Autor Wątek: Jak przygotować się do SAPSP ?  (Przeczytany 14482 razy)

Offline Bejd

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Jak przygotować się do SAPSP ?
« dnia: Październik 25, 2014, 22:39:47 »
Cześć chłopaki.
W tym roku zacząłem Liceum, profil Politechniczny z rozszerzoną chemią. Jednak na chemii się nie kończy, cisną nas z chemii, fizyki, matematyki oraz z polskiego bo nasza pani twierdzi, że język ojczysty trzeba zdać :D Z angielskiego są luzy i można mieć spokojnie 4 bez nauki, ale jednak się uczę bo chcę umieć.
Po liceum chciałbym zdawać rozszerzoną maturę z matematyki oraz chemii. A potem próbować się dostać do SAPSP w Krakowie, ponieważ tam mam najbliżej bo ok 42 km. Btw mój tata kończył tą szkołę jakieś 22 lata temu.

Na co zwracać szczególną uwagę ? Co najlepiej wyćwiczyć ? Czy można dostać się bez znajomości/dania w łapę ?

Co do aspektów fizycznych, mam 192cm wzrostu ważę ok. 75kg. Nogi mam długie więc jest przyśpieszenie jeśli chodzi o bieganie brakuje tylko kondycji bo 2 kółka na bieżni ( szkolna bieżnia ma 333m/jedno kółko ) i już jestem zmęczony nie myślę żeby mieć dobry wynik tylko dobiec do końca, pan z wf-u nas ciśnie jak tylko jest pogoda to przez lekcję z 10 kółeczek się zrobi seriami po 3-4 kółka.

Macie jakieś zalecenia/wskazówki do tego jak mam się przygotowywać ?

PS.: O co chodzi z tymi czekoladami na unitarce ? Wyczytałem, że ktoś tam wydał ok. 1000 ileś złoty na czekolady  :o

Strażak90

  • Gość
Odp: Jak przygotować się do SAPSP ?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 25, 2014, 23:21:33 »
Cytuj
Na co zwracać szczególną uwagę ? Co najlepiej wyćwiczyć ? Czy można dostać się bez znajomości/dania w łapę ?
Cytuj
Macie jakieś zalecenia/wskazówki do tego jak mam się przygotowywać ?
Było wałkowane kilkadziesiąt razy na forum wystarczy  :tuba: poczytać tematy Kto do SA PSP w... i w Nabór z ulicy jak wygląda ? tam też znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Offline Arnie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Jak przygotować się do SAPSP ?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 25, 2014, 23:22:10 »
Rada starszego kolegi - Na twoim miejscu uderzał bym do SGSP a nie do SA. Zacząłeś liceum, więc możesz się naprawdę dobrze przygotować. Skup się na matmie, chemii, fizyce i angielskim. Nawet jeżeli nie udało by Ci się dostać do SGSP z dobrą maturą(w co nie wierzę jak się dobrze przygotujesz) to z tą wiedzą masz duże szanse do SA.

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: Jak przygotować się do SAPSP ?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 26, 2014, 06:39:38 »
Co Wy tak z tymi tematami teraz, jest temat kto do SA, kto do SG i tam pytajcie...

A Tobie też polecałbym SGSP.

Offline Bejd

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Jak przygotować się do SAPSP ?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 26, 2014, 09:09:24 »
Ciężko do SGSP się dostać a potem tam utrzymać. Piłują z przedmiotów ścisłych, wf też na wysokim poziomie.
Myślałem zrobić tak jak mój tata, najpierw SA i pracować a SGSP zrobić sobie zaocznie.

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: Jak przygotować się do SAPSP ?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 26, 2014, 09:44:45 »
No i prawidłowo, kadra oficerska powinna być na najwyższym poziomie.

Jak masz zamiar się solidnie uczyć w tym liceum to sobie poradzisz. Wszystko jest dla ludzi i mówienie że "ciężko się dostać a potem utrzymać" to cecha tych, którym się nie chce dupy ruszyć ;)

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Jak przygotować się do SAPSP ?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 26, 2014, 09:48:49 »
Wszystko jest dla ludzi i mówienie że "ciężko się dostać a potem utrzymać" to cecha tych, którym się nie chce dupy ruszyć ;)

Wszystko w temacie!
 :straz:

Offline Bejd

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Jak przygotować się do SAPSP ?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 26, 2014, 10:40:39 »
Ogólnie myślałem o SA ponieważ po 2-óch latach mógłbym pracować, mieć pieniądze na utrzymanie/szkołę i spokojnie  robić sobie SGSP.

Offline Marcing3

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Cel: SA PSP Poznań '16
Odp: Jak przygotować się do SAPSP ?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 26, 2014, 13:00:29 »
SGSP trwa dwa lata krócej i masz za darmo,więc moim zdaniem chyba lepiej na tym wyjdziesz,a efekt ten sam.

Offline Bejd

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Jak przygotować się do SAPSP ?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 26, 2014, 13:25:43 »
SGSP trwa dwa lata krócej i masz za darmo,więc moim zdaniem chyba lepiej na tym wyjdziesz,a efekt ten sam.

CO !?  :o :o :o :o :o

SGSP normalne studia czyli 5 lat . Mówię mniej/więcej bo nie pamiętam ile semestrów jest na Inżyniera, ale po Inżynierze są 3 semestry Magisterki jak ktoś chce.

SAPSP szkołą policealna 2 lata.

Nie wiem jak jest w przypadku nauki zaocznej w SA, ale w SGSP tylko za studia zaoczne się płaci tak to wszystko za darmo.

Offline Marcing3

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Cel: SA PSP Poznań '16
Odp: Jak przygotować się do SAPSP ?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 26, 2014, 14:30:55 »
On napisał,że chce zrobić SGSP zaocznie.Czyli 2 lata SAP + 5 lat SGSP zaocznie=7 lat do mł.kapitana.

6 lat = 2 lata SA + 4 lata inż zaoczne SGSP - dostajesz wtedy mł. kpt.
ewentualnie + 1,5 roku później i mgr inż. pożarnictwa - ale i tak stopień po inż.
ps trzeba czytać to, co pisze na stronach szkół!!!

« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2014, 14:41:43 wysłana przez robn »

Offline Bejd

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Jak przygotować się do SAPSP ?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 26, 2014, 15:01:31 »
No dobrze ale chyba SGSP nie trwa krócej 2 lata od SA  ^_^ Bo tak napisałeś za 1-szym razem

Offline Marcing3

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Cel: SA PSP Poznań '16
Odp: Jak przygotować się do SAPSP ?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 26, 2014, 15:34:03 »
chodziło mi,że krócej trwa SGSP niż SAP+SGSP.Pomyliłem się o rok,co nie zmienia faktu,że jednak krócej.Jak na moje oko studiować jest lepiej.

Offline Bejd

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Jak przygotować się do SAPSP ?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 31, 2014, 21:29:53 »
Najbardziej boje się drążka, oraz tego, że nie przebije się przez "plecaków" :/

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: Jak przygotować się do SAPSP ?
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 31, 2014, 21:51:08 »
jeszcze nie próbowałeś,a już tłumacz porażkę plecakami  :rofl:

Offline Marcing3

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Cel: SA PSP Poznań '16
Odp: Jak przygotować się do SAPSP ?
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 31, 2014, 21:53:49 »
rabbitv jeśli sądzisz,że nie ma plecaków to mało wiesz o życiu...Niestety,ale takie są fakty.Trzeba być naprawdę dobrym....Taki garbus ma zapewnione miejsce w szkole i pomogą mu ją skończyć jeśli jest naprawdę głąbem.
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2014, 21:59:33 wysłana przez Marcing3 »

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: Jak przygotować się do SAPSP ?
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 31, 2014, 22:33:33 »
Plecaki są, były i będą ale nie w takim stopniu, że jeśli będziesz dobry i zdrowy to się nie dostaniesz. Chyba mało wiesz o testach, skoro myślisz, że plecak wejdzie będąc niewysportowanym, otyłym człowiekiem. Są kryteria i plecak je spełnić musi jak każdy inny. Coś tam wiem o życiu, bo "znam" plecaków którzy się nie dostali, a potem szły teksty typu "miałeś tylko to przejść i nawet to spie*dolieś". Garbus dostanie się z ulicy i zrobi aspirantke zaocznie po roku, więc kto by ryzykował oszukując na sa psp? Nie twierdzę, że to pewne, bo pewne są tylko śmierć i podatki, ale uważam, że plecaki to margines w sa -_-

Offline Jarek92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Jak przygotować się do SAPSP ?
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 31, 2014, 23:17:10 »
Co do plecaków to chyba i tak jest teraz lepiej niż kiedyś. Testy sprawnościowe muszą przejść bez wałków a testy z fizy i z chemii ponoć są wysyłane do OKE, chociaż nie wiem dokładnie co tam się po napisaniu z nimi dzieje...

Offline Tinkoff

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Cel: CS PSP Częstochowa
Odp: Jak przygotować się do SAPSP ?
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 01, 2014, 07:41:46 »
nie wiem ile w tym jest prawdy ale słyszałem od znajomych, że niby plecaki teraz mają trudniej? ile w tym prawdy jest to nwm

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: Jak przygotować się do SAPSP ?
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 01, 2014, 08:59:51 »
Tak, OKE teraz ma swój wkład w testy.
Dokładnie to co rabbit pisał, znam kilku gości którzy dostali się z garbem z ulicy i robią aspirantkę zaocznie i nawet mi to proponowali. Wiecie dlaczego? Bo bo nie dali rady się dostać na szkołę i rozpowiadają wszędzie że to graniczy z cudem i nie ma sensu startować  :gwiazdki:. Widzicie jakichś niezwykłych ludzi wśród tych którzy się dostali? Ja nie, zwykłe chłopaki z pasją którzy wiedzą jakie jest ich powołanie.
Bejd plecy to trzeba mieć, ale żeby drążek zaliczyć ;)
Nie mówię że nie ma garbusów bo są na pewno osoby które całą rodzinę mają w straży pożarnej, ale ogarnięci i na pewno przygotowani. Przecież nie przepuszczą kogoś kto się podciągnie na drążku 3 razy bo potem na unitarce je*ali by go równo z ziemią..

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: Jak przygotować się do SAPSP ?
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 01, 2014, 11:50:43 »
Jeszcze co do oszukiwania na sprawności, każda konkurencja jest nagrywana i to w dość śmieszny sposób, podchodzisz z dowodem i patrzysz w obiektyw, potem dopiero ćwiczysz  ^_^

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Jak przygotować się do SAPSP ?
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 01, 2014, 12:26:47 »
@rabbit
Cytuj
Garbus dostanie się z ulicy i zrobi aspirantke zaocznie po roku, więc kto by ryzykował oszukując na sa psp?
co ty p....sz, zastanów się sam nad tym co piszesz, tłumaczę to tylko twoim młodym wiekiem, a co do ludzi po roku na aspirantce, to żebyś chciał wiedzieć to przeciętnie ludzie mają po 10 lat służby, a są kwiatki mające niemal 20!

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: Jak przygotować się do SAPSP ?
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 01, 2014, 13:21:39 »
Zazwyczaj zastanawiam się nad tym co pisze to i wiem, że takie przypadki się zdarzają. Sam napisałeś przeciętnie po 10 lat, wiem o tym doskonale (nie wypowiadam się w tematach o których nie mam pojęcia). PRZECIĘTNIE co nie oznacza, że nie ma przypadków którzy idą wcześniej. Rok to też lekkie przerysowanie, aby przekazać główny sens czyli to, że garbus szybciej dostanie delegacje. Nie wiem czym można wytłumaczyć fakt niezrozumienia tego, może jedynie rozgoryczeniem z powodu braku takowej delegacji -_-

Offline Bejd

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Jak przygotować się do SAPSP ?
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 01, 2014, 20:57:06 »
W sumie na testach jakieś 500 osób a dostaje się chyba coś ok. 80 :> Pomyśleć, że jakieś 12-18 lat temu nikt nie chciał iść do straży, opowiadał mi tata że jak startował to z jego rocznika przyjęli wszystkich bo nie było chętnych a teraz się karta obróciła, wszyscy do straży "bo pewna praca i emerytura idzie się raz na 3 dni i nic się nie robi chyba że wyjazd jest" takie pier*olonie tych co nie znają realiów , nie patrzą na powołanie. Ja osobiście czuje że chce to robić nawet jeśli praca byłaby za 1000zł, mój tata strażak nie ma żadnego wpływu na moją decyzję :) Wiec fajnie byłoby się dostać, ale na chwilę obecna pozostają tylko treningi +nauka, potem się złoży papiery pójdzie na testy i zobaczymy jak to będzie :)

Offline Arnie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Jak przygotować się do SAPSP ?
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 01, 2014, 21:11:57 »
Dokładnie. Jeszcze 10 lat temu bili się o Ciebie jak startowałeś do straży a teraz... Zrobiła się chora moda na straż i inne służby mundurowe przez co dostają się osoby, które myślą tak jak napisałeś Bejd. Ja powiedziałem sobie jedno, jeżeli w ciągu 2 max 3 lat nie dostanę się do straży czy wojska pakuję walizy, wyjeżdżam i nie wracam. Trzeba wiedzieć kiedy dać sobie spokój.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2014, 21:14:58 wysłana przez Arnie »