Autor Wątek: tężyzna fizyczna i sport w jednostkach organizacyjnych PSP różnego szczebla???  (Przeczytany 7765 razy)

Offline aspSiłacz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • WETERAN
Lubie sobie poćwiczyć na służbie. Proszę Was drodzy koledzy powiedzcie jak stoi kultura fizyczna u Was.
Co robicie ,żeby być sprawni i wysportowani??
Przecież to się przedkłada na wydolność przy działaniach gaśniczych...
Proszę o rozsądne wpisy bez polemiki związkowej zwłaszcza tych pożal się boże związkowców spod znaku "S"
Więcej sexu i wolności, ale bez solidarności !

Offline Angelina

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: tężyzna fizyczna i sport w jednostkach organizacyjnych PSP różnego szczebla
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 08, 2006, 23:18:10 »
Ale fajny temat.... podam Ci mój klucz do sukcesu !!!!
otóż:

Śniadanie 7:30
3 jaja; 30 gramów pasztetu wołowego, dwie grzanki z masłem, 2 szklanki mleka
Drugie śniadanie 10:00
Kanapka z mięsem, 1 jajko, 1 szklanka mleka
Obiad 12:30
Kanapka z mięsem, kanapka z serem, dwie szklanki mleka, owoc
Podwieczorek 15:00
Jajko, 3 plastry sera, 2 szklanki mleka
Kolacja 18:00
Ok. 30 gram wołowiny mielonej, pieczone ziemniaki z masłem, sałata, 2 szklanki mleka.
Ps. generalnie w czasie cylku treningowego najważniejsze jest odzywianie i sen. Jeszcze jedna sprawa trzeba wyhamować z seksem, bo burzy gospodarkę hormonalną. Zawodowcy potrafią uprawiać seks bez finiszu, ale ja jeszcze tej techniki nie umiem.

Pozdrowionka
 

"Jest w naturze ludzkiej nienawidzieć tych, których się skrzywdziło"  -

Offline aspSiłacz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • WETERAN
Droga ANGELINO!!! :wub:
Cieszę się , ze podjełaś rękawice i odpisałas.
Faktycznie forma odżywiania się ma gigantyczne znaczenie w rzeźbie, podczas cyklów.
Niemniej jednak widzę u Ciebie droga moja za mało elementow w postaci białka nie zwierzęcego.
I tak nie wspominasz nic o soii i soczewicy jako fundamencie i opoce białka energetycznego.
Poza tym odniosisz sie do tak waznych pozycji w życiu, jaką jest pożycie ......
Otóż moim zdaniem takie uprawianie sexu bez finiszu to jest możliwe tylko w
JRG Klasztor Schaolin.....
Ja nie potrafie , ale obiecuje poćwiczyć ten element oczywiście po służbie .....
Pozdrawiam życzliwie i serdecznie z podziękowaniami za zaintereowanie tak ważnym i niezawsze docenianym tematem w naszej służbie......
 :mellow: :mellow: :mellow:
Więcej sexu i wolności, ale bez solidarności !

Offline Bhudżangasana

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
witam.
niestety w tej chwili w mojej jednostce nie mamy silowni (byc moze bedzie za pare miesiecy), wiec radzimy sobie jak tylko mozemy, jesli mamy czas i wystarczającą ilość ludzi to gramy w pilke, w innych przypadkach idziemy pobiegac na sasiednie szkolne boisko. Oczywiscie w sezonie zimowym mamy zalatwiona sale.
pozdrawiam

Offline aspSiłacz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • WETERAN
Witam serdecznie wszystkich!!!! -_-
Jak podejrzewałem poziom kultury fizycznej jest różny w różnych częściach naszego kraju i różnie jest ona realizowana...
Bogatsi mają lepiej i łatwiej utrzymać odpowiednio wysoki poziom i wytrenowanie organizmu, a biedniejszi muszą kombinować i łatać dziury z problemami z siłownią, basenem czy salą.
Kto to jest ten "Kaczor "w Pijackiej Ferajnie???
to dowódca zmiany, czy dyżurny obiektu??? :mellow:
Więcej sexu i wolności, ale bez solidarności !

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Dla tych co nie mają warunków lub ochoty - jeszcze są sporty minimalne.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Info dla aspsiłacz- opis odpowiedniej diety dla danych dysypiln sportowych i sposoby odżywiania znajdziesz w książce pani Ireny Celejowej "Odzywianie sportowców"- polecam przydatna  pozycja.
A tak wracając do tematu to różnie bywa-wiosna, lato, jesień- plac i piłka siatkowa, zima- tenis sotołowy i szachy. Siłownia po pracy w zaprzyjeźnionej szkole dla chętnych po godzinach lekcyjnych.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline judoga

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: tężyzna fizyczna i sport w jednostkach organizacyjnych PSP różnego szczebla
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 09, 2006, 17:53:57 »
aspSiłacz: Stary jestem z ZZ i to z "S" , no ale na twoje życzenie nie będę pisał o sprawach związkowych . Natomiast bardzo mnie zainteresował twoj temacik - co tu duzo gadać , bardzo mi bliski. U nas w JRG jest zajefajna siłownia stworzona przez mojego kumpla i przezemnie ( brama , dwie ławki skośne , sztangi , sztangielki , wiosła , rower , modlitewnik .......i cała reszta , no i oczywiście lustro 3,4x1.4 ) , poza tym trenuje moją dyscypline sportową ( ukochaną) judo i do tego jestem trenerem dzieci. Natomiast na zmianie troche musiałem walczyć o to zeby ludzie zaczeli chodzic na "sport".D-ca zmany ma wiele narzędzi do tego aby zmusić delikwentów na chodzenie TAM  lub gre w piłkę - na szczęście na 10 osób  chodzi systemanycznie na zajęcia sportowe połowa , reszta nie ma oporów na zajęcia - inna sprawa jeśli zajęcia są realizowane na etapie planu szkoleniowego- ale trzeba sie przyłożyć do stworzenia odpowiedniego plany wysiłkowego. Bo przeciez nie każdy moze wykonywac intensywnie ćwiczenia siłowe( chociazby kwestia dobory ciężaru.....), na silownie także chodzę w czasie służby i zostaje po , do tego dochodzi mata , także jakoś sobie radzę . Jeśli chodzi o sex , no nie iwem jak ty ale ja do niczego nie musze sie przygotowywac i "lece na całość". Co chcesz jeszcze wiedzieć?
Przyjemność życia łączy się z wysiłkiem jakiego ono wymaga.

Offline aspSiłacz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • WETERAN
DROGI JUDOGO!!!!!!!!
Ciesze się, że dbasz o tężyznę fizyczną, bo w zdrowym ciele zdrowy duch....
Ciesze się ,że gonisz chłopaków do ruchu i zajęć sportowych, zobaczysz drogi kolego za jakiś czas Ci serdecznie podziękują
Niecierpię związkowców tych spod znaku"S" bo są nie wporządku w stosunku do strazaków.
Niby ich reprezentują ale maja tylko swoje interesy na uwadze.
Ludzie czują się oszukani i pozostawieni sobie samym ze swoimi problemami.
Generalnie przemawia przez nich obłuda zakłamanie prywata i kolesiostwo.
Nie twierdzę ,że ty jako bardzo bliski mi druh i przyjaciel sporowiec, masz nie czyste intencje jako związkowiec....
Tematu sexu ja nie wywoływałem osobiście aczkolwiek odpowiedziałem w tym temacie.
Choć osobiście jestem zdania, że o tym sie nie mówi, to się poprostu robi(po służbie najlepiej)
Zyczę Ci drogi Judogo wiele sukcedów na matach w polsce i całej europie, wielu tytułow medali i zaszczytów.
Pozdrawiam ćwiczących strażaków............ ^_^ ^_^ ^_^
Więcej sexu i wolności, ale bez solidarności !

DREAM

  • Gość
a jamies odzywki stosujecie?

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: tężyzna fizyczna i sport w jednostkach organizacyjnych PSP różnego szczebla???
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 09, 2006, 21:05:41 »
Ta PIWO  jest anabolikiem nr.1 :rolleyes: i seksior z rana lepszy niż smietana. ^_^
o czym wy gadacie to ma być o sporcie czy o "dodatkach"???

Offline complicated

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: tężyzna fizyczna i sport w jednostkach organizacyjnych PSP różnego szczebla
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 09, 2006, 21:36:53 »
więcej powagi chłopy, a temat juz sie kleił

Offline aspSiłacz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • WETERAN
Odp: tężyzna fizyczna i sport w jednostkach organizacyjnych PSP różnego szczebla???
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 09, 2006, 22:54:55 »
Chłopy miało być na poważnie o sporcie a Wy mnie tutaj z piwem i sexem wyjeżdżacie......
Załóżcie sobie oddzielne temaciki i już ....
Więcej sexu i wolności, ale bez solidarności !

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: tężyzna fizyczna i sport w jednostkach organizacyjnych PSP różnego szczebla???
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 09, 2006, 23:36:40 »
Po co drugi temacik o sexiku.
A to peszek.

Offline marcihoo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: tężyzna fizyczna i sport w jednostkach organizacyjnych PSP różnego szczebla???
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 10, 2006, 12:22:57 »
Mam pytanko, 27 kwietnia zdaję test sprawnościowy do PSP, na nabór na 2007 rok, widze że temat to kultura fizyczna, przez 15 lat grałem w piłke w I lidze i rok w ekstraklasie, mam nadzieje żwe bede miał możliwości rozwoju w PSP bo w piłce przez kontuzję już nie poszaleje, w teście kręce tak 300 pkt( drązek, piłka lek., koperta, wahadłowy, 1000). Moje pytanko brzmi, zakładając że zdam dobrze, chciałbym najlepiej, ale wiadomo... nie zawsze chcieć znaczy- móc, jaka jest procedura dalej, czekam i co, bo obecnie pracuje, wiem ze gdzieś tam jestem wysłany na kurs podstawowy, ale jak to wygląda z kasą, musze przecierz wypowiedzieć robote, a wtrakcie kursu moja rodzina musi z czegoś żyć, więc jak ktoś mógłby mi odpowiedzieć.

Jeszcze pełne 2 tyg, ostatni tydzień walę interwał lekkoatletyczny pod "średniaka", superserie na drążkau, brzych cieżkoatletycznie i to samo nogi, ostatni tydzień technika i szybkość bo trochę przez siłe i "wydymałkę" zgubiłem szybkości, a trzy dni przed testem odpoczywam, i trenuje dwa razy dziennie choć lekko popadam ale to tydzień jeszcze..

Offline marcihoo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: tężyzna fizyczna i sport w jednostkach organizacyjnych PSP różnego szczebla???
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 10, 2006, 12:26:30 »
no a tak wogóle to jestem instruktorem sportu wię c temat ciekawy dla mnie...

Offline marcihoo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: tężyzna fizyczna i sport w jednostkach organizacyjnych PSP różnego szczebla
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 12, 2006, 09:21:40 »
piłki nożnej

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: tężyzna fizyczna i sport w jednostkach organizacyjnych PSP różnego szczebla???
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 13, 2006, 00:12:16 »
Mam pytanko, 27 kwietnia zdaję test sprawnościowy do PSP, ...  , w teście kręce tak 300 pkt( drązek, piłka lek., koperta, wahadłowy, 1000). Moje pytanko brzmi, ... .
Moje pytanko brzmi, co to za testy. Może nie jestem na kursie, ale w skład testów dla mężczyzn wchodzi bieg na 50 i 1000 m, oraz podciąganie na drążku i z tego jakby nie liczyć nie da się wyciągnąć 300 pkt. Piłka i wahadłowy są w teście dla kobiet. Test porzedzony powinien być taboretem porzez 5 min. Jeżeli nastąpiła jakać zmiana to napiszcie i podajcie gdzie to mozna znaleźć.
A wracając do tematu. U mas jest fajna siłownia; atlas, kilka stanowisk do sztangi, sztangielek, lina, rower, przyrząd do wiosłowania, materace, drabinki i trochę drobnicy. Moim zdaniem dobre wyposażenie, tylko ludzie nie mają specjalnie ochoty na ćwiczenie. Może podpowiecie jak ich nakłonić do tego, bo że jest to potrzebne to nie mam wątpliwości.

ps. i tak na marginesie – Angelina to dieta prawie wyczynowca, gratuluję, tak trzymać.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2006, 00:17:01 wysłana przez nowy »
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline fubu

  • strażak
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
Ja przykładowo lubie poćwiczyć, jestem w SAPSP gdzie jest duzo nauki, ale siłowni nie omijam. Chodze na siłownie 4-5 razy w tygodniu po około 2 godziny do tego dobra dieta (na to nie mam wpływu - mam kucharza, co da to zjem) plus jakis gainer i kreatyna i sa dobre efekty. Lubie kulturystyke, uprawiem ją chyba od 8 klasy podstawówki. Na siłowni można "odpocząć" od wszystkich zmartwień... także serdecznie polecam. Sex też polecam :D :mellow:

Offline Bartek_mława

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Witam wszystkich:) widzę że z tężyzną słabo się zrobiło jak wątek kalendarzowo juz 4 lata zamarł:P
a jest bardzo ciekawy^^ ja właśnie będę przyszłym strażakiem ( po komisji MSWiA) i czekam na kurs podstawowy.

ja mam nadzieje ze i na kursach jak i na służbie będe mógł "coś" robić ze sobą:) ponad 4 lata chodze na siłke, w okresie letnim biegam i śmigam na rowerze oraz basenik całym rokiem:) a czasem na worku trenuje;) (pół roku Kick Boxing- ale zamierzam wrócić)

Pozdrawiam "braci Strażaków"

Offline furgot

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Witam wszystkich:) widzę że z tężyzną słabo się zrobiło jak wątek kalendarzowo juz 4 lata zamarł:P
a jest bardzo ciekawy^^ ja właśnie będę przyszłym strażakiem ( po komisji MSWiA) i czekam na kurs podstawowy.

ja mam nadzieje ze i na kursach jak i na służbie będe mógł "coś" robić ze sobą:) ponad 4 lata chodze na siłke, w okresie letnim biegam i śmigam na rowerze oraz basenik całym rokiem:) a czasem na worku trenuje;) (pół roku Kick Boxing- ale zamierzam wrócić)

Pozdrawiam "braci Strażaków"

No i co?

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Cytuj
Witam wszystkich:) widzę że z tężyzną słabo się zrobiło jak wątek kalendarzowo juz 4 lata zamarł:P
a jest bardzo ciekawy^^ ja właśnie będę przyszłym strażakiem ( po komisji MSWiA) i czekam na kurs podstawowy.

ja mam nadzieje ze i na kursach jak i na służbie będe mógł "coś" robić ze sobą:) ponad 4 lata chodze na siłke, w okresie letnim biegam i śmigam na rowerze oraz basenik całym rokiem:) a czasem na worku trenuje;) (pół roku Kick Boxing- ale zamierzam wrócić)
Nikt ci nie zabroni ćwiczyć, w większości jednostek są siłownie, gra się w piłkę, siatkówkę, są stoły do tenisa, no może worków treningowych nie ma.
PS. osobiście polecam ci żebyś sobie odpuścił  czasem sport i przeczytał choćby książkę. Wiedza inteligencja i doświadczenie w służbie częściej się przydaje  :straz:

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Cytuj
PS. osobiście polecam ci żebyś sobie odpuścił  czasem sport i przeczytał choćby książkę. Wiedza inteligencja i doświadczenie w służbie częściej się przydaje
Gorzej jeżeli oba tematy leżą i ani ksiazek sie nie czyta, a i ze sportem nie po drodze  :mellow: