Autor Wątek: Zbliżają się Święta Wielkanocne, jak tu u Was wygląda.  (Przeczytany 1958 razy)

Offline tomer123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Zbliżają się Święta Wielkanocne, jak tu u Was wygląda.
« dnia: Kwiecień 02, 2006, 19:38:02 »
Witam druhów.
Zbliżają się Święta Wielkanocne. Jak wiadomo strażacy biorą czyny udział przy ceremoniach związanych z obchodami tych Świąt. Mam na myśli warty przy grobie Pańskim. Chciałbym się dowiedzieć jak wyglądają u Was obchody Świąt. Chodzi mi o to jaki czas jedna zmiana pełni wartę, jak są ubrani strażacy pełniący wartę - czy maja pasy oficerskie itp., czy zmianę wprowadza dowódca oraz inne sprawy związane z wartą przy grobie.
W mojej jednostce dotychczas jedna zmiana pełniła wartę przez 30 min, strażacy oczywiście w mundurach galowych bez pasów. Zmiana warty następuje bez wprowadzenia druhów przez dowódcę. Warty są pełnione przeważnie do godziny 0.00-1.00

Pozdrawiam

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Zbliżają się Święta Wielkanocne, jak tu u Was wygląda.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 02, 2006, 22:42:25 »
U mnie takiej tradycji nie ma ale kiedy odwiedzam inne kościoły to bardzo mi wstyd kiedy widzę nieregulaminowo ubranych strażaków pełniących wartę.
Mundur wyjściowy, buty z wysokimi cholewami, pas, i rogatywka. Inaczej nie powinno się wogóle wychodzić. Jeśli sztanadr to choroąży zakłada szarfę biało czerwoną i białe rękawiczki.
Najczęstsze błędy jakie widzę to:
- zwykłe, czasem nawet brązowe pułbuty
- brak pasów
- naprawdę śmiesznie wygląda strażak w koszuli na krótki rękaw i białych rękawiczkach
- a już totalne przegięcie to zakładanie chełmów bojowych do munduru wyjściowego....

Apeluje o regulaminowe ubieranie się!

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Zbliżają się Święta Wielkanocne, jak tu u Was wygląda.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 02, 2006, 23:24:22 »
U mnie w Święta przy grobie pełni się wartę od uroczystości w Wielki Piątek i kończą się rezurekcją w Wielki Poniedziałek! Wartę pełnią wszystkie jednostki z tereny parafi jest ich 7 ( w gminie 10). Nasza jednostka jako miejscowa pełni wartę ostatnia czyli od 20.00 w Wielką NIedziele do rezurekcji włacznie. Warta pełni sie w umundurowaniu wyjściowym bez pasa, hełm okolicznościowy tzn miedziany i nie stoimy przy grobie z halabardami czy jak to i naczej zwią. TAkie coś jak dawne wojska rzymskie zostało to wprowadzone od dwu lat wcześniej uzywaliśmy toporkó. Jedna zmiana trwa 20 minut bo jest nas dużo i możemy sobie na to pozwolić każdy chce pełnić wartę. Wartę na zmiane wyprowadza Naczelnik albo Prezes jednostki!



Dop. moderatora. (SenseY)
Zapraszam do gorących dyskusji strażaków, tam przywróciłem temat "warta". Temat ten jest taki sam jak ten, więc nie ma sensu prowadzić go dwa razy. Zapraszam.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2006, 10:27:23 wysłana przez SenseY »