Autor Wątek: Expose Premier E. Kopacz  (Przeczytany 4424 razy)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Expose Premier E. Kopacz
« dnia: Październik 01, 2014, 09:49:16 »


No i po expose nowej p. Premier.
Służby mundurowe:
MON - 39 mln. na system premiujący dla oficerów i podoficerów pozostających dłużej w służbie
MSW - brak słów 0 mln., na temat bezpieczeństwa państwa jedno zdanie.
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2014, 16:44:08 wysłana przez Butel »

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Expose Premier E. Kopacz
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 01, 2014, 11:15:09 »
Nie zapominajmy o górnikach; najważniejszej grupie zawodowej w tym kraju. Jak górnik tupnie rząd potulnie spełnia jego zachcianki. Dlaczego tak się nie dzieje w naszym przypadku ?

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Expose Premier E. Kopacz
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 01, 2014, 11:52:32 »
Bo górnik jak strajkuje to produkcja stoi. Jakby strażacy strajkowali w takiej formie jak inni naraziloby to społeczeństwo na straty materialne i zdrowia/życia. Dlatego też nikt ze straży nie zaryzykuje takiego czegoś - a władza o tym wie i ma to w dupie, robi swoje jak sie podoba ...
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Bania

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Expose Premier E. Kopacz
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 01, 2014, 12:18:55 »
   Pani Premier powiedziała, że w listopadzie przedstawi plan ws. bezpieczeństwa, ja to interpretuje, że w nim znajdą się obiecane dla nas podwyżki, w przeciwnym razie tylko "ulica" nam pozostaje.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Expose Premier E. Kopacz
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 01, 2014, 13:05:42 »
Tak samo jak Sienkiewicz obiecał z Tuskiem wyjaśnienie afery taśmowej do końca września - wrzesień się skończył, Sienkiewicz odszedł, Tusk odszedł, afera niewyjaśniona - koniec kropka.
Dla nich liczy się teraz bezpieczeństwo granic wiec będą kasę "pompować" w MON a nie w MSW. Kasa dla MONu, a żołnierze na bruk bo kontrakty się kończą ...
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.

Offline camper303d

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Expose Premier E. Kopacz
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 01, 2014, 22:25:54 »
czytając wiadomości http://m.onet.pl/wiadomosci/kraj,fe29r natknąłem się na taką wypowiedź nowej Pani premier
Cytuj
Zaznaczyła też, że nie będzie oszczędzała na modernizacji polskiej armii. Dodała, że jest projekt ustawy o wykorzystaniu straży pożarnej w chwilach zagrożenia bezpieczeństwa kraju. - Jesteśmy generalnie bardzo zorganizowani w sprawie bezpieczeństwa – dodała.

Jak myślicie, co szykuje dla nas p. Kopacz?

« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2014, 16:44:45 wysłana przez Butel »

Offline censured

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Expose Premier E. Kopacz
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 02, 2014, 10:53:42 »
Jeszcze by tego brakowało żebyśmy broń dostali... lub "inne środki ochrony ludności cywilnej"

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Expose Premier E. Kopacz
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 02, 2014, 11:33:40 »
Kolejne obowiązki w zamian za nic  :wall: "powodzenia" w ich spełnieniu . Już dziś można zaobserwować na podziale brak motywacji do pracy . Jaka płaca taka praca Pani Premier  :kwit:
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Expose Premier E. Kopacz
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 02, 2014, 13:15:56 »
czytając wiadomości http://m.onet.pl/wiadomosci/kraj,fe29r natknąłem się na taką wypowiedź nowej Pani premier
Cytuj
Zaznaczyła też, że nie będzie oszczędzała na modernizacji polskiej armii. Dodała, że jest projekt ustawy o wykorzystaniu straży pożarnej w chwilach zagrożenia bezpieczeństwa kraju. - Jesteśmy generalnie bardzo zorganizowani w sprawie bezpieczeństwa – dodała.

Jak myślicie, co szykuje dla nas p. Kopacz?

Usankcjonowanie prawne tego co już jesteśmy .. czyli formalnymi formacjami Obrony Cywilnej  i  podporządkowanie nas szefom obrony cywilnej w powiatach .... czyli starostom. 
Podejrzewam , że jeśli się mój scenariusz sprawdzi to będzie pierwszy krok do przekazania nas samorządom.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 371
Odp: Expose Premier E. Kopacz
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 02, 2014, 15:33:50 »
I tak już współpracujemy z wojskiem (ćwiczenia, np. Anakonda, współpraca z WSzW), w ramach HNS, z zarządzaniem kryzysowym, i chyba każdą możliwą instytucją. Broni może nie dostaniemy, ale dodatkowe zadania, częstsze ćwiczenia i szersza współpraca z wojskiem (czyt. dodatkowe stołki dla generalicji) są całkiem możliwe.
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.262
Odp: Expose Premier E. Kopacz
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 02, 2014, 22:59:45 »
o możliwości naszego przejścia pod samorządy słyszałem już gdzieś tak od 2000 roku. Raz były to straszenia innym razem obietnice jak to nam będzie wtedy lepiej pod względem płacowym. Mija kolejny rok i znowu pojawiają się jakieś plany. Ale pomyślcie kto by na takim przekazaniu PSP pod samorządy najwięcej stracił. Może okazało by się że w PSP niepotrzebne byłyby KW (po co dublowanie zadań z odpowiednimi wydziałami Urzędów Wojewódzkich ?), może starostowie na początek ukróciliby obecny przerost biurokracji w KM/KP: księgowość, kwatermistrzostwo, zabranie prewencji do urzędu, itp., może następnie doszliby do wniosku, że im nie potrzeba codziennie 12 strażaków w służbie a starczy tylko 6 w tym 4 na 3/4 etatu ? I od tego ostatniego przypadku nastąpiłby rozkład PSP w skali kraju, a wzrost znaczenia jakiegoś nowego tworu np. KSRGiGN (gwardia narodowa  :rofl: :rofl:). I jakieś polecenia z KG, wytyczne, procedury będą wtedy nie miały racji bytu, bo pan starosta powie: ja płacę ja wymagam i żaden generał nie będzie mi mówił, że mam wysłać swoich pracowników czyli strażaków na wały na drugi koniec Polski bo jest powódź. A jak wyśle to wystawi rachunek.
pozdrawiam