Autor Wątek: Podwyżki 2016  (Przeczytany 624648 razy)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #550 dnia: Listopad 03, 2015, 18:19:46 »
NA pewno większość sie oburzy ale zmian to wymagają nasze związki, to tez leśne dziadki załatwiający swoje sprawy i swoich bliskich.
Ty też wymagasz ale zmiany swojego mózgu... 7 lat w straży a masz pretensje jakby Ci ktoś odebrał wszystko w całym Twoim stażu.

Offline sikacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #551 dnia: Listopad 03, 2015, 18:20:33 »
NA pewno większość sie oburzy ale zmian to wymagają nasze związki, to tez leśne dziadki załatwiający swoje sprawy i swoich bliskich.

Brawo - dzisiejsze związki to zakała naszej formacji

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #552 dnia: Listopad 03, 2015, 19:27:15 »
Pani Minister MSW dała podwyżki szefom służb na odejście. I nie jest to 4%.
WSTYD PANOWIE KOMENDANCI  PSP!!!!!!!!
Tylko jeden  ze SG potrafił postąpić z honorem!!!BRAWO
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-hojny-gest-szefowej-msw-wysokie-podwyzki-dla-szefow-sluzb-mu,nId,1915316

Pozdrawiam

Można powiedzieć podwyżki za lojalność oczywiście się należały  :wall: :wall: :wall: wszak wykonali znakomicie swoją robotę trzymali w ryzach formacje którymi rządzili by nie nadwyrężyć budżetu państwa  :wall: :wall: :wall:

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #553 dnia: Listopad 03, 2015, 19:33:26 »
No i co z tymi podwyżkami ? Ustalone , nie ustalone, będą ,nie będą??
Ktoś coś wie ??
Pozdrawiam

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #554 dnia: Listopad 03, 2015, 20:47:59 »
Będą... Podaj pocztę to Ci wyślę dwie propozycje na które związki się nie zgodziły. Miało być trzecie ale cisza....

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #555 dnia: Listopad 03, 2015, 21:05:40 »
A co z Dyżurnymi? O grupę wzwyż?

Offline emil2008

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #556 dnia: Listopad 03, 2015, 21:26:17 »
Oni w ryzach trzymali, A nas związki. "nie odzywaj się ,my załatwimy będzie dobrze" było jest i będzie ale dla nich pozałatwiali związkowcy swoje sprawy na cacy.Niektórzy będąc na emeryturach trzymają się związków, bo mają swoje dzieci "nieudolne" a trzeba je pchać bo tata kazali

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.369
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #557 dnia: Listopad 03, 2015, 21:35:18 »
Oni w ryzach trzymali, A nas związki. "nie odzywaj się ,my załatwimy będzie dobrze" było jest i będzie ale dla nich pozałatwiali związkowcy swoje sprawy na cacy.Niektórzy będąc na emeryturach trzymają się związków, bo mają swoje dzieci "nieudolne" a trzeba je pchać bo tata kazali
Poproszę dowody na twoje twierdzenia!
Jesli brak, to mówie jestes kłamcą i malkontentem nie wartym nawet stopnia szeregowca! Po nieudolnym ojcu kłamcy dzieci też takie bedą i nie mam tu na myśli tych samych ludzi co TY.
Jesli podasz chociaż jeden przeproszę....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline emil2008

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #558 dnia: Listopad 03, 2015, 22:45:06 »
Ten znowu wojenkę toczy  ile jest niezadowolonych tylko gościa się czepiasz co prawdę mówi.Dowody mam na inne przewinienia związków, ale jak dalej nic nie będą robić  to wyłożę mimo że sam rykoszetem oberwę.Mów co chcesz ludzie na tym forum widza o czyj interes walczysz.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #559 dnia: Listopad 03, 2015, 23:02:48 »
Komendanci za j.....ie  dołu dostali nagrody od PO, od takie państwo za przyzwoleniem związków, teraz może się okaże że kom dali związkowców jakiś dodatki za bierność bo tak odbieram ostatnie ich działania :tuba:

Offline rincon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #560 dnia: Listopad 03, 2015, 23:08:08 »
Ten znowu wojenkę toczy  ile jest niezadowolonych tylko gościa się czepiasz co prawdę mówi.Dowody mam na inne przewinienia związków, ale jak dalej nic nie będą robić  to wyłożę mimo że sam rykoszetem oberwę.Mów co chcesz ludzie na tym forum widza o czyj interes walczysz.
Daj spokój, nie daj się sprowokować burakom ze związków ( sam jestem przewodniczącym i WIEM jak JEST i o czym mówi pracująca brać )
Pozdrawiam wszystkich, to mój pierwszy post , nie chciało mi się pisać wcześniej, ale już nie jestem w stanie znieść i czytać ( słuchać ) tej bezczelnej propagandy made in ZZ

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.369
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #561 dnia: Listopad 04, 2015, 08:18:02 »
Komendanci za j.....ie  dołu dostali nagrody od PO, od takie państwo za przyzwoleniem związków, teraz może się okaże że kom dali związkowców jakiś dodatki za bierność bo tak odbieram ostatnie ich działania :tuba:
Wiesz ile ZZ maiły do powiedzenia w tej sprawie? Jestem przekonany że nawet Premierowa o tym nie wiedziała.
Daj spokój, nie daj się sprowokować burakom ze związków ( sam jestem przewodniczącym i WIEM jak JEST i o czym mówi pracująca brać )
Pozdrawiam wszystkich, to mój pierwszy post , nie chciało mi się pisać wcześniej, ale już nie jestem w stanie znieść i czytać ( słuchać ) tej bezczelnej propagandy made in ZZ
Dawno nikt mi tak z rana nie poprawił humoru. Pochwalam twoją elokwencje.... Nazwać się samemu burakiem ah to trzeba mieć fantazję i jasno oceniać swój intelekt i predyspozycje.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #562 dnia: Listopad 04, 2015, 09:14:19 »
Ten znowu wojenkę toczy  ile jest niezadowolonych tylko gościa się czepiasz co prawdę mówi.Dowody mam na inne przewinienia związków, ale jak dalej nic nie będą robić  to wyłożę mimo że sam rykoszetem oberwę.Mów co chcesz ludzie na tym forum widza o czyj interes walczysz.
Daj spokój, nie daj się sprowokować burakom ze związków ( sam jestem przewodniczącym i WIEM jak JEST i o czym mówi pracująca brać )
Pozdrawiam wszystkich, to mój pierwszy post , nie chciało mi się pisać wcześniej, ale już nie jestem w stanie znieść i czytać ( słuchać ) tej bezczelnej propagandy made in ZZ
Dobre... Sam Pan Przewodniczący nazwał się burakiem. Ciekawe czy w jednostce czy też komendzie wiedzą z kim mają do czynienia.

Offline emil2008

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #563 dnia: Listopad 04, 2015, 10:16:54 »
Ludzie jesteście gorsi od dotychczas rządzącej partii.To forum czyta jakies pare tys szanownych koleżanek i kolegów.Coraz gorsze mają o was zdanie a wy dalej swoje.Ku pocieszeniu woj dolnośląskie kolejne 60 osób wypisanych ze związków. A co do kolegi to wy jesteście warzywami i to patewnymi, nie sztuką jest błądzić ale uderzyć się w piersi...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.369
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #564 dnia: Listopad 04, 2015, 10:32:12 »
Dowody mam na inne przewinienia związków, ale jak dalej nic nie będą robić  to wyłożę mimo że sam rykoszetem oberwę.Mów co chcesz ludzie na tym forum widza o czyj interes walczysz.
Czyli skoro nie masz dowodów na to przewinienie wiec jesteś
KŁAMCA
Dokładnie każdy wie (ten który wiedzieć powinien) o czyj interes walczę, np. napisałem 9 odwołań do WSA, i nie wiem ile odwołań od decyzji KM/KP.
Ludzie jesteście gorsi od dotychczas rządzącej partii.To forum czyta jakies pare tys szanownych koleżanek i kolegów.Coraz gorsze mają o was zdanie a wy dalej swoje.Ku pocieszeniu woj dolnośląskie kolejne 60 osób wypisanych ze związków. A co do kolegi to wy jesteście warzywami i to patewnymi, nie sztuką jest błądzić ale uderzyć się w piersi...
Wiesz co jest smutne że strażacy którzy powinni mieć średnie wykształcenie nie potrafią napisać postu na forum żeby siebie samego nie obrazić.
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2015, 11:07:35 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline emil2008

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #565 dnia: Listopad 04, 2015, 11:10:08 »
Dlaczego zaśmiecasz watek powtarzam ludzie mają dość ciebie i tobie podobnych, nie czytasz postów wykształciuchu.
Ps nawet moderatorzy maja was dość, bo nie usuwają prawdziwych postów.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.369
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #566 dnia: Listopad 04, 2015, 11:24:27 »
Dlaczego zaśmiecasz watek powtarzam ludzie mają dość ciebie i tobie podobnych, nie czytasz postów wykształciuchu.
Ps nawet moderatorzy maja was dość, bo nie usuwają prawdziwych postów.
Czyli uważasz siebie i kolegę który sam nazwał siebie burakiem za przekrój użytkowników forum? A może za reprezentantów PSP na forum strażak.pl? Powiem Ci, że uważam Ciebie i ludzi tobie podobnych za ciekawe zjawisko które niestety degeneruje naszą służbę oraz wysiłki wielu ludzi aby było normalnie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #567 dnia: Listopad 04, 2015, 12:01:21 »
Dlaczego zaśmiecasz watek powtarzam ludzie mają dość ciebie i tobie podobnych, nie czytasz postów wykształciuchu.
Ps nawet moderatorzy maja was dość, bo nie usuwają prawdziwych postów.
Czyli uważasz siebie i kolegę który sam nazwał siebie burakiem za przekrój użytkowników forum? A może za reprezentantów PSP na forum strażak.pl? Powiem Ci, że uważam Ciebie i ludzi tobie podobnych za ciekawe zjawisko które niestety degeneruje naszą służbę oraz wysiłki wielu ludzi aby było normalnie.
Eqinox aż miło się czyta Twoje zdania pod kątem Tych strażaków.

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #568 dnia: Listopad 04, 2015, 12:07:08 »
Dawno sie nie wypowiadałem, ale teraz już muszę:  ^_^

Pani Minister MSW dała podwyżki szefom służb na odejście. I nie jest to 4%.
WSTYD PANOWIE KOMENDANCI  PSP!!!!!!!!
Tylko jeden  ze SG potrafił postąpić z honorem!!!BRAWO
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-hojny-gest-szefowej-msw-wysokie-podwyzki-dla-szefow-sluzb-mu,nId,1915316

Pozdrawiam

Przytoczony artykuł zawiera następujące treści:

Cytuj
Po południu Ministerstwo Spraw Wewnętrznych potwierdziło informacje reporterów śledczych RMF FM. W lakonicznej informacji mowa jest o tym, że Teresa Piotrowska dała podwyżki wysokim rangą funkcjonariuszom "biorąc pod uwagę pozytywną ocenę służby komendantów i ich zastępców, a także zakres wykonywanych przez nich zadań".

Według resortu, dodatek funkcyjny został im podwyższony średnio o tysiąc złotych brutto.

Z ustaleń naszych dziennikarzy wynika jednak, że taka podwyżka może wynosić nawet ponad 2 tysiące złotych.

Rozumiem i nie dziwię się, że pana komendanta wymaksowano na odejście, natomiast dziwi mnie bardzo aż taki przyrost tegoż uposażenia.
Ustawa o PSP między innymi mówi tak:

Art. 87.
1. Strażacy otrzymują następujące dodatki do uposażenia:
1) dodatek za stopień;
2) dodatek służbowy;
2a) dodatek motywacyjny;
3) (uchylony);
4) dodatki uzasadnione szczególnymi właściwościami, kwalifikacjami, warunkami albo miejscem pełnienia służby;
5) (uchylony).

2. Dodatkami do uposażenia o charakterze stałym są dodatki ustalone w stawkach miesięcznych.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Art.88

5. Minister właściwy do spraw wewnętrznych w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw pracy określi, w drodze rozporządzenia, stawki i grupy uposażenia zasadniczego strażaków oraz stawki dodatków do uposażenia albo sposób ich obliczania, a także sposób i tryb zaliczania okresów służby i pracy do okresu służby, od którego zależy prawo do wzrostu uposażenia, z uwzględnieniem w szczególności:
1) zaszeregowania stanowisk służbowych do poszczególnych grup uposażenia zasadniczego;
2) sposobu dokumentowania okresów, o których mowa w ust. 4;
3) rodzajów dodatków, o których mowa w art. 87 ust. 1 pkt 4;
4) warunków przyznawania i sposobu obliczania dodatków do uposażenia, o których mowa w art. 87 ust. 1 pkt 2, 2a i 4, oraz podmiotów uprawnionych do ich przyznawania i obliczania;
5) okoliczności uwzględnianych przy ustalaniu i zmianie wysokości dodatku służbowego.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Rozporządzenie płacowe dokładnie określa, czym są te dodatki, i jaka jest ich wysokość.

Służbowy - 50% sumy  (uposażenie zasadnicze + dodatek za stopień)

Motywacyjny - 30% uposażenia najniższego

Dodatki uzasadnione szczególnymi właściwościami, kwalifikacjami, warunkami albo miejscem pełnienia służby - tzw. szkodliwe


I gdzie tu jest miejsce w tych widełkach na 2000zł podwyżki.

W służbowym - nawet na szczeblu powiatowym zastępcy komendantów mają je zwykle wymaksowane, a tu sam generał na umowie śmieciowej pracował?
W motywacyjnym? - 540zł, czyżby nie miał do tej pory?
W szkodliwym? - chyba też nie, no chyba że 720 godzin w miesiącu na 4 grupie szkodliwego pracuje

 ^_^ ^_^ ^_^

Mówił komendant, mówił premier, mówiły ministry, że będą podwyżki, i słowa dotrzymali.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #569 dnia: Listopad 04, 2015, 13:14:27 »
Chcę widzieć te tłumy strażaków co walą się w pierś ze wstydu, że przed odejściem zmienili grupę uposażenia i dostali dodatek na maksa.  Pieprzenie. Bardziej martwi wynoszenie do cywila i gadanie po wsiach, że emy ma więcej niż miał uposażenia.

Offline rincon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #570 dnia: Listopad 04, 2015, 13:25:10 »
Czyli uważasz siebie i kolegę który sam nazwał siebie burakiem za przekrój użytkowników forum? A może za reprezentantów PSP na forum strażak.pl? Powiem Ci, że uważam Ciebie i ludzi tobie podobnych za ciekawe zjawisko które niestety degeneruje naszą służbę oraz wysiłki wielu ludzi aby było normalnie.
Eqinox aż miło się czyta Twoje zdania pod kątem Tych strażaków.
Panowie "działacze " stopnień degeneracji związków jasno i wyraźnie pokazała ostatnia akcja protestacyjna, coś takiego można nazwać tylko fejkiem lub hucpa ,możecie się naśmiewać i wzajemnie sobie kadzić, większość strażaków ma takich jak wy związkowców dosyć. Odkleiliście się od rzeczywistości jak uprzednio rządząca partia i nasza KG. Zrobiliście sobie "salonowe" związki które niczego z nikim nie ustalają, nie ma żadnego dialogu z szeregowymi związkowcami, tylko kłótnie miedzy koteriami i związkami. Kogo wy jesteście przedstawicielami ? Zresztą to pytanie retoryczne , bo petryfikacja patologi jest już na poziomie "hard"
 ps. u mnie też większość ma się ochotę wypisać

Offline aspiryna

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 337

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.369
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #572 dnia: Listopad 04, 2015, 13:50:48 »
Panowie "działacze " stopnień degeneracji związków jasno i wyraźnie pokazała ostatnia akcja protestacyjna, coś takiego można nazwać tylko fejkiem lub hucpa ,możecie się naśmiewać i wzajemnie sobie kadzić, większość strażaków ma takich jak wy związkowców dosyć. Odkleiliście się od rzeczywistości jak uprzednio rządząca partia i nasza KG. Zrobiliście sobie "salonowe" związki które niczego z nikim nie ustalają, nie ma żadnego dialogu z szeregowymi związkowcami, tylko kłótnie miedzy koteriami i związkami. Kogo wy jesteście przedstawicielami ? Zresztą to pytanie retoryczne , bo petryfikacja patologi jest już na poziomie "hard"
 ps. u mnie też większość ma się ochotę wypisać
Czemu Ty i kolega emil2008 uważacie się za grupę która reprezentuje jakaś wyimaginowaną większość i twardo twierdzicie że reprezentujecie jakaś tajemniczą grupę w szeregach PSP i na forum o której tylko Wy macie pojecie? Piszecie o członkach odchodzących z ZZ jak by to była jakaś lawinowa tendencja podczas gdy z ostatnich sprawozdań wynika że liczba związkowców się zwiększyła.
Dodatkowo piszesz raz:
Daj spokój, nie daj się sprowokować burakom ze związków ( sam jestem przewodniczącym i WIEM jak JEST i o czym mówi pracująca brać )
Pozdrawiam wszystkich, to mój pierwszy post , nie chciało mi się pisać wcześniej, ale już nie jestem w stanie znieść i czytać ( słuchać ) tej bezczelnej propagandy made in ZZ
a później mówisz o degeneracji działaczy ZZ i masz jakieś wyrzuty a sam jesteś przewodniczącym i to ty odpowiadasz za większość spraw w terenie!
Powiem ci tak czytając literalnie twoje dwa posty to błysnąłeś określeniem siebie jako: burak (post nr 1) i degenerat (post nr 2). Co będzie dalej? Jak masz zamiar sobie ubliżyć w poście nr 3? 
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2015, 15:14:48 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #573 dnia: Listopad 04, 2015, 15:11:40 »
Tak się błotem obrzucacie, że aż napiszę. Protest strażaków to jedna wielka pomyłka w porównaniu z protestem ratowników medycznych, pielęgniarek, czy nauczycieli. Jedna wielka zabawa, tyle było Was widać, że aż prawie wcale. Amen. :)
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.369
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #574 dnia: Listopad 04, 2015, 15:13:11 »
Tak się błotem obrzucacie, że aż napiszę. Protest strażaków to jedna wielka pomyłka w porównaniu z protestem ratowników medycznych, pielęgniarek, czy nauczycieli. Jedna wielka zabawa, tyle było Was widać, że aż prawie wcale. Amen. :)
Widzisz i tu rodzi się mały problem natury prawnej strajk a protest. Amen.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.