Autor Wątek: ZŁAMANIE  (Przeczytany 2358 razy)

Offline galanonim95

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
ZŁAMANIE
« dnia: Grudzień 14, 2014, 18:21:41 »
Witam.
W tym roku złożyłem papiery do SGSP. Biorąc pod uwagę tylko wyniki z maturki, byłbym spokojnie na liście. Jednak życie lubi przerywać plany.  Na początku czerwca złamałem prawe podudzie. Nogę zespolono mi gwoździem śródszpikowym. I dzięki temu plany i marzenia o straży poszły w siną dal... . Dzisiaj mam zrośnięte kości, w lutym mam zamiar wyjąć drut. i odzyskać moją ukochaną kondycję. I teraz mam poważny dylemat. Co zrobić ze swoim życiem. Czy to, że miałem złamaną nogę może rzutować na to, że dostanę niezdolny na komisji lekarskiej ? Czyli czy ta cholerna noga może zniszczyć moje marzenie ? Czy jest osoba, która po takiej kontuzji dostała się do SGSP ,SAPSP, CSPSP, ogólnie PSP.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Offline darkoss

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: ZŁAMANIE
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 14, 2014, 18:38:09 »
jeżeli kość jest zrośnięta, wszystko ok, i nie masz żadnej dolegliwości z wykazu to raczej ok :)

bynajmniej na mój tok rozumowania

Offline Arnie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: ZŁAMANIE
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 14, 2014, 19:26:32 »
Nie no, bez przesady. To nie jest komisja lekarska do NASA... Jeżeli z nogą nie ma i nie będzie żadnych problemów po wyjęciu druta to nie masz się czym przejmować. Tylko na twoim miejscu poprosił bym lekarza prowadzącego twój przypadek o to żeby wydał Ci zaświadczenia, że wszystko jest ok. Złamanie zrośnięte bez żadnych komplikacji. Lekarz na komisji może zauważyć blizny po operacji i na wszelki wypadek lepiej mieć stosowny świstek.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: ZŁAMANIE
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 14, 2014, 19:46:32 »
Często Komisja nie korzysta z możliwości wglądu do przeszłości chorobowej kandydata i polega na tym, co im powiesz...
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

razzor

  • Gość
Odp: ZŁAMANIE
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 14, 2014, 20:29:31 »
Nie powinieneś się tym martwić, jeśli noga będzie sprawna to nie powinno to być problemem - jest mnóstwo ludzi, którzy mieli coś złamane, skręcone itp, i jeśli wszystko jest ok, wg ustawy "nie upośledza sprawnościu ustroju" - nie ma z tym problemu. :)

Offline papay_psp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: ZŁAMANIE
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 14, 2014, 21:26:07 »
Polecam przeprowadzić dobrą rehabilitację i zadbać o prawidłowe, a może i jeszcze większe, wzmocnienie układu kostnego. Dobrych kilka lat temu, podczas egzaminu na 1000 m, kandydatowi na ostatnim łuku przed metą noga-podudzie uległo złamaniu w miejscu powstałego zrostu. Chłopak miał zespolenie robione w styczniu, a w czerwcu zdawał egzamin. Też miał zespolenie gwoździem doszpikowym. W twoim przypadku, czas który upłynął od złamania jest dłuższy więc mniejsza obawa i taki uraz. Niemniej jednak polecam skupić się na tej kwestii.

P.S. Trochę długo przytrzymali Cię ten gwóźdź w nodze.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2014, 21:32:20 wysłana przez papay_psp »