Autor Wątek: Ubezpieczenie strażaka  (Przeczytany 5165 razy)

Offline Pudzianow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Ubezpieczenie strażaka
« dnia: Kwiecień 05, 2006, 22:19:29 »
Witam.Czy wiecie może coś na temat ubezpieczenia, które gwarantuje nam państwo ?Tzm chodzi mi np ile wypłacane jest za 1% uszczerbu na zdrowiu w wyniku wypadku, urodzenie się dziecka , zgon ubezpieczonego itp.. 1 kwietnia zostałem przyjęty do PSP i pani w wydziale finansowym poinformowała, że coś takiego wszytskich strażaków dotyczy, że reguguje to jakas ustawa ale nie potrafila podac szczegołów.Może Wy cos wiecie na ten temat ?? Pytam dlatego, że dostałem tez od niej propozycje dodatkowego ubezpieczenia w PZU - jest to "specjalny program ubezpieczeniowy przygotowany dla pracowników KMPSP" Składaka miesięczna takiego dodatkowego ubezpieczenia wynosi 66,45 zł co przy ok. 1040 zł miesięcznego wynagrodzenia wydaje sie dużo...

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Odp: Ubezpieczenie strażaka
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 07, 2006, 00:26:52 »
idź do księgowej one się dobrze znają z tymi firmami - jakes śmieszne pieniądze często z tego mają
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline Pudzianow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Ubezpieczenie strażaka
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 07, 2006, 18:11:28 »
Ale pytalem o ubezpieczenie ktore gwarantuje nam państwo a nie dodatkowe.U ksiegowej juz bylem i nic na temat tego pierwszego dokladnie nie wie.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Ubezpieczenie strażaka
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 09, 2006, 11:28:30 »
Chyba ktoś Cię robi w wała. Odgórnie masz wypłacane jedynie za uszczerbek na zdrowiu w związku z wypadkiem w służbie. Za 1% jest 468zł (o ile dobrze pamiętam) lub coś koło tego. Płacą też za śmierć strażaka w służbie (ale tego nikomu nie życzę). Idź do organizacyjnej to Ci powiedzą dokładnie. A za urodzenie dziecka, śmierć członka rodziny itp to tylko z ubezpieczenia dodatkowego. I nie daj się nabrać, że zbiorowe ubezpieczenie pracownicze jest obowiązkowe. Żeby było zbiorowe to musi się ubezpieczyć ponad 70% pracowników, a nikt nie może cie zmusić abyś się ubezpieczył np w PZU. To Twoja brocha. Jeśli chcesz powiększyć rodzinę (w najbliższym czasie) to może i warto, inaczej kasa w błoto. (taki podatek dla naiwnych).

Offline arbelt

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Ubezpieczenie strażaka
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 09, 2006, 17:16:35 »
Ja  mam podobne wiadomosci na ten temt jak pan scyzoryk.
Ubezpieczenie zbiorowe ja bym nie powiedział tego tak ze ponad 70 % pracowników ma sie ubezpieczyć w danej firmie. Z tego co wiem to firmy okreslaja ile osób ma byc minimum. U mnie w zeszlym roku robilismy zadyme z ubezpieczeniami bo walili w jajo. Z tego co nam przedstawiono to PZU mialo korzystniejsza oferte od Allianza (wtedy). A co do skladki to sory ale nikt nie bedzie chcial Cie ubezpieczyć za mniej na jakichs wmiare korzystnych warunkach.
Ostatnio wyczytalem ze jest nowa firma ubezpieczeniowa na rynku. Malo znana Niemiecka prawdopodobnie.
SIGNAL IDUNA Życie Polska TU SA
ul. Jasna 14/16 A
00-041 Warszawa
tel. 22 505 61 76
fax. 22 505 61 49
----- maja ubezpieczenia na zycie jak równiez zdrowotne
Jak chcesz mozesz sobie popatrzec. Maja strone i napisac czy skontaktowac sie z nimi czy sa w stanie zaproponowac cos lepszego.
Co do ubezpieczenia sa równierz ubezpieczenia które składaja sie z dwoch czesci, jadna to fundusz inwestycyjny a druga czesc idzie na ubezpieczenie na zycie. Takie ubezpieczenie jest podpisywane na np 10 lat i po 10 latach dostajesz  kase spowrotem.
AAAAAAAAA jeszcze jedno PZU daje nam OC od blednych decyzji. Musisz sobie przekalkulowac. Fajne sa te ubezpieczenia mieszanbe bo jak by nie bylo po 10 latach oddadza Ci kase ( jak nie cala to spora czesc) a w przypadku teko zbiorowego to placisz i jak bedzie Ci zdrowie dopisywalo (A tego rzycze) to tej kasy juz nie zobaczysz:)
Pozdrawiam Serdecznie
no no no..... PKP...........
nie wiem, nie umiem, nie pomogę

Offline arbelt

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Ubezpieczenie strażaka
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 09, 2006, 17:19:25 »
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Powiedz Tej Sympatycznej Pani zeby Ci przedstawiła pozycje ile i za co dostaniesz i co jest objete tym " dodatkowym ubezpieczeniem".
no no no..... PKP...........
nie wiem, nie umiem, nie pomogę

Offline Pudzianow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Ubezpieczenie strażaka
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 13, 2006, 13:44:58 »
Wielkie dzieki za wszytskie odpowiedzi.Rozjaśniło sie w glowie  ^_^

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 333
Odp: Ubezpieczenie strażaka
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 04, 2017, 17:44:19 »
To ja odświeżę temat.
Miałem wypadek w pracy, byłem w szpitalu na prześwietleniu, ale okazało się, że nie ma złamania itp, tylko zbicie i potłuczenie. Na zwolnieniu byłem 21 dni. Ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania ze względu na brak trwałego uszczerbku na zdrowiu. Czy ktoś z was spotkał się z podobną sytuacją i udało mu się uzyskać odszkodowanie, czy korzystał z porad radcy prawnego?
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Ubezpieczenie strażaka
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 04, 2017, 19:54:18 »
Panowie jesteście w błędzie. Ubezpieczenia w służbie to podpisanie umowy na grupowe ubezpieczenie każdego strażaka aczkolwiek żaden z Was nie musi tego podpisywać. Można oczywiście ubezpieczyć się samemu np w pracy żony. U nas są ubezpieczenia PZU oraz Compensa.  Państwowe ubezpieczenia nie funkcjonują bo to nie resort. Zresztą każdy zakład wprowadza swoje.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Ubezpieczenie strażaka
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 04, 2017, 19:54:55 »
To ja odświeżę temat.
Miałem wypadek w pracy, byłem w szpitalu na prześwietleniu, ale okazało się, że nie ma złamania itp, tylko zbicie i potłuczenie. Na zwolnieniu byłem 21 dni. Ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania ze względu na brak trwałego uszczerbku na zdrowiu. Czy ktoś z was spotkał się z podobną sytuacją i udało mu się uzyskać odszkodowanie, czy korzystał z porad radcy prawnego?
  ubezpieczyciel (niestety zdecydowana większość firm) w takich przypadkach jak Twój odmawia wypłaty odszkodowania. Chociaż zdarzają się jeszcze firmy ubezpieczeniowe które dają drobny procent odszkodowania "za ból".
  A czy byłeś już na komisji lekarskiej w związku z wypadkiem w służbie, czy został sporządzony protokół powypadkowy przez komisję na polecenie 01 i zdarzenie zostało przez nią zakwalifikowane jako wypadek ? W przypadku ustalenia, że miałeś wypadek w służbie powinieneś być na taką skierowany z urzędu i tam może dostaniesz jakiś procent za uraz (ale również nie patrzyłbym na tą opcję optymistycznie).
pozdrawiam

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 333
Odp: Ubezpieczenie strażaka
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 04, 2017, 19:57:32 »
Wszystkie dokumenty były sporządzone, ale na komisji nie byłem. Mało tego 2 lub 3 dni po powrocie do pracy miałem badania coroczne, i nawet tam zbytnio się nie przejeli moim wypadkiem. Co do ubezpieczyciela to jestem w PZU grupowym
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Ubezpieczenie strażaka
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 05, 2017, 00:00:18 »
Wszystkie dokumenty były sporządzone, ale na komisji nie byłem. Mało tego 2 lub 3 dni po powrocie do pracy miałem badania coroczne, i nawet tam zbytnio się nie przejeli moim wypadkiem. Co do ubezpieczyciela to jestem w PZU grupowym
Z PZU nie dostaniesz tak jak wielu bez tzw. trwałego uszczerbku (kumpel miał poparzoną rękę, ale jak się zagoiło to nie było śladu więc nic nie dostał).
Czyli widziałeś i zaakceptowałeś sporządzony protokół końcowy z prac komisji w sprawie twojego wypadku, nie myl tego z meldunkiem o lekkim wypadku przy pracy ?
pozdrawiam

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Ubezpieczenie strażaka
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 05, 2017, 09:02:30 »
Nie jestem pewien, czy komendant musi Cię z urzędu kierować na komisję lekarską. Czysto teoretycznie - możesz nie chcieć stawać na taką komisję. Dlatego, jeżeli chcesz być pewien, że skierowanie na komisję zostanie (lub zostało) wysłane, to napisz raport z prośbą o skierowanie na komisję lekarską MSWiA w celu ustalenia % uszczerbku na zdrowiu w związku z wypadkiem w służbie w dniu .......

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Ubezpieczenie strażaka
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 05, 2017, 21:04:36 »
Scyzoryk: musi wysłać obligatoryjnie jeżeli komisja powypadkowa przedstawi raport z wnioskiem: miał miejsce wypadek w służbie. regulują to przepisy o postępowaniu powypadkowym:

USTAWA z dnia 4 kwietnia 2014 r. o świadczeniach odszkodowawczych przysługujących w razie wypadku lub choroby pozostających w związku ze służbą

Art. 25.[Zatwierdzony protokół powypadkowy] 1. Zatwierdzony protokół powypadkowy przekazuje się po jednym egzemplarzu:
1) funkcjonariuszowi, który uległ wypadkowi, a jeżeli funkcjonariusz ten poniósł śmierć w wypadku – uprawnionym członkom rodziny, za pisemnym potwierdzeniem odbioru; przepis art. 23 ust. 3 stosuje się;
2) właściwej komisji lekarskiej podległej ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych albo komisji lekarskiej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego albo Agencji Wywiadu.

2. Do akt postępowania wyjaśniającego dołącza się egzemplarz zatwierdzonego protokołu powypadkowego, uwagi i zastrzeżenia wniesione przez funkcjonariusza, który uległ wypadkowi, albo uprawnionych członków rodziny oraz zdanie odrębne, jeżeli zostało złożone przez członka komisji powypadkowej.

pozdrawiam