Autor Wątek: budowa obiektow straznicy  (Przeczytany 1430 razy)

Offline klon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
budowa obiektow straznicy
« dnia: Kwiecień 06, 2006, 13:36:59 »
Jesli powstaje nowy obiekt w miescie powiatowym /budynek straznicy/ to kto takie plany akceptuje czy tylko kom pow. czy ktoś wyzej lub moze jest jaks komurka ktora dotyczy tych spraw?. Jak ktos kuma temat niech pisze w kolejnosci jak to jest zatwierdzane /chodzi mi o zatwierdzenia przez pracownikow psp/.

Offline jaroskwaro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: budowa obiektow straznicy
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 06, 2006, 14:26:34 »
Generalnie architekt ma za zadanie zaprojektować  tak jak określisz to w SIWZ , oczywiście zgodnie z obowązującymi  w tym zakresie specyficznymi przepisami (garaże, ześlizgi, pom. agregatu,). Proponuję poczytać ustawę Prawo Budowlane ( tj. Dz. U. z 2003 r. Nr 207,poz.2016 ze zm.) tam jest zapisane wszystko co dotyczy przebiegu inwestycji.

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Odp: budowa obiektow straznicy
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 07, 2006, 17:58:50 »
lub moze jest jaks komurka ktora dotyczy tych spraw?. 
myslę że jednak właściwa KOMóRKA... ^_^
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: budowa obiektow straznicy
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 08, 2006, 08:48:53 »
Nie ma komórki, która zajmuje się akceptowaniem projektów strażnic.  Projekt strażnicy wykonywany jest przez zespół uprawnionych projektantów (architekta, konstruktora, instalatorów) i przez właściwy Urząd Miasta/Starostwo wydawane jest pozwolenie na budowę. Projekt wykonywany jest zgodnie z życzeniem inwestora (komendanta - inwestora) chyba że w finansowaniu inwestycji wykraczamy poza poziom powiatu (np tzw. Inwestycja Centralna) - to wtedy może sie wtrącić KW lub KGPSP.
Przepisy Prawa Budowlanego mówią tylko ogólnie o procesie inwestycyjnym - projekt sporządzany jestprzede wszystkim  w oparciu Rozporządzenie MSWiA "Warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie". Jest taki Dziennik Urzędowy Ministra Budownictwa z lat chyba 70-tych który zawiera normatywy projektowania strażnic - ale jest to stare i chyba nieobowiązujące. Ponadto w projektowaniu powinno się brac pod  uwage przepisy BHP dotyczące słuzby w strażnicach .
Obiecałem aqos-owi ( na gorących dyskusjach jest zaczęty wątek dotyczący projektowania strażnicy) że znajdę gdzieś ten dziennik - gdzies go mam bo pracowałem trochę z inwestycjami.
Jeżeli masz jakies problemy to pisz na priva lub otwarcie na forum to może przyda się komuś to o czym będziemy pisać.

Offline klon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: budowa obiektow straznicy
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 09, 2006, 21:10:33 »
dzieki mario68 to jest odpowiedz konkretna a ten dziennik by sie przydal odnosnie straznic.thank you.