Autor Wątek: Członek Zarządu Stowarzyszenia a funkcjonariusz PSP  (Przeczytany 3668 razy)

Offline Bialy84

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Członek Zarządu Stowarzyszenia a funkcjonariusz PSP
« dnia: Luty 22, 2015, 20:52:01 »
Witam

Chciałem zasięgnąć informacji  czy jako funkcjonariusz PSP mogę działać w Zarządzie Stowarzyszenia. Nadmieniam, że nie jest to związane z dodatkowym źródłem dochodu tylko wolontariat.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Członek Zarządu Stowarzyszenia a funkcjonariusz PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2015, 21:18:20 »
Stowarzyszenie międzynarodowe czy polskie?

Jeżeli polskie - nie jest wymagana zgoda KG. Natomiast jeżeli stowarzyszenie ma charakter zagraniczny lub międzynarodowy to takowa zgoda jest już wymagana. Nie ma znaczenia tutaj czy jesteś członkiem zwykłem czy członkiem zarządu.
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2015, 21:23:05 wysłana przez Levy »
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Bialy84

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Członek Zarządu Stowarzyszenia a funkcjonariusz PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 23, 2015, 10:08:50 »
Stowarzyszenie Polskie, tak więc nie muszę mieć zgody nikogo z moich przełożonych ?

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Członek Zarządu Stowarzyszenia a funkcjonariusz PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2015, 20:30:55 »
Według obowiązującej nas ustawy nie. Chociaż nie zaszkodzi zwrócić się do swojego 11 czy chociaż 13, bo kto wie, czy na przykład góra nie uzna tego stowarzyszenia za urągającego dobremu imieniu służby czy cokolwiek innego...
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Bialy84

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Członek Zarządu Stowarzyszenia a funkcjonariusz PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 25, 2015, 20:09:35 »
Dzwoniłem do kadrowej i nie widziała przeszkód. Jedyne o co się pytała to czy z tej działalności nie ma dodatkowych korzyści w postaci $$$. To jedyny problem który przeszkadzał. Wyjaśniłem, że nic na tym nie zarabiam i przeszło.