Autor Wątek: Uprawnienia SEP  (Przeczytany 5215 razy)

Offline maciekdoPSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Uprawnienia SEP
« dnia: Luty 23, 2015, 21:03:44 »
SIEMKA  -_- moze ktoś by podpowiedział jak to jest  z tymi uprawnieniami SEP mam okazje zrobic uprawiena sep do 1kv jak to jest punktowane ?? zalezy mi na szybkiej odpowiedzi bo kurs zaczyna sie za 2 dni??

bo gdzieś widziałem w naborze tak było ......
uprawnienia SEP                                            – 2 pkt
uprawnienia SEP od 1kv do 3kv               – 1-3 pkt

JAk to bedzie liczone 1 punkt za samo kv  ??czy  za uprawninie sep i za 1kv ==3  punkty ??

Offline Bzyk_R1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Uprawnienia SEP
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2015, 09:24:21 »
Jest to sprawa tylko i wyłącznie komendanta ile punktów sobie za to wymyśli. Np u mnie dawał za to 3 punkty. Podpowiem Ci że jeżeli już pójdziesz do SEPu to zaznacz sobie w formularzu że chcesz tez na agregaty prądotwórcze do 50kW. Dwie pieczenie przy jednym ogniu a uprawnienie dodatkowe.

Offline Bzyk_R1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Uprawnienia SEP
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2015, 09:28:22 »
A i jeszcze jedno, mogę się mylić ale jeżeli nie miałeś żadnego związku z elektryką wcześniej to więcej jak do 1kV nie zrobisz ale do straży to wystarczy chyba że masz wszędzie trakcje pkp i dużo zdarzeń na kolei.

Offline maciekdoPSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Uprawnienia SEP
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2015, 13:41:10 »
i to bedzie jakis dodatkowy koszt tego jak tam im powiem ze jeszcze na te agregaty chce papier ????

Offline Bzyk_R1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Uprawnienia SEP
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 24, 2015, 21:38:18 »
Agregaty nie będą dodatkowym kosztem. Tam są jakieś grupy uprawnień na które jest ten sam kurs (tematy) więc wystarczy wyrazić chęć posiadania takiego. Przynajmniej tak było w Kielcach w SEPie

Offline woj-tek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
    • http://
Odp: Uprawnienia SEP
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 02, 2015, 21:35:57 »
  Na agregaty prądotwórcze uprawnienia wymagane są powyżej 50 KW !!!


Offline Bzyk_R1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Uprawnienia SEP
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 03, 2015, 12:09:41 »
Nie wiem skąd wytrzasnąłeś te informacje ale to nie prawda. Popatrz jakie mamy dostępne w jednostkach. Mocniejsze niz 50 kW??? :pyt:

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: Uprawnienia SEP
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 03, 2015, 22:14:07 »
SIEMKA  -_- moze ktoś by podpowiedział jak to jest  z tymi uprawnieniami SEP mam okazje zrobic uprawiena sep do 1kv jak to jest punktowane ?? zalezy mi na szybkiej odpowiedzi bo kurs zaczyna sie za 2 dni??

bo gdzieś widziałem w naborze tak było ......
uprawnienia SEP                                            – 2 pkt
uprawnienia SEP od 1kv do 3kv               – 1-3 pkt

JAk to bedzie liczone 1 punkt za samo kv  ??czy  za uprawninie sep i za 1kv ==3  punkty ??
Jako elektryk powiem tylko tyle: NIE ISTNIEJĄ UPRAWNIENIA SEP! Co najwyżej Komisja SEP może takie świadectwo przyznać po zdaniu egzaminu kwalifikacyjnego.
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

Offline woj-tek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
    • http://
Odp: Uprawnienia SEP
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 06, 2015, 15:18:29 »
ROZPORZADZENIE MINISTRA GOSPODARKI, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ
z dnia 28 kwietnia 2003 r.
w sprawie szczegóΠowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujàce si´
eksploatacjà urzàdzeƒ, instalacji i sieci

 PATRZ paragraf 3 i załącznik  1 pkt. 4

info dodatkowe w PSP są agregaty powyżej 50 kW, nawet nie chodzi mi o stacjonarne, tylko przewoźne co nie zmienia faktu, ze strażacy nie powinni ich  podłączać.

  Trochę niejasności mogą tu wzbudzić przepisy BHP w PSP moim zdaniem niespójne z w/w Rozporz.

Offline Bzyk_R1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Uprawnienia SEP
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 06, 2015, 17:53:25 »
Wojtku to że w PSP mocniejsze są to ja wiem ale na potrzeby naboru wymagają uprawnienia do tej mocy agregatów jako że najwięcej styczności jest właśnie z takimi słabszymi. Uprawnienia SEP to taki żargon.

Offline woj-tek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
    • http://
Odp: Uprawnienia SEP
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 07, 2015, 14:23:24 »
 Zatem skoro do 50kW wg rozporz.. uprawnienia do obsługi AP nie są wymagane, to jakich uprawnień wymaga się przy naborze?