Autor Wątek: PODWYŻKI 2006  (Przeczytany 17776 razy)

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
PODWYŻKI 2006
« dnia: Kwiecień 20, 2006, 09:48:43 »
Mam pytanie: co z podwyżkami ,od stycznia minęło trochę czasu. Czy w innych województwach coś wypłacili ? U nas w Wielkopolsce ani widu ani słuchu o podwyżkach.Chyba ze związkami na górze jest wszystko ustalone. Tak więc w czym problem.
Pozdrawiam

Offline benekb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
    • http://
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 20, 2006, 13:25:45 »
Witam! u mnie na woj. tłumaczą, że najpierw regulamin trzeba ustalić - wtedy będą "śmieszne"pieniądze!!!!!!!!!!

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 20, 2006, 16:53:12 »
Dla tych strażaków , którzy zarabiają po 3 lub 4 tysiaki do ręki to 50 zł żaden rarytas.
Rozdzielą stołki w KG i KW dopiero rzucą po parę zł na podział.
Albo jako nagrodę na dzień strażaka. To jest karygodne abyśmy  tyle czekali na pieniądze.
Rozporządzenie płacowe można w 1 dzień napisać a w drugi podpisać,poco je tyle razy czytać.
I nie piszcie ,że nie można.
Pozdr
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline daw12

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 21, 2006, 10:16:03 »
  Rozporządzenie jest gotowe i uzgodnione ze związkami , teraz kwestia kiedy pan K-nt  załatwi podpisanie rozporządzeń z Panem ministrem. Maja to być trzy rozporządzenie i chyba przed dniem strazaka juz nie zdążą. Ale cóż tam podwyżki ,no właśnie nie podwyżki tylko regulacje płac. Strażacy to cierpliwe chłope jak chodzi o czekanie na swoje pieniądze , tylko do wyjazdów nie trzeba ich gonić  , bo wtedy nie dyskutują tylko jadą i robią  swoja robotę. Nikt ich nie pyta czy rachunki mają popłacone i jak daja sobie na codzień za tych marne pare groszy, ważne  , że jezdżą do zdarzeń i meldunki spływaja wyżej , WSKR-ry porobia zestawienia popchną wyżej i wszystko jest OK !
 PS.   Chłopaki wszystkiego dobrego z okazji nadchodzącego dnia strażaka!!!
   

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 21, 2006, 11:42:53 »
Cytuj
Dla tych strażaków , którzy zarabiają po 3 lub 4 tysiaki do ręki to 50 zł żaden rarytas.

Dlatego tak długo to trwa bo Dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają  -_-

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 21, 2006, 17:13:18 »
A może udałoby się naszym Dżenteldantom załatwić ten temat dyplomatycznie , żeby nie używać słowa pieniądz. -_-
Pozdr
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline michal1980@op.pl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 21, 2006, 18:03:30 »
Panowie,chyba trzeba zacząć protest bo to co teraz wyprawiają z nami to się w pale nie mieści.Wojsko i policja już dawno dostali podwyżki a my co...????  Nas znowu mają w dupie!!!!
Ile mamy jeszcze czekać??!! Może w ramach protestu niech połowa JRG idzie na zwolnienia,a służbę niech pełnią biurowi,może wtedy zobaczymy komu się należą podwyżki.
FIREMICHAŁ

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 21, 2006, 18:41:50 »
zgadzam sie na taki protest, dwa tygodnie niech zwolnienia biora podzialowcy, kolejne dwa w miesiacu wezma biurowi i podzialowcy zajma sie administracja :)

heh, szkoda ze kazdy post musi zawierac watek najazdu na ZZ i biurowych... :(

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 21, 2006, 19:04:53 »
PROTEST!!!!! A czemu nie!!!??? Lekarze protestuja i walcza o swoje , to dlaczego my nie mozemy??

Offline judoga

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 24, 2006, 11:53:45 »
Myśle że protest tutaj w tej sprawie nic nie da , bo - tak naprawde chłopaki ,z ręką na sercu - który z nas nie pojedzie na wezwanie ? NO KTóRY ???? Kto będzie przynosil ciągłe zwolnienie lekarskie - po co je przynosić . Jest tyle innych uciążliwych prac do niewykonania :
- nie wypełniać do końca książki podziału:
- nie wypełniać paszportów
- nie pisać ewidencji wyjazdów:
- nie wypełniać kart drogowych  itd.
Naprawde, protest taki jak w Anglii pare lat temu jest u nas nierealny , jesteśmy inni niż fajfokloki , a to z kolei wykorzystuje juz kolejny rząd - i nic sie nie zmieni .
Zawsze bedziemy wyjeżdzali , choćby nie wiem co - bo MY wiemy co to jest stracic wszystko . A Oni ......................... .
Niestety będziemy czekali na tę podwyżkę ..............( fajna spłata będzie na grudnia - od stycznia  ^_^ co nie )
Przyjemność życia łączy się z wysiłkiem jakiego ono wymaga.

Offline misiek_331

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 24, 2006, 15:16:50 »
Ja odnoszę takie wrażenie, że począwszy od MSW poprzez KG, KW aż do KP oraz w naszych kochanych ZZ panuje wojna o stołki, dlatego nikt nie pamięta o naszych podwyżkach.
Zresztą nasze ZZ skupiły się ostatnio na akcji awansowania na stopnie oficerskie zapominając o walce o godny status strażaka bez względu, co kto nosi na pagonach.
Zresztą nie długo dzień strażaka a u nas jeszcze nikt nie wie, kto dostanie jakikolwiek awans

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 24, 2006, 20:44:51 »
Cytuj
Naprawde, protest taki jak w Anglii pare lat temu jest u nas nierealny
Nikt tu nie mówi o takim proteście. Władza nie lubi jak służby mundurowe protestują. Np. mozna na dobry początek sie oflagować, a później zobaczymy.

Offline Permanent

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 25, 2006, 14:04:49 »
Witam
Zagladnalem tutaj z ciekawoscia, mialem nadzieje ze znajde wiadomosci dotyczace Naszych podwyzek. A tutaj nic... W pracy tez slyszalem, ze ponoc zostaly one oprotestowane przez zwiazki zawodowe, ale dla czego? tego nikt mi nie mogl wytlumaczyc.
Zajrzalem wczoraj tez na strone NZZ i tez nie znalazlem zadnej informacji.
Jesi ktos moze wniesc jakies istotne informacje to uprzejmie prosze o nie!!!
Pozdrawiam

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 25, 2006, 19:40:30 »
nie ma podwyżek bo Kazik Krzowski myśli czy tym 300 kandydatom na pseudo oficerów dać szlify oficerskie, a opór ZZ ma duży !!!! 
Oficerów po szkołach innych niż dzienne jest 100 % więcej!!! Jeszcze jakis czas i szkołe SGSP można zamykać....
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 29, 2006, 22:28:21 »
Cytuj
nie ma podwyżek bo Kazik Krzowski myśli czy tym 300 kandydatom na pseudo oficerów dać szlify oficerskie, a opór ZZ ma duży !!!!

Nie Krzowski, zdecydowac się nie może na podpis Ludwik Dorn, generalnie chodzi o to, że w kraju mamy za dużo oficerów. Szczególnie w ostatnich latach wystąpiła nadprodukcja oficerów po różnego rodzaju uczelniach wyższych. Z tym oporem ZZ w tej kwestii to też różnie bywa, w zależności od regionów w kraju. W pewnych częściach kraju ZZ sa za a w innych przeciw. Na mój gust to mamy w PSP za dużo farbowanych oficerów po studiach cywilnych ktyrych przydatność w warunkach operacyjnych jest zerowa.n Zajmują oni często wysokie stanowiska w KG, KW czy w KM/KP a żeby było śmieszniej to stanowiska te mogłyby być z powodzeniem obsadzane przez cywili :D

Offline judoga

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 30, 2006, 10:42:54 »
Jestem po szkole cywilnej , i po uzyskaniu tytuły magisterskiego , i ... co tytaj dużo kryć ... jest mi przykro że nazywają mnie "pseudo oficerem".Po poznańskiej szkole SA i po 15 letniej karierze w podziale .. jestem "pseudo oficerem". Po gaszeniu , wyciąganiu , wycinaniu , sprzątaniu , szukaniu , ratowaniu , dowodzeniu , I POZWOLENIU NA SZKOłE WYżSZą OD KOMENDANTA WOJEWóDZKIEGO W ROKU 1996 - jestem "pseudo oficerem"- młodzym pseudo oficerem.
Dziękuje , nic tylko dziękuje !!!
Co do podwyżek : 300 pseudo oficerów x 20 PLN = 6 000 PLN miesięcznie x 12 m-cy = 72 000 rocznie.
                         Czyli dokładnie 1/3 tj. tyle ile poseł samoobrony wyjeżdza paliwa swoim 
                         samochodem widmo!!!.

 Jest mi  w przededniu Dnia Strażaka ........ zajeb.... przykro.

Przyjemność życia łączy się z wysiłkiem jakiego ono wymaga.

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 30, 2006, 13:32:52 »
@judoga
Jestem w podobnej sytuacji i też mnie drażnią takie komentarze. Jest to jednak sposób dowartościowania się niektórych absolwentów SGSP. Cóż, szkoda ze nie potrafią swej wyższości pokazać na innym polu. Pamiętam, że kiedyś, w mojej komendzie, oficer po SGSP pytał się mnie jak obliczyć jakiś procent z liczby :huh:Skomentujście to sobie sami.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 30, 2006, 16:55:15 »
Moim skromnym zdaniem ten "problem" nie dotyczy tylko i akurat oficerów :angry: Również aspirantów i podoficerów! Po prostu cały odgórny system kształcenia i kadr  /potrzeb, stanowisk, kwalilifikacji.../ jest delikatnie mówiąc, co najmniej - lekko "chory"
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

BROKS

  • Gość
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 30, 2006, 20:25:22 »
System kształcenia „lekko chory”, system motywowania i nagradzania „lekko chory”, system awansowania (często „poziomego”) także „lekko chory”. Czasem chce mi się po prostu rzygać jak patrzę na to co się dzieje. Znam osoby, które w ciągu kilku lat przeskoczyły w stanowiskach  5-6 grup. Niestety za ekspresowym awansowaniem nie poszedł równie szybki wzrost kwalifikacji oraz doświadczenia zawodowego, które predysponowałyby do zajmowania obecnego stanowiska. Wcale im nie zazdroszczę, ale szczerze ubolewam nad ich brakiem kompetencji i tym samym obniżeniem prestiżu zajmowanych stanowisk. Także podwyżkę odczuwają właśnie tacy ludzie, w cieniu których stoją często fachowcy z dużym doświadczeniem oraz dobrym przygotowaniem merytorycznym. Jednak ci fachowcy niech w najbliższym czasie na znaczne podwyżki nie liczą, no chyba że spotka ich szybki skok w górę. Wtedy wszyscy na tym skorzystamy, bo pociągną za uszy na odpowiedzialne stanowisko fachowca, a nie kolejnego gogusia, który dostanie stanowisko bo tata, wujek czy inny znajomy ważniak załatwił (czasem za pseudo zasługi dla pożarnictwa). 

Offline judoga

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 30, 2006, 22:34:57 »
Broks : nie wierz w bajki , są przyklady osób ktore - tak jak napisałeś- ładują do góry jak z armaty . Oni nie wezną nikogo kto ma łep na karku za sobą . Boją się , oczywiście są też przyklady - sporadyczne - ludzi godnych swoich wysokich stanowisk w nich nadzieja , ale to chyba już w następnej bajce.
Przyjemność życia łączy się z wysiłkiem jakiego ono wymaga.

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 01, 2006, 10:06:28 »
Witam.
Judoga napisał:
Cytuj
Jestem po szkole cywilnej , i po uzyskaniu tytuły magisterskiego


Gratuluje zdobycia wykształcenia........ale mam małe pytanko........jaki kieruken skończyłeś(oczywiście jezeli mozna wiedzieć)?
Pozdrawiam.

Offline judoga

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 01, 2006, 17:56:57 »
Akademie Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku , za chwilę będę miał powiedziane że jestem pseudo oficerem od fikolków - notabene zdążyłem się już przez okres kilku lat przyzwyczaić do podkreślania mojej "nikompetencji" no bo "co cię oni tam nauczyli" fikołków ( przewrotu w przód) albo gwiazd ( przerzut bokiem ) . Ale stary wal śmiało wkońcu jestem z podziału bojowego....................
Przyjemność życia łączy się z wysiłkiem jakiego ono wymaga.

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 01, 2006, 21:55:56 »
Witam.
Judoga napisał:
Cytuj
Ale stary wal śmiało wkońcu jestem z podziału bojowego....................

Wiesz ja przez wiele lat pracowałem na podziale bojowym i nadal pracuje w systemie zminowym więc mogłeś sobie oszczedzic tej uwagi. A co do kierunku Twoich studiów to uważam, iz jest bardziej przydatny w słuzbie niż np. marketing ale uwazam także, iz wcale nie daja Ci uprawnień do bycia oficerem. Nasze przepisy odnosnie kwalifikacji zawodowych są złe i dlatego powstało całe to zamieszanie.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2006, 22:04:56 wysłana przez fireman5 »

Offline miras46

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 03, 2006, 14:08:33 »
nie naprawde obudźcie sie  podwyższki będą ale na górze.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 13, 2006, 08:34:41 »
Miało być średnio ok. 76zł  na łeb,ale już 5-ty miesiąc liczą to musi tego być ze 3 stówy.