Autor Wątek: Użytkownie pomieszczenia w remizie, co dalej...  (Przeczytany 3445 razy)

Offline tomer123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Użytkownie pomieszczenia w remizie, co dalej...
« dnia: Kwiecień 14, 2006, 01:51:32 »
Witam.
Zwracam się do was o głos doradczy w sprawie która od kilku tygodni jest nieodzownym tematem debat na posiedzeniach zarządu oraz rozmów wśród członków OSP.
Sprawa przedstawia się następująco. Poprzedni prezes jednostki udostępnił swojemu synowi pomieszczenie w remizie, w którym to odbywają się próby zespołu muzycznego od około 2 lat. Zespół ten liczy 5 osób z których jedna jest członkiem straży-syn prezesa. Pomieszczenie to zostało  udostępnione bez spisania żadnej umowy ani porozumienia. Za użytkowanie pomieszczenie nie została uiszczona żadna opłata. W ubiegłym roku obchodziliśmy 100 lecie jednostki, na którym to zespół nieodpłatnie przygrywał do tańca. W tym przypadku również nie została spisana umowa.
W tym roku odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze na którym to wybrano nowy zarząd, którego defakto jestem członkiem a ściślej ujmując jestem naczelnikiem. Członkowie obecnego zarządu domagają się, aby w jak najszybszym czasie zespół opuścił zajmowane pomieszczenie. Niestety członek zespołu, tym samym członek straży nie chce opuścić remizy ponieważ powołując się na   statut jednostki, w którym jest mowa że członek może korzystać z urządzeń i sprzętu będącego własnością OSP, uważa iż może nieodpłatnie korzystać z tego pomieszczenia. Zgodził się na opuszczenie pomieszczenia pod warunkiem iż zostanie dokonana zapłata za wykonanie usługi muzycznej podczas 100 lecia, w wysokości 2700 zł.
Prosze o uwagi oraz porady jak postąpić w tej sytuacji.
Pozdrawiam

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Użytkownie pomieszczenia w remizie, co dalej...
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 14, 2006, 11:29:26 »
Dla mnie jest to co najmniej dziwne, owszem w statucie jest mowa o tym, ze czlonek OSP ma prawo korzystac ze sprzetu OSP ale z tego co piszesz to tylko syn bylego prezesa jest czlonkiem OSP a jego koledzy nie. U nas jest podobna sytuacja, bo pewna grupa mlodziezy pod przewodnictwem bylego nauczyciela W-F korzysta z naszej swietlicy, a mianowicie grają w tenisa stolowego (ping-pong), swoje zajecia mają 3 razy w tygodniu (zaden z nich nie jest czlonkiem OSP) nie odplatnie, ale z tego co wiem to jest to "sekcja sportowa OSP Boguszów" i wszystkie dyplomy oraz nagrody, ktore zdobywają są wystwione na klub sportowy przy OSP Boguszów i to dzieki nim nasza jednostka zdobyla mino najlepiej rozwijającej sie kulturowo OSP w powiecie Wałbrzyskim, oczywiscie nie tylko  przez "ping-pongistów" ale tez przez kólko taneczne dziewczyn, ktore zdobywają nagrody na szczeblu wojewódzkim. Takze wydaje mi sie, ze nie potrzebne jest "wyrzucanie" zespolu a bardziej pojscie z nimi na ugodę. Jezli pomieszczenie, z ktorego oni korzystają i tak bedzie nie uzytkowane, lub uzytkowane bardzo zatko to co Wam zalezy "oddac" im tą sale na te 2 godzinki 2-3 razy w tygodniu?

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Użytkownie pomieszczenia w remizie, co dalej...
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 14, 2006, 12:05:56 »
Jeżeli do tej pory nikomu nie przeszkadzali to teraz komu???
nowa władza wywala resztki starej /  -_-
Wersja 2 gdyby sie nie dawał -  jak gościu taki przepisowy to zapłaćcie mu (jemu tylko ,czyli podzielić na 5 tą cene) za występ a potem reszte z bucika on tylko jest strażakiem i on tylko ma prawo nieodpłatnie korzystać z remizy.

Offline tomer123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Użytkownie pomieszczenia w remizie, co dalej...
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 14, 2006, 12:18:32 »
Jeżeli do tej pory nikomu nie przeszkadzali to teraz komu???
nowa władza wywala resztki starej /  -_-
Wersja 2 gdyby sie nie dawał -  jak gościu taki przepisowy to zapłaćcie mu (jemu tylko ,czyli podzielić na 5 tą cene) za występ a potem reszte z bucika on tylko jest strażakiem i on tylko ma prawo nieodpłatnie korzystać z remizy.

Zgadza się nikomu nie przeszkadzają, ale korzystają z energii, wody, a burmistrz przedstawiając co roku koszty utrzymania remizy zadaje pytanie...co wy tam robicie? Nie ma przecież żadnej uchwały ani umowy mówiącej o udostępnianiu remizy. Nie ma również rzadnych korzyści dla jednostki, więc pobór enrgii i innych mediów powinien być znikomy.

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Użytkownie pomieszczenia w remizie, co dalej...
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 14, 2006, 13:59:26 »
Korzyści są - grali nieodpłatnie na 100-leciu. Podejrzewam, że nie stać by Was  było na taki zespół i gdyby oni niegrali za darmo, to nikt by nie grał.

Jak wysokie płacicie rachunki za media, że aż burmistrz Was strofuje?
Myśle, że zabronienie im grania, nie wiele zmniejszy rachunki, a na pewno nie o tyle by warto było podzielić (pokłócić) się między sobą.

Offline tomer123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Użytkownie pomieszczenia w remizie, co dalej...
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 14, 2006, 14:15:08 »
Pojawiła się kolejna kwestia w tej sprawie. Gospodarz zaproponował opłatę miesięczną za korzystanie z pomieszczenia w wysokości 50 zł. Niestety przedstawiciel zespołu-członek OSP nie zgodził się na taką kwotę. W przypadku decyzji o wydaleniu zespołu domaga się uregulowania płatności za występ podczas obchodów 100 lecia.

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Użytkownie pomieszczenia w remizie, co dalej...
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 14, 2006, 14:51:34 »
Zespól wcale nie chce zrezygnować z pomieszczenia, dlatego postawił Wam trudny do przeskoczenie warunek.
Zamiest 50 zł z ich kieszeni (w sytuacji jaką opisałeś ja też byłbym oburzony opłatą), poproście ich o gest dobrej woli - 1% podatku, (nie są to ich pieniądze, a skarbu państwa. Do podatnika należy jedynie decyzja na co te pieniądze przeznaczyć).

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Użytkownie pomieszczenia w remizie, co dalej...
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 14, 2006, 15:42:35 »
Zgadza się nikomu nie przeszkadzają, ale korzystają z energii, wody, a burmistrz przedstawiając co roku koszty utrzymania remizy zadaje pytanie...co wy tam robicie?
Wątpie, zeby do grania na gitarze byla komus potrzebna woda, jezeli chdzi o enrgie elektryczną, to postawcie im warunek, aby placili chociaz część kwoty za prąd a jezeli to im nie odpowiada to niech sobie przyniosą agregat prądotworczy.

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Użytkownie pomieszczenia w remizie, co dalej...
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 14, 2006, 21:11:46 »
Cytuj
niech sobie przyniosą agregat prądotworczy.

no to koles wezmie agregat ze strazy (bo powie ze jezeli jest czlonkiem to moze z niego korzystac) .
paliwo do agregatu tez pewnie wezmie ze strazy ( bo jak by inaczej - jest czlonkiem )
a pozatym wytrzymalbys kilka godzin w zamknietym pomieszczeniu z odpalonym agregatem ??

pozdrawiam

Offline dat

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
    • http://www.protest.strazak.com
Odp: Użytkownie pomieszczenia w remizie, co dalej...
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 14, 2006, 22:07:57 »
"...członek może korzystać z urządzeń i sprzętu będącego własnością OSP..." mhm troche sie zdziwilem ze jest taki zapismusze looknac do naszego statutu :) czy to niby oznacza ze moge sobie wpasc do remizy i zarzadac od naczelnika wydania np. piły spalinowej bo akuratnie mam ochote sciac sobie drzewo w swoim ogrodzie??? bylaby to dla mnie chora sytuacja podobnie tak jak opisana powyzej - skoro Zarzad nie chce udostepniac pomieszczenia dlaczego ktos jednoosobowo moze sie przeciwstawiac? na miejscu Zarzadu pisemnie wypowiedzialbym umowe uzyczenia pomieszczenia (mimo tego ze wczesniej byla ta umowa zawarta ustnie). Jesli druga strona ma ochote na roszczenia wzgledem umowy (ustnej) na wystepy w trakcie imprezy - niech poda stowarzyszenie do sądu - akuratnie za zawieranie umów w poprzednim orkesie odpowiada poprzedni Zarząd czyli tatulek druha ktory walczy ze swoją jednostką - dziwna sprawa :)

PS
oczywiscie najlepiej byloby zalatwic wsio polubownie :) wiem jednak ze nie zawsze to mozliwe
Zagłosuj w sondażu na temat zmian naszej ustawy emerytalnej w cywilnym serwisie:  www.nasz-parlament.pl/sondaz?id=1

dat | NIE ZMIENIA SIĘ ZASAD W TRAKCIE GRY !! | www.protest.strazak.com

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Użytkownie pomieszczenia w remizie, co dalej...
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 14, 2006, 22:40:36 »
Ja też uważam, że sytuacja jest co najmniej dziwna. Po pierwsze wcale nie jest tak, że każdy strażak OSP może korzystać ze wszystkiego. Powiedz mi czy gdyby strażak chciał wejść na salę i zrobić sobie pijacką imprezę to byś mu dał klucze? Albo tak jak pisał dat będziesz każdemu użyczał sprzętu bojowego?
Zarząd decyduje o tym co i komu ma być udostepniane (chyba, że zebranie walne postanowi inaczej). Jeśli zarząd nie chce dłużej udostępniać zespołowi pomieszczenia to zespół musi się wynieść. A ta cena za 100lecie jest wzięta z kosmosu! U nas za podobną imprezę średni zespół wziąłby może ok. 800zł. A znam takie za 400zł. Poza tym, za jedną imprezę będą teraz użytkowali pomieszczenie przez kilka lat?
Ja miałem podobną sytuację, z tymm, że to ja byłem w zespole i grałem na kilku imprezach w ciągu roku. I nigdy nie przyszłoby mi do głowy rządać od straży za to pieniędzy.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Użytkownie pomieszczenia w remizie, co dalej...
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 20, 2006, 09:27:55 »
No fakt, za taką kasę to chyba mieliście też występ wszystkich pięciu na rurze.
A tak na poważnie - wygląda to rzeczywiście na rozgrywki pomiędzy nową władzą a starą. Tato podkręca synka ospowca - wykopali mnie z prezesury, to daj im popalić! Tylko  niestety zapomina, że większość argumentów przemawia za Wami. Brak umowy użytkowania, nie ponoszenie przez boysband kosztów utrzymania nieruchomości .... Ponadto proponuję przedstawić im szacunek kosztów użytkowania za dwa lata. W przybliżeniu: 100 zł (korzystanie z sali) + 20 zł (zwrot kosztów energii i wody) * 24 miesiące co daje  2880 zł. Czyli muszą dopłacić.
A jeszcze co do ceny usługi (granie i śpiewanie) - wydaje mi się, że polskie przepisy zabraniają rażącego zawyżania cen, a tym mi tu właśnie pachnie.