Autor Wątek: GDAŃSK  (Przeczytany 3964 razy)

Offline omc

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
GDAŃSK
« dnia: Kwiecień 13, 2006, 00:14:42 »
Panowie Strażacy i inni wypowiadający sie w sprawie funkcjonariuszy KW PSP GDAŃSk! Od jakiegoś roku czytam wszystkie posty. Po pierwsze myślę że dobrym rozwiązaniem bedzie załozenie tematu tylko dla spraw związanych z "gdańkiem". Po drugie chyba wielu z Was przerasta forma nad trescia Waszych wypowiedzi. Po trzecie nie sądzę, aby nawet jeden z Was posiadał stopień oficera. Po czwarte boję sie że któryś z was może legitymować sie wyższym wykształceniem. Bo zwazywszy punkt 2-4 to po Waszych wypowiedziach, zarzutach, pomówieniach,formie i treści trzeba sie dogłębnie zastanowić co stało się, że w wojewodztwie pomorskim utworzono nową Państwową Straż Pożarną zajmującą sie tylko problematyką KPK KPA PD i wszystkimi innymi aspektami prawa, porządku i itp. zapominając o SŁUŻBIE!!!. Panowie proponuję przyjść do domu, spojrzeć w lustro i zapytać" jestem tak uczciwy", robie wszystko zgodnie z literą prawa? Tak, taki właśnie jestem! Mam certyfikat legalności swojego systemu operacyjnego. W moim komputerze są tylko pliki mp3 legalnego pochodzenia. W zeznaniu rocznym PIT uwzględniłem wszystkie dochody. Na koniec powiedzcie dobranoc i ....

Ps. Jeśli masz dowody? .......
Każdy kiedyś ponosi konsekwencje swojego postępowania.
Nie zawsze wina=kara.
Zawsze trzeba wszcząc dochodzenie.!
Dobranoc
Tak na marginesie.. Uważam że Pan "świeczka" powinien byc w partii a nie w PSP. Uwazam że powinni się dogłebnie zająć ofera " odbiorowa". Uważam że przebywanie na słuzbie w "stanie wskazującym" jest naganne. Uwazam że do roztrzygniecia tych spraw jest w naszym ustawodawstwie przewidziany SĄD POWSZECHNY.! Funkconariusze PSP powinni zająć sie sprawami związanymi tylko i wyłącznie związanymi z Ustawą z dnia 24 sierpnia 1991 r. z póz zm. o Państwowej Straży Pożarnej
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2006, 00:29:18 wysłana przez omc »
Potęzna wiedza tworzy PROFESORA...ogromna praktyka czyni MISTRZA...aby stworzyć coś wyjatkowego potrzeba WIELKIEGO SERCA...błędy popełniaja wszyscy.

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
Odp: GDAŃSK
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 13, 2006, 02:11:30 »
Cytuj
Panowie proponuję przyjść do domu, spojrzeć w lustro i zapytać" jestem tak uczciwy", robie wszystko zgodnie z literą prawa?

OMC ty pytasz czy wszyscy są w 100% uczciwi? Odpowiadam. Ludzie Króla Świeczka tą czystość na wszelkie mozliwe sposoby sprawdzali drogi OMC. Tej strony walki brudasy nie zaniechały. Podam ci kilka przykładów które dotyczyły strażaków, którzy osmielili się, jak to ktoś ładnie wg biblii okreslil - "rzucić kamień".

1. Stan zdrowia - łącznie 5 skierowań na szczegółowe badania lekarskie z pismem skierowanym do komisji z prośbą o zaostrzenie dokładnosci badań.
2. Stan majątkowy - skierowanie zwyklego strazaka na badanie związane z dopuszczeniem do dokumentów tajnych na poziomie komendanta wojewodzkiego. Takie badanie służbom specjalnym pozwala wniknąć w majątek strażaka, stan konta, w rozliczenia fiskalne - sprawdzano kazdy przelew. Poza tym nasłane 2 kontrole urzędników skarbowych.
3. Kilkukrotne kontrole prewencyjne w składzie 3 oficerów, z zapowiedzią kilkudniowego okresu jej trwania, na obiektach co do których istniało przypuszczenie, że ktoś z tych "rzucających kamienie" może mieć półetatu. A gdy kontrole nic nie znalazły, pomimo dwukrotnego ich powtarzania, inwestorowi składano słowne sugestie, że takie kontrole nasyła się zwykle na zakład, jak się chce wyłudzić podwyżkę. (pomyśl jak czuł sie strazak, któremu pracodawca takie sugestie przekazał)
4. Co do systemów operacyjnych, komputerów - nasłanie takiej kontroli już dawno temu zapowiedziano i żaden z nas nie ryzykuje uzytkowniem nielegalnego oprogramowania, zwłaszcza, że oprogramowanie stało się już stosunkowo tanie, a dla bardzo oszczędnych są darmowe star office, linuks itd.
5. W celu znalezienia czegokolwiek odsłuchiwane są rozmowy telefoniczne i mamy uzasadnione podejrzenie, że porozrzucano w pokojach pluskwy zwane kretami - jesli nie wiesz o czym piszę to poszukaj w internecie.
6. Do walki przeciwko zbuntowanym zaprzągnięto nie tylko służby wewnętrzne ale i zewnętrzne urzędy państwowe (prokuratura, ABWera).
7. Jednego zlapano na sluzbie, jak był pod wpływem (nie zdążył wytrzeźwieć), po prostu czlowek myslal ze juz nic nie ma w sobie, poddal sie badaniu, niczego nie ukrywal, nie uciekal - ukarano go 3 razy, finanoswo (dotkliwie), w sądzie grodzkim i na komisji dyscyplinarnej.

Więc drogi OMC - twoje oburzenie i związane z tym sugestie mogłyby wprowadzić poczucie winy i potrzebe bicia się w piersi, ale tylko tam i w tych wojewodztwach, gdzie ten temat nie był jeszcze w ogóle ruszany. Jesli chodzi o pomorskie to z tymi sugestiami spóźniłeś się o jakiś rok czasu. Król świeczek i jego ludzie szybciej na to wpadli od ciebie i w odróżnieniu od Ciebie wiele nie gadali, tylko działali.
To co w tej chwili jest na forum to już pohukiwanie karbinów, po których front przeszedł. Już teraz się prawie uspokoiło. Walczy garstka z tych co broniła struktury króla świeczka, ale skazani są na porażkę. Ci co narozrabiali już odeszli na "zasłużone" zaoptrzenie emerytalne. Ta garstka toczy swoją wojenkę anonimowo, na forum, spod kaptura w TV, zza pleców ZZ itd.
W tej chwili w pomorskim jest pare wakatów ^_^. Zapraszamy do pracy do pomorskiego :wacko:. Potrzebni są ludzie z tak obiektywnym spojrzeniem jak Twoje OMC. Wystarczy zadzwonić, umówić się, porozmawiamy, praca czeka. Będziesz mógł wdrażać zasady, które swą formą nie przerastają treści, będziesz mógl skorygować naganny wg Ciebie poziom oficerski i ludzi z wyższym wykształceniem. Służba w pomorskim takich jak Ty ludzi potrzebuje.

Pozdrawiam wszystkich normalnych strażaków.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2006, 02:32:19 wysłana przez Mietek »

Offline strażak_tom

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: GDAŃSK
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 13, 2006, 13:26:05 »
" Po drugie chyba wielu z Was przerasta forma nad trescia Waszych wypowiedzi. Po trzecie nie sądzę, aby nawet jeden z Was posiadał stopień oficera. Po czwarte boję sie że któryś z was może legitymować sie wyższym wykształceniem"
OMC wielu z nas nie interesuje afera w gdańsku. Ale wielu z nas jest oficerami i aspirantami podoficerami strażakami , wielu posiada wyższe wykształcenie, i wszyscy zajmujemy się sprawami związanymi związanymi z Ustawą z dnia 24 sierpnia 1991 r. z póz zm. o Państwowej Straży Pożarnej, mało tego z wieloma innymi ustawami jakie obowiązują też funkcjonariuszy PSP jak i innych obywateli.
Dlatego nie obrażaj innych tylko z tego powodu że nie ma wyższego wykształcenia, lub też nie jest oficerem. Bo na tym forum to jestmało istotne. IStotne jset to że wszyscy jesteśmy strażakami, każdy z nas spotyka się z wieloma różnymi dziwnymi sytuacjami i poto jest forum aby móc wypowiedzieć się na jakiś temat bez względu na to kto kim jest i jaką funkcję pełni.
z oficerskim pozdrowieniem - oficer Strażak TOM


Offline LUCAS

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: GDAŃSK
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 13, 2006, 23:48:35 »
OMC wcale nie jest tak źle u nas z wykształceniem i stopniami  w tym Pomorskiem jak sugerujesz. Poza tym gasić też potrafimy całkiem, całkiem.
Aczkolwiek dobre rady zawsze w cenie.
Na przyszłość pisz bardziej w tematach swojego województwa. :rolleyes:

Offline omc

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: GDAŃSK
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 14, 2006, 19:27:16 »
Panowie! Wszyscy z wszystkich korpusów! zaszło nieporozumienie!!! zgadzam sie ABSOLUTNIE ZE WSZYSTKIM co "mówicie" na tym forum. Panowie szlag mnie tylko trafia z powodu formy i miejsca.
Miejsce na zarzuty jest wyznaczone naszym prawem, a w Waszych wypowiedziach przewija sie ich tysiace.
Mówiąc o oficerach, miałem na myślli, iż czlowiek wysoko wykształcony(bo takim jest oficer), wie gdzie jest miejsce na stawianie tych właśnie zarzutów. Wie jakie są narzędzia i możliwości potwierdzenia swoich słów.
Panie "Mietku". Proszę o wiarę bez dowodów, że znam "sprawe" przepraszam, "wiele spraw" zwiazanych z pomorskim i "świeczkiem". Powiem więcej. Dużo nie brakowało abym sam nie został zaangazowany w jadną ze spraw. Cieszę się że tych"ludzi" mamy(macie) juz za soba. Martwi mnie, że odeszli nierozliczeni. Mało tego, wstydem pachnie, że odeszli z "honorami". Drogi kolego takimi prawami rzadziła sie POLSKA. Mam nadzieję tylko, że zostanie to na zawsze w czasie przeszłym.
Nawiązując do "oferty" jak usłyszałem odnośnie pracy w Waszym wojewodztwie. Nie sądzę aby takich ludzi jak ja tam szukano. Jestem głęboko przekonany, że takich jak ja tam nie chcą. Chcę wierzyc że to sie kiedyś zmieni.
Panowie, coż, zostało mi zyczyć spokojnej starości.
Strażakom z podziału tyle wyjazdów ile powrotów.
Strażakom z komendy wytrwałości i obiektywizmu, wiary i stalowych nerwów. Z takiej stali, jakią wykazują "podziałowcy" przy działaniach.
Wszystkim innym.... Wesołych Swiąt.!!!!
Potęzna wiedza tworzy PROFESORA...ogromna praktyka czyni MISTRZA...aby stworzyć coś wyjatkowego potrzeba WIELKIEGO SERCA...błędy popełniaja wszyscy.

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
Odp: GDAŃSK
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 14, 2006, 21:43:23 »
No i teraz możemy OMC tobie również życzyć Wesołych Świąt, smacznego jajka i obfitego, strażackiego dyngusa.

Pozdrawiam wszystkich normalnych strażaków

Offline nowiótki

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: GDAŃSK
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 14, 2006, 21:59:08 »
xxx
Brawo.... zwiazki !!!! należy walczyć o swoich ludzi.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2006, 23:41:16 wysłana przez nowiótki »

Offline complicated

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: GDAŃSK
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 15, 2006, 11:00:21 »
Panowie Strażacy i inni wypowiadający sie w sprawie ... Panowie proponuję przyjść do domu, spojrzeć w lustro i zapytać" jestem tak uczciwy", robie wszystko zgodnie z literą prawa? Tak, taki właśnie jestem! Mam certyfikat legalności swojego systemu operacyjnego. W moim komputerze są tylko pliki mp3 legalnego pochodzenia. W zeznaniu rocznym PIT uwzględniłem wszystkie dochody. np. w Stoczni Północnej albo Remontowej...


ciekawe:

Śląscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości komputerowej rozpoczeli realizację działań pod kryptonimem "Lewizna" mających na celu zwalczanie piractwa komputerowego.

W wyniku podjętej z przedstawicielstwem firmy Microsoft współpracy, policjanci uzyskali adresy IP użytkowników posiadających nielegalnie powielone programy komputerowe tej firmy. Numery i dane sprzętu komputerowego przesłane zostały z siedziby Microsoftu w USA, gdzie trafiły dzięki najnowszej aktualizacji systemu operacyjnego XP (poprawka KB905474 - powiadamiająca o legalności systemu Windows) - mówi szef komórki zwalczającej przestępczość komputerową podinsp. Artur K.

Działania rozpoczeto w Zabrzu, gdzie wspólnie z policjantami Sekcji dw. z Przestępczością Gospodarczą pomiędzy godziną 6.00 a 8.00 dokonano kompleksowej kontroli ponad 500 komputerów. W ciągu najbliższych dni zasięg działań zostanie rozszerzony na wszystkie miasta aglomeracji. Policjanci zapowiadają, że kontrola jednego komputera nie będzie trwać dłużej niż 5 minut, a umożliwi to najnowsze oprogramowanie przekazane Policji do użytku przez firmę Microsoft. Sprzęt ten po połączeniu się przez port USB ze sprawdzanym komputerem pozwala na ekspresową kontrolę i analizę znajdującego się w komputerze oprogramowania i wskazanie nielegalnych programów.

Jak podkreślają pomysłodawcy, pilotażowy program realizowany przez śląskich policjantów ma dużą szansę stać się standardem w szybkim ujawnianiu i zwalczaniu domowego piractwa komputerowego.

Policja przypomina, że posiadanie i używanie "pirackiego" oprogramowania, nawet w celach niezarobkowych, jest przestepstwem

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: GDAŃSK
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 15, 2006, 12:05:15 »
ciekawe:

Śląscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości komputerowej rozpoczeli realizację działań pod kryptonimem "Lewizna" mających na celu zwalczanie piractwa komputerowego.

W wyniku podjętej z przedstawicielstwem firmy Microsoft współpracy, policjanci uzyskali adresy IP użytkowników posiadających nielegalnie powielone programy komputerowe tej firmy. Numery i dane sprzętu komputerowego przesłane zostały z siedziby Microsoftu w USA, gdzie trafiły dzięki najnowszej aktualizacji systemu operacyjnego XP (poprawka KB905474 - powiadamiająca o legalności systemu Windows) - mówi szef komórki zwalczającej przestępczość komputerową podinsp. Artur K.

Działania rozpoczeto w Zabrzu, gdzie wspólnie z policjantami Sekcji dw. z Przestępczością Gospodarczą pomiędzy godziną 6.00 a 8.00 dokonano kompleksowej kontroli ponad 500 komputerów. W ciągu najbliższych dni zasięg działań zostanie rozszerzony na wszystkie miasta aglomeracji. Policjanci zapowiadają, że kontrola jednego komputera nie będzie trwać dłużej niż 5 minut, a umożliwi to najnowsze oprogramowanie przekazane Policji do użytku przez firmę Microsoft. Sprzęt ten po połączeniu się przez port USB ze sprawdzanym komputerem pozwala na ekspresową kontrolę i analizę znajdującego się w komputerze oprogramowania i wskazanie nielegalnych programów.

Jak podkreślają pomysłodawcy, pilotażowy program realizowany przez śląskich policjantów ma dużą szansę stać się standardem w szybkim ujawnianiu i zwalczaniu domowego piractwa komputerowego.

Policja przypomina, że posiadanie i używanie "pirackiego" oprogramowania, nawet w celach niezarobkowych, jest przestepstwem

Śmieszne - kolega COMPLICATED (nie mylić z WODNIKIEM - zbieżność avatarów) zacytował newsa, który został zamieszczony na www.ifp.pl z okazji PRIMA APRILIS.... buhahaha. Gratuluję naiwności - w ten to oto sposób żart Kazaro stał się plotką, która zaczyna żyć własny życiem. Wypada z większą ostrożnością podchodzić do newsów publikowanych 1 kwietnia...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2006, 12:07:15 wysłana przez lang »
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline aspSiłacz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • WETERAN
Odp: GDAŃSK
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 15, 2006, 17:46:41 »
Lang ty się wypowiadawz we wszystkich tematach...
Ty jakiś omnibus jesteś??? :rolleyes: :rolleyes:
Nie łudź się nie ma aż mądrych kadrowców, czasami tylko taktu brak.
Jak będziesz w kasynie tak stawiał jak w PSP to skończysz marnie.
Polecam koledze siłownie ,basen i ćwiczenia ogólnorozwojowe, jogging i wrotki. ^_^  ^_^ ^_^ ^_^
Więcej sexu i wolności, ale bez solidarności !