Autor Wątek: Za malo strazakow?  (Przeczytany 14465 razy)

Offline dziannikarka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Za malo strazakow?
« dnia: Kwiecień 04, 2006, 13:22:38 »
Witam wszytskich strazaków. Jetstem dziennikarka ,,Panoramy dolnoslakiej". Zauwazylismy, podobnie jak zwiazki zawodowe, ze stan liczebny strazakow jest w Poslce zbyt maly? Czy jest tak rzeczywiscie? Jesli tak to chcemy zwrocic na problem uwage opini publicznej i do tej pory niezainteresowanych. Jak wygladaja u was obsady wozow? Jesli mozecie napisac, to piszczie jak wyglada to w waszych JRG? Szczegolnie interesuje mnie sytuacja na dolnym slasku i we wroclawiu, ale bardzo chetnie przeczytam wszytskie opinie. Czy stan ilosciowy strazakow jest wrecz zagrozeniem dla zdrowia i zycia poszkodowyanych? A moze ktos z was ma dane na temat, wypadkow smiertelnych i ich zwiekszenia w ostatnim czasie? A co jesli chodzi o ilosc miejsc prac i zmiane dobowego podzialu pracy? Czekam na szybkie wiesci.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2006, 10:03:50 wysłana przez dziannikarka »

Offline dima

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Za malo strazakow?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2006, 13:35:00 »
u mnie w Komendzie Powiatowej jest jedna JRG na zmianie realnie służy obecnie po 4 strażaków na 24 godzinnej zmianie (poza obsadą PSK). Tych 4 strazaków obsadza 9 samochodów gaśniczych, specjalnych i operacyjnych. Jesli mamy wypadek autobusu na trasie krajowej to wyjedzie w 1 rzucie tylko jeden obsadzony 4 strażakami lub dwa po dwóch (efekt psychologiczny ilości samochodów). Oczywiście wysyła sie zaraz jednostkę OSP (z reguły należącą do KSRG) ale oni są najwczesniej po klikunastu minutach. Jeśli mamy pożar lub wypadek na drugim końcu powiatu to jeśli to poważne wysyłanych jest 3 ludzi i zostaje w strażnicy 1 słownie jeden strażak do czasu ściągnięcia strażaków z dyżuru domowego. Ostatnio do obsługi pompy Białogon przy zatopieniach wyjeżdzał jeden strażak a do pomocy miał OSP. I chyba nie trzeba nic dodawać. 
każdy kij ma trzy końce

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Za malo strazakow?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 04, 2006, 13:50:14 »
Tak, strażaków jest mało. W samej Stolicy brakuje ich około 600set.
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline mireks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Za malo strazakow?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 04, 2006, 14:25:34 »
Czy dyslektyk z bardzo, bardzo poważną dysleksją może być dziennikarzem?  :huh: Coś mi tutaj nie pasi :mellow:
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Offline zibi.gpr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
    • http://www.strazgpr.mix
Odp: Za malo strazakow?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 04, 2006, 14:54:29 »
u mnie w Komendzie Powiatowej jest jedna JRG na zmianie realnie służy obecnie po 4 strażaków na 24 godzinnej zmianie (poza obsadą PSK). Tych 4 strazaków obsadza 9 samochodów gaśniczych, specjalnych i operacyjnych. Jesli mamy wypadek autobusu na trasie krajowej to wyjedzie w 1 rzucie tylko jeden obsadzony 4 strażakami lub dwa po dwóch (efekt psychologiczny ilości samochodów). Oczywiście wysyła sie zaraz jednostkę OSP (z reguły należącą do KSRG) ale oni są najwczesniej po klikunastu minutach. Jeśli mamy pożar lub wypadek na drugim końcu powiatu to jeśli to poważne wysyłanych jest 3 ludzi i zostaje w strażnicy 1 słownie jeden strażak do czasu ściągnięcia strażaków z dyżuru domowego. Ostatnio do obsługi pompy Białogon przy zatopieniach wyjeżdzał jeden strażak a do pomocy miał OSP. I chyba nie trzeba nic dodawać. 
Określ konkrętną OSP ja też mogę napisąć iż tyle czekamy na JRG!

Offline dat

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
    • http://www.protest.strazak.com
Odp: Za malo strazakow?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 04, 2006, 15:07:09 »
chyba nieco odbiegamy od tematu :) ale u nas w OSP jeśli jesteśmy zadysponowani równocześnie z PSP to PSP nie ma szans na dojazd wczesniej niz po kilkunastu minutach po nas - wynika to z odległości po prostu - musieliby mieć helikopter by zdążyć na teren naszej gminy przed nami ale po to jesteśmy najbliżej by szybko reagować przecież :)
Zagłosuj w sondażu na temat zmian naszej ustawy emerytalnej w cywilnym serwisie:  www.nasz-parlament.pl/sondaz?id=1

dat | NIE ZMIENIA SIĘ ZASAD W TRAKCIE GRY !! | www.protest.strazak.com

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Za malo strazakow?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 04, 2006, 17:41:45 »
Piszcie, piszcie...
Moim zdaniem to:
PROWOKACJA !!!
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Za malo strazakow?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 04, 2006, 17:50:50 »
Ogniowy - popieram. Ta "dziennikarka" formą i stylem wypowiedzi kojarzy mi się z takim meteorytem, który przeleciał jakiś czas temu przez to forum pod nickiem Mepheesto, ale tamten gościu drążył tematy jeleniogórskie... Dla takich typów przydałby się jakiś dodatkowy dział. Np. pod nazwą "ściana płaczu".

PS. To na pewno nie jest Mephisto. Ten wprawdzie powrócił, ale pod innym nickiem.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2006, 20:57:04 wysłana przez lang »
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Za malo strazakow?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 04, 2006, 17:54:38 »
Ogniowy - popieram. Ta "dziennikarka" formą i stylem wypowiedzi kojarzy mi się z takim meteorytem, który przeleciał jakiś czas temu przez to forum pod nickiem Mepheesto, ale tamten gościu drążył tematy jeleniogórskie... Dla takich typów przydałby się jakiś dodatkowy dział. Np. pod nazwą "ściana płaczu".


Albo Kolega kolejnego generała , lub KW, którego kariera wisi na włosku, bo W PIS DU chcą go posłać.

A jezeli już chca prawdy to prawda jest jedna i prosta:
Poprzednia władza mimo ciągłego upominania przez ZZ o konieczności przygotowania się do zmiany przepisów w związku z dostosowaniem ich do przepisów unijnych nie zrobiła nic i nie zabezpieczyła mozliwości zwiększenia liczby strazaków tak aby bezbolesnie przejść do zunifikowanego czasu pracy strażaka.I z tego powodu strażaków jest za mało, bo KG przez lata dawała ciała nie nazywając tej części ciała dosłownie. Przez lata liczyli sie komendanci w stylu BMW - bierny,mierny ale wierny.
Teraz po zmianie przepisów stosuje się różnego rodzaju wybiegi, chwyty marketingowe i zwody prawne aby pokazać że mimo zmiany przpisów niektórzy KW są odwazni i sami postepują w niezgodzie z prawem każąc pracowac strażakom ponad normę, próbując chronić własną dupę. Pozostawili zgniłe jajko obecnej władzy i nie wiadomo jak to ugryżć. A o tym trabiły ZZ od lat, ale w KG sa mądrzejśi ( notebene już na emeryturze) a my sie z tym teraz bujamy.
Zagrozeniem są ludzie , którzy rzadzą w PSP drogi redaktorku, bo nijak ma się ich myślenie i decyzje do działalności strażaka szaraka - oni się wyalienowali i pilnują tylko własnych stołków tworząc politycznie atmosferę zagłady w której bez nich nie można sobie poradzić a to totalna bzdura. PSP działa dlatego , bo strażak szarak pracuje sumiennie i od najnizszych poziomów wykonuje co może i co w jego zakresie a często poza zakresem obowiazków, a nie dlatego ze jest dobrze zarządzana - to formacja , która ma najwiekszy burdel w swoich szeregach, lecz na samej górze a nie na dołach, i z tym zostawiono jak na Tytanicu KG. - bryg. Krzowskiego.
HOWGH.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2006, 22:07:10 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline jasiek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
    • http://brak
Odp: Za malo strazakow?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 04, 2006, 17:57:22 »
.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2006, 09:35:50 wysłana przez jasiek »

DREAM

  • Gość
Odp: Za malo strazakow?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 04, 2006, 19:12:59 »
mało strażaków, jasne że mało. A jak pracowali po 214 h w miesiący bez nadgodzin to Pani cholerna dziennikarka gdzie była?

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Za malo strazakow?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 04, 2006, 20:36:30 »
gdyby Pani dziennikarka chciała się szybko czegoś dowiedzieć na temat naszej pracyy, co i jak to nie waliła by ściemy  na forum tylko przyjechałaby do kilku jednostek i pogadała z ludzmi, taki wywiad to żałosnej klasy dziennikarstwo
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2006, 21:00:55 wysłana przez emer »

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Za malo strazakow?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 04, 2006, 20:44:12 »
Mimo to:

Mało strażaków w JRG - wysyłają OSP - OSP ledwo zipie finansowo, gdyż musi wyjeżdzać coraz więcej, a wcześniej i tak brakowało pieniędzy. My ochotnicy czasami się modlimy, "aby nam na paliwo starczyło". Władze Gminy są przychylne lub nie ... W moim przypadku pomagają jak mogą, jesteśmy bardzo zadowoleni, a gdzie inndziej nie ma z nikąd pomocy praktycznie.

Jeżeli chcą utrzymać taką ilość obasad w PSP powinni zwrócić baczniejszą uwagę na OSP, aby solidnie ich przeszkolić, wyposażyć w "niezbędny sprzęt" - bo w nie wszystkich jednostkach jest to, czego tak naprawdę potrzeba!
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline LUCAS

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Za malo strazakow?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 04, 2006, 21:31:09 »
Faktycznie ta dziennikarka grubymi nićmi szyta.
Pewnie jakiś przechrzta.
Strażaków jest za mało i wszyscy to wiedzą.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2006, 21:48:53 wysłana przez LUCAS »

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Odp: Za malo strazakow?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 04, 2006, 21:42:58 »
Pewnie jakiś przechrzta.
masz jakiś problem z tymi co zmieniają wiarę????
Mazowicki, Gronkiewicz i inni też ci się nie podobają??/
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline dziannikarka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Za malo strazakow?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 05, 2006, 09:53:38 »
Szanowni Panowie Strazacy!
Dziekuje bardzo tym, ktorzy sie wypowiedzieli. Musze was troche rozczarowac, to nie jest prowokacja i nie mam zadnych ,,plecakow" w PSP. Po drugie, nie dla spoleczenstwa to wcale nie jest oczywiste, ze jest za malo strazakow, jesliby tak bylo to po co bysmy problem poruszali. Po trzecie chodzimy po dolnoslaskich JRG, dzownimy do wojewodzkich i powiatowych komend, zbieramy statystyki a forum to poprostu kolejna z drog zeby sie czegos dowiedziec z innego zrodla. Troche przykro, ze bagatelizujecie sprawe, bo dotyczy ona przedewszystkim was dordzy strazacy. To wlasnie wam spoleczenstwo ufa najbardziej i chyba torche niefajnie byloby to zaufanie stracic.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Za malo strazakow?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 05, 2006, 10:11:32 »
szanowna Pani dziennikarko:

Po pierwsze: zupełnie nie rozumiem dlaczego uważa pani, iż społeczeństwo miałoby stracić do nas zaufanie, bo niby co.... to że 2 ludzi zapieprza i robi to co powinno robic 4 to mysli pani że robi to żle, więc uświadamiam że tak nie jest poprostu biega dwa razy szybciej, , ściąga, niesie i sprawia drabine sam, i robi cała reszte roboty podwójnie, nawet gdy przyjada inne jednostki to i tak nie przyjada w pełnej obsadzie i historia sie powtarza.

Po drugie: pierwszą zeczą, którą powinien ktoś się zająć jest fakt, że mimo iż PSP jest jedna "firmą" to w kazdych województwach, powiatach, miastach,  w każdych komendach są inne prawa, inaczej są interpretowane przepisy tej samej ustawy itp, itd.

Po trzecie: poruszając takie tematy wbija Pani kij w mrowisko, juz było kilka takich prób ale zostały szybko  zamydlone, bo przecież w takiej firmie ja straż pożarna, ciesząca się największym zaufainem nie ma prawa byc zadych  niedociągnieć prawda....

Po czwarte:to że gdzies tam po komendach zadzwonicie i zapytacie jak jest to....... powodzenia.

PS. a to czy jest Pani (Pan) dziennikarka, czy kims innym to mnie nie interesuje, te tematy już były poruszane  ze sto razy na tym forum wystarczy poprzeglądac kilka wątków żeby się o wiel więcej dowiedzieć.

Offline zbyszekkostrzyn

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 130
Odp: Za malo strazakow?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 05, 2006, 10:42:48 »
Witam wszystkich serdecznie
Odnośnie wszystkich waszych wypowiedzi, mimo wszystko ja tez stwierdzam że jest nas stanowczo za mało stanowczo za mało
Kiedyś trzymało się stan na zmianie minimum 8 osób i było niezbyt OK. a teraz cztery osoby plus telefonista na PA i też MUSI  być OK.
Kosztem czego???????????
Pozdrawiam

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Odp: Za malo strazakow?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 05, 2006, 11:03:43 »
Bez formum i różnego rodzaju innych wybiegów wiadomym jest że zawodowych jest mało. MAM jakieś dziwne przeświadczenie, że to była celowa polityka Panów na górze a ukierunkowana na wzmocnienie OSP - jako taniej alternatywy ratownictwa. Ponadto pieniądze w OSP pompowane są z budżetu gmin, więć otwiera się szerokie pole do płatnych szkoleń, zakupów sprzętu - tworzy się poteżny rynek zbytu bez mundurowego nadzoru.   :rolleyes:
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline dima

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Za malo strazakow?
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 05, 2006, 11:47:12 »
Określ konkrętną OSP ja też mogę napisąć iż tyle czekamy na JRG!
[/quote]
zibi nie czytasz uważnie i masz prestensje. szanuje druhów z OSP bo sam jestem jednoczesnie w PSP i OSP (w KSRG) chodziło mi o sytuację z mojego miasta gdzie na placu JRG jest też OSP w KSRG i dysponowanie ich jak  JRG wyjedzie z dotarciem na miejsce trwa niestety kilkanaście minut. Jeśli jedziemy gdzies na koniec powiatu to z reguły na miejscu już działają druhowie. I to można było wyczytać między wierszami. Pozdrowienia dla wszystkich strażaków bez podziału na OSP i PSP.
każdy kij ma trzy końce

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Odp: Za malo strazakow?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 05, 2006, 12:09:54 »
jaki podział ? są zawodowcy i ochotnicy. Często zawodowcy pracują po godzinach w OSP. A działania jednych i drugich prowadzą do jednego celu...
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline firetom

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 310
Odp: Za malo strazakow?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 05, 2006, 17:04:53 »
W dobie pojawiających się coraz to nowych zagrożeń i coraz to nowych zadań stawianych strażakom, to chyba nikogo dziwić nie może, że ktoś takie zadania musi wykonywać. Niestety na temat bezpieczeństwa w Polsce nauczono sie patrzeć li tylko przez pryzmat Policji. Zauważcie jak wszyscy politycy w okresie przedwyborczym, niezależnie od maści politycznej obiecują wysłanie coraz to większej liczby Policjantów na ulicę. Jeśli co półroczne wybory w naszym kraju wejdą politykom w krew, niedługo staniemy sie państwem policyjnym, gdzie co drugi obywatel będzie pracował w Policji. Czy słyszeliście kiedyś jakiegoś polityka, który w temacie bezpieczeństwa obywateli mówił by o Straży Pożarnej?
Słusznie zauważył emer, że to, co zwykle powinno robić czterech, robi dziś dwóch i chociaż jestem ochotnikiem – wiem co mówię, bo ten problem dotyka także naszych szeregów. Normalnie człowiek chciałby zapłakać, ale trzeba z...asuwać i to dosłownie za dwóch.
Kochana Pani dziennikarko, strażaków nie trzeba pytać o opinię danej sytuacji ani potwierdzać u nich stanu faktycznego. My o tym wiemy a ci co wiedzieć o tym powinni, wiedzieć o tym nie chcą, póki jeszcze „gra orkiestra”. Polska to kraj, w którym naród naprawdę jednoczy się tylko w sytuacji realnego i zaistniałego zagrożenia. Nie potrafimy myśleć o przyszłości, owijając się dziś złudną woalką względnego bezpieczeństwa. Opamiętanie zwykle przychodzi za późno ale za to zgodnie ze znanym powiedzeniem „mądry Polak po szkodzie”. To taka nasza narodowa tradycja.
Temat, jest przysłowiowym biciem piany, jeśli chce się go rozpatrzyć na poziomie komend wojewódzkich i miejskich. Do tego tematu trzeba podejść bardziej globalnie – ale do tego trzeba mieć i siłę i samozaparcie oraz świetny warsztat dziennikarski. Jeszcze nikomu nic podobnego się nie udało.
Powodzenia
Doświadczenie jest czymś, co zdobywamy, kiedy nie zdobywamy tego, co chcemy zdobyć

Offline zibi.gpr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
    • http://www.strazgpr.mix
Odp: Za malo strażaków?
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 05, 2006, 17:20:19 »
Określ konkretną OSP ja też mogę napisać iż tyle czekamy na JRG!
zibi nie czytasz uważnie i masz pretensje. szanuje druhów z OSP bo sam jestem jednoczesnie w PSP i OSP (w KSRG) chodziło mi o sytuację z mojego miasta gdzie na placu JRG jest też OSP w KSRG i dysponowanie ich jak  JRG wyjedzie z dotarciem na miejsce trwa niestety kilkanaście minut. Jeśli jedziemy gdzieś na koniec powiatu to z reguły na miejscu już działają druhowie. I to można było wyczytać między wierszami. Pozdrowienia dla wszystkich strażaków bez podziału na OSP i PSP.
[/quote]

otóż to ta odpowiedz zadowala mnie określiłeś co i jak a nie iż OSP to OSP tamto tak jak pisałem mógł bym wytknąć wiele JRG które działają wg.twojego opisu OSP ;) w mojej jednostce nie zdażyło sie zebyśmy nie wyjechali w czasie 3/4 min!

Offline em.jot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Za malo strazakow?
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 05, 2006, 20:02:09 »
Słyszałem dziś że jest JRG gdzie służbę na zmianie pełni 3 strażaków. Jeżeli to prawda to nawet nie wiem co o tym mysleć. Pozdrawiam.

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Za malo strazakow?
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 05, 2006, 22:13:37 »
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron