Autor Wątek: Podwyżki 2016  (Przeczytany 624639 razy)

Offline marts

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #750 dnia: Grudzień 28, 2015, 11:24:36 »
U nas podczas składania życzeń Komendant Miejski zapowiedział,że podwyżki będą od stycznia normalnie płacone,kwoty nie wymieniał,zaś ZZ przekazały informację,że będzie płacone od kwietnia  z wyrównaniem od stycznia,kwota 140 lub 170...jak widać każdy inaczej :gwiazdki:

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #751 dnia: Grudzień 28, 2015, 16:51:33 »
Ja znowu słyszałem, że podwyżka ma być uwarunkowana od stopnia i wypłacana od stycznia :wall:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Krecko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #752 dnia: Grudzień 28, 2015, 19:07:07 »
A czy takowa podwyżka  jeżeli będzie obejmie zatrudnionych od stycznia2016?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #753 dnia: Grudzień 28, 2015, 20:45:57 »
Panowie ostudzcie swoje emocje.
Wysokość podwyżki jest już dawno ustalona i jest podpisane rozporządzenie.
Co za różnica, w jakich składnikach ona wpłynie na konto.
Jest nowy szef, musi się spotkać ze ZZ, to ustalą zasady rozdziału.

Cytuj
Wiceszef MSWiA zapowiada podwyżki dla mundurowych.

http://www.tvn24.pl/wiceszef-mswia-o-planach-na-przyszly-rok-podwyzki-dla-mundurowych,606387,s.html

Offline kaczorpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #754 dnia: Grudzień 28, 2015, 20:53:26 »
Panowie, dziś rozmawiałem z moim przewodniczącym wojewódzkim ZZS Florian i powiedział, że nie ustalone jest jeszcze w jaki składnik ma iść podwyżka. Po nowym roku będzie spotkanie z 01 w tej sprawie i wtedy poznamy sposób rozdziału pieniędzy.

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #755 dnia: Grudzień 28, 2015, 20:58:21 »
To ja może zaproponuję lekturę tego rozporządzenia
http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2015/2213
Jak widać jak się chce, to można zdążyć przed 1.01.2016 (inna sprawa to kwoty jakie mają w tabelce...) - dlaczego u nas nigdy się nie udaje? Może czas zacząć szukać powodów niepowodzeń w naszym środowisku i w końcu wyciągnąć wnioski.

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #756 dnia: Grudzień 28, 2015, 21:12:04 »
Ofi wnioskujesz bdb... Jednak wnioski są wyciągane od 1992 r... A efektów brak... Dostajemy jałmużnę, bo nie wypada nie dać jak inni dostają...
Jest nas za mało... (Podobne problemy ma Służba Więzienna).
Za wielu szarpie za sznurki i do tego ciągną w różne strony...
Ciągle jedziemy na zaufaniu społecznym wypracowywanym "na ulicy". Ale z tego chleba więcej nie będziesz miał, a jedynie wielką satysfakcję z pełnionej służby... I chociaż z tego wypada się cieszyć... To taka nagroda pocieszenia...
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #757 dnia: Grudzień 28, 2015, 21:21:26 »
Ofi wnioskujesz bdb... Jednak wnioski są wyciągane od 1992 r... A efektów brak... Dostajemy jałmużnę, bo nie wypada nie dać jak inni dostają...
Jest nas za mało... (Podobne problemy ma Służba Więzienna).
Za wielu szarpie za sznurki i do tego ciągną w różne strony...
Ciągle jedziemy na zaufaniu społecznym wypracowywanym "na ulicy". Ale z tego chleba więcej nie będziesz miał, a jedynie wielką satysfakcję z pełnionej służby... I chociaż z tego wypada się cieszyć... To taka nagroda pocieszenia...

Widzisz według mnie wnioski NIE są wyciągane. Gdyby tak było to nie byłoby tak wielu wewnętrznych podziałów w naszej niewielkiej (jak słusznie zauważyłeś) formacji. Nasze wewnętrzne "walki" dają każdej władzy możliwość wodzenia nas za nos. Zresztą, cóż się dziwić? Sami ułatwiamy im sprawę nie prezentując jednego, wspólnego stanowiska.

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #758 dnia: Grudzień 28, 2015, 21:33:31 »
nie zgodzę się z Tobą Ofi...
Decydenci rozdają karty...
Weźmy pierwszy przykład z brzegu... Szkolnictwo... Jest nas nieco ponad 30 tys... Na to przypada :
- 1 szkoła centralna
- 3 X technikum...
- kilkanaście ośrodków szkolenia...
Koszty utrzymania, zatrudnienie, itd... Niezły system.
Porównaj Policję - formacja ponad 100 tysięczna... Ile mają szkół?
hehe

Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #759 dnia: Grudzień 29, 2015, 11:27:52 »
PIOWO w pełni zgadzam się z ofi, dodam tylko że nic się nie zmieni póki będzie podział PSP na 3 związki (każdy h.. na swój strój),
póki strażacy z podziału będą murzynami i brudasami dla STRAŻAKÓW z biura, póki (i tu częściowo się z Tobą zgodzę) nie będzie rozpieprzania pieniędzy (ciekawe czy te osoby tak łatwo wydają swoje wynagrodzenie).

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #760 dnia: Grudzień 29, 2015, 13:17:42 »
I na dodatek teraz będą powstawać nowe profesjonalnie wyposażone ośrodki szkolenia aby raz na 5 lat przez 2 tygodnie każdy strażak mógł się szkolić...........

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #761 dnia: Grudzień 29, 2015, 18:48:59 »
nie zgodzę się z Tobą Ofi...
Decydenci rozdają karty...
Weźmy pierwszy przykład z brzegu... Szkolnictwo... Jest nas nieco ponad 30 tys... Na to przypada :
- 1 szkoła centralna
- 3 X technikum...
- kilkanaście ośrodków szkolenia...
Koszty utrzymania, zatrudnienie, itd... Niezły system.
Porównaj Policję - formacja ponad 100 tysięczna... Ile mają szkół?
hehe

W naszej formacji jest wiele spraw wymagających poprawy i z tym się całkowicie zgadzam. Nie chodzi mi natomiast o to co i jak konkretnie zmienić, tylko o to, że bez jednomyślności wewnątrz organizacji nie można osiągnąć zamierzonych celów, szczególnie jeżeli wewnętrzne układy ciągną w różnych kierunkach. Czy nie uważasz że byłoby łatwiej dokonywać ustaleń w przy zaangażowaniu mniejszej liczby uczestników? Czy potrzebujemy tylu związków, które niby nas reprezentują, ale (co da się łatwo zauważyć chociażby na tym forum) przy okazji toczą wzajemną wojenkę? Czy poważnie wyglądamy przed decydentami jeżeli nawet nie potrafimy się zdecydować czy protestujemy i w jakiej formie? Im wewnętrznie jesteśmy bardziej rozbici, a wiemy że jesteśmy,  tym na zewnątrz nasze szanse maleją.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #762 dnia: Grudzień 29, 2015, 19:35:56 »
UWAGA!
W celu zachowania optymalnej przejrzystości i czytelności wszystkie wpisy niedotyczące tematu zostaną usunięte lub zmodyfikowane.
Pozdrawiam i życzę konstruktywnych merytorycznych wypowiedzi związanych z danym tematem.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #763 dnia: Grudzień 29, 2015, 19:58:33 »
Ofi napisał:
Cytuj
W naszej formacji jest wiele spraw wymagających poprawy i z tym się całkowicie zgadzam. Nie chodzi mi natomiast o to co i jak konkretnie zmienić, tylko o to, że bez jednomyślności wewnątrz organizacji nie można osiągnąć zamierzonych celów, szczególnie jeżeli wewnętrzne układy ciągną w różnych kierunkach. Czy nie uważasz że byłoby łatwiej dokonywać ustaleń w przy zaangażowaniu mniejszej liczby uczestników? Czy potrzebujemy tylu związków, które niby nas reprezentują, ale (co da się łatwo zauważyć chociażby na tym forum) przy okazji toczą wzajemną wojenkę? Czy poważnie wyglądamy przed decydentami jeżeli nawet nie potrafimy się zdecydować czy protestujemy i w jakiej formie? Im wewnętrznie jesteśmy bardziej rozbici, a wiemy że jesteśmy,  tym na zewnątrz nasze szanse maleją.
Nie bronię nikomu tworzenia, a tym bardziej wstępowania do ZZ. To jest prawo każdego obywatela... Jest demokracja...
Nie będę się wypowiadał nt. sensu tworzenia tego typu stowarzyszeń w służbach mundurowych, których funkcjonariusze składają przysięgę zawierającą m.in. słowa "przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych" - co wyklucza możliwość odmowy wykonania zadań wynikających z zakresu obowiązków każdego funkcjonariusza, a co za tym idzie możliwość m.in. wpływu na pracodawcę poprzez strajk...
Wracając do tematu wątku chciałbym się dowiedzieć jaki wpływ miały ZZ na wysokość podwyżek w PSP w ciągu ostatnich 10 lat? Według mnie podwyżki były narzucane odgórnie (w miarę możliwości budżetowych).
Strona związkowa toczyła jedynie przepychanki ze stroną rządową (ministerstwo, KG) odnośnie poprawek kosmetycznych... Rząd i tak na koniec stawiał sprawę na ostrzu noża i podpisywano ugodę, aby pieniądze nie przepadły całkowicie...
Tak jest oczywiście w przypadku bieżących podwyżek... Najwyższa kwota jaką słyszałem to 190 brutto. Niech ZZ wywalczą powiedzmy 220 na etat to się przeżegnam lewą nogą i będę bił w piersi, przepraszając "zwiazkowców".
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #764 dnia: Grudzień 29, 2015, 21:17:52 »
Nie pisz bzdur..300 zł w 2012 dostałeś dzięki ZZ.

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #765 dnia: Grudzień 29, 2015, 21:44:42 »

Premier zapowiedział podwyżkę 300 zł w mundurówce w swoim expose, a ponadto wpływ miało Euro 2012.
No ale jak mówisz, że przestraszyli się ZZ i dali nie planując nic wcześniej...
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.369
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #766 dnia: Grudzień 29, 2015, 22:33:50 »

Premier zapowiedział podwyżkę 300 zł w mundurówce w swoim expose, a ponadto wpływ miało Euro 2012.
No ale jak mówisz, że przestraszyli się ZZ i dali nie planując nic wcześniej...
Tak a na granicy Polski (przejściu granicznym) kwitłem dla zasady? Premier obiecał w expose Policji i wojsku wiec gdzie wtedy pracowałeś bo nie w PSP!? Dlaczego powstała Federacja Służb Mundurowych? Bo SG PSP i SW miały dostać podwyżki i się wkurzyły?
Człowieku skad ty jesteś? Przecież wtedy Polsat i TVN to transmitowały....
A obecne? też obiecali?
Kłamca, łągarz i jeszcze prare słów cisnie się na usta!
Wszyskie podwyżki przez 7 lat wywalczyły ZZ!
A ustawa modernizacyjna to też ekipa z pod znaku AWS!  Tak wiec mogę założyć spokojnie 14-16 lat wszystko spod znaku ZZ...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2015, 22:51:21 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #767 dnia: Grudzień 29, 2015, 22:50:47 »
Premier zapowiedział podwyżkę 300 zł w mundurówce w swoim expose

Cytuj
I dlatego równocześnie zaproponujemy na   początek w policji i wojsku podwyżkę po    około 300 zł dla każdego policjanta   kwotowo   i każdego żołnierza

Źródło: Expose premiera Donalda Tuska str. 18 https://www.premier.gov.pl/files/pliki/20111118_expose.pdf

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #768 dnia: Grudzień 30, 2015, 01:53:03 »
Eqinox napisał:
Cytuj
Wszyskie podwyżki przez 7 lat wywalczyły ZZ!

To jest dopiero kpina...

Czyli jakby nie ZZ to nie mielibyśmy ani jednej podwyżki...

A Tusk pamiętam jak dzisiaj tłumaczył, że mówiąc o Policji miał na myśli MSWiA, a o Żołnierzach MON... Co miał w przemówieniu wszystkie służby mundurowe wymieniać?

Kolejną waszą wywalczoną podwyżką było 25 lat do emy... To też mam nadzieję Wasza zasługa...
No i pracowaliście intensywnie nad nowymi przepisami kwalifikacyjnymi... To już w ogóle bajka...
Nie wspomnę o 20 punktach do zebrania od nowego roku - na pewno konsultowała to komisja trójstronna...
Dyspozytorzy do dzisiaj wam nie mogą się nadziękować za wypracowane dla nich wyższe grupy...

Jeszcze powalczcie o naliczanie co najmniej z roku przed emą i trzynastkę oddajcie... Będzie git.

I jeszcze te wspaniałe wyjazdy na protesty... Autobusy pełne funkcjonariuszy... Jakbym "Drogówkę" oglądał...

Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #769 dnia: Grudzień 30, 2015, 08:42:39 »
A Tusk pamiętam jak dzisiaj tłumaczył, że mówiąc o Policji miał na myśli MSWiA, a o Żołnierzach MON...

Gdzie to tłumaczył? Skoro tak tłumaczył to dlaczego jedni (policja, wojsko) dostali tą podwyżkę od 1 lipca a my od 1 października po protestach ZZ.

http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/581984,protest_sluzb_mundurowych_ws_podwyzek_wlaczono_syreny.html


Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.369
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #770 dnia: Grudzień 30, 2015, 08:49:01 »
Czyli jakby nie ZZ to nie mielibyśmy ani jednej podwyżki...
Wymienić ci kilka grup zawodowych które za rządów PO nie dostały żadnej podwżki? Czy poradzisz sobie sam?
A Tusk pamiętam jak dzisiaj tłumaczył, że mówiąc o Policji miał na myśli MSWiA, a o Żołnierzach MON... Co miał w przemówieniu wszystkie służby mundurowe wymieniać?
Tak i dlatego nie zaplanował podwyżki dla PSP (SG i SW) w budżecie i musiały pójść z rezerwy celowej... Pod koniec roku? A nie jak inni od lipca!
Kolejną waszą wywalczoną podwyżką było 25 lat do emy... To też mam nadzieję Wasza zasługa...
No i pracowaliście intensywnie nad nowymi przepisami kwalifikacyjnymi... To już w ogóle bajka...
Nie wspomnę o 20 punktach do zebrania od nowego roku - na pewno konsultowała to komisja trójstronna...
Dyspozytorzy do dzisiaj wam nie mogą się nadziękować za wypracowane dla nich wyższe grupy...
1. Żaden z funkcjonariuszy będących w służbie na tym nie straciła a twoja wiedza ogranicza się do internetu i nawet nie wiesz  jak ten projekt wyglądał pierwotnie! Jak funkcjonariusze bedący wtedy w służbie dostali by po głowie!
2. Nowy przepis kwalifikacyjny dzięki sprzeciwowi ZZ nie wszedł!
3. Od kiedy wytyczne konsultuje się ze ZZ? Szkoda, że o jakość wody w kranie nie oskarżysz ZZ... Wiesz w ogóle co to komisja trójstronna?
4. Dyspozytorzy? Najpierw poczytaj i poomyśl
I jeszcze te wspaniałe wyjazdy na protesty... Autobusy pełne funkcjonariuszy... Jakbym "Drogówkę" oglądał...
A to już szubrawstwo! Nie masz prawa tak pisać o ludziach którzy walczą w imieniu całej formacji dla jej dobra!
Swiat dla ciebie pięknie wygląda z perspektywy stolicy ale pamiętaj, że Polska to nie tylko Warszawa!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2015, 09:20:01 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #771 dnia: Grudzień 30, 2015, 11:09:10 »
Eqinox w Warszawie nie jest tak miło i przyjemnie jak się Tobie wydaje  :szalony:

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #772 dnia: Grudzień 30, 2015, 14:09:09 »
http://promilitaria21.home.pl/autoinstalator/joomla/aktualnosci-i-prawo/item/1326-30-xii-jakie-zmiany-czekaja-mundurowych-w-2016-r
cyt:
Od 1 stycznia 2016 r. rosną także uposażenia funkcjonariuszy.  W policji mnożnik,  podobnie jak w wojsku zwiększy się o 0,13 krotność kwoty bazowej,  ale funkcjonariusze wystartują z wyższego pułapu. Żołnierze zawodowi mieli mnożnik 2,82 a policjanci - 2,87 krotność kwoty bazowej.  Od 1 stycznia będzie to odpowiednio: 2,95  oraz 3,0 krotność tej kwoty, do oznacza wzrost przeciętnych uposażeń policjantów o 4,61 proc. z 4 372 do 4573 zł ( o 201 zł) z nagrodą roczną.
Szef MSW Mariusz Błaszczak  podczas spotkania ze związkowcami wstępnie przychylił się do ich propozycji, aby przyszłoroczne podwyżki dla funkcjonariuszy miały charakter kwotowy i były wypłacane w jednakowej wysokości dla każdego. Realizacja podwyżek u funkcjonariuszy nastąpi niezwłocznie po uchwaleniu ustawy budżetowej, z mocą od 1 stycznia 2016 roku. W Straży Granicznej wskaźnik wzrośnie  z 2,89 do 3,02 krotności kwoty bazowej. Z kolei wynagrodzenie funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu zwiększy się 2,98 do 3,12 krotności kwoty bazowej.
Niższy od żołnierzy wskaźnik będą mieli jedynie funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej.  Nowe rozporządzenie zwiększy tzw. „mnożnik” z 2,81 do 2,94 krotności kwoty bazowej, co oznacza wzrost o 198 zł wraz z nagrodą roczną. Obecnie strażacy zarabiają średnio 4 280 zł, po nowym roku będą otrzymywali 4 478 zł.
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #773 dnia: Grudzień 30, 2015, 15:24:09 »
co oznacza wzrost o 198 zł wraz z nagrodą roczną

Cytuj
Podczas spotkania Minister poinformował o dodatkowych środkach na wynagrodzenia dla funkcjonariuszy na rok 2016 w kwocie około 15 zł/etat.

http://www.moz1504solidarnosc.pl/msw-zapowiada-zwiekszenia-srodkow-na-wzrost-uposazen-dla-funkcjonariuszy-na-rok-2016/

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #774 dnia: Grudzień 30, 2015, 16:01:13 »
"Dodatkowo dla PSP przewidziano możliwość podniesienia o jedną grup funkcjonariuszy pełniących służbę na stanowiskach kierowania (zastrzeżono jednak konieczność  przedstawienia szczegółowych wyliczeń)".

Hehe.
Miało być na 100% teraz to tylko "przewidywania" :)
Podejrzewam, że po przedstawieniu "szczegółowych wyliczeń" wyjdzie z tego to co zawsze, czyli jedna wielka CHAŁA :)