Autor Wątek: Podwyżki 2016  (Przeczytany 624677 razy)

Offline mich

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #100 dnia: Luty 18, 2015, 23:38:16 »
fireman przestań chrzanić, wypisać się nie wypisałem ale nie będę uczestniczył w tych układankach które nazywają się negocjacjami a na których najlepiej wychodzą ci co są przy korycie, za to uświadamiam wszystkim jak to pięknie wygląda i albo coś zmienimy w naszym myśleniu i działaniu albo już niedługo będziemy tak jak kiedyś dopisani w powiatach do punktu: służby komunalne i inne.

sorbent

  • Gość
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #101 dnia: Luty 19, 2015, 08:22:11 »
Również byłem członkiem ZZ przez kilka lat. Zrezygnowałem z podobnych powodów jak kolega wyżej. Najbardziej mnie wk....iło jak przyszły miejsca na szkoły - imienne - dla "podopiecznych pierwszej linii" góry ZZ szczebla wojewódzkiego. Pozostali związkowcy (ci oczekujący w kolejce do szkół) lekko się zdenerwowali. I tak wyleczyłem się z ZZ.

Offline zybel22

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #102 dnia: Luty 19, 2015, 11:26:46 »
Wygląda na to, że w 2016 na chwilę obecną nie możemy liczyć na jakiekolwiek podwyżki pani premier obiecuje tylko odmrożenie płac urzędnikom jak podkreśla przy lepszej kondycji finansowej:)

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=5337:premier-obiecuje-podwyki-ale-tylko-urzdnikom&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

Offline szakal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #103 dnia: Luty 19, 2015, 12:45:34 »
Przy całym tym waleniu nas w DUPĘ, trzeba odłożyć  na bok upodobania POlityczne i zagłosować na PiSirów  :kwit: oni żeby dorwać się do koryta obiecają złote góry,przez pierwsze dwa lata jak dojdą do władzy będą rozliczać PO, później będą następne wybory i znowu ugramy trochę spokoju i może kasy  :stop: PO

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #104 dnia: Luty 19, 2015, 22:39:55 »
Obiecać obiecają i co Ci po obietnicach przedwyborczych??? Później powiedzą że zastali kraj w tak fatalnym stanie że nie mogą nic zrobić itp. itd... Natomiast  jeśli wygra PIS to się pewnie sporo na stołkach pozmienia (tylko czy na lepsze???).

Offline boloyung1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #105 dnia: Luty 20, 2015, 08:29:51 »
Bez żadnej agitacji politycznej, ale za PISiorów przynajmniej były podwyżki.........Teraz oczywiście różnie może być.

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #106 dnia: Luty 20, 2015, 11:23:58 »
Powiem tak nie można powiedzieć że związki nic nie robią ale prawda jest taka że z tą władzą jest tak że pogadać sobie można a rząd i tak zrobi to co sobie zaplanował... Problem jeszcze w naszej formacji jest taki że nasze kierownictwo od KG, KW, a nawet KP/KM palcem nie kiwną żeby się odezwać i cos dla załogi zrobić a wręcz przeciwnie  :wall: :wall: :wall:   Górnicy zastrajkowali i coś tam wywalczyli rolnicy drogi zablokowali i już czekają na podpisanie porozumienia a my ? Teraz będziemy czekać do 2016 bo cos tam Pani minister obiecała  :wall: Strajkować nie możemy ale tak jak jeden z kolegów wcześniej napisał protest na zasadzie jeździmy tylko do wyjazdów... reszty nie tykam, szkolenia, ćwiczenia, prace gospodarcze, inspekcje gotowości (środkowy palec można im pokazać) bo kierownictwo KW wie jak ludzi utrudź kontrolami podobno w wlkp. po dwie kontrole w półroczu muszą się odbyć  :wall: taki protest obudziłby naszych Panów komendantów i nie tylko. Ale to musi być zorganizowana akcja przez centrale ZZ.................
Pozdrawiam   

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #107 dnia: Luty 23, 2015, 18:45:52 »
Spotkanie w MSW

Cytuj
Piotr Stachańczyk odnosząc się do postulatów przedstawicieli związków zawodowych podkreślił, że w MSW trwają prace nad nową ustawą modernizacyjną służb mundurowych. Wyjaśnił, że wzrost płac może nastąpić w służbach mundurowych wtedy, kiedy nastąpi ,,odmrożenie” płac w sferze budżetowej. Natomiast termin wejścia w życie przedmiotowego rozporządzenia zostanie poddany analizie.

http://www.nszzfsg.pl/index.php/90-aktualnosci/383-spotkanie-w-msw

Offline zbuj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #108 dnia: Luty 23, 2015, 23:11:33 »
Ja stawiajac na sluzbe w Psp nie kierowalem sie kasa. i nawet gdyby byla najniższa krajowa to bym przyszedl:-) teraz czekam juz na przyjecie po ciezkiej i uporczywej pracy.  :straz:

Ale skoro inne sluzby zarabiaja dosc godnie to czemu psp ma byc gorsze, wiecie co jest przyczyna braku podwyzek.?
spoleczenstwo nie wie ze najbardziej ceniona formacja malo zarabia.
gdy rolnik  górnik lub policjant  chce podwyzki to slychac to w mediach mowi sie o tym w wadomosciach. ja odkad zyje nie slyszalem w mediach tv ze strazak malo zarabia i chca podwyzki:-)
a skoro panstwo wie ze ludzie mysla ze strazacy maja dobrze to po co maja doplacac lepiej uciszyc tych co krzyczą. pozdrawiam :straz:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #109 dnia: Luty 24, 2015, 08:33:35 »

Spotkanie w MSW

Cytuj
Piotr Stachańczyk odnosząc się do postulatów przedstawicieli związków zawodowych podkreślił, że w MSW trwają prace nad nową ustawą modernizacyjną służb mundurowych. Wyjaśnił, że wzrost płac może nastąpić w służbach mundurowych wtedy, kiedy nastąpi ,,odmrożenie” płac w sferze budżetowej. Natomiast termin wejścia w życie przedmiotowego rozporządzenia zostanie poddany analizie.

http://www.nszzfsg.pl/index.php/90-aktualnosci/383-spotkanie-w-msw
Poszczególne służby próbują jak widać z komunikatu grać w pojedynkę ....

Offline tetlee

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #110 dnia: Luty 25, 2015, 08:30:26 »
Ja już wolę ergonomiczne wojsko niż oderwanego od kielni niewygodnego, nieprzepuszczającego powietrza robotnika.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #111 dnia: Luty 25, 2015, 16:26:56 »
Cytuj
Ja stawiajac na sluzbe w Psp nie kierowalem sie kasa. i nawet gdyby byla najniższa krajowa to bym przyszedl:-) teraz czekam juz na przyjecie po ciezkiej i uporczywej pracy.
Jak mawiał mój dawny dowódca jednostk: "jak nie masz piętnastu lat służby to siedź cicho" Chłopie, jeszcze nie jesteś w służbie a się wypowiadasz? Chyba jaja sobie robisz. Ciekawe co powiesz za parę lat jak będziesz miał na utrzymaniu rodzinę i hipotekę do spłacenia, ciekawe jak wtedy poradzisz sobie z "najniższą krajową", zresztą możesz jak przyjdziesz do służby powiedzieć 01 że dodatek służbowy chcesz 1zł, wtedy będziesz miał najniższą  :wall:

Offline zbuj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #112 dnia: Luty 25, 2015, 18:57:14 »
tak tylko dlaczego na twoje miejsce jest kilkudziesieciu chetnych od zaraz?
fajnie by bylo zarabiac wiecej . ale kazdy wie w co idzie

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #113 dnia: Luty 26, 2015, 21:29:11 »

Ale skoro inne sluzby zarabiaja dosc godnie to czemu psp ma byc gorsze, wiecie co jest przyczyna braku podwyzek.?
spoleczenstwo nie wie ze najbardziej ceniona formacja malo zarabia.
gdy rolnik  górnik lub policjant  chce podwyzki to slychac to w mediach mowi sie o tym w wadomosciach. ja odkad zyje nie slyszalem w mediach tv ze strazak malo zarabia i chca podwyzki:-)
a skoro panstwo wie ze ludzie mysla ze strazacy maja dobrze to po co maja doplacac lepiej uciszyc tych co krzyczą. pozdrawiam :straz:

Przyznam że to ciekawa teoria

Tyle ze to społeczeństwo też przez 8 lat nie dostało podwyżek w swoich zakładach pracy
Przez 8 lat nie zmieniła się kwota wolna od podatku a koszty zatrudnienia (ZUS itp) wzrosły o 40%
To raczej wina rządu, który tak prowadzi swoją politykę aż doprowadził do deficytu budżetowego i zadłużenia publicznego powyżej 1 bln zł

Jeśli myślicie że po dojściu do władzy PIS będzie lepiej to raczej bardzo się rozczarujecie.
Trudno dać podwyżki skoro liczba urzędników w naszym kraju już dawno przekroczyła 0,5 mln

 
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2015, 21:35:24 wysłana przez Geddeon »

Offline jrg wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #114 dnia: Luty 27, 2015, 17:48:16 »
A ja głosowałem niestety na Po -papranców i żałuje ale  teraz tego błędu nie zrobię  i głosuje na Pis

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #115 dnia: Luty 27, 2015, 19:49:43 »
@ zbuj a ilu z nich ma moje wyszkolenie i doświadczenie? Strażak w obecnych czasach jest wysokiej klasy specjalistą (dobra powinien być) a w cywilizowanym świecie fachowcy są opłacani. Strażak to nie kopacz rowów którego można wymienić w każdej chwili, mylisz że czemu staż u nas trwa trzy lata? Ile znasz zawodów gdzie tak jest?
PS. Nawet gdybym odszedł z PSP dalej bym jeździł w OSP bo strażakiem powinno sie BYĆ a nie bywać, co jest kolejnym powodem do godziwej zapłaty za służbę.

Offline Ratownik1989

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #116 dnia: Luty 28, 2015, 17:36:11 »
Drodzy panowie jak zaczniecie się publicznie odnosić ze swoimi problemami finansowymi to wam rząd zrobi tak jak z wojskiem kampanie że żołnierze nic nie robią mają ogromną ilość przywilejów, pieniądze i jeszcze wszyscy odchodzą po 15 latach na emeryturę. Efekt? przeciętny obywatel widzi w żołnierzu lebra i cwaniaka.
          Do służb idzie się za pasją, ale z czasem się ożenisz, będziesz miał dzieci itd... i wtedy sama pasja ci nie wystarczy aby się godnie utrzymać. Podkreślam przywileje mamy ze względu na charakter pracy, a nie z własnego widzimisię. Nie każdy widzi w pracy zwłoki małego dziecka i ludzką krzywdę i musi przejść z tym do porządku dziennego...
          A propos, to jak naprawdę wygląda służba widać dopiero jak do niej trafisz, a nie przed przyjęciem i za młodego to po prostu trzeba zapier...ać i się nie odzywać każdy tak zaczynał.

Offline zbuj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #117 dnia: Luty 28, 2015, 19:12:22 »
bez nasletwienia społeczeństwu sprawy ze strazak zarabia 7,50 na godzine  i ma najnizsze pensje to nikt z tym nie zrobi 

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #118 dnia: Marzec 05, 2015, 07:39:25 »
Z informacji z narady KG Policji. ...wkrótce na szczeblu MSW powinien zostać powołany zespół, który zajmie się nową ustawą modernizacyjną na lata 2016 – 2018, w tym kwestiami płacowymi policjantów oraz pracowników Policji...
Czy ktoś wie bądź słyszał czy nasi związkowcy wejdą do tego zespołu. ..


sorbent

  • Gość

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #120 dnia: Marzec 10, 2015, 16:12:26 »
http://www.zzsflorian.pl/aktualnosci/1867-obradowal-lodzki-zarzad-wojewodzki-zzs-florian.html
Przeczytałem informację ze spotkania i nic z tego nie wywnioskowałem..Może ktoś z szanownych kolegów biorących udział w spotkaniu podzielił się informacjami ze spotkania ..Może coś ciekawego w kwestii podwyżek, dodatku stażowego, przepisu kwalifikacyjnego przekazał Pan Przewodniczący?

Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #121 dnia: Marzec 11, 2015, 13:46:10 »
Interesują Cię informacje z  kraju czy problemy łódzkiego.
bolo75

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #122 dnia: Marzec 11, 2015, 15:50:34 »
http://www.zzsflorian.pl/aktualnosci/1867-obradowal-lodzki-zarzad-wojewodzki-zzs-florian.html
Przeczytałem informację ze spotkania i nic z tego nie wywnioskowałem..Może ktoś z szanownych kolegów biorących udział w spotkaniu podzielił się informacjami ze spotkania ..Może coś ciekawego w kwestii podwyżek, dodatku stażowego, przepisu kwalifikacyjnego przekazał Pan Przewodniczący?

Interesują Cię informacje z  kraju czy problemy łódzkiego.

Tu p. Minister od katechezy udzieliła trochę odpowiedzi na nurtujące pytania:

http://www.zonadwislanski.pl/images/pliki-do-pobrania/rozne/odpowiedz-msw-pytania-dot-sluzb-mundurowych-18-luty-2015.pdf

sorbent

  • Gość
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #123 dnia: Marzec 16, 2015, 08:38:08 »
Uwielbiam odpowiedzi w stylu:
1. Zajmujemy się, powołaliśmy zespół
2. Traktujemy priorytetowe
i inny tego typu polityczny bełkot. Przypomina mi to wystąpienie pani Kopacz: hasło bezrobocie odzew - będziemy walczyć z bezrobociem jest to dla nas priorytetowe, hasło zasiłki - będziemy walczyć z .... itp. itd. PS - inni politycy mają tak samo - przytoczenie pani Kopacz jest zupełnie przypadkowe.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #124 dnia: Marzec 17, 2015, 16:00:30 »
Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego podjął decyzję o rozpoczęciu akcji protestacyjnej oraz zdecydował o zorganizowaniu 18 kwietnia w Warszawie ogólnopolskiej manifestacji. ZNP domaga się m.in. podwyżek płac nauczycieli o 10 proc. w 2016 r.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,ZNP-rozpoczyna-akcje-protestacyjna-Bedzie-manifestacja-w-Warszawie,wid,17356032,wiadomosc.html