Autor Wątek: Podwyżki 2016  (Przeczytany 624685 razy)

Offline mich

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #575 dnia: Listopad 04, 2015, 15:50:20 »
Equinox żal słuchać tych Twoich wypocin, związek jaki jest każdy widzi - pokazał to ostatni protest, który zakończył się klapą i wystąpieniem pewnego pana emeryta, który rządzi w tym związku - nikt nie jest alfą i omegą ale piastując takie stanowisko już od kilku lat to raczej nie powinno jąkać się przed kamerą (polsat news 2), a protest został wcześniej zakończony dlaczego - odpowiedz sobie bo pewien pan kandydował do sejmu.... . "Protest" w tej wersji zorganizowany był tylko i wyłącznie po to bo chciał tego głos z dołu, a więc żeby przymknąć im usta nich mają - protest zrobiliśmy no efekty są jakie są a co możemy zrobić więcej - co możemy zrobić więcej - patrz pielęgniarki i się ucz. Wiem, że zaraz mnie oplujesz na forum kolego, ale taka jest prawda, zdejmij klapki i popatrz na rzeczywistość.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.371
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #576 dnia: Listopad 04, 2015, 15:53:09 »
co możemy zrobić więcej - patrz pielęgniarki i się ucz. Wiem, że zaraz mnie oplujesz na forum kolego, ale taka jest prawda, zdejmij klapki i popatrz na rzeczywistość.
Zastrajkuj jak pielęgniarki a wylecisz z roboty w trybie natychmiastowym tzw. dyscyplinarka! Czemu wy nas porównujecie do innych zawodów niemundurowych! Porównujcie do SW SG czy Policji.  :kwit:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #577 dnia: Listopad 04, 2015, 17:18:11 »
Tak się błotem obrzucacie, że aż napiszę. Protest strażaków to jedna wielka pomyłka w porównaniu z protestem ratowników medycznych, pielęgniarek, czy nauczycieli. Jedna wielka zabawa, tyle było Was widać, że aż prawie wcale. Amen. :)
Piszesz Porta że to pomyłka? Zapytaj ile dostaną nauczyciele w przyszłym roku.Zapytaj pielęgniarkę ile dostanie w przyszłym roku.Zapytaj ratownika medycznego ile dostanie w przyszłym roku.Otóż nic nie dostaną.A dlaczego ? Bo Minister Zdrowia im tylko obiecał a pieniądze nie znalazły odzwierciedlenia w budżecie, Minister nauczycielom powiedziała wprost że nie dostaną nic...Spójrz na fora policyjne ile dostaną policjanci.Tam nie piszą o związkowcach tylko o tym że rząd nie machnął palcem w ich kierunku. 70 zł średnio na etat a wiesz dlaczego bo tak jak i my nie mają na wysługę. U nas 140 zł w każdej grupie z 5 grupami które wskakują na wyższe grupy zaszeregowania.A to że 01 nasz naj... nie zabezpieczył środków na wysługę to już nie moja wina.Za nisko jestem w hierarchi..

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.371
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #578 dnia: Listopad 04, 2015, 17:30:39 »
Piszesz Porta że to pomyłka? Zapytaj ile dostaną nauczyciele w przyszłym roku.Zapytaj pielęgniarkę ile dostanie w przyszłym roku.Zapytaj ratownika medycznego ile dostanie w przyszłym roku.Otóż nic nie dostaną.A dlaczego ? Bo Minister Zdrowia im tylko obiecał a pieniądze nie znalazły odzwierciedlenia w budżecie, Minister nauczycielom powiedziała wprost że nie dostaną nic...Spójrz na fora policyjne ile dostaną policjanci.Tam nie piszą o związkowcach tylko o tym że rząd nie machnął palcem w ich kierunku. 70 zł średnio na etat a wiesz dlaczego bo tak jak i my nie mają na wysługę. U nas 140 zł w każdej grupie z 5 grupami które wskakują na wyższe grupy zaszeregowania.A to że 01 nasz naj... nie zabezpieczył środków na wysługę to już nie moja wina.Za nisko jestem w hierarchi..
Troche za nisko wyceniłeś podwyżke bo tylko najmłodsi prawdopodobnie dostaną 140, u mnie będzie magik który zgarnie grubo ponad 200 :P
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2015, 17:33:43 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #579 dnia: Listopad 04, 2015, 18:11:02 »
http://www.zgnszzpp.pl/index.php/aktualnosci-nszz-pp

widział ktoś wspomniane pismo ?? BK-I-0241/1-315/ z dnia 30 października 2015 roku
Bo coś sie dzieje

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #580 dnia: Listopad 04, 2015, 18:11:19 »
Cytuj
Troche za nisko wyceniłeś podwyżke bo tylko najmłodsi prawdopodobnie dostaną 140, u mnie będzie magik który zgarnie grubo ponad 200 :P
Na jakim stanowisku ??

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.371
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #581 dnia: Listopad 04, 2015, 18:36:19 »
Na jakim stanowisku ??
Dyżurny operacyjny :)
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #582 dnia: Listopad 04, 2015, 18:40:57 »
Panowie związkowcy to nie możecie wrzucić tu wykazu podwyżek w grupach?
Jest porozumienie.... czy to taka wielka tajemnica?
Czy muszę najpierw zaświadczenie zeskanować, że płacę składki na ZZ i wtedy dopiero będę mógł nacieszyć oczy...
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #583 dnia: Listopad 04, 2015, 20:03:55 »
Jeżeli wiadomo jakie są podwyżki proszę o wrzucenie infa na forum  :tuba: :tuba:

Offline samozapłon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #584 dnia: Listopad 04, 2015, 20:36:30 »
Dajcie spokój przecież nie podadzą tu żadnych ustaleń tajemnice robią z tego czas wypisać się z zz żadnych przepływów informacji

Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #585 dnia: Listopad 04, 2015, 21:06:09 »
Jeżeli wiadomo jakie są podwyżki proszę o wrzucenie infa na forum  :tuba: :tuba:
W Łódzkim jest info o kwocie 145 zł brutto dla każdego strażaka do grupy. Jeżeli z mnożnika 0,7-0,8 wyjdzie mniej niź 145 to różnica ma być wyrównana przez komendantów w dodatku służbowym. Tyle wiem :komp:
bolo75

Offline siema

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #586 dnia: Listopad 04, 2015, 21:17:40 »
Konkretny gość. dzięki

Offline Seretsu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
  • seretsu
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #587 dnia: Listopad 04, 2015, 22:04:46 »
http://bip.kprm.gov.pl/kpr/form/r2016,Projekt-rozporzadzenia-Rady-Ministrow-w-sprawie-wielokrotnosci-kwoty-bazowej-sta.html  ?? 
Publikacja 29.10.2015 16:00.  Projekt zakłada wzrost o 0.13 wskaźnika bazowego.
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2015, 22:09:40 wysłana przez Seretsu »

Offline rincon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #588 dnia: Listopad 04, 2015, 22:23:10 »
A jednak, wbrew temu co się wydaje kawiorowym działaczom są tez inne "oszołomy" które również nie są zadowolone z działań swoich przedstawicieli. Widzę że jednak buraczek utkwił strasznie głęboko, skoro aż taka nadreprezentatywność, analiza i interpretacja tego jakże wszędobylskiego dziś warzywa  ^_^. Celem wyeliminowania kolejnych analiz , ostrzegam że słowo oszołomy umieściłem w cudzysłowie. Wracając do odurzonych związkowa zieloną wyspą, taki cytacik proponuje:
"Miłością płonąc do abstraktów, najbardziej nienawidzi faktów"
ps. tak wiem kolejny raz się obraziłem

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.371
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #589 dnia: Listopad 05, 2015, 08:47:26 »
A jednak, wbrew temu co się wydaje kawiorowym działaczom są tez inne "oszołomy" które również nie są zadowolone z działań swoich przedstawicieli. Widzę że jednak buraczek utkwił strasznie głęboko, skoro aż taka nadreprezentatywność, analiza i interpretacja tego jakże wszędobylskiego dziś warzywa  ^_^. Celem wyeliminowania kolejnych analiz , ostrzegam że słowo oszołomy umieściłem w cudzysłowie. Wracając do odurzonych związkowa zieloną wyspą, taki cytacik proponuje:
"Miłością płonąc do abstraktów, najbardziej nienawidzi faktów"
ps. tak wiem kolejny raz się obraziłem
Lubisz przysłowia myślę że te cytat będzie do Ciebie pasować:
"czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim? Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego(...)" (Mat. 7:3–5)
Panie przewodniczący a kto wybiera przedstawicieli jeśli nie organizacje zakładowe? Czyli Ty...
Nadreprezentatywność? Ja kontra Ty i emil2008?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #590 dnia: Listopad 05, 2015, 08:53:41 »
Panowie związkowcy!
Walczycie tak dzielnie o swoje dobre imię, tylko poziom polemiki raczej działa zupełnie odwrotnie. Staram się nie komentować (szczególnie na forum) działań związków gdyż nie zmienia to niczego, a co najwyżej skutkuje tym, że można przeczytać parę inwektyw na swój temat i nic więcej. Tym razem jednak przeginacie.
Zarzucacie innemu związkowcowi że nazywa Was "burakami" a przy okazji i samego siebie. Może nie przyszło Wam na myśl że są na tym świecie ludzie który będąc w jakieś strukturze potrafią ją ocenić negatywnie, nawet jeżeli uderza to w nich samych. Zgadzam się natomiast że nie powinno się Was porównywać do buraków - to są calem zdrowe warzywa mające wiele pozytywnych przymiotów, Wy niestety nie macie podobnych, więc racja - porównanie do buraka jest zupełnie nietrafione.
Kolejna sprawa, jeden z kolegów napisał o tym że związkowcy załatwiają swoje interesy. Natychmiastowa reakcja "podaj przykłady bo jak nie to jesteś KŁAMCĄ". Otóż panowie, wystarczy popracować góra 3 miesiące w naszej kochanej PSP żeby wiedzieć doskonale co i jak można załatwić i kto może to załatwić. Przykładów na załatwianie własnych spraw przez zz jest w każdej komendzie kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt i wszyscy, powtórzę wszyscy o tym wiedzą. Jeżeli oczekujecie "podawania faktów" to niestety pokazuje to jasno że nawet nie zasługujecie na porównanie do przytoczonego wyżej "buraka" - oczekujecie tego że ktoś własnej nieprzymuszonej woli zacznie się narażać "w imię zasad", które są łamane na prawo i lewo.
Kolejny temat akcje protestacyjne w okresie przedwyborczym - co to było? Kampania wyborcza? Chyba nic innego nie mogło to być. Po co protestować w okresie kiedy nic już nie można zrobić? Kolejne pytanie - dlaczego teraz nikt nie protestuje a zawieszane są protesty? Przecież to teraz trzeba pokazać nowej władzy że trzeba reagować na nasze postulaty! Przecież nowa władza tyle obiecała w kampanii że pieniędzy nie będzie na nic. Nie widzicie tego? Wiem że czekacie na zmiany w KG, KW itd. Wszyscy wiemy że będą fajne stołki do wzięcia i wszyscy wiemy że na część tych stołków czekają Wasi przedstawiciele! Już przed wyborami osobiście spotkałem się z tekstami "zaangażowanych" związkowców, że teraz nadchodzi ich kolej na stołek.
Panowie! Zejdźcie na ziemię. Nie liczcie na to że otacza Was grupa debili, którzy nie potrafią podać 2 do 2. Ludzie patrzą, słuchają i oceniają - Was coraz bardziej negatywnie.

Offline samozapłon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #591 dnia: Listopad 05, 2015, 09:53:03 »
ofi  tak jak ty słyszałem już przed wyborami o dzieleniu stanowisk  to wszystko tak ustawione w niektórych komendach chciało iść tyle osób na eme w 16r a nagle wycofali raporty dziwne co.????

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.

Offline emil2008

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #593 dnia: Listopad 06, 2015, 13:28:42 »
Dlaczego usuwacie wypowiedzi i banujecie tych co prawde mówią a nie obrażają. Związki tak naprawdę to były dogadane z 01 aby trzymać nas w szachu w zamian za względy osobiste tudzież nie przeszkadzanie w kampanii wyborczej.

Niby kto został zbanowany i jakie wypowiedzi zostały skasowane?

Ostatnia skasowana wypowiedź w tym wątku: 16-10-2015, 10:06:23
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2015, 13:34:57 wysłana przez Butel »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.371
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #594 dnia: Listopad 06, 2015, 13:46:51 »
Dlaczego usuwacie wypowiedzi i banujecie tych co prawdę mówią a nie obrażają. Związki tak naprawdę to były dogadane z 01 aby trzymać nas w szachu w zamian za względy osobiste tudzież nie przeszkadzanie w kampanii wyborczej.

Niby kto został zbanowany i jakie wypowiedzi zostały skasowane?

Ostatnia skasowana wypowiedź w tym wątku: 16-10-2015, 10:06:23
Nie wiem co bierzesz ale bierz pół, bo masz problemy z percepcją. Piszę tu z tobą już kilka dni i nic takiego nie zauważyłem.
Związki wiedziały doskonale że od Rostowskiego i jemu podobnych nie wyszarpiesz ani złotówki.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #595 dnia: Listopad 06, 2015, 14:24:21 »
Panowie jakieś konkrety a nie przepychanki słowne. Ludzi interesuje ile dostaną w przyszłym roku podwyżek i w jakiej formie. Może mi to dać nawet minister patataj. Mnie interesuje ile i w jakiej formie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.371
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #596 dnia: Listopad 06, 2015, 14:29:22 »
Panowie jakieś konkrety a nie przepychanki słowne. Ludzi interesuje ile dostaną w przyszłym roku podwyżek i w jakiej formie. Może mi to dać nawet minister patataj. Mnie interesuje ile i w jakiej formie.
2 rzeczy są raczej pewne, że grupy dyżurnych urosną oraz, że podwyżka trafi do stałych składników wynagrodzenia tj. do tzw. grupy.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

zyraf

  • Gość
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #597 dnia: Listopad 06, 2015, 15:00:41 »
Panowie jakieś konkrety a nie przepychanki słowne. Ludzi interesuje ile dostaną w przyszłym roku podwyżek i w jakiej formie. Może mi to dać nawet minister patataj. Mnie interesuje ile i w jakiej formie.
2 rzeczy są raczej pewne, że grupy dyżurnych urosną oraz, że podwyżka trafi do stałych składników wynagrodzenia tj. do tzw. grupy.

do grupy tzn, że strażak stażysta też coś dostanie?

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #598 dnia: Listopad 06, 2015, 15:06:02 »
Już nic z tego nie rozumiem.  Byle do końca roku się dogadali. Za dużo związków w tej straży.
Pozdrawiam

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline emil2008

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #599 dnia: Listopad 09, 2015, 14:24:48 »
za dużo zdecydowanie i nic nie robią. Chociaż dobra  wiadomość z wiejskiej nowy szef MSW