Autor Wątek: Notatnik kadry dowódczej  (Przeczytany 8596 razy)

Offline strazak_Norbert

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Notatnik kadry dowódczej
« dnia: Maj 15, 2015, 21:17:43 »
Siema.
Mam pytanie czy ktoś korzystał lub ma zdanie na temat tego notatnika z linka:
https://www.facebook.com/resort.notatnik
Co o tym sądzicie?

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Notatnik kadry dowódczej
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 15, 2015, 21:40:33 »
Myślę, że dla turbo dowódców jak znalazł, dla tych normalniejszych gadżet raczej kompletnie zbędny  -_-

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Notatnik kadry dowódczej
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 15, 2015, 22:46:35 »
A kto jest autorem tej pomocy naukowej?

Przyszło pismo ws opinii dla tego tworu, ręce mi opadły i nie będę dalej komentował. Podejrzewam młodego po jedynej słusznej który dostał się na jakiś znaczy poziom decyzyjny i próbuje sprzedać patent na swoją zajebistość. W sumie młode koty jak zostają dowódcami, to mogą nie pamiętać co warto umieścić w informacji ze zdarzenia. Dla nich się to pewnie przyda.. Ale nic na siłę i mam nadzieje że brak notatnika w czasie kontroli nie będzie skutkował błędem krytycznym....
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2015, 22:56:49 wysłana przez robn »
EGO = 1 / wiedza

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.384
Odp: Notatnik kadry dowódczej
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 15, 2015, 23:07:44 »
A kto jest autorem tej pomocy naukowej?
A co za róznica :D
Przeceiż to jawne jaja z wiedzy d-ców!
PS> To już było, kiedyś sie pisało meldunki na papierzy :D
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2015, 23:49:10 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 520
Odp: Notatnik kadry dowódczej
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 16, 2015, 00:08:46 »
Może być wygodne na jednostkach gdzie meldunek pisze Dyspozytor a D-ca tylko go sprawdza. Dyspozytorowi może być wygodniej i czytelniej z czegoś takiego pisać niż z bazgrołow w zeszycie Dowódcy

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Notatnik kadry dowódczej
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 16, 2015, 06:16:09 »
Myślę, że dla turbo dowódców jak znalazł, dla tych normalniejszych gadżet raczej kompletnie zbędny  -_-
Popieram kolegę .
Dość drogi gadżet i  z tego co przyjżałem się mało poręczy. A za tą kwotę jaką próbują to sprzedać  kupię kilka zwykłych notesów które posłuża mi przez dłuższy okres. A  tam spore marnotrawstwo papieru jak widzę ...
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2015, 06:23:12 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline aspiryna

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: Notatnik kadry dowódczej
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 16, 2015, 10:09:10 »
Wydrukować ryzę "Informacji ze zdarzenia", zbindować i notatnik jak ta lala he he he  ^_^.

Offline taz_org

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 321
  • SKKP
    • Fotografia dronowa i badania termowizyjne
Odp: Notatnik kadry dowódczej
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 17, 2015, 13:17:23 »
Albo po prostu jest to wygodny notes dla tych zmęczonych życiem, którym nie chce się pisać, tylko uzupełnić co trzeba  :rofl:

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.956
    • JRG SGSP
Odp: Notatnik kadry dowódczej
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 17, 2015, 16:51:01 »
Jak zaczynałem jeździć z przodu to sam sobie coś takiego wydrukowałem. Nie uważam tego za przejaw turbolstwa, wprost przeciwnie - miałem świadomość że może się zdarzyć przy akcji że czegoś zapomnę zanotować. Podobno zdarza się nawet najlepszym. Tak więc jako ściąga na początek może być, później już mało przydatne.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Notatnik kadry dowódczej
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 18, 2015, 10:55:35 »
Przejrzałem uważnie i dokładnie zdjęcia zamieszczone na Fb  ... I nasuneło mi się kilka spostrzeżeń: w tym notesiku brak wielu ważnych do sporządzania informacji danych min. adrsu właściela, brak rubryk na dane personalne poszkodowanych , brak rubryk na ofiary śmiertelne ... ale jest rubryczka "zakleszczone" to już świadczy o kompletnym braku profesjonalnego przygotowania autorów i tylko chcęci zarobienia na gadżecie.  100 kartek z czego 40 i kolejne 20 to specjalistyczne strony , troszkę mało jak na potrzeby dowódcy z średniej wielokści powiatu nawet. Chyba , że autor tego "czegoś", pewnie  myśli, że gasimy głownie śmietniki i trawy oraz usuwamy zanieczyszczenia na jezdni .. ale nieświadomym jest , że  do tego też trzeba zebrać wiele  infiormacji -ale  pewnie z założenia są od tego strony tzw. uzupełniające lub nie zadrukowane odwrotne strony formularzy.
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2015, 11:30:15 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline strazak_Norbert

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Notatnik kadry dowódczej
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 18, 2015, 12:17:35 »
Zgadzam się z wpisem: taz_org. Nie do końca za to wiem o co chodzi mirkowi1. Notatnik można jeszcze poprawić, ale być może wydawca zrobi to w przyszłości ale o co mirek1 Ci chodzi z pożarami śmietników, traw i innych badziewi przecież wszyscy wiemy że mamy tych wyjazdów sporo (nie ma się co oszukiwać), a nie wiem jak u Ciebie ale u mnie w jednostce jak dowódca zgłasza "...w bazie"  to od razu na radiu mówi ile zużył wody i czy np. duży kontener czy np. powierzchnia trawy. I zanim wjedzie do garażu i pofatyguje się na SKKP to meldunek jest już gotowy z szablonu. Przecież jasne jest że do tego nie potrzeba formularza bo w niczym by nie pomógł. Ale masz rację z założenia pewnie do tego ewentualnie służą strony z okienkami: obiekt, właściciel i opis.
Pozdrówki.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Notatnik kadry dowódczej
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 18, 2015, 15:59:02 »
Zgadzam się z wpisem: taz_org. Nie do końca za to wiem o co chodzi mirkowi1. Notatnik można jeszcze poprawić, ale być może wydawca zrobi to w przyszłości ale o co mirek1 Ci chodzi z pożarami śmietników, traw i innych badziewi przecież wszyscy wiemy że mamy tych wyjazdów sporo (nie ma się co oszukiwać), a nie wiem jak u Ciebie ale u mnie w jednostce jak dowódca zgłasza "...w bazie"  to od razu na radiu mówi ile zużył wody i czy np. duży kontener czy np. powierzchnia trawy. I zanim wjedzie do garażu i pofatyguje się na SKKP to meldunek jest już gotowy z szablonu. Przecież jasne jest że do tego nie potrzeba formularza bo w niczym by nie pomógł. Ale masz rację z założenia pewnie do tego ewentualnie służą strony z okienkami: obiekt, właściciel i opis.
Pozdrówki.
Głownie chodzi mi o braki w zawartości i zbyt małą objętość tego "czegoś".  Polecam czytanie postów ze zrozumieniem drogi kolego strazak_Norbert.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.956
    • JRG SGSP
Odp: Notatnik kadry dowódczej
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 19, 2015, 13:43:32 »
@mirek1: gdzie w wytycznych w sprawie sporządzania informacji ze zdarzeń znajduje się cokolwiek odnośnie adresu właściciela? Sporządziłem w życiu setki meldunków i nigdy adresu właściciela nigdzie nie wpisywałem.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Notatnik kadry dowódczej
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 19, 2015, 16:44:42 »
@mirek1: gdzie w wytycznych w sprawie sporządzania informacji ze zdarzeń znajduje się cokolwiek odnośnie adresu właściciela? Sporządziłem w życiu setki meldunków i nigdy adresu właściciela nigdzie nie wpisywałem.
w pkt.7 informacji ze zdarzenia wpisujesz właściciela i jego adres ./  kilkakrotnie WSKR  cofnął mi meldunek do uzupełnienia z powodu braku adresu właściciela/ , poza tym wymaga też nasz 02, oraz Warszawa, która zwróciła między innymi z tego powodu do powiatu prawie 100 meldunków z poprzednich lat ale to już inna historia..
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline ponczo83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Notatnik kadry dowódczej
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 19, 2015, 21:53:08 »
7. Właściciel lub użytkownik
"Właściciel - należy podać imię, Nazwisko lub nazwę właściciela, użytkownika, zarządcy obiektu lub tereny, ewentualnie jego adres"

Zasady Ewidencjonowania zdarzeń w SWD PSP Warszawa, grudzień 2014.
chyba rozwiałem wątpliwości - ewentualnie nie znaczy musi być.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.931
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Notatnik kadry dowódczej
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 20, 2015, 18:32:20 »
A może coś takiego zdałoby rolę .... co chcesz to wpisujesz..jak się pomylisz to korzystasz z nowej linijki a nie wyrywasz kartkę. No i przy braku długopisu można najważniejsze palcem namazać...

[załącznik usunięty przez administratora]