Autor Wątek: zwolnienie lekarskie  (Przeczytany 2853 razy)

Offline klon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
zwolnienie lekarskie
« dnia: Październik 27, 2014, 20:35:02 »
czesc czytając post odnosnie 30 wyjazdów zaliczanych do emerytury w pismie z kg "ukrócili" ze ma byc wyjazd na służbę a jak jest u was liczone zwolnienie lekarskie do godziny 24 danego dnia i przychodzicie na 8 godzin w nocy czy może skoro wypada wam koniec zwolnienia w dniu służby macie już wolne do jej konca czyli do dnia następnego do 8 rano???

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: zwolnienie lekarskie
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 28, 2014, 06:44:17 »
wolna jest cała służba, ale w ECS-ie "schodzi" 8h z nadgodzin, jeżeli była to służba zaplanowana w harmonogramie półrocznym - jeżeli było zaplanowane wolne, to jest to okoliczność neutralna;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: zwolnienie lekarskie
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 29, 2014, 22:42:31 »
Lang: chorobowe masz do godz. 24.00. Jeżeli Twój dowódca/kierownik uprze się że masz przyjść do służby na pozostałe 8 godzin to mówiąc brutalnie nie masz nic do powiedzenia-musisz wykonać polecenie. Oczywiście wtedy któryś z chłopaków pójdzie wtedy do domu ze względu na stany osobowe. I nie ma tu nic do rzeczy że w harmonogramie półrocznym miałeś zaplanowane służbę lub nieobecność. Jeżeli Twój d-ca podeprze się grafikiem miesięcznym (może go zmienić w dowolnej chwili "ze względu na potrzeby służby") to okazać się może że przed chorobowym miałeś wolne, a w trakcie chorobowego nagle pojawiło się że masz być w służbie nawet dopiero od godz. 24.00. Oczywiście oby takich d-ców/kierowników było jak najmniej. pozdrawiam

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: zwolnienie lekarskie
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 30, 2014, 06:48:52 »
jakoś mam szczęście i z debilami nie pracuję/służę... chociaż pewności mieć w tym zakresie nie mogę:) ale też i nigdy mi się nie zdarzyło być w takiej sytuacji; za to zdarzało mi się kończyć urlop w dzień rozpoczęcia służby i jakoś nie musiałem się stawiać do służby na 0.00 następnego dnia
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.446
Odp: zwolnienie lekarskie
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 30, 2014, 08:15:10 »
A może tak patrzmy w przepisy, iż w systemie zmianowym służba trwa 12 lub 24 h i nie ma możliwości, aby nagle komuś w systemie zmianowym ( w toku normalnej służby) zrobić 8 h.