Autor Wątek: Pikiety w Warszawie 2014  (Przeczytany 21027 razy)

Offline cola

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Pikiety w Warszawie 2014
« dnia: Grudzień 16, 2014, 10:27:02 »
z ciekawości ilu ludzi jedzie do Warszawy na pikiete z waszych jednostek
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2014, 12:36:41 wysłana przez bulon »

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 16, 2014, 14:33:28 »
Ode mnie jakieś 400-450 osób... Mamy już wynajęty pociąg. (Po cichu liczę, że przyjedzie to nowe Kokolino ale różnie może być ;) )

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 16, 2014, 16:44:32 »
Po cichu liczę, że przyjedzie to nowe Kokolino ale różnie może być ;)

W takim wypadku ja bym się bał opcji niedojechania na miejsce w planowanym czasie :D
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 17, 2014, 14:58:06 »
cola
przyjedź to sobie policzysz
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline jrg wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 18, 2014, 07:29:16 »
Ta pikieta to już chyba tylko tak by pokazać co o nich myślimy ,bo budżet uchwalili dziś w nocy.Ja sam nie wierze w spokojne załatwienie sprawy z nimi trzeba ostro bo grzecznie rozmawiać będziemy bez końca a oni mają to gdzies

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 18, 2014, 12:03:48 »
Wieści pikietowe czyli post mojej znajomej umieszczony na fb, znajoma pracuje na stacji benzynowej:
Cytuj
"40 strażaków straży pożarnej i 3/4 pijanych...nie umiejących zachować się w miejscu publicznym.. Porazka...wpadli na stacje rumoru narobili alko nabrali i zapyanie ich.. Daleko do warszawy..???"

Jak widać, niektórzy ładnie reprezentują formację.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 18, 2014, 13:57:06 »
A na jakiej trasie to miało miejsce bo znajomy mówił mi o podobnym incydencie...oby to nie byli strażacy o których myślę....

Offline jrg wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 18, 2014, 16:03:14 »
I jak protest bo coś cicho w telewizjach  i w necie.?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.455
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 18, 2014, 22:10:56 »
Witam

Właśnie wróciliśmy na tak małej manifestacji jeszcze nie byłem (nawet jak na pikietę) a jeżdżę na wszystkie od kilkunastu lat właściwie to nawet nie wiadomo, o co w tym chodzi?. Chyba, iż miała ona w jakikolwiek sposób zamaskować totalną bezsilność central związkowych, i możliwości ich wpływu na miłościwie nam panujący rząd RP.

Ze strony organizatorów kolejny raz te same hasła przypominanie zamierzchłych sukcesów w postaci powołania PSP i żadnych konkretów, robi się tak bardzo przewidywalnie, że aż żenująco.

Panowie z central pewnego dnia nie przyjedzie nikt proszę spojrzeć na tych, którzy byli, w jakim stanie niektórzy się znajdowali ( w tak małej grupie to strasznie widać oni nawet nie wiedzieli po co tam są poza możliwością wypicia) i jakie okrzyki wznosili bardzo dużo z nich nie dotyczyła tylko rządu, ale właśnie was i tego jak prowadzicie tą organizację ( moją organizację). Proponowałbym zejść ze sceny i posłuchać zapytań bardzo głośno wyartykułowanych o to, co robicie w KG i w centralach o wasze pensje i nagrody. A tymczasem z piedestału oprócz ty ogólników nie pada nic więcej zawsze w stylu wiecie rozumiecie chcieliśmy, ale nas oszukali.

I jeszcze taka malutka uwaga dla organizatorów wyjazdów proszę dokonywać negatywnej selekcji ludzi, którzy są zabierani na taki wyjazd oni nas reprezentują (wiem, iż jest mało chętnych, ale czy chodzi nam o to by pokazywać się w tak urągający nam sposób).

Pozdrawiam tych, którzy byli zachowywali się jak należy i ciągle wierzą w zmiany

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras

Offline Ratownictwo W Obiektywie

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
  • www.ratownictwo112.com.pl
    • www.ratownictwo112.com.pl
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 18, 2014, 22:48:30 »
Więcej zdjęć z pikiety w Warszawie na Portalu Fotografii Ratowniczej -  www.ratownictwo112.com.pl

Offline jrg wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 18, 2014, 23:02:40 »
Czyli normalka nawet media tego nie zauważyły a darmozjady z sejmu  tym bardziej .po prostu było zagrzecznie,to nic nie da takie machanie flagami tu trzeba drzewcem machać i brukiem.uczyć się panowie musimy od górników ,bo grzecznych protestujących władza ma w dupie

Offline maciey

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 19, 2014, 10:19:38 »
Paru dziennikarzy się przewinęło wokół sceny, widać było tez przynajmniej dwie telewizje.
A poza tym:
"Jest pierwszy efekt manifestacji – minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska zadeklarowała, że w styczniu spotka się z delegacją Krajowej Sekcji Pożarnictwa „S”."

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 19, 2014, 11:24:19 »
Dobre i to chociaż szkoda że wszystkie związki mundurowe nie dogadały się w tej sprawie.

Offline marszian007

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 19, 2014, 12:11:27 »
Panowie prawda jest taka że jeśli chodzi o ZZ to jedynym wyjściem jest wymiana w strukturach  od samego dołu do góry. W kierownictwie  ZZ zawodowych powinni znajdować się ludzie którzy maja przed sobą perspektywie dłuższej służby to znaczy ludzie młodzi, dlatego ponieważ osoby takie inaczej podchodziłyby do tematu walki o podwyżki inne dotyczące poprawy służby. A jakie podejście maja mieć osoby które w każdej chwili mogą odejść na emeryturę  lub działają w ZZ jako doradcy już na niej są. Jest wielu młodych ludzi wykształconych z zapałem do pracy i mających chęci którzy mając przed sobą jeszcze parę  lat służby walczyliby również w swoim interesie. A tak naprawdę w naszej formacji powinien być tylko jeden mocny związek zawodowy z którym musiałoby się liczyć nasze kierownictwo.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 19, 2014, 12:14:57 »
Czyli normalka nawet media tego nie zauważyły
Media akurat nie są żadnym wyznacznikiem w tych kwestiach ;)
Skoro nie zauważyły chociażby przesłuchania prezydenta w sprawie afery marszałkowej (n.b. gdzie sąd przyszedł do Komorowskiego, a nie Komorowski do sądu), to jak tu oczekiwać zwrócenia uwagi na taki protest?


Skala protestu jest miarą niezadowolenia...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2014, 13:07:31 wysłana przez Levy »
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 19, 2014, 13:40:24 »
Ważniejszym tematem była sałatka Pawłowiczowej....

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 19, 2014, 13:51:46 »
Ważniejszym tematem była sałatka Pawłowiczowej....

Ba! Nadal jest!
Co ciekawe, kiedy w Australii byli porywani i ginęli ludzie ważniejszym tematem na bodaj największym kanale (nie)informacyjnym w Polsce była ciuchcia pierdolino... To chyba jeszcze dobitniej pokazuje, że TV w Polsce jest niczym innym jak tylko tubą propagandową miłościwie nam panujących. No ale co ja tu będę - za młody jestem, żeby cokolwiek...

Zatem im drastyczniejsze kroki zostaną powzięte tym szansa większa (nie tylko na podwyżki). Weźmy na przykład górników: oni się nie pie*dolą w tańcu i efekty są widoczne.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline cola

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 19, 2014, 16:02:03 »
jak zawsze było paru podpitych ale nie widziałem jakiś szczególnych ekscesów czy przewracających sie strazaków.
pikieta zle zorganizowana dlaczego nie zaprosili obojetnie którego polityka, Osmycki nie nadaje sie do przemówien słuchajac go wydawało sie ze to on jest wypity. widze ze ludziom prowadzacy przydał by sie piarowiec który by im podpowidał co i jak

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 19, 2014, 17:19:16 »
Panowie prawda jest taka że jeśli chodzi o ZZ to jedynym wyjściem jest wymiana w strukturach  od samego dołu do góry. W kierownictwie  ZZ zawodowych powinni znajdować się ludzie którzy maja przed sobą perspektywie dłuższej służby to znaczy ludzie młodzi, dlatego ponieważ osoby takie inaczej podchodziłyby do tematu walki o podwyżki inne dotyczące poprawy służby. A jakie podejście maja mieć osoby które w każdej chwili mogą odejść na emeryturę  lub działają w ZZ jako doradcy już na niej są. Jest wielu młodych ludzi wykształconych z zapałem do pracy i mających chęci którzy mając przed sobą jeszcze parę  lat służby walczyliby również w swoim interesie. A tak naprawdę w naszej formacji powinien być tylko jeden mocny związek zawodowy z którym musiałoby się liczyć nasze kierownictwo.
Oj kolego zdziwilbys się... U mnie akurat młodzi strażacy są niechętnie nastawieni nawet w kwestii udziału w samych pakietach...a dlaczego...90% pracuje lub dorabia.Gdzie Ty chcesz kogoś kto ma w tyłku zaangażowanie.. Liczy się kasa

leszno

  • Gość
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 19, 2014, 21:45:34 »
mało kto z młodych wstępuje teraz do związku ,szkoda kasy im i nie ma tradycji jak starzy odejdą na emke to będzie dopiero zz

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 19, 2014, 23:15:51 »
mało kto z młodych wstępuje teraz do związku ,szkoda kasy im i nie ma tradycji jak starzy odejdą na emke to będzie dopiero zz
Własnie :) starzy(strazy) odejda.... i eqinox z ........ beda siedziec na emeryturze i patrzec jak największe demony PSP beda realizowane przez jedyna słuszną partie... I wtedy młodzi zobacza ze solo nic nie znaczą ale wtedy za pozno bedzie na refleksje!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2014, 23:34:50 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline marszian007

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 20, 2014, 10:42:17 »
Wiec Panowie trzeba wypracować jakiś model działań wydaje mi się że najlepszą metodą to protest w jednostkach zawiesić szkolenia nie wykonywać żadnych prac remontowo budowlanych napraw sprzętu  oczywiście pod patronatem ZZ. Taka akcja powinna rozpocząć się jak najszybciej i powinna trwać do skutku czyli do pisemnych deklaracji a nie do obietnic słownych. Powinna być oczywiście nagłośniona myśle że młodzi o których mówicie do takiego protestu się na pewno przyłączą.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 11, 2015, 21:24:04 »
Wiec Panowie trzeba wypracować jakiś model działań wydaje mi się że najlepszą metodą to protest w jednostkach zawiesić szkolenia nie wykonywać żadnych prac remontowo budowlanych napraw sprzętu  oczywiście pod patronatem ZZ. Taka akcja powinna rozpocząć się jak najszybciej i powinna trwać do skutku czyli do pisemnych deklaracji a nie do obietnic słownych. Powinna być oczywiście nagłośniona myśle że młodzi o których mówicie do takiego protestu się na pewno przyłączą.
A może przyłączyć się do górników..

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.