Autor Wątek: Gdzie przypinacie radiostacje podczas działań ?  (Przeczytany 1557 razy)

Offline szym91

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Gdzie przypinacie radiostacje podczas działań ?
« dnia: Marzec 07, 2015, 23:18:39 »
Gdzie przypinacie radiostacje podczas działań a szczególnie umocowanie tzw ''gruszki'' żeby miedzy nogami nie latała. Pewnie każdy z Was ma jakiś patetent na to, prosze o jakieś podpowiedzi :)

Offline BM

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 432
Odp: Gdzie przypinacie radiostacje podczas działań ?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 08, 2015, 00:41:29 »
Radiostację mam w kieszeni na górze z prawej. Kabel od gruszki (najlepiej długi) przekładam sobie na karku i przechodzi za głowę na drugą stronę. Tam przypinam go pod rzep z nazwiskiem tak, że gruszka wisi do góry nogami. Dla ułatwienia można też przepleść przewód przez pętlę do wieszania kurtki.

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 333
Odp: Gdzie przypinacie radiostacje podczas działań ?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 08, 2015, 10:09:51 »
Ja jak kolega wyżej, z tym że gruszkę wieszam na tym dodatkowym kawałku materiału do osłony szyi
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Gdzie przypinacie radiostacje podczas działań ?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 08, 2015, 12:28:50 »
Też mam tak samo, ale w osłonie zrobiłem mały otwór i przypiąłem mały karabińczyk przez który przechodzi gruszka

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Gdzie przypinacie radiostacje podczas działań ?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 08, 2015, 15:08:17 »
Ja również wrzucam do kieszeni i co ważne ją zamykam (stacja lubi wypadywać z kieszeni przy pochyleniu), a gruszkę przypinam albo na kieszeń albo do klapy przy głównym zamku przy czym do metalowego kółka i tego dziwnego uchwytu na latarkę mam zapięty karabińczyk z ekspresu i przez niego zapinam kabel, żeby nie wisiał. Póki co się sprawdza. Próbowałem parę razy z przerzuceniem przez kark ale grucha lubiła się odpinać i musiałem jej po plecach szukać.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Gdzie przypinacie radiostacje podczas działań ?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 08, 2015, 20:36:02 »
Po mojej lewej, przy kołnierzu (żeby nie przeszkadzał AODO) wszyłem coś a'la szlufkę i tam przyczepiam gruchę (przewód za szyją, radiostacja w kieszeni na prawej piersi, zamknięta).
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!