Autor Wątek: dopłata za dojazd  (Przeczytany 3623 razy)

Offline ares998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
dopłata za dojazd
« dnia: Grudzień 14, 2014, 13:37:50 »
Witam sprzedałem dom w pobliżu miejsca pracy i wybudowałem dom w stronach zony (wiadomo założyłem rodzię ślub dziecko dobra posada zony  itp)
Dojazd do pracy zajmuje mi środkami komunikacyjnymi ok 2h w jedną stronę więc spełniam kryteria do wypłaty dofinansowania
lecz odpowiedz z mojej komendy dostałem taką iż nie należy mi się ponieważ ŚWIADOMIE SPRZEDAŁEM DOM W POBLIŻU MIEJSCA PRACY
pozdrawiam i czekam na jakąś podpowiedz co z tym fantem dalej począć

Offline Columbus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: dopłata za dojazd
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 14, 2014, 14:44:46 »
Jedynie co możesz teraz zrobić, to poszukać wakatu w jednostce bliżej miejsca zamieszkania.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: dopłata za dojazd
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 14, 2014, 15:40:30 »
Witam sprzedałem dom w pobliżu miejsca pracy i wybudowałem dom w stronach zony (wiadomo założyłem rodzię ślub dziecko dobra posada zony  itp)
Dojazd do pracy zajmuje mi środkami komunikacyjnymi ok 2h w jedną stronę więc spełniam kryteria do wypłaty dofinansowania
lecz odpowiedz z mojej komendy dostałem taką iż nie należy mi się ponieważ ŚWIADOMIE SPRZEDAŁEM DOM W POBLIŻU MIEJSCA PRACY
pozdrawiam i czekam na jakąś podpowiedz co z tym fantem dalej począć

Ustawa o PSP  :kwit:  :fiuu:

Cytuj
Art. 78.
1. Strażakowi mianowanemu na stałe przysługuje równoważnik pieniężny, zwany dalej „równoważnikiem za brak lokalu mieszkalnego”, jeżeli on sam lub członkowie jego rodziny, o których mowa w art. 75, nie posiadają w miejscu pełnienia służby albo w miejscowości pobliskiej lokalu mieszkalnego lub domu na podstawie przysługującego im tytułu prawnego oraz nie zachodzi przypadek określony w art. 82 ust. 5.
2. Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego nie przysługuje, jeżeli strażak:
1) utracił ze swojej winy lub zrzekł się prawa do zajmowanego dotychczas lokalu mieszkalnego lub domu, o których mowa w ust. 1, z wyjątkiem przypadków zniesienia współwłasności na mocy orzeczenia właściwego sądu, podziału wspólnego mieszkania albo przyznania mieszkania jednemu z małżonków w wyroku orzekającym rozwód, a także umownego działu spadku;

Zadziwia mnie nieznajomość podstawowych aktów prawnych przez strażaków.  :wall:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2014, 18:04:00 wysłana przez grzela »

Offline ares998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: dopłata za dojazd
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 15, 2014, 17:15:46 »
Znajomość aktów jest mi znana tylko jest to dziwne czemu się nie może należeć
to na to wygląda że najlepiej jak by strażak był ciągle kawalerem nie mógł się przeprowadzić itp
dla mnie jest to chore

Offline Bzyk_R1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: dopłata za dojazd
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 15, 2014, 18:13:53 »
Nie rozumiem Twojej frustracji kolego. Kawalerem być nie musisz masz wspaniały dom, rodzinę, ekstra żonę która zapewni Ci utrzymanie..po co Ci PSP? skoro tak daleko musisz jeździć(a chcesz dalej to robić?) zrób tak jak piszą koledzy wyżej, przenieś się i po problemie. I jak to znasz przepisy jak nie znasz?

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: dopłata za dojazd
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 16, 2014, 08:19:01 »
Znajomość aktów jest mi znana ...
Znajomość aktów może i tak, natomiast ze znajomością prawa masz duże kłopoty.
To czy dany zapis ustawy podoba Ci się, to już odrębna sprawa. Prawo znaczy prawo,bez względu na upodobania.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe