Autor Wątek: Korpus Aspirantów a stanowisko podoficerskie  (Przeczytany 3943 razy)

Offline czater

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Korpus Aspirantów a stanowisko podoficerskie
« dnia: Wrzesień 17, 2014, 12:09:40 »
Witam

Ukończyłem SA PSP, otrzymałem stopień młodszego aspiranta, w służbie jestem od 10 lat. Czy będąc w korpusie aspirantów mogę być nadal na stanowisku z korpusu podoficerskiego ?

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Korpus Aspirantów a stanowisko podoficerskie
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 17, 2014, 12:16:35 »
A są wolne etaty aspiranckie?

Offline czater

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Korpus Aspirantów a stanowisko podoficerskie
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 17, 2014, 12:19:51 »
Tak.. Pracuję na stanowisku Ratownika będąc w korpusie aspirantów. Chodzi mi czy jest to zgodne z przepisami ?

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Korpus Aspirantów a stanowisko podoficerskie
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 17, 2014, 14:45:08 »
nie jest to zgodne z przepisami; nawet brak wakatu na stanowisku aspiranckim nie jest wytlumaczeniem; jakoś dla aspirantów po dziennej komendanci potrafią trzymać etat cztery lata (rok od kiedy się dowiedzieli, że kadet chce do nich przyjść plus wymagane przez przepis kwalifikacyjny trzy lata), to dlaczego nie mieliby pomyśleć o tym kierując podoficera na KKZ? inną sprawą jest to, że uważam za właściwe podązenie w takim kierunku jak z podoficerami, tj. zdobywasz kwalifikacje, ale stopień dostajesz po objęciu stanowiska, w miarę możliwości etatowych i oceny przełożonego; tak bym to docelowo widział we wszystkich korpusach...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline czater

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Korpus Aspirantów a stanowisko podoficerskie
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 18, 2014, 16:59:09 »
Czyli postawą prawną w tym przypadku jest ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI1) z dnia 20 marca 2009 r. w sprawie stanowisk służbowych w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. z dnia 2 kwietnia 2009 r.) ?


Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Korpus Aspirantów a stanowisko podoficerskie
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 18, 2014, 20:40:45 »
dokładnie tak
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline czater

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Korpus Aspirantów a stanowisko podoficerskie
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 18, 2014, 21:37:21 »
A więc wychodzi że Mój przełożony nie stosuje się do Rozporządzenia i co teraz z tym można zrobić ?