Autor Wątek: ubezpieczenie z dopłatą do L4???  (Przeczytany 15005 razy)

ono85

  • Gość
ubezpieczenie z dopłatą do L4???
« dnia: Październik 23, 2014, 21:45:28 »
http://www.ubezpieczeniel4.pl/ bawił się w to ktoś ? Opłaca się

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: ubezpieczenie z dopłatą do L4???
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2014, 22:35:22 »
przeczytaj warunki szczegółowe, bez tego nie będziesz wiedział czy akurat Tobie podpasuje to rozwiązanie. Ja po przeczytaniu czekam na ofertę od mentora w tej kwestii i jak dojdę do wniosku że jest "słabsza" to wrócę do tej pierwszej. pozdrawiam

Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: ubezpieczenie z dopłatą do L4???
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 04, 2014, 18:11:51 »
Z wiarygodnego źródła wiem, że na ofertę Mentora możesz się nie doczekać.
bolo75

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: ubezpieczenie z dopłatą do L4???
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 05, 2014, 00:00:14 »
Najlepszą ofertę pod tym względem ma ZER.

Offline wisielec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: ubezpieczenie z dopłatą do L4???
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 17, 2014, 18:19:50 »
Z informacji uzyskanych od Mentora wynika że żadna firma ubezpieczeniowa nie chce złożyć oferty na ubezpieczenie L4, oprócz ubezpieczeniel4.pl

Offline Gutirez

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: ubezpieczenie z dopłatą do L4???
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 25, 2014, 16:03:57 »
czyli wynika, że Mentor nie przedstawi oferty ubezpieczeniowej o której tak głośno mówił i kazał się wstrzymać z ubezpieczeniem.
W takim razie warto skorzystać z aktualnej oferty, która jest na rynku. Ubezpieczył się może ktoś już i jest coś w stanie więcej powiedzieć?

Offline kiligoznales

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: ubezpieczenie z dopłatą do L4???
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 26, 2014, 08:24:57 »
Witam ,
około tygodnia temu była u nas na zmianie Pani z Mentora i zadaliśmy jej pytanie o ubezpieczenie L4 , przekazała nam informacje że firma pracuje nad ubezpieczeniem (tzn. konsultuje z firmami ubezpieczeniowymi) i do dwóch tygodni powinna być informacja o tym ubezpieczenie  .Tydzień już minął czekamy cierpliwie :straz: ^_^ 

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: ubezpieczenie z dopłatą do L4???
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 02, 2014, 17:35:42 »
"(...)Okrzyknięte hitem wśród funkcjonariuszy ubezpieczenie na wypadek L-4  może się okazać wielkim niewypałem. O ile pomysł z wypuszczeniem takiego produktu na rynek był strzałem w dziesiątkę i spotkał się z wielkim zainteresowaniem, o tyle  solidność przygotowanej oferty już niekoniecznie. Obawy w tym zakresie zgłaszają eksperci, którzy na wniosek Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Olsztynie przygotowali opinię.

Policjanci z Warmii i Mazur oraz Wielkopolski wielokrotnie zwracali się do swoich związkowców z pytaniami o solidność atrakcyjnego cenowo ubezpieczenia, do którego można przystąpić za pomocą kilku kliknięć na stronie www.ubezpieczeniel4.pl Chcąc mieć pewność Zarząd Wojewódzki zwrócił się o opinię do konsorcjum brokerskiego z którym współpracuje. Brokerzy dokonali oceny produktu, stabilności ubezpieczenia i sposobu dystrybucji pod kątem bezpieczeństwa przetwarzanych danych. Niestety, w kilku istotnych aspektach oferta wzbudza poważne obawy.


Pierwsza poważna uwaga może świadczyć o tym, że towarzystwo ubezpieczeniowe Inter Risk za pośrednictwem stowarzyszenia Forum Grup Zawodowych (FSG) zaoferowało funkcjonariuszom produkt jeszcze nieskalkulowany. Ubezpieczenie w proponowanym kształcie funkcjonować będzie do 31 października 2015 r. a ubezpieczyciel zastrzega sobie, iż w trakcie obowiązywania umowy składka bądź warunki ubezpieczenia mogą być zmienione. Zależeć to będzie od bilansu zysków i strat po stronie ubezpieczyciela. Można więc uznać, że towarzystwo ubezpieczeniowe wraz z FSG robi sobie na funkcjonariuszach doświadczenia. Zdaniem brokerów takie postępowanie budzi poważne wątpliwości, ponieważ działalność ubezpieczeniowa opierać się powinna na profesjonalnej ocenie ryzyka, rzetelnej kalkulacji składki i pewności świadczenia.



Zaniepokojenie brokerów wzbudza również sposób dystrybucji tego ubezpieczenia. Strona internetowa, za pośrednictwem której odbywa się przekazywanie danych szczególnie wrażliwych nie jest odpowiednio zabezpieczona. Brak tam czegoś, co nazywa się protokołem sieciowym SSL, używanym do bezpiecznych połączeń internetowych, czyli do szyfrowania transmisji danych w sieci. Każda z osób przystępujących do ubezpieczenia musi liczyć się z ryzykiem przejęcia tych danych przez osoby niepożądane.

Oprócz tego, funkcjonariusze przystępujący do ubezpieczenia poprzez wniosek dostępny na stronie nie posiadają informacji, czy administrator ich danych spełnił ustawowy obowiązek zgłoszenia bazy danych do rejestracji Generalnemu Inspektorowi Ochrony Danych Osobowych. W tej sprawie Warmińsko-Mazurski Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów zwrócił się z wnioskiem do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie o zbadanie czy baza danych jest chroniona właściwie i czy administrator dopełnił wszelkich formalności gwarantujących jej bezpieczeństwo.

Sławomir Koniuszy, Andrzej Szary(...)"

źródło: http://www.zwnszzp.olsztyn.pl/aktualnosci/555-eksperyment-ubezpieczeniowy-l-4
fot. www.zwnszzp.olsztyn.pl

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: ubezpieczenie z dopłatą do L4???
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 05, 2014, 14:12:32 »

leszno

  • Gość
Odp: ubezpieczenie z dopłatą do L4???
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 05, 2014, 23:13:27 »
? w ust o psp nie ma takiego zapisu jak w policji
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2014, 11:41:24 wysłana przez leszno »

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: ubezpieczenie z dopłatą do L4???
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 05, 2014, 23:43:11 »
Innych służb nie znam, znam PSP a u nas wynika to z ustawy o PSP
ręce opadają jak strażak (chyba kolega leszno jest nim) nie zna tego albo nie umie sprawdzić..... 
Pisać posty umie, wujka google nie zna, nie wie, że w wyszukiwarce można wpisać treść Ustawa o PSP  :wall: :wall: :wall:
EGO = 1 / wiedza

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: ubezpieczenie z dopłatą do L4???
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 06, 2014, 13:32:45 »
chwila o co tu chodzi ? czy w innych sluzbach taz musimy poinformowac przelozonych? z jakich to aktow prawnych niby wynika ? ze mamy taki obowiazek ? ktos mi wytlumaczy moze lang ?

Co prawda w Naszej ustawie nie ma mowy o zobowiązaniu do poinformowania przełożonych o fakcie przystąpienia do stowarzyszenia krajowego tak jak jest to w ustawie o SG

Cytuj
3. Funkcjonariusz jest obowiązany poinformować przełożonego o przynależności do stowarzyszeń krajowych, działających poza służbą.

jest tylko zapis taki sam (PSP i SG) co do

Cytuj
4. Przynależność do organizacji lub stowarzyszeń zagranicznych albo międzynarodowych wymaga zezwolenia Komendanta Głównego Straży Granicznej.

Cytuj
3. Przynależność do organizacji lub stowarzyszeń zagranicznych albo międzynarodowych wymaga zezwolenia Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Dokopując się do statutu Stowarzyszenia Forum Grup Zawodowych można przeczytać, że
Cytuj
terenem działania stowarzyszenia jest RP
czytając dalej
Cytuj
stowarzyszenie może współpracować z krajowymi, zagranicznymi, i międzynarodowymi organizacjami

Ubezpieczenie L 4 Stowarzyszenie Forum Grup Zawodowych wynegocjowało program przy pomocy brokera Europejskie Konsorcjum Ubezpieczeniowe Sp. z o.o, której działalność jest wykonywana na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz innych państw członkowskich Unii Europejskiej.

Info, ze strony SG zamieściłem z myślą, że jak ktoś chce się przyczepić jak rzep, to ....... :szalony:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2014, 13:44:27 wysłana przez grzela »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.

leszno

  • Gość
Odp: ubezpieczenie z dopłatą do L4???
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 06, 2014, 17:35:19 »
?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2014, 19:27:19 wysłana przez leszno »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: ubezpieczenie z dopłatą do L4???
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 06, 2014, 21:59:29 »
To dupa... Hehe...stary i tak Ci zabrał (je.... Ł)z pensji i cieszy się że ma w budżecie....

leszno

  • Gość
Odp: ubezpieczenie z dopłatą do L4???
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 08, 2014, 11:21:57 »
 z ustawy o PSP:
Art. 57c. Członkostwo w partii politycznej, przynależność do organizacji lub stowarzyszeń
1. Strażak nie może być członkiem partii politycznej.
2. Z chwilą przyjęcia do służby ustaje dotychczasowe członkostwo strażaka w partii politycznej.
3. Przynależność do organizacji lub stowarzyszeń zagranicznych albo międzynarodowych wymaga zezwolenia Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

z ustawy o policji:

Art. 63. Zakaz przynależności do partii politycznej
1. Policjant nie może być członkiem partii politycznej.
2. Z chwilą przyjęcia policjanta do służby ustaje jego dotychczasowe członkostwo w partii politycznej.
3. Policjant jest obowiązany poinformować przełożonego o przynależności do stowarzyszeń krajowych działających poza służbą.
4. Przynależność do organizacji lub stowarzyszeń zagranicznych albo międzynarodowych wymaga zezwolenia Komendanta Głównego Policji lub upoważnionego przez niego przełożonego.

Tak więc jednoznacznie wygląda że każda służba ma swoje specyfikacje i odrębne regulacje. Także w PSP nie mamy takiego obowiązku(forum grup zawodowych ma w statucie że działa na terenie RP), zaś Policja i pewnie inne służby muszą to zgłaszać i to w 7 dniowym czasie- odpowiednie rozporządzenie mają do tego)

Proszę mnie poprawić jak zle coś interpretuje, bo zadałem sobie teraz troszke trudu by poszperać)
proszę o konkrety a nie typu ze lepiej napisać bo nigdy nie wiadomo.Albo jest tak, albo inaczej i nie zawracajmy komendantom glowy też czymś, czego nie musimy robić)
w takim wypadku czy strażcy zgłaszają że np.są w kole lowieckim- które to czesto wspłpracuje z org z poza kraju-myśliwi dewizowcy itp ? moze jest ktoś myśliwym i coś powie bo ja nie wiem
 pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2014, 11:46:03 wysłana przez leszno »

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: ubezpieczenie z dopłatą do L4???
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 08, 2014, 12:51:16 »
Dobrze szukałeś
w PSP trzeba zgłaszać członkostwo w stowarzyszeniach międzynarodowych. Co do kół czy związków łowieckich, to trzeba zajrzeć do statutu takiego koła lub związku. Nie spotkałem się, żeby był z tym problem - znam wielu strażaków myśliwych.
EGO = 1 / wiedza

Offline binor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
;a poza tym uważam, że strażakom należy się podwyżka uposażenia

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.

Offline mich

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: ubezpieczenie z dopłatą do L4???
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 10, 2014, 23:05:48 »
Co do akcji podjętej przez MSW to prosta sprawa flagowa ich reforma przez ubezpieczenie dostaje w łeb ha ha i z tego powodu te nerwowe i dziwne ruchy. Wszyscy funkcjonariusze są ubezpieczeni w  inych firmach od wypadków, zdarzeń losowych, źle podjętych decyzji, szkód spowodowanych w mieniu itd i jakoś tu nie ma obawy że ich dane wyciekną bądź będą wykorzystane przez niepowołane do tego osoby.  Trzeba wysłać do Inter Risk CBA żeby zrobić akcje jak we Wprost bo coś zaczyna się sypać od cała filozofia.

Offline jrg wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: ubezpieczenie z dopłatą do L4???
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 11, 2014, 09:22:55 »
Tak zakłamanej parti nie widziałem ale niestety rządzą ,co do ubezpieczenia był u nas przedstawiciel tej firmy ,wytłumaczył co i jak odpowiedział na pytania.Ale za nic nie widziałem w nim szpiega ,agenta służb wrogich,a MSW niech o moją rodzinę i moje dane się nie martwi bo jak naradzie to ten rząd najbardziej mi przeszkadza w godnym bytowania.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2014, 21:51:23 wysłana przez grzela »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: ubezpieczenie z dopłatą do L4???
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 25, 2014, 10:20:33 »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: ubezpieczenie z dopłatą do L4???
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 28, 2015, 16:54:23 »