Autor Wątek: Podwyżki 2016  (Przeczytany 624652 razy)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #350 dnia: Wrzesień 02, 2015, 17:01:04 »
A co u nas przewiduje jaśnie nam Panujący? Czyżby mu z uwagi na starość odebrało głos..Szanowny nam miłościwie Panujący, czas już opuścić szeregi i oddać wodze może komuś innemu.Chyba że podwyżka na którą Pan czeka będzie wynikała ze średniej po obłupieniu ratowników, stażystów, dowódców szczebla podziału bojowego, a sobie nawalić dzięki temu no i oczywiście całej świcie ponad wszystko. A może innym torem - może wprowadzić kominy...ja mogę Panu oddać moją podwyżkę.

Offline romman23

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #351 dnia: Wrzesień 03, 2015, 10:42:59 »
U nas w Bielsku Białej  zarząd związkowy ,,Solidarność'' uznał że nie zawieszamy  prac remontowo-budowlanych uzasadnia to tym że robimy to dla siebie żeby polepszyć sobie warunki pracy, ale prawdziwy powód jest taki że nie chcą sobie popsuć relacji z przełożonymi, ważniejsze jest dla nich robienie kariery, fakt faktem obecny kapitalny remont w 95% robi firma a 5% funkcjonariusze. W tym momencie nazwa SOLIDARNOŚĆ traci na swoim znaczeniu i wartości przynajmniej w Bielsku Białej.
Witam
Fakt prowadzenia akcji protestacyjnej nie dotyczy firmy prowadzącej w JRG 2 Bielsko-Biała remont części SOCJALNEJ.  W drodze porozumienia ustalono zakończenie prac prowadzonych przez strażaków do końca sierpnia i z tego co wiem tak jest. Jeżeli masz jakieś pytania to zapraszam na spotkanie w poniedziałek o godzinie 8:00 na ul. Leszczyńskiej. Przypominam, że propagowanie nieprawdziwych treści jest co najmniej niezgodne z dobrym smakiem, pomijając inne aspekty.
Najłatwiej jest ukrywać się za bezimiennym nickiem i obrażać innych.
Pozdrawiam RM przewodniczący w KM PSP w Bielsku - Białej
P.S. Ciekaw jestem czego dokonałeś w swoim życiu, aby innym definiować znaczenie słowa SOLIDARNOŚĆ.

Offline BBb

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #352 dnia: Wrzesień 04, 2015, 14:44:45 »
U nas w Bielsku Białej  zarząd związkowy ,,Solidarność'' uznał że nie zawieszamy  prac remontowo-budowlanych uzasadnia to tym że robimy to dla siebie żeby polepszyć sobie warunki pracy, ale prawdziwy powód jest taki że nie chcą sobie popsuć relacji z przełożonymi, ważniejsze jest dla nich robienie kariery, fakt faktem obecny kapitalny remont w 95% robi firma a 5% funkcjonariusze. W tym momencie nazwa SOLIDARNOŚĆ traci na swoim znaczeniu i wartości przynajmniej w Bielsku Białej.
Witam
Fakt prowadzenia akcji protestacyjnej nie dotyczy firmy prowadzącej w JRG 2 Bielsko-Biała remont części SOCJALNEJ.  W drodze porozumienia ustalono zakończenie prac prowadzonych przez strażaków do końca sierpnia i z tego co wiem tak jest. Jeżeli masz jakieś pytania to zapraszam na spotkanie w poniedziałek o godzinie 8:00 na ul. Leszczyńskiej. Przypominam, że propagowanie nieprawdziwych treści jest co najmniej niezgodne z dobrym smakiem, pomijając inne aspekty.
Najłatwiej jest ukrywać się za bezimiennym nickiem i obrażać innych.
Pozdrawiam RM przewodniczący w KM PSP w Bielsku - Białej
P.S. Ciekaw jestem czego dokonałeś w swoim życiu, aby innym definiować znaczenie słowa SOLIDARNOŚĆ.

Odnośnie dokonań żebym móc  definiować znaczenia słowa SOLIDARNOŚĆ.  Dawniej solidarność znaczyło że ludzie wspólnie działają w danym celu (obecnie to są podwyżki), ja sądzę że dzięki swojemu postowi na forum zdziałałem wiele w ramach ,,solidarności w ramach protestu'' że sytuacji która miała miejsce w JRG2 w Bielsku Białej się zmieniła, teraz niema tematów wykonywanych przez nas prac remontowych.  Roman policz mi na palcach u jednej ręki osoby które przed 31 sierpnia (zamieszczenie postu) na JRG2 sądzili że  ,,brak prac remontowych u nas obowiązuje,, bo ja bym był w stanie wymienić 10 osób które były przekonane że ta forma protestu jest nie obowiązująca. 

Odnośnie ,,propagowania nieprawdziwych treści co jest  co najmniej niezgodne z dobrym smakiem, pomijając inne aspekty.'' tą są informacje które jak mniemam  dotarły do nas od twojej prawej ręki która jest aktywnie działa na JRG2.  I teraz nasuwają mi się dwa pytania: czy kłamiesz w żywe oczy żeby się wybielić chociaż częściowo na forum ? czy nie jesteś świadom jakie informacje do nas  na JRG2  dochodzą ?. Tak czy inaczej sądzę że ty za to odpowiadasz jako przewodniczący, bo gdybyś się pofatygował do JRG2 i powiedział jakie są ustalenia z komendantem i jak dokładnie maja wyglądać te 3 stopnie protestu to by niebyło tego tematu, i już nie będę dywagował że niektórzy uwarzą że się pojawiasz u nas raz na ruski rok, a przepływ informacji odbywa się na zasadzie ,,głuchego telefonu,,  nie zachowujmy się jak dzieci!!!

Odnośnie ,,Najłatwiej jest ukrywać się za bezimiennym nickiem i obrażać innych'' w sytuacji gdy dowódca jednostki czy dowódca zmiany jest aktywnym działaczem związkowym w zarządzie (co według mnie tworzy to patologie, bo niema się do kogo zwrócić z problemem dotyczącym przełożonego) a jak wiadomo ,,z koniem się kopie'', a podając przykład; gdy strażak się pyta dowódcy zmiany czemu dostaje kilka razy z rzędu minimalną nagrodę i w czym jest problem to dowódca odpowiada patrząc się w ścianę a nie w oczy że ,,w niczym niema problemu'' ale dalej jest DOCENIANY, to więc jeśli mnie nawet zapewnisz że jeżeli się przedstawię to nie będę miał z tego tytułu żadnych konsekwencji, to wybacz ale ja tego nie łykam.

Offline romman23

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #353 dnia: Wrzesień 04, 2015, 22:00:20 »
Witam
Szanowny Bbb czy jakoś tam
Zaprosiłem wszystkich strażaków KM PSP w Bielsku-Białej na spotkanie ws Akcji Protestacyjnej na poniedziałek 7.09 na 8:00 na ul .Leszczyńską czyli do siedziby Komendy. Wszyscy mogą się pojawić, również strażacy JRG2 i Posterunku - zostało to ustalone z 01, tam jest miejsce do prowadzenia dyskusji na temat akcji protestacyjnej w KM PSP Bielsko-Biała.
Niestety jesteś tylko jednym ze 170 członków Solidarności w KM PSP Bielsko - Biała, proszę więc zamin napiszesz jakieś swoje złote myśli na forum to zastanów się, co masz zamiar napisać. Mój numer jest dostęþny dla wszystkich strażaków KM, jak jest jakiś problem to dzwonicie z różnymi sprawami, a teraz to forum jest odpowiednie do prowadzenia dyskusji. Obawiam się forumowiczu, że sam się ośmieszasz. Jednak w dalszym ciągu zapraszam na spotkanie i podzielenie się swoimi rozterkami wewnętrznymi.
P.S.
W JRG1 pracuje 105 spośród 170 strażaków KM PSP w Bielsku-Białej i nigdy nie dopominali się o spotkanie, zawsze powtarzam, że jeżeli ktoś nie chce zdobyć informacji na temat działań związku to żadna siła mu ich nie WCIŚNIE.
Pozdrawiam

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.369
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #354 dnia: Wrzesień 04, 2015, 23:02:38 »
Witam
Szanowny Bbb czy jakoś tam
Zaprosiłem wszystkich strażaków KM PSP w Bielsku-Białej na spotkanie ws Akcji Protestacyjnej na poniedziałek 7.09 na 8:00 na ul .Leszczyńską czyli do siedziby Komendy. Wszyscy mogą się pojawić, również strażacy JRG2 i Posterunku - zostało to ustalone z 01, tam jest miejsce do prowadzenia dyskusji na temat akcji protestacyjnej w KM PSP Bielsko-Biała.
Niestety jesteś tylko jednym ze 170 członków Solidarności w KM PSP Bielsko - Biała, proszę więc zamin napiszesz jakieś swoje złote myśli na forum to zastanów się, co masz zamiar napisać. Mój numer jest dostęþny dla wszystkich strażaków KM, jak jest jakiś problem to dzwonicie z różnymi sprawami, a teraz to forum jest odpowiednie do prowadzenia dyskusji. Obawiam się forumowiczu, że sam się ośmieszasz. Jednak w dalszym ciągu zapraszam na spotkanie i podzielenie się swoimi rozterkami wewnętrznymi.
P.S.
W JRG1 pracuje 105 spośród 170 strażaków KM PSP w Bielsku-Białej i nigdy nie dopominali się o spotkanie, zawsze powtarzam, że jeżeli ktoś nie chce zdobyć informacji na temat działań związku to żadna siła mu ich nie WCIŚNIE.
Pozdrawiam
Kolego szacunek, lubię przewodniczących którzy potrafi jasno postawić sprawę :)
Ale jeśli mogę dać sugestię... Rozmowa na zasadzie "ośmieszasz się" lub temu podobne dyskusje na forum nie ma sensu... Gdyż grasuje tu banda ludzi płytkich którzy uznają ZZ za największy pręgierz jaki otrzymała PSP....
A sami nie widzą czubka własnego nosa gdyż ZZ ich zdaniem nie bronią  interesów "zwykłych" a tylko własne, a każdy sukces da sie przekuć w porażkę, np. SUKCES: straż jako jedyna służba w MSW ma płatne nadgodziny.... ODP: ale tylko 60%, to tragedia.... Nie da się wszystkiego załatwić naraz ale adwersarze siedzą na skórzanych fotelach i nie maja z tego nic wiec beda psioczyć.
Pytanie ile % strażaków KW i KG jest w ZZ??
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #355 dnia: Wrzesień 05, 2015, 11:52:53 »
Panowie popadamy w jakąś paranoję wyrzucając sobie na forum on to, tamci tamto. Założone wątki odnoszą się do konkretnych tematów.Czemu nie piszecie że to pani ministra, pani premiera, nasz jaśnie panujący 01 są osobami które należy winić o obrzucać na tym forum tylko wina związkowców.
Owszem decyzje związkowe są podejmowane na samej górze i dół nie ma nic do tego dlatego darujcie sobie.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 496
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #356 dnia: Wrzesień 06, 2015, 09:17:44 »
Słyszałem w piątek że te śmieszne 160 brutto ma być przyznane do dodatku służbowego jeżeli to prawda to ci co mają wyższe dodatki na pewno takiej kwoty nie dostaną zyskać mogą tylko młodzi co mają niskie dodatki czy ktoś może coś wie na ten temat?

Offline johnson1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #357 dnia: Wrzesień 06, 2015, 13:37:34 »
 :klol:
Pozdrawiam !!!!
 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2015, 20:33:51 wysłana przez johnson1 »

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #358 dnia: Wrzesień 06, 2015, 13:44:51 »
He he przyznam pomysł ciekawy i skutek tez byłby ciekawy....  niestety raczej to nierealne

Offline johnson1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #359 dnia: Wrzesień 06, 2015, 13:48:12 »
 :gwiazdki:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2015, 10:09:39 wysłana przez johnson1 »

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 496
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #360 dnia: Wrzesień 06, 2015, 13:59:08 »
A co jak w komendach nie ma związków?

Offline johnson1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #361 dnia: Wrzesień 06, 2015, 14:06:09 »
to do jasnej cholery czas założyć i walczyć o swoje. A nie tylko siedzieć, pierdzieć i mówić , że my też dostaniemy kasę!!!!
I niech mi nikt nie mówi , że powinno być inaczej.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #362 dnia: Wrzesień 06, 2015, 14:10:18 »
co do podziału pieniędzy... Rozmawiałem ostatnio z chłopakami.
Jedną z propozycji jest podział pieniędzy między etatami osób , które faktycznie należą do ZZ ( jeżeli oczywiście będzie podział w dodatku służbowym ). Skończył się czas dla osób , którym szkoda płacić składkowe na ZZ. Wydaje mi się , że jest to naprawdę dobry sposób na podział pieniędzy. Oczywiście ten podział trzeba uzgodnić z przełożonym ...
My związkowcy płacimy co miesiąc składki i chociaż taka rekompensata nam się należy.
A jak słucham niektórych osób ( nieskładkowi ) , którzy twierdzą , że nie będą opłacać składek - bo jak będą podwyżki to oni też dostaną to po prostu krew mnie zalewa. Wstępnie obliczyliśmy jak to się odniesie do jednego etatu w naszej jednostce i wyszło nam po około 250 zł ( pieniądze przeniesione z nieskładkowych ). I tylko czekać jak zaczną przychodzić " wysługasy " i się zapisywać do ZZ.
I nie mówcie , że nie jest to dobry sposób na podział pieniędzy !!!!
Oczywiście jakby jakaś określona kwota była dodana do grupy lub stopnia do dostajemy po równo...., niestety...!!!!
Pozdrawiam !!!!


Tak dla przypomnienia "ZZ negocjują z pracodawcą układ zbiorowy”, który wyklucza możliwość dyskryminowania pracowników z uwagi na ich przynależność/bądź nie do ZZ.

Pomysł właściwy tylko niemożliwy do zrealizowania, chociażby z uwagi na to, iż pieniążki idą odgórnie nie ma u nas obowiązku przynależności do ZZ, weź chociażby pod uwagę, iż nie każdemu odpowiada sposób ich funkcjonowania a trudno uznać, iż gdyby nie związki to nawet tych 160 by nie było.
 Ale mogłaby być możliwość rozdział środków po równo na etat dla związkowców i zostawienie w dyspozycji komendanta środków osób nienależących do ZZ, aby to On im rozdzielał w niektórych przypadkach i tak by dało im ostro po tyłkach. Dałby swoim pozostawiając całą resztę z ochłapami

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 496
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #363 dnia: Wrzesień 06, 2015, 14:10:40 »
Nie wiem co ZZ mają do dzielenia tej kwoty 160 brutto na etat bo przecież dopiero po podaniu tej kwoty rozpoczeły się konkretne protesty żeby dzielić cza coś wywalczyć!

Od 6 lat nie było podwyżki inflacyjnej i dlatego w końcu musieli coś kapnąć, a że kwota jest taka niska to myślę że teraz zaczeła się walka ZZ z MSW a zobaczymy oby się udało.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2015, 15:01:47 wysłana przez Butel »

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #364 dnia: Wrzesień 06, 2015, 15:16:07 »
Jedno mi się jeszcze nie podoba ZZ obliczyły że na inflacji dostaliśmy po tyłku 17% to dlaczego walka jest teraz o 10% ?

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #365 dnia: Wrzesień 06, 2015, 19:11:12 »
johnson1 Ty się chłopie zastanów co mówisz. Wolną wolą strażaka jest to czy do związku należy czy nie, mam nadzieje że nie będzie tak głupiego komendanta który by pozwolił sobie na taki ruch narażając się na pozwy o dyskryminację ze względu na przynależność związkową. Co to w ogóle za pomysł? Nam się należy bo płacimy składki związkowe? Jak Ci szkoda to droga wolna, nikt Cie nie zmusza do tego. Mało już u nas powielanych podziałów? Że z biura, że z podziału, z komendy takiej czy siakej? Jaki to ma aspekt motywacyjny? Od dziś ma nie być ważne kto ile daje od siebie? Tylko jestem w związku i mi się należy? Dawno nie słyszałem o takim idiotyzmie.
Uprzedzę atak- należę do ZZ.
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #366 dnia: Wrzesień 06, 2015, 20:11:07 »
Żaden komendant nie zgodzi się na taki podział funduszy przeznaczonych na podwyżki. Ponieważ komendantom zależy żeby jak najmniej osób było w związkach, a taki podział byłby najlepszą "reklamą" dla przynależności do związków.
Chociaż moim zdaniem dużo jest osób, które czekają na drapane ( niezrzeszonych), a najlepsze są teksty i co niby te wasze związki wywalczyły śmieszne 150 zł. A co do czego to jakoś nikt się nie zrzeknie tych śmiesznych 150 zł na szczytny cel. Moim zdaniem powinniśmy być wszyscy jednością, chociaż wiem że to są marzenia ściętej głowy.

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #367 dnia: Wrzesień 07, 2015, 07:36:10 »
co do podziału kwot!!!
Ma to być konsultowane ze ZZ, więc zobaczymy...
I pamiętajmy słowa p. Minister : nie po równo...... ( tak zrozumiałem )!!!!

Mówiąc nie po równo pewnie miała na myśli góra więcej dół mniej.... czyli 90% tych co nie są w związkach a nawet są im mówiąc delikatnie nieżyczliwi więcej

Offline siema

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #368 dnia: Wrzesień 07, 2015, 12:08:09 »
A co jeżeli w komendach nie ma dodatków, lub dodatki są takie małe małe , że śmiech i są przyznawane za "zasługi"

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #369 dnia: Wrzesień 08, 2015, 10:38:51 »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #370 dnia: Wrzesień 08, 2015, 14:24:16 »
A FLORIAN tak to widzi
http://www.zzsflorian.pl/images/aktualnosci/2015/2015_08_28/2_stanowisko.pdf
A druga strona widzi to tak że mają nas głęboko wszystkich w dupie..Stanowisko z 12.08 w ostatnim zdaniem o pilne spotkanie ze stroną SW a dziś mamy prawie 12.09..Dobre...

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #371 dnia: Wrzesień 09, 2015, 15:35:00 »

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #372 dnia: Wrzesień 10, 2015, 15:28:50 »

Minister po spotkaniu z pielęgniarkami: podwyżka po 400 zł przez cztery lata

http://www.tvn24.pl/minister-zembala-u-protestujacych-pielegniarek,576078,s.html

Takie to sobie pożyją :)
 a nie 160 zł "podwyżki" i zapomnij człeku o jakimkolwiek ustawowym podniesieniu  pensji przez najbliższe lata.

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #373 dnia: Wrzesień 10, 2015, 18:49:55 »
To jest śmieszne... Nam rzucą po 150 zł, a pewnie mniej dostanę jak podzielą... A pielęgniarki co rok 400 zł. Gdyby nam dali takie podwyżki nie dorabiałbym między służbami bo miałbym po tych 4 latach godziwy zarobek. Czemu my nie potrafimy sobie tak wywalczyć? :cooo:

Strażak90

  • Gość
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #374 dnia: Wrzesień 10, 2015, 19:09:43 »