Autor Wątek: Podwyżki 2016  (Przeczytany 624667 razy)

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #925 dnia: Marzec 11, 2016, 17:30:09 »
Kiedy dostaniemy tydzień w te czy w te :kwit: byle tyle co obiecali mogę i z kwietniową dostać :tuba:

Offline kogut78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #926 dnia: Marzec 11, 2016, 18:52:20 »
Dziś stary coś nawijał , że było spotkanie  z wojewódzkimi odnośnie podwyżek. Podobno mają ruszyć dopiero od drugiego kwartału.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #927 dnia: Marzec 13, 2016, 01:12:56 »
U mnie cały czas aktualna opcja z naliczaniem od kwietnia... Czyli drugi kwartał :)
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #928 dnia: Marzec 13, 2016, 19:18:45 »
Specuposażenia dla specsłużby.

http://www.nszzpwlkp.pl/aktualnosc,4673,0.htm

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #929 dnia: Marzec 13, 2016, 20:46:08 »
W Białymstoku ktoś pilotuje temat a gdzie reszta kraju ? Wszędzie przecież jednakowo dla młodych  ch....o  :kwit:
Cytuj
SPOTKANIE Z P.O. KOMENDANTA MIEJSKIEGO PSP W BIAŁYMSTOKU
W dniu 11 marca br. odbyło się spotkanie przedstawicieli MOZ NSZZ „Solidarność” działającej przy PSP w Białymstoku z p.o. Komendanta Miejskiego PSP w Białymstoku.
Tematem spotkania było uposażenie najmłodszych strażaków w KM PSP, którzy parę miesięcy temu wystosowali „List otwarty” do poprzedniego kierownictwa z prośbą o poprawę ich sytuacji materialnej. P.o. Komendanta Miejskiego PSP zaznaczył, że temat podwyższenie uposażenia ww. strażaków do standardów sprzed kilku lat wstecz będzie jego najważniejszym celem. Dodał również, że niestety z uwagi na decyzję MSWiA co do sposobu rozdziału środków na tegoroczne podwyżki będzie to bardzo trudne i wymaga czasu.
Dodatkowo poruszono inne tematy związane z funkcjonowaniem białostockiej komendy. Z zadowoleniem przyjęliśmy informacje, że część zmian, które mają być wprowadzone w najbliższym czasie stanowią propozycje przekładane przez nasz związek poprzedniemu kierownictwu Komendy.
Na ręce p.o. Komendanta złożono również pismo ws. uposażeń młodych strażaków. Treść pisma została rozesłana pocztą elektroniczną zainteresowanym strażakom.
Stronę związkową reprezentowali: Tomasz Kirejczyk (KW PSP), Radosław Pułtorak (KM PSP w Białymstoku) oraz Robert Antoniuk (JRG 3 B-stok).
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #930 dnia: Marzec 13, 2016, 20:56:01 »
Bajka... Super... Już się cieszę.... Myślę że nasz szef od MSWiA w nowej ustawie modernizacji służb też będzie opcjonował za zwiększeniem wskaźnika wielokrotności bazowej dla strażaków z... na 5,70. Czyż to nie piękne?

Offline Szunaj

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #931 dnia: Marzec 14, 2016, 21:33:58 »
W Białymstoku ktoś pilotuje temat a gdzie reszta kraju ? Wszędzie przecież jednakowo dla młodych  ch....o  :kwit:
Cytuj
P.o. Komendanta Miejskiego PSP zaznaczył, że temat podwyższenie uposażenia ww. strażaków do standardów sprzed kilku lat wstecz będzie jego najważniejszym celem. Dodał również, że niestety z uwagi na decyzję MSWiA co do sposobu rozdziału środków na tegoroczne podwyżki będzie to bardzo trudne i wymaga czasu.

Próbuje zrozumieć problem, ale jedno mnie zastanawia. O tych strażaków upomniał się obecny viceminister SWiA, w poprzedniej kadencji. Zostały podjęte decyzje o zwiększeniu kwoty średniej podwyżki na 2016 r. (hucznie ogłoszone) i wychodzi na to, że MSWiA przy podziale tych kwot nie pomyślało o tych strażakach - o takich problemach?!

No ręce opadają, jak czytam - że przemianowanie strażaków zgodnie z czasookresem na zasłużone stanowiska podoficerskie wymaga czasu i będzie bardzo trudne do zrealizowania i winę zwala się na ministerstwo.  :szalony:

Jeszcze się okaże, że podwyżka będzie 192 w stopniu służbowych a średnie w komendach wzrosną o 190 zł.  :gwiazdki: - podobnie, jak to zrobiono z wysługą lat po zmianie ustawy w poprzednim roku. Brakujące środki niech komendanci znajdą na wakatach   :wall:
 
Bajka... Super... Już się cieszę.... Myślę że nasz szef od MSWiA w nowej ustawie modernizacji służb też będzie opcjonował za zwiększeniem wskaźnika wielokrotności bazowej dla strażaków z... na 5,70. Czyż to nie piękne?
Niech to zapiszą w ustawie modernizacyjnej  :rofl:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....

Offline johnson1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #933 dnia: Marzec 16, 2016, 15:10:01 »
i jak wiadomo coś , co z tymi podwyżkami ?
Zostaje tak jak było uzgodnione po 192 zł do stopnia!!!?

Offline strazak_poznan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #934 dnia: Marzec 16, 2016, 20:05:29 »
budżet podpisany ale czy są akty wykonawcze, które wskażą gdzie dokładnie pójdzie podwyżka...

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #936 dnia: Marzec 17, 2016, 13:06:14 »
i będzie dym :wall: chyba ze do cba się poprzenosimy :straz:

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.370
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #937 dnia: Marzec 17, 2016, 15:25:25 »
i będzie dym :wall:
Bez sensowne bicie piany, moja siostra lekarz zarabia 5 razy tyle co ja to oznacza, że mi mają dodać czy jej zabrać?
CBA i PSP to dwie różne pary kaloszy i miejmy tego świadomość. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #938 dnia: Marzec 17, 2016, 15:31:04 »
I w końcu co z tymi dyżurnymi. Grupa czy dwie grupy wyżej(10 grupa). Jest coś na piśmie.
Pozdrawiam

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #939 dnia: Marzec 17, 2016, 16:20:06 »
i będzie dym :wall:
Bez sensowne bicie piany, moja siostra lekarz zarabia 5 razy tyle co ja to oznacza, że mi mają dodać czy jej zabrać?
CBA i PSP to dwie różne pary kaloszy i miejmy tego świadomość. 
Masz rację ale to u nas jest służba i taki skok.  :zamknij: a lekarz było się uczyć  :rofl:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #940 dnia: Marzec 17, 2016, 16:50:03 »
i będzie dym :wall:
Bez sensowne bicie piany, moja siostra lekarz zarabia 5 razy tyle co ja to oznacza, że mi mają dodać czy jej zabrać?
CBA i PSP to dwie różne pary kaloszy i miejmy tego świadomość.
Tutaj nie chodzi aby zabierać czy dodawać ale sęk w tym że dupią nas jak zwykle na wskaźniku...Żeby nie okazało się że Policji się to nie podoba i oni także dostaną wyższy.Należy pamietać że jeśli wejdzie jakaś ustawa modernizacyjna to należy przypilnować także i tego tematu.

Offline zybel22

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #941 dnia: Marzec 17, 2016, 19:36:26 »
i będzie dym :wall:
Bez sensowne bicie piany, moja siostra lekarz zarabia 5 razy tyle co ja to oznacza, że mi mają dodać czy jej zabrać?
CBA i PSP to dwie różne pary kaloszy i miejmy tego świadomość.
Tutaj nie chodzi aby zabierać czy dodawać ale sęk w tym że dupią nas jak zwykle na wskaźniku...Żeby nie okazało się że Policji się to nie podoba i oni także dostaną wyższy.Należy pamietać że jeśli wejdzie jakaś ustawa modernizacyjna to należy przypilnować także i tego tematu.
Raczej nic się nie zmieni, policja już ma swój projekt tegorocznych podwyżek.

http://bip.mswia.gov.pl/bip/projekty-aktow-prawnyc/2016/23968,Projekt-rozporzadzenia-Ministra-Spraw-Wewnetrznych-i-Administracji-zmieniajacego.html

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #942 dnia: Marzec 18, 2016, 08:56:30 »
Jeżeli Policja się postawi to w przyszłym roku dostaną większy wskaźnik, a nasze związki powinny dopilnować aby nas nie pomineli :milcz:


Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #944 dnia: Marzec 18, 2016, 13:52:21 »
A co ze stopniami ? Widać w projekcie będzie również nie mały wzrost dodatku za stopień. Jednak w treści projektu informacja że wzrośnie kwota bazowa. Co chcąć uciąć kosztem stopni ?

Offline krystiannnn30

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #945 dnia: Marzec 18, 2016, 15:17:34 »
1. W budżecie zaplanowali zwiększenie wielokrotności kwoty bazowej dla naszej służby - średnio na etat 198zł.Było to już wcześniej zapowiedziane. Nie była tylko sprecyzowana forma w jakiej podwyżki będą wprowadzone.
2. Obecny projekt precyzuje formę wprowadzenia podwyżki. Zgodnie z projektem 192zł dostajemy do stopnia (każdy strażak po równo), pozostała kwota (6zł/etat) zaplanowana jest na podwyższenie niektórych grup na stanowiskach kierowania.

Radk177 nic nie jest ucinane kosztem stopni.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #946 dnia: Marzec 18, 2016, 20:12:09 »
Jak to nie... Mieliśmy dostać 198 ale jesteśmy jedyną ze służb w których zaplanowano przeszeregowanie stanowisk... Czy ktoś widział na oczy jaki jest skutek finansowy....

Offline FUTERKOWE

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #947 dnia: Marzec 19, 2016, 10:41:34 »
Pytanie czy zmiany grup dla DSK tez z wyrównaniem od stycznia?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #948 dnia: Marzec 21, 2016, 15:24:58 »
Polecenie służbowe - do 25 marca mają być wypłacone podwyżki (zaliczkowo zgodnie z projektem rozporządzenia) dla funkcjonariuszy i cywili. 

Offline strazak_poznan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #949 dnia: Marzec 21, 2016, 18:48:12 »
Polecenie służbowe - do 25 marca mają być wypłacone podwyżki (zaliczkowo zgodnie z projektem rozporządzenia) dla funkcjonariuszy i cywili.

Do mnie doszło (poznań) że tyczy się tylko cywili