Autor Wątek: Podwyżki 2016  (Przeczytany 624678 razy)

Offline maniera

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #375 dnia: Wrzesień 10, 2015, 19:38:42 »
Pożyczka od Polski dla Ukrainy ? Chyba ktoś zgłupiał do końca, mam dość robienia laski wszystkim w koło jednocześnie będąc olewanym! Przez kogo to chyba jasne.

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #376 dnia: Wrzesień 11, 2015, 08:24:54 »
To już jest skandal i kpina z nas. Innym grupą zawodowym proponują podwyżki po 400 co roku przez 4 lata a nam dają 160 i to nie wiadomo w jakiej formie?? Zastanawiam się czy to jest jeden kraj i jeden budżet. Skąd raptem mają po 400 zł dla pielęgniarek od września. I to dla grupy zawodowej której jest blisko 300 tyś w Polsce. Jaka to jest potężna kwota. Chyba czas pomyśleć o prawdziwym proteście a nie wysyłaniu pism i myśleniu co zrobić dalej. Wyszły na ulice i dostały co chciały. A co u nas??? Nic. Pisanie petycji. Apeli. Tak podwyżek nie dostaniemy. Zapomnijcie o tym.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #377 dnia: Wrzesień 11, 2015, 12:24:20 »
Marszałek Sejmu dla Faktu: są środki na podwyżki dla posłów...
Dostają ponad 12 tys. zł brutto, mają mnóstwo przywilejów, których nadużywają. Tymczasem, jak ustaliła "Rzeczpospolita" na odmrożeniu w 2016 roku płac budżetówki skorzystają też posłowie. Ich zarobki mogą wzrosnąć nawet o 494 zł. Marszałek Sejmu odniosła się do doniesień gazety. Potwierdziła, że rząd przyjął wstępnie budżet na 2016 r. "Przewidziano w nim podwyżki dla pracowników sfery budżetowej, w której płace były zamrożone od 8 lat" - mówi Faktowi. O kształcie budżetu na przyszły rok będą decydować posłowie.Tymczasem szykują się podwyżki na Wiejskiej. Posłowie, jak pisała "Rzeczpospolita", mają dostać o niemal 500 zł więcej.

– W ostatnich dniach rząd przyjął wstępnie budżet na 2016 r. Przewidziano w nim podwyżki dla pracowników sfery budżetowej, w której płace były zamrożone od 8 lat. Pensja parlamentarzysty, zgodnie z ustawą, jest powiązana z wynagrodzeniem podsekretarza stanu. Jednak na tym etapie prac nad ustawą budżetową, nie wiadomo, czy uposażenie poselskie w przyszłym roku wzrośnie.


Jeśli cytujesz czyjeś słowa, umieść cytat!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2015, 12:28:32 wysłana przez Butel »

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #378 dnia: Wrzesień 11, 2015, 21:09:37 »
To jest śmieszne... Nam rzucą po 150 zł, a pewnie mniej dostanę jak podzielą... A pielęgniarki co rok 400 zł. Gdyby nam dali takie podwyżki nie dorabiałbym między służbami bo miałbym po tych 4 latach godziwy zarobek. Czemu my nie potrafimy sobie tak wywalczyć? :cooo:
Dorabiałbyś kolego. Tak jak każdy.  Masz 1 tys, chcesz 2, masz 2, chcesz 4 itd. A że nasze ZZ dymają nas od dawna to mamy takie podwyżki jakie mamy. Kto chce gadać z kimś kto sam walczy ze sobą. 3 ZZ i każdy walczy ale o swoje. Zobacz jak walczy szef NSZZ w d...e ma wszystko i wszystkich i wypoczywa i on i jego rodzina za free za kase ze składek członkowskich. Cały obraz polskich ZZ.

Offline mich

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #379 dnia: Wrzesień 11, 2015, 21:31:54 »
Strażak 998 jak wierzysz ślepo w doniesienia njusłika i "redaktora" Lisa, co do związków zawodowych i przewodniczącego Dudy to chyba nie ma sensu przekonywać Cię do czegokolwiek, jak te lemingi pędzisz slepo w przepaść ha ha.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #380 dnia: Wrzesień 11, 2015, 22:00:26 »
Strażak 998 jak wierzysz ślepo w doniesienia njusłika i "redaktora" Lisa, co do związków zawodowych i przewodniczącego Dudy to chyba nie ma sensu przekonywać Cię do czegokolwiek, jak te lemingi pędzisz slepo w przepaść ha ha.

Nie kolego. 22 lata służby i obserwacji naszych ZZ trochę otworzyły mi oczy.  Przypomnij sobie jak RO oszukał wszystkich z jakiej grupy odszedł na emeryturę. Nie przekona się nieprzekonanego więc szkoda mojego czasu.  Czas pokaże jak było. 

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.371
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #381 dnia: Wrzesień 11, 2015, 22:54:51 »
Nie kolego. 22 lata służby i obserwacji naszych ZZ trochę otworzyły mi oczy.  Przypomnij sobie jak RO oszukał wszystkich z jakiej grupy odszedł na emeryturę. Nie przekona się nieprzekonanego więc szkoda mojego czasu.  Czas pokaże jak było.
No to powiedz co widziałeś przez te 22 lata. Ile lat byłeś w związkach? Ile razy byłeś w Warszawie czy w Krakowie na protestach ? Nie zauważyłeś że o każde podwyżki musimy walczyć? I kto walczy? Niezrzeszeni na manifestacjach to margines.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #382 dnia: Wrzesień 12, 2015, 07:45:25 »
Nie kolego. 22 lata służby i obserwacji naszych ZZ trochę otworzyły mi oczy.  Przypomnij sobie jak RO oszukał wszystkich z jakiej grupy odszedł na emeryturę. Nie przekona się nieprzekonanego więc szkoda mojego czasu.  Czas pokaże jak było.
No to powiedz co widziałeś przez te 22 lata. Ile lat byłeś w związkach? Ile razy byłeś w Warszawie czy w Krakowie na protestach ? Nie zauważyłeś że o każde podwyżki musimy walczyć? I kto walczy? Niezrzeszeni na manifestacjach to margines.
I tu popieram Twoje słowa...

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #383 dnia: Wrzesień 12, 2015, 13:01:46 »
300 tys pielęgniarek po 4800 rocznie podwyżki, to, to 1,6 miliarda PLN w pierwszym roku. 6,5 miliarda w 4 roku Dobrze liczę :)
A dla 30 tys strażaków na 300 PLN nie ma ... A przed strażnicami lidzie nie umierają ...
Szkoda gadać ...

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #384 dnia: Wrzesień 15, 2015, 12:10:31 »
Pytałem niejednokrotnie na tym forum co przedstawiciele ZZ na szczeblu krajowym poszczególnych służb robią w sprawie podwyżek..Otóż nic bo w ramach Forum Dialogu Społecznego już nic nie ugrają a to z tego tytułu gdyż Forum wkrótce przestanie istnieć.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 496
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #385 dnia: Wrzesień 15, 2015, 14:08:48 »
Teraz PIS który prawdopodobnie wygra wybory coś tam obiecuje innym a jeżeli nie nagłośnimy naszego protestu to nic nie ugramy bo kasa się skończy i znowu rok w plecy a co wywalczymy to nasze co kogo interesuje kto będzie rządzić za 2-3 lata trzeba teraz coś wywalczyć przed wyborami!

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #386 dnia: Wrzesień 23, 2015, 10:09:37 »
Jednak można !
tylko determinacji potrzeba

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/pielegniarki-podpisaly-porozumienie-z-resortem-zdrowia-dot-podwyzek,579544.html

no i może jaj

ups pielęgniarki to jaj nie mają

No a my to flagi narazie uprać możemy bo już zabrudzone

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #387 dnia: Wrzesień 23, 2015, 11:39:30 »
Właśnie pielęgniarki, Panowie strażacy wywalczyły i podpisały porozumienie 400zł przez 4 lata można ? Ale najlepiej już wycofać się z protestu we własnych komendach albo ugadać się z komendantami.... ale na pewno chcieli byście takie podwyżki ? Jeżeli nie wyłożymy na łopatki wewnętrznej struktury i tym nie zmusimy do działania naszych komendantów to gówno z tego będzie. Niestety tylko nieliczne komendy przestrzegają w pełni uchwały protestacyjnej, dlaczego tylko nieliczne ? bo strach im nie pozwala bo to nie są pielęgniarki   WIELKI WSTYD PANOWIE
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2015, 15:25:54 wysłana przez adam998 »

Offline WrocStraż998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #388 dnia: Wrzesień 23, 2015, 12:29:13 »
WIELKI WSTYD PANOWIE

WSTYD w tym wypadku to najdelikatniejsze określenie...  :wall:

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #389 dnia: Wrzesień 23, 2015, 13:28:33 »
Gratuluje Panią . A my możemy dalej machać flagami, pisać petycje i sobie protestować.  :fiuu:

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #390 dnia: Wrzesień 23, 2015, 14:31:03 »
Gratuluje Panią . A my możemy dalej machać flagami, pisać petycje i sobie protestować.  :fiuu:
Kolego protest jest obecnie w innej formie niż piszesz niech się wszyscy zastosują do uchwały protestacyjnej i jej przestrzegają wtedy coś z tego będzie....
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2015, 15:20:05 wysłana przez adam998 »

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #391 dnia: Wrzesień 23, 2015, 15:06:33 »
"Ustawy protestacyjnej " ??? nie wiedziałem że coś takiego nawet jest ? a kiedy i kto ją uchwalił??

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #392 dnia: Wrzesień 23, 2015, 15:09:16 »
Mam 3 ZZ w straży i nie potrafią się zjednoczyć i wysunąć jednych postulatów. Każdy z nich inaczej chce protestować. Czyich ustaleń mam przestrzegać ??

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #393 dnia: Wrzesień 23, 2015, 16:48:20 »

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #394 dnia: Wrzesień 23, 2015, 20:04:31 »
To podwyżki czy wyrównanie dla pewnej grupy funkcjonariuszy? Ponawiam pytanie - bo już różne dziwne sprawy po naszej komendzie "biegają ".

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #395 dnia: Wrzesień 24, 2015, 15:17:25 »
Ja nie wiem na co my narzekamy :)
https://msw.gov.pl/pl/aktualnosci/13725,MSW-regularnie-spotyka-sie-ze-strona-zwiazkowa-PSP.html
Normalnie aż się zruszam czytając jak to MSW o nas dba :)

Offline WrocStraż998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #396 dnia: Wrzesień 24, 2015, 15:29:32 »
Ja nie wiem na co my narzekamy :)
https://msw.gov.pl/pl/aktualnosci/13725,MSW-regularnie-spotyka-sie-ze-strona-zwiazkowa-PSP.html
Normalnie aż się zruszam czytając jak to MSW o nas dba :)

No tak, z ich perspektywy to wszystko gra i buczy!!! No wiecie co? Takiej propagandy to nawet w TVN nie widziałem. Gorsze kłamstwa, niż te z pseudo "uchodźcami"...masakra :angry:

Offline STRAŻAK___!!!

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #397 dnia: Wrzesień 25, 2015, 23:19:41 »
 :rofl: :rofl: :rofl:
Wszystko to jest, żenujące... Wszystko tzn. cała ta akcja protestacyjna, śmieszne miasteczko, które powstaje i zwija się i "bury pies się nawet nie zainteresuje"..., formy protestu, brak jedności związków brak wsparcia przełożonych... Samochody niektóre oflagowane w flagi związkowe inne nie... Zero organizacji.

AKCJA PROTESTACYJNA:
1. prace budowlane remontowe itp...
2. ćwiczenia
3. inspekcje...
Kogo to k... interesuje, czy ty kosisz głupią trawę albo nie... Ale nie trzeba "kosić bo inaczej potem trzeba zbierać do kosza"  :szalony: ... To pozbiera się do kosza...!!!
 
W Małopolsce w tamtym tygodniu ćwiczenia ALWERNIA 2015 w ramach protestu... W ćwiczeniach udział brały KW, KP Wadowice, KP Chrzanów, KM Kraków... masakra. Kto w ogóle protestuje w miasteczku FLORIANA nie ma... ale ostatnio wyczytałem, że oni już przyjęli (oprócz IGO) takie formy
protestu chyba dwa lata temu... Śmiech przez łzy...

Piguły się nie p.... i wywalczyły a my.... Pościągajmy te flagi i nie ośmieszajmy się... Panowie przewodniczący ZZ pora złapać się za "utorbienie"...

Dzisiaj słyszę p. Roberta że zwijamy miasteczko bo nie chce by protest był wykorzystywany w kampanii wyborczej... Ja osobiście mam to w dupie czy będzie wykorzystywany czy nie... Ja chcę zarabiać godnie, a nie zap... na dwa etaty bo kredyt trzeba spłacać... i z dziećmi rozmawiać przez tel.

JAK PROTESTUJEMY PROTESTUJMY WSZYSCY. JAK NIE UCZESTNICZYMY W ĆWICZ. TO NIE ĆWICZMY, JAK BOJKOTUJEMY IGO TO BOJKOTUJMY. NIC POZA INTERWENCJĄ, ŻADNYCH ZBĘDNYCH PAPIERKÓW...

Panowie obśmiejcie to jak chcecie, przewodniczący zróbmy akcję krwiodawstwa... Niech przed służbą 1/2 stanu zmiany idzie i odda krew... Za 3 dni kolejni połowa... Potem kolejna zmiana. I co... i zrobi się zamieszanie ktoś się zainteresuje/ Ludziom potrzeba tylko jedności i organizacji... Wszyscy mają dość...

... albo dajmy sobie spokój i rozpocznijmy kampanie informacyjną.... :wall: :wall: :wall: :gwiazdki:

aha... i nie podam stopnia imienia i nazwiska bo nie widzę powodu, by podawać... I tak obawiam się nagonki, obśmiewania że pewnie jestem na stażu itp., albo nie pracuję na podziale i poziomu podłogi... Obawiam się tego, że z taką jednością wyjdę na oszołoma... Trzeba dać impuls...
 

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2015, 08:30:27 wysłana przez Butel »

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #398 dnia: Wrzesień 26, 2015, 10:29:39 »
I wszystko w temacie.
Ten protest to komedia niebywała :)

Offline dante

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #399 dnia: Wrzesień 26, 2015, 11:03:30 »
zgadzam się! śmiech na sali! po tym co reprezentują sobą związki i jak potrafią walczyć o "swoich" to wcale się nie dziwię, że rządzący nic sobie z tego nie robią i mają nas w dupie. żal