Autor Wątek: To prawda?  (Przeczytany 2876 razy)

Offline longer

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
To prawda?
« dnia: Kwiecień 04, 2006, 19:25:41 »
Hej to prawda że za rok mają zawieścic pobór do SAPSP w Krakowie? prosze o szybką odp.
z góry dziękuje

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: To prawda?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2006, 20:34:15 »
ja właśnie za rok bym tam zdawał. Jeżeli to prawda to strasznie źle się dzieje. Tragedia! Piszcie co wiecie.

Offline Artis

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: To prawda?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2006, 19:47:29 »
W lutynm ubiegłego roku, gdy wypytałem się pana z działu kard jednej ze szłół powiedział mi iż "zapotrzebowanie na aspirantów powoli się wyczerpuje i niewiadomo jak długo jeszcze będą działać na tych zasadach". 
Jak widać - w tym roku zmiejszyli ilośc przyjmowanych do 60 na każdą szkołe, oraz podwyższyli kryteria z częsci teoretycznej.
Chyba tak naprawde oni sami niewiedzą co będzie za rok, więc radze uzbroić się w cierpliwosc i czekać. ;)
Gdy słychać wiatr i żab kumkanie, to nie natura lecz zwiad kochanie...

Offline Glno20

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: To prawda?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 12, 2006, 15:37:57 »
Jest to prawdopodobne, bo wojo pozamykało wszystkie chorążówki - wychodzą z chorążych - pewnie straż wyjdzie też z aspirantów. A Kraków kształci najlepiej - żeby nie robić konkurencji Częstochowie zamnkną Kraków (niestety),

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: To prawda?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 12, 2006, 16:42:59 »
Jest to prawdopodobne, bo wojo pozamykało wszystkie chorążówki - wychodzą z chorążych - pewnie straż wyjdzie też z aspirantów. A Kraków kształci najlepiej - żeby nie robić konkurencji Częstochowie zamnkną Kraków (niestety),

A niby dlaczego mają zamknąć? Z tego co mi wiadomo to np. na kurs podoficerski czeka się długo. Nie kończy się zapotrzebowanie na wyszkolonych ludzi. Nawet jak zlikwidują korps aspirantów, szkoła będzie kształcić...

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline Glno20

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: To prawda?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 14, 2006, 10:00:32 »
Powód prosty: "tanie państwo". A obecny zastepca KG kiedyś (jako dyrektor) polikwidował ośrodki szkolenia w województwach.

Jak widzisz - wystarczy troche poszukać w archiwach netu, natepnie mała analiza faktów i wniosek (chcę wierzyć, że nieprawdziwy :wub:) gotowy.

Offline SebekFireman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
    • http://
Odp: To prawda?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 18, 2006, 10:45:03 »
Cytuj
Hej to prawda że za rok mają zawieścic pobór do SAPSP w Krakowie? prosze o szybką odp.
Według mnie to niewiele w tym prawdy. O zawieszeniu naboru co roku słyszałem od kilku lat. I jak narazie żadna szkoła nic nie zawiesiła, więc zapewne to tylko jakieś plotki.
www.fireman.prv.pl - wszystko o STRAŻY POŻARNEJ :)[/color][/size][/font]

Offline Pudzianow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: To prawda?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 22, 2006, 11:58:10 »
Ja też słyszałem o likwidacji stopni a co za tym idzie szkół aspiranckich.Będą tylko ośrodki kształcenia szeregowych, pooficerskich i ofecerskich.Obecnie jestem na kursie szergowych i pani naczelnik Ośrodka Szkoleniowego nas o tym poinformowała.Prawdopodobnie w miejsce obecnych aspirantek powstaną szkoły podoficerskie.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: To prawda?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 22, 2006, 22:13:54 »
Coś mi się obiło... o uszy, że nadbryg, jak dawniej też ma nie być. -_- Obecny KG - pono nie dostanie, a Ci co już mają niebawem i tak sami odejdą :wacko: Fajne s-f ?
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline fubu

  • strażak
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
Odp: To prawda?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 09, 2006, 00:58:53 »
Wg. mnie to moze byc prawda, ponieważ pństwo nie stac na utrzymanie tylu aspirantów. Możliwe ze na ich miejsce beda szkoły szeregowych i podoficerów. Zobaczymy......