Autor Wątek: Studia niestacjonarne na sgsp dla osób cywilnych a przyszłość  (Przeczytany 1186 razy)

Offline Klugos

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Cześć
Mam pytanie ponieważ w tym roku nie udało mi się dostać do SA więc postanowiłem przez rok zacząć studiana w sgsp na kierunku wydział inżynierii bezpieczeństwa pożarowego dla osób cywilnych i czy jest możliwość przerwania tych studiów na czas nauki w SA i następnie kontynuować studia? Co mi dadzą te studia w przyszłości jak juz będę zawodowym strażakiem?

Pozdrawiam ;)

razzor

  • Gość
Odp: Studia niestacjonarne na sgsp dla osób cywilnych a przyszłość
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 25, 2014, 10:24:51 »
Ja zrobiłem dokładnie tak samo, tyle, że na stacjonarne :) Jeśli dostaniesz się do SA, to przerywasz naukę w SGSP, i tyle, kończysz aspirantkę i służysz normalnie jako aspirant. Ten jeden rok na IBP Ci nie ucieknie - jak komendant wyda Ci zgodę na studia zaoczne na SGSP to masz potem duże szanse, że przepiszą Ci oceny z pierwszego roku i będziesz jakby rok do przodu ;) Dodatkowo jeśli będziesz chciał startować z naboru gdzieś to Twoje wykształcenie może okazać się przydatne przy naborach :)
Mi również nie udało się do SA, a że mieszkam blisko Warszawy poszedłem na IBP cywilnie :)