Autor Wątek: Komendant Gminny  (Przeczytany 1863 razy)

Offline Jaclaw27

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Komendant Gminny
« dnia: Kwiecień 23, 2006, 21:17:12 »
Jakie są u was zasady wybierania Komendanta Gminnego u mnie chca go odsunąć a czlowiek tą funkcje pełni już 33 lata i niektórzy dopierniczają się że ma za dużo lat a czy my mamy go wyrzucić jak psa a wybory wgrał w głosowaniu a co jest najgorsze jeżeli w naszych szeregach chce rządzic zawodowiec i chce swoje ja powiedzieć.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Komendant Gminny
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 24, 2006, 08:00:15 »
Cześć,
zerknij do tych wątków:
http://www.strazak.pl/forum/index.php?topic=1745.0
http://www.strazak.pl/forum/index.php?topic=1375.0

Co do zasad wybierania Komendanta Gminnego to z tego co się orientuje jest on powoływany na stanowisko przez wójta/ burmistrza. W naszym przypadku prawdopodobnie duże znaczenie ma opinia oddziału gminnego związku (nie wiem na pewno bo nie działałem na szczeblu gminnym).

Dodane:
w świetle tego co napisał niżej ksiwek wychodzi, że się myliłem co do powoływania komendanta gminnego - przepraszam za błąd - wydawało mi się, że w naszej gminie jest tak jak napisałem... w każdym razie na pewno ma jakiś rodzaj zatrudnienia i dostaje pieniądze z gminy.

Sylwek
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2006, 08:28:25 wysłana przez Sylwek »

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Odp: Komendant Gminny
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 24, 2006, 08:12:54 »
Komendant Gminny ZOSP jest wybierany na zasadach ogólnych, tak jak każdy inny członek zarządu gminnego.  Powinien jednak spełniać wymogi wytycznych Zarządu Głównego. Najważniejsze z nich to członkostwo cztynne w którejś z OSP i wiek wyjazdowy (18-60 lat).

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Komendant Gminny
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 24, 2006, 23:14:39 »
Witam
Sylwek, prawdopodobnie piszesz o komendancie gminnym ochrony przeciwpożarowej zatrudnianym przez wójta na podstawie ustawy o ochronie przeciwpożarowe, a nie o komendancie gminnym ZOSP.
Pozdrawiam.

Offline ogniomistrz1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Odp: Komendant Gminny
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 26, 2006, 01:41:00 »
a jaka jest różnica miedzy tym a tym ????? , mozesz wyjaśnić??? :huh:

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Odp: Komendant Gminny
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 26, 2006, 16:07:01 »
komendant gminny związku jest wybierany przez zarząd gminny. Natomiast komendant gminny ochorny ppoż jest wybierany przez wójta, burmistrza. Jeżeli wójt uzna że osoba wybrana na komendanta gminnego związku jest niekompetentna, to może on zatrudnić komendanta gminnego ochrony ppoż. Rzadko gdzie taka gmina jest aby było dwóch komendantów, bo burmistrze na ogół wolą współpracować z zarządem gminnnym. Lecz jest taka prawna możliwość istnienia dwóch komendantów gminnych.

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Komendant Gminny
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 26, 2006, 21:21:40 »
Komendant gminny ochrony przeciwpożarowej, nie tyle jest wybierany ile zatrudniany przez burmistrza. Podstawą do jego zatrudnienia jest ustawa o ochronie przeciwpożarowej. Tak jak pisze SenseY ustawa pozwala, ale nie nakuzuje.

Offline steyr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Komendant Gminny
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 26, 2006, 22:01:47 »
Komendant powinien być komendantem strażaków nie wszędzie tak jest!

Offline brydziu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
    • http://www.strazak.com
Odp: Komendant Gminny
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 26, 2006, 22:18:06 »
Cytuj
Komendant powinien być komendantem strażaków nie wszędzie tak jest!

Święta prawda, jak by każdy trzymał sie tej zasady to było by u nas o niebo lepiej......
www.strazak.com
http://blog.strazak.com
www.ratownik.net
gg:1963560 email:brygada@strazak.com