie dlaczego bo skarzy tylko jeden i tylko w 2015 a skoro egzaminy odbywają sie od co najmniej dwóch lat to napewno ktoś już by się poskarżył na forum.
Ale swoją drogą:
Ech - gratuluje tym co zdali i pozdrawiam ekipę z Torunia. Za dużo dajecie z Siebie bo inni nie potrafią tego docenić.  :straz:
A ta wypowiedź jest na takim poziomie wazeliniarstwa że szkoda komentować.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kubson88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Egzaminy do SA w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Toruniu
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 03, 2015, 21:43:07 »
Witam. Czy ktoś się orientuje czy takie egzaminy odbywają się w mazowieckim? Znalazłem informacje o takim egzaminie w Wielkopolsce. Ciekawy jestem jak jest w pozostałych województwach