Autor Wątek: Wstrzymane nabory  (Przeczytany 68585 razy)

Strażak90

  • Gość
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #100 dnia: Kwiecień 23, 2015, 14:57:52 »
Ale sami np. aspiranci  w jednostkach, gdzie nie ma, bądź jest mało załóżmy szeregowców to też wydatek. Przez kilka lat więcej, pójdzie na wynagrodzenia dla aspirantów w porównaniu do szeregowców.
Dodatkowo, KG w dalszym ciągu nic sobie nie robi z nad produktywnością aspirantów i nadal przyjmuje po średnio 100 osób do szkół SA/CS, czyli w następnym roku możemy spodziewać się ponownej sytuacji.

Offline taz_org

  • aspirant
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 320
  • SKKP
    • Fotografia dronowa i badania termowizyjne
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #101 dnia: Kwiecień 23, 2015, 22:59:40 »
W roczniku 2013-2015 miało być 60 osób w Poznaniu i Krakowie oraz 90 w Częstochowie, ale dzień po egzaminach wstępnych zwiększyli stany o 30 w każdej szkole.  Widocznie państwo potrzebuje więcej aspirantów niż nam się wydaje :)

Offline mateusz00007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #102 dnia: Kwiecień 24, 2015, 05:26:09 »
to jak nie bd dla nich miejsca na podziale bojowym to bd robić dla nich sztuczne stanowiska w biurach :p

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #103 dnia: Kwiecień 24, 2015, 07:36:11 »
Nic się nie dzieje bez przyczyny, wg mnie dobrze że stawia się na absolwentów szkół, pomimo że początkowo może brakować im doświadczenia to w perspektywie przyszłości i rozwoju KSRG wykwalifikowana kadra może okazać się o wiele bardziej przydatna niż szeregowcy ;)

Offline taz_org

  • aspirant
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 320
  • SKKP
    • Fotografia dronowa i badania termowizyjne
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #104 dnia: Kwiecień 24, 2015, 08:35:10 »
Nic się nie dzieje bez przyczyny, wg mnie dobrze że stawia się na absolwentów szkół, pomimo że początkowo może brakować im doświadczenia to w perspektywie przyszłości i rozwoju KSRG wykwalifikowana kadra może okazać się o wiele bardziej przydatna niż szeregowcy ;)
Tylko pamiętaj, że wykwalifikowanej kadrze niezbyt chce się zwijać węże czy przerzucać materiał na pogorzelisku ;)

Offline mateusz00007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #105 dnia: Kwiecień 24, 2015, 12:04:50 »
oby do tego czerwca i wszytsko bd juz jasne ;)

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #106 dnia: Kwiecień 27, 2015, 17:25:18 »
Nic się nie dzieje bez przyczyny, wg mnie dobrze że stawia się na absolwentów szkół, pomimo że początkowo może brakować im doświadczenia to w perspektywie przyszłości i rozwoju KSRG wykwalifikowana kadra może okazać się o wiele bardziej przydatna niż szeregowcy ;)
Tylko pamiętaj, że wykwalifikowanej kadrze niezbyt chce się zwijać węże czy przerzucać materiał na pogorzelisku ;)
Pierwsze słyszę aby ratownikowi parzyło rączki zwijanie węży... przecież absolwent SAP zaczyna od etatu ratownika i nie stopień decyduje co  ma wykonywać podczas działań a rozkaz dowócy.  Podobnie rzecz ma się  z absolwentami SGSP.  A wyższe stanowiska służbowqe dostaną tylko wówczas kiedy będą takowe wolne w jednostce
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2015, 17:43:24 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline mateusz00007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #107 dnia: Maj 07, 2015, 05:55:51 »
hej :) i jak slyszycie cos do  kiedy te nabory zawieszone? co sie u was na komendach mówi ?:) <pozdrawiam>

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #108 dnia: Maj 08, 2015, 13:07:43 »
kolego juz dawno bylo mowione .ze do jesieni napewno. Niektore komendy prowadza nabor.lipa jednym slowem

Offline mateusz00007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #109 dnia: Maj 09, 2015, 08:39:39 »
tak wiem ze do czasu az aspiranci nie ukoncza szkoly ale juz chadza roze wersje juz po forum dlatego zapytałem :)

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #110 dnia: Maj 09, 2015, 08:54:34 »
Jakie wersje.pierwsze slysze?

Offline mateusz00007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #111 dnia: Maj 09, 2015, 09:25:41 »
na innym watku pisali ze niby 2 lata wstrzymane  :wall:

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #112 dnia: Maj 09, 2015, 09:53:37 »
Jeśli temat wstrzymania naborów by mnie w jakis sposób dotyczył, zadzwoniłbym do danej komendy miejskiej/powiatowej lub nawet wojewódzkiej i po prostu spytał, zamiast tu gdybać i wzajemnie się nakręcać  :wall: :wall: :wall: :wall:
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline mateusz00007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #113 dnia: Maj 09, 2015, 10:01:35 »
dzownilem :D ale oni sami dobrze nie wiedza co i jak ;D dlatego pytam :p

zyraf

  • Gość
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #114 dnia: Maj 09, 2015, 12:41:26 »
Jeśli temat wstrzymania naborów by mnie w jakis sposób dotyczył, zadzwoniłbym do danej komendy miejskiej/powiatowej lub nawet wojewódzkiej i po prostu spytał, zamiast tu gdybać i wzajemnie się nakręcać  :wall: :wall: :wall: :wall:

 :wall: :wall: :wall: odkrywczy jesteś...a może jest tak,że się dzwoni pyta np co dwa/trzy tygodnie i za każdym razem podają inne informacje w różnych komendach w okolicy? Dlatego warto na forum to skonfrontować z innymi zainteresowanymi.

Offline mateusz00007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #115 dnia: Maj 09, 2015, 13:09:49 »
dokładnie bo co komenda to inna wersja

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #116 dnia: Maj 09, 2015, 14:47:11 »
Dlatego dzwoncie tam,  gdzie chcecie startować :wall:
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline mateusz00007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #117 dnia: Maj 10, 2015, 07:47:33 »
ale dobra rada dzwonicie tam gdzie chcecie startowac wow nie wpadlem na to ale chodzi o to ze dzownilem i to nie raz i oni nie wiedza jak maja tolrowac to pismo bo tam nie ma daty do kiedy sa wstrzymane....dlatego pytam jak mowia na innych komendach

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #118 dnia: Maj 10, 2015, 22:43:33 »
ale dobra rada dzwonicie tam gdzie chcecie startowac wow nie wpadlem na to ale chodzi o to ze dzownilem i to nie raz i oni nie wiedza jak maja tolrowac to pismo bo tam nie ma daty do kiedy sa wstrzymane....dlatego pytam jak mowia na innych komendach

Jedna komenda nie wie jak zinterpretować pismo, to na 100% inne będą wiedziały :wall:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline pawel91

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #119 dnia: Czerwiec 22, 2015, 15:00:35 »
I jak tam Panowie są jakies nowe informacje w sprawie przyjęć do służby z naboru? Mam gotowe badania MSW ale czekam na odzew już 3 miesiąc..

Strażak90

  • Gość
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #120 dnia: Czerwiec 22, 2015, 15:07:51 »
I jak tam Panowie są jakies nowe informacje w sprawie przyjęć do służby z naboru? Mam gotowe badania MSW ale czekam na odzew już 3 miesiąc..

No i jeszcze będzie musiał poczekać :-\... przyjęcia wstrzymane są do odwołania, nie ma konkretnej dany, kiedy mają być wznowione.  :-\

Offline mateusz00007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #121 dnia: Czerwiec 22, 2015, 16:54:37 »
yyyy jak wstrzymane jak robią juz normalnie nabory :D :wall: http://www.strazak.pl/index.php/topic,17279.260.html

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #122 dnia: Czerwiec 22, 2015, 16:59:56 »
To że nabory robią nie oznacza że będą przyjęcia z ulicy.

Offline mateusz00007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #123 dnia: Czerwiec 22, 2015, 17:09:55 »
to po co maja robic :D jak nie przyjmą? przeciez to koszt tylko :) wynajecie stadionu basenu... z tego co wiem nabory wstrzymane sa do czasu az absolwenci zostaną przyjęcii po sgsp juz pracuja dawno a po SA maja juz miejsca na pewno zarezerwowane takze jezeli komenda wie ze dajmy na to przyjdzie 5 aspirantów a ma 7 wakatów to czyli na dwa moze smialo robic nabor :) a teraz druga strona jezeli nie bd naborów to dajmy na to kogo wyslą na szkolenie 5 mieiscieczne do szkół pozarniczych skoro plany szkolen sa przewidziane a nie bd ludzi? takze trochu dziwne :) raczej nabory juz zaczna normalnie ruszac :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #124 dnia: Czerwiec 22, 2015, 17:43:56 »
Jak zaczynałem służbę pewien stary chorąży powiedział mi dwie dewizy którymi powinienem się kierować i jedna z nich brzmi :
"Gdzie kończy się logika zaczyna się straż"
Tak wiec co dla was jest normalne dla waszych przełożonych to sztuka tajemna czyli myślenie logiczne gdyż oni nie dysponują swoimi pieniędzmi a państwowymi.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.