Autor Wątek: Podwyżki 2016  (Przeczytany 624641 razy)

Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #825 dnia: Styczeń 03, 2016, 20:25:39 »
Cytuj
Zaprzeczasz sobie mówiąc o ludziach na kasach przecież według Ciebie ludzie sami wybierają sobie pracę i zawsze mogą się zwolnić.
Cytuj
Już Ci się miesza, pokaż gdzie ja tak napisałem? Widzę, że liczysz na Ziobro. Będzie widać, ale nasze żebra po świetlanych latach rządzenia fanatyków smoleńskich. I nic nie wspominaj o "Kocie", bo już nie długo i o nim nie będzie można pisać :).
Cytuj
Nigdy nie uważałem, że podnoszenie kwalifikacji przez ukończenie studiów jest czymś złym. A,że ludzie awansowali po cywilnych to nie ich wina taka była ustawa,pytanie czy było to dobre.Natomiast mówiąc o studiach podyplomowych miałem na myśli SPF i SPO,które należy ukończyć żeby awansować. A jeżeli chodzi o rządy to myślę że gorszych dla nas niż poprzednie już nie będzie.
Bolo 75 odpowiedz na proste pytanie, gdzie napisałem, że zawsze można się zwolnić oraz że mam za złe podnoszenie kwalifikacji.
Przypomina mi to pewnych ludzi, którzy przychodzą do studia tv i nie odpowiadają na pytania, tylko mówią co im wódz kazał powiedzieć.
Nie ważne jaki jest temat, mają zadanie powiedzieć swoje. Tak samo Ty, mówisz, że napisałem, ale nie chcesz powiedzieć gdzie to zrobiłem. Właśnie to jest pranie mózgów. Co do rządów to też nie mówisz prawdy. Przed wejściem do unii ile zarabialiśmy niech powiedzą Ci starsi koledzy, bo chyba nie wiesz jak było. Emerytura była po 60 latach życia i to były śmieszne kwoty.
Właśnie to poprzednie rządy, również 2 lata PIS-u dały nam przywileje i jakie takie zarobki!!!!!
Jeżeli chodzi o zwolnienie ze służby odpisałem tobie a na myśli miałem fireman 5.przepraszam. Natomiast w kwestii studiów wypowiadalem swoją opinię. Ostatnia formacja polityczna dała mi 300 zł po protestach społecznych, emeryturę po 55, zwolnienia lekarskie 80 %, zmianę ustawy w kwestii kwalifikacji, i jeszcze kilka rzeczy o których nie chce mi się pisać. Dla dobra forum proponuję dalsze nasze konwersacje jeżeli będziesz miał ochotę przenieść na PRIV.
bolo75

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #826 dnia: Styczeń 03, 2016, 21:13:57 »
Cytuj
Zaprzeczasz sobie mówiąc o ludziach na kasach przecież według Ciebie ludzie sami wybierają sobie pracę i zawsze mogą się zwolnić.
Cytuj
Już Ci się miesza, pokaż gdzie ja tak napisałem? Widzę, że liczysz na Ziobro. Będzie widać, ale nasze żebra po świetlanych latach rządzenia fanatyków smoleńskich. I nic nie wspominaj o "Kocie", bo już nie długo i o nim nie będzie można pisać :).
Cytuj
Nigdy nie uważałem, że podnoszenie kwalifikacji przez ukończenie studiów jest czymś złym. A,że ludzie awansowali po cywilnych to nie ich wina taka była ustawa,pytanie czy było to dobre.Natomiast mówiąc o studiach podyplomowych miałem na myśli SPF i SPO,które należy ukończyć żeby awansować. A jeżeli chodzi o rządy to myślę że gorszych dla nas niż poprzednie już nie będzie.
Bolo 75 odpowiedz na proste pytanie, gdzie napisałem, że zawsze można się zwolnić oraz że mam za złe podnoszenie kwalifikacji.
Przypomina mi to pewnych ludzi, którzy przychodzą do studia tv i nie odpowiadają na pytania, tylko mówią co im wódz kazał powiedzieć.
Nie ważne jaki jest temat, mają zadanie powiedzieć swoje. Tak samo Ty, mówisz, że napisałem, ale nie chcesz powiedzieć gdzie to zrobiłem. Właśnie to jest pranie mózgów. Co do rządów to też nie mówisz prawdy. Przed wejściem do unii ile zarabialiśmy niech powiedzą Ci starsi koledzy, bo chyba nie wiesz jak było. Emerytura była po 60 latach życia i to były śmieszne kwoty.
Właśnie to poprzednie rządy, również 2 lata PIS-u dały nam przywileje i jakie takie zarobki!!!!!
Jeżeli chodzi o zwolnienie ze służby odpisałem tobie a na myśli miałem fireman 5.przepraszam. Natomiast w kwestii studiów wypowiadalem swoją opinię. Ostatnia formacja polityczna dała mi 300 zł po protestach społecznych, emeryturę po 55, zwolnienia lekarskie 80 %, zmianę ustawy w kwestii kwalifikacji, i jeszcze kilka rzeczy o których nie chce mi się pisać. Dla dobra forum proponuję dalsze nasze konwersacje jeżeli będziesz miał ochotę przenieść na PRIV.
Policja dostała około 5 zł więcej...

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #827 dnia: Styczeń 03, 2016, 21:27:25 »
Ale liczy się sam fakt, że zawsze dostaje Policja  więcej, pomimo 5 zł, a tak w jednym resorcie nie powinno być!!!!!  :gwiazdki:

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #828 dnia: Styczeń 03, 2016, 21:39:53 »
Co to za różnica że w jednym resorcie czy nie? Równie dobrze wszystkie inne grupy zawodowe opłacane z budżetu państwa mogą powiedzieć: chcemy tyle samo co oni, w końcu to z jednego worka! Nie zazdrośćmy policji czy innym grupom że dostają więcej, tylko walczmy o swoje. Równo nigdy nie było i wątpię żeby kiedykolwiek było. Jest nas kilka razy mniej od policjantów i żołnierzy to i siła przebicia niższa. No i jesteśmy resortem mundurowym, ale nie siłowym, co też ma pewne znaczenie.
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #829 dnia: Styczeń 03, 2016, 22:08:27 »
Co to za różnica że w jednym resorcie czy nie? Równie dobrze wszystkie inne grupy zawodowe opłacane z budżetu państwa mogą powiedzieć: chcemy tyle samo co oni, w końcu to z jednego worka! Nie zazdrośćmy policji czy innym grupom że dostają więcej, tylko walczmy o swoje. Równo nigdy nie było i wątpię żeby kiedykolwiek było. Jest nas kilka razy mniej od policjantów i żołnierzy to i siła przebicia niższa. No i jesteśmy resortem mundurowym, ale nie siłowym, co też ma pewne znaczenie.
Jest nas mało i jesteśmy skłóceni między sobą, dlatego nikt nas nie traktuje jak policję czy wojsko. Ale możemy wiele, :kwit: tylko jako jedna grupa bo nikt za nas nie zrobi tego do czego jesteśmy przeznaczeni.  :tuba:

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #830 dnia: Styczeń 04, 2016, 00:26:37 »
Cytuj
Zaprzeczasz sobie mówiąc o ludziach na kasach przecież według Ciebie ludzie sami wybierają sobie pracę i zawsze mogą się zwolnić.
Cytuj
Już Ci się miesza, pokaż gdzie ja tak napisałem? Widzę, że liczysz na Ziobro. Będzie widać, ale nasze żebra po świetlanych latach rządzenia fanatyków smoleńskich. I nic nie wspominaj o "Kocie", bo już nie długo i o nim nie będzie można pisać :).
Cytuj
Nigdy nie uważałem, że podnoszenie kwalifikacji przez ukończenie studiów jest czymś złym. A,że ludzie awansowali po cywilnych to nie ich wina taka była ustawa,pytanie czy było to dobre.Natomiast mówiąc o studiach podyplomowych miałem na myśli SPF i SPO,które należy ukończyć żeby awansować. A jeżeli chodzi o rządy to myślę że gorszych dla nas niż poprzednie już nie będzie.
Bolo 75 odpowiedz na proste pytanie, gdzie napisałem, że zawsze można się zwolnić oraz że mam za złe podnoszenie kwalifikacji.
Przypomina mi to pewnych ludzi, którzy przychodzą do studia tv i nie odpowiadają na pytania, tylko mówią co im wódz kazał powiedzieć.
Nie ważne jaki jest temat, mają zadanie powiedzieć swoje. Tak samo Ty, mówisz, że napisałem, ale nie chcesz powiedzieć gdzie to zrobiłem. Właśnie to jest pranie mózgów. Co do rządów to też nie mówisz prawdy. Przed wejściem do unii ile zarabialiśmy niech powiedzą Ci starsi koledzy, bo chyba nie wiesz jak było. Emerytura była po 60 latach życia i to były śmieszne kwoty.
Właśnie to poprzednie rządy, również 2 lata PIS-u dały nam przywileje i jakie takie zarobki!!!!!
Jeżeli chodzi o zwolnienie ze służby odpisałem tobie a na myśli miałem fireman 5.przepraszam. Natomiast w kwestii studiów wypowiadalem swoją opinię. Ostatnia formacja polityczna dała mi 300 zł po protestach społecznych, emeryturę po 55, zwolnienia lekarskie 80 %, zmianę ustawy w kwestii kwalifikacji, i jeszcze kilka rzeczy o których nie chce mi się pisać. Dla dobra forum proponuję dalsze nasze konwersacje jeżeli będziesz miał ochotę przenieść na PRIV.
Cieszy mnie to Twoje wyjaśnienie. Również poprzednie rządy, a ostatnie robi bardzo wielką różnicę.
Czasami trzeba większej precyzji, ale ja to rozumiem. Sam czasami na szybko pisząc stwarzam nieporozumienia:).
Co do rozmów na PRIV? Nie widzę na razie takiej potrzeby.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #831 dnia: Styczeń 04, 2016, 08:44:19 »
Co do rozmów na PRIV? Nie widzę na razie takiej potrzeby.

Może inni widzą... Te wszystkie przepychanki w każdym możliwym temacie zaczynają już być nudne i irytujące. :wall:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Enyer

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #832 dnia: Styczeń 04, 2016, 09:31:38 »
Zarobki w PSP proszę bardzo też się pochwalę
grupa 4 -1950
stażowe 17% - 331,50
st.ogn. 810
dodatek służbowy  - 480 zł
razem brutto 3571,50
netto jakieś 2928,63
ze stażem służby 16,5 roku
od 13 lat bez awansu z uywagi na ciągły brak miejsc na sapsp

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #833 dnia: Styczeń 04, 2016, 09:52:02 »
Na wstępie to i ja się  pochwalę zarobkami!!!!- Od Enyer prawie dwukrotnie większy staż służby, d-ca zmiany, od 6 lat brak awansu w stopniu (max), od 15 lat w grupie (nie jestem wazeliniarzem), zarobki netto o 1000 zł. większe od kolegi :rofl:, dodatkowo co roku wysyłanie na jakieś kursy , o trybie pracy to nie trzeba tłumaczyć, ciągle pod telefonem bo jak nie to 01 ma haaaaaka :rofl:
Cul2 - chyba mało jeszcze stażu, bo najlepiej nam się zaczęło po 1992 roku, i oprócz zarobków to i porządny był generał.
Co do fireman5 to szkoda pisać- prowokator BIUROWY

Offline Krecko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #834 dnia: Styczeń 04, 2016, 12:21:53 »
a dzisiejsza wyplata jest naliczona juz z podwyzka, czy pozniej bedzie jakies wyrownanie?

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #835 dnia: Styczeń 04, 2016, 17:48:23 »
Czemu nie wyrównają naszych zarobków w stosunku do innych służb mundurowych - patrząc na dane korpusy. Jesteśmy inni, mniej się narażamy, jesteśmy za mało profesjonalni?
Jeśli przejrzysz wszystkie postulaty z ostatnich 20 lat  to zauważysz że pojawiały się one regularnie , tylko , że bossowie związkowi jakoś o nich zapominali prowadząc negocjacje z rządzącymi. A podczas ostatnich protestów jakoś dziwnie zniknęły z list żądań.  Dlaczego? tego chyba nikt nie zdoła nam wyjaśnić oprócz wierchuszki ZZ.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 496
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #836 dnia: Styczeń 04, 2016, 18:59:48 »
Budżet będzie podpisany chyba 15 lutego to podwyżka może 1 marca będzie, ale bardziej liczyłbym jednak od kwietnia w latach 2007-09 też nadpłaty były od kwietnia

Offline Szunaj

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #837 dnia: Styczeń 04, 2016, 20:05:15 »
Po równo dla każdego funkcjonariusza.
"Wady i zalety - to często jedno i to samo. Tylko z różnych punktów widzenia." - Władysław Grzeszczak.
Uznam więc tę wypowiedź za wadę.

To właśnie za czasów Komendanta Kubiaka powstał pomysł wdrożenia poprzez Ustawę modernizacyjną motywacyjnego system uposażeń. Więc, jak to się ma do tego?! Dla wszystkich po równo to jest motywujące wg Was?   :szalony:
Chętnie bym zobaczył pod tym kątem wyniki ankiety  :kwit:

Równie dobrze można było przeznaczyć tę pulę w dodatek służbowy, przemianowania - bez konieczności zmiany obecnego rozporządzenia. Jak myślicie, kto by na tym nie skorzystał, albo skorzystał najmniej?

Mamy zapisane ustawowo możliwości otrzymania dodatku motywacyjnego, a coraz większa ilość strażaków ma dodatki służbowe nieprzekraczające 15% z 50% możliwych.

Pytam się Was, po co nam zmiana rozporządzenia?! Wystarczy odpowiednio podnieść średnią w komendach.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #838 dnia: Styczeń 04, 2016, 23:26:44 »
Na wstępie to i ja się  pochwalę zarobkami!!!!- Od Enyer prawie dwukrotnie większy staż służby, d-ca zmiany, od 6 lat brak awansu w stopniu (max), od 15 lat w grupie (nie jestem wazeliniarzem), zarobki netto o 1000 zł. większe od kolegi :rofl:, dodatkowo co roku wysyłanie na jakieś kursy , o trybie pracy to nie trzeba tłumaczyć, ciągle pod telefonem bo jak nie to 01 ma haaaaaka :rofl:
Cul2 - chyba mało jeszcze stażu, bo najlepiej nam się zaczęło po 1992 roku, i oprócz zarobków to i porządny był generał.
Co do fireman5 to szkoda pisać- prowokator BIUROWY
Dokładnie tak napisałem, że dopiero się poprawiło po 1992 roku (wejście do unii). Znowu jak Bolo 75 musiałeś coś źle przeczytam w moim wątku. Z Twego wpisu wynika, że masz ok. 30 lat stażu, to w razie czego masz wyjście awaryjne :0.

Offline dante

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #839 dnia: Styczeń 05, 2016, 10:05:57 »
jak piszecie podwyżki będą najprawdopodobniej od kwietnia fajnie świetnie... ale czy ktoś z osób mających więcej "świeższych" informacji może napisać ja ma się sprawa grup dla obsad SKKP/M?

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #840 dnia: Styczeń 05, 2016, 10:42:58 »
Cytuj
Dokładnie tak napisałem, że dopiero się poprawiło po 1992 roku (wejście do unii)
o wejściu do jakiej unii w 1992 roku piszesz?

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #841 dnia: Styczeń 05, 2016, 22:09:21 »
Cytuj
Dokładnie tak napisałem, że dopiero się poprawiło po 1992 roku (wejście do unii)
o wejściu do jakiej unii w 1992 roku piszesz?
Chochlik. Miało być i również po wejściu do UN (czas pracy itp.) Sory
W projekcie zapisano też wzrost przeciętnych miesięcznych uposażeń funkcjonariuszy; w przypadku policjantów o 202 zł, strażaków - 198 zł, strażników granicznych o 204 zł i BOR o 212 zł. Wzrosnąć ma też przeciętne wynagrodzenie pracowników cywilnych służb podległych MSWiA - o 6 proc. w porównaniu z rokiem 2015. Posłowie pytali m.in. o dysproporcję pomiędzy wynagrodzeniami pracowników cywilnych, a wynagrodzeniami funkcjonariuszy. Podkreślali, że są one nadal duże. Rząd robi krok w dobrym kierunku - powiedział nawiązując do podwyżek dla pracowników cywilnych, zaplanowanych na 2016 r. "W kolejnych latach będziemy tę kwestie racjonalizować". Na prośbę strony rządowej wniósł o zwiększenie o 17 mln zł środków na Fundusz Kościelny.

Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/mundurowi-i-koscioly-dostana-podwyzki,2243966,4199#commentsZoneList?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2016, 22:13:34 wysłana przez cul2 »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #842 dnia: Styczeń 14, 2016, 18:35:27 »

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #843 dnia: Styczeń 14, 2016, 19:00:00 »
Czyżby zapowiedź podwyższenia grupy dyżurnych stała się faktem ??? Jak to " ładnie " wygląda jak trzy centrale związkowe mówią jednym głosem. Tak trzymać. Trzeba to tylko teraz klepnąć.
Pozdrawiam

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #844 dnia: Styczeń 18, 2016, 14:39:22 »
Apropo podwyżek...
Służby mundurowe otrzymają podwyżki, a liczą na jeszcze więcej ..
Wyższe pensje otrzymają w tym roku wszystkie służby mundurowe. Podwyżki wynoszące 210 zł brutto dostaną żołnierze ze stopniami od starszego chorążego sztabowego do generała. Z kolei wzrost wynagrodzeń wojskowych ze stopniami od szeregowego do starszego chorążego wyniesie od 100 do 200 zł. Na podwyżki dla żołnierzy przeznaczono prawie 211 mln zł. Od stycznia średnia pensja w armii wyniesie prawie 4,5 tys. zł.
http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/9285055,sluzby-mundurowe-otrzymaja-podwyzki-a-licza-na-jeszcze-wiecej,id,t.html
I jeszcze jedno..Czy coś u nas się ruszyło tak jak w straży granicznej?
Projekt rozporządzenia MSWiA zmieniającego rozporządzenie w sprawie uposażenia zasadniczego i dodatków do uposażenia funkcjonariuszy Straży Granicznej, normującego podwyżki funkcjonariuszy SG (wzrost mnożnika dodatku za stopień) - wersja z dnia 13 stycznia 2016 roku. Projekt uwzględnia ustalenia jakie zapadły na spotkaniu 30 grudnia z Ministrem Błaszczakiem.
http://www.nszzfsg.org/9-prawo/rozporzadzenia-msw/300-projekt-rozporzadzenia.html

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #845 dnia: Styczeń 18, 2016, 17:56:04 »
a wiecie może w co podwyżki wejdą, chodzi mi o grupę czy stopień  :kwit:

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #846 dnia: Styczeń 18, 2016, 17:59:00 »
Stopień

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #847 dnia: Styczeń 18, 2016, 20:36:11 »
Patrząc na rozporządzenie... Nikt nie przeciwstawi się ministrowi... Stopień...

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #848 dnia: Styczeń 19, 2016, 13:48:02 »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #849 dnia: Styczeń 21, 2016, 12:33:58 »
Będzie...w odpowiednim czasie.