Autor Wątek: Dylemat! Co wybrać? Rosenbauer SAFE GRIP II czy LBL FIRE SCOUT?  (Przeczytany 3177 razy)

Offline tommy

  • We fight what you fear!
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Miejsce na Twoją reklamę! :D
Witam!

Mam dylemat, zastanawiam się które wybrać rękawice.

i jedne i drugie to moim zdaniem najwyższa półka, ale jednak mały dylemat pozostał.

Za Rosenabuerami przemawia dopuszczenie CNBOP, bo na Fire scouty chyba straciły ważność??
Bo nie ma ich w aktualnym wykazie on-line.

Proszę o opinie tylko tych osób, które pracowały w boju w ww. rękawicach :)

Nie sugerujmy się ceną, nie ma znaczenia, dla mnie najważniejsze jest, które są lepsze Waszym zdaniem.

Pozdrowienia!
Cytuj
Ciekawa koncepcja.
Przy zderzeniach czołowych proponuje tak pociąć samochód, żeby nie wrócił na drogę, bo potem znowu do niego pojedziemy.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Dylemat! Co wybrać? Rosenbauer SAFE GRIP II czy LBL FIRE SCOUT?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 14, 2015, 10:41:01 »
Nie zastanawiałeś się nad firmą ESKA? :straz:

BTW.
Gdzie znalazłeś wykaz dopuszczeń CNBOP online? link z zakładki zapisanej w przeglądarce nie działa, a na stronie nie mogę go nigdzie znaleźć... :gwiazdki:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Dylemat! Co wybrać? Rosenbauer SAFE GRIP II czy LBL FIRE SCOUT?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 14, 2015, 11:00:00 »
[...]
BTW.
Gdzie znalazłeś wykaz dopuszczeń CNBOP online? link z zakładki zapisanej w przeglądarce nie działa, a na stronie nie mogę go nigdzie znaleźć... :gwiazdki:

Tymczasowo zaglądam tu: http://old.cnbop.pl/dzialy/dc/wykazy_dc/swiadectwa?podgrupa=0107

albo tu: http://www.cnbop.pl/pl/uslugi/certyfikacja-i-dopuszczenia/wykazy-wydanych-dokumentow (dzięki max[]!)
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2015, 14:15:32 wysłana przez Sylwek »

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Dylemat! Co wybrać? Rosenbauer SAFE GRIP II czy LBL FIRE SCOUT?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 14, 2015, 15:11:07 »
Wez jeszcze pod uwage Seiz Firefighter Premium. Osobiscie uzywam i polecam. Eske rowniez wzialbym pod uwage.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline tommy

  • We fight what you fear!
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Miejsce na Twoją reklamę! :D
Odp: Dylemat! Co wybrać? Rosenbauer SAFE GRIP II czy LBL FIRE SCOUT?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 15, 2015, 00:38:51 »
Zarówno Eskę jak i Seiz przerabiałem, jakaś mi nie przypadły do gustu, jestem fanem wszystkiego ze stajni R ale Fire Scouty obiektywnie patrząc też są spoko, mimo że nie mają fajnej membrany.
Cytuj
Ciekawa koncepcja.
Przy zderzeniach czołowych proponuje tak pociąć samochód, żeby nie wrócił na drogę, bo potem znowu do niego pojedziemy.

Offline tommy

  • We fight what you fear!
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Miejsce na Twoją reklamę! :D
Odp: Dylemat! Co wybrać? Rosenbauer SAFE GRIP II czy LBL FIRE SCOUT?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 09, 2015, 22:39:42 »
Nosze sobie Rosenbauery, ale mogłem wziąć wersje ze ściagaczem, wersja z długim mankietem nie za bardzo mi współgra z rękawem nomexa :(
Cytuj
Ciekawa koncepcja.
Przy zderzeniach czołowych proponuje tak pociąć samochód, żeby nie wrócił na drogę, bo potem znowu do niego pojedziemy.