Autor Wątek: ponowne rozpoczęcie służby w PSP  (Przeczytany 1552 razy)

Offline dima

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
ponowne rozpoczęcie służby w PSP
« dnia: Marzec 31, 2006, 15:10:17 »
Może mi ktoś pomóc? Jestem aspirantem PSP od 8 lat i zamierzam wyjechac do USA na kilka lat (ciężko się urządzić za naszą pensję :huh:). Zamierzam zwolnić się za porozumieniem stron. Czy po powrocie będę mógł wrócić do służby w PSP na starych warunkach tzn. zachowany stopień, staż itp. Czy ktoś zna podobną sprawę? Czy obowiązuje w PSP tak jak w Policji 5 letni okres na powrót do służby? 
każdy kij ma trzy końce

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: ponowne rozpoczęcie służby w PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2006, 15:20:17 »
A nie lepiej dogadać się z przełożonym, aby udzielił ci urlopu bezpłatnego na okres jednego roku. Później powrócić na dwa tygodnie i znów urlop... Chociaż z drugiej strony nie zdziwiłbym się, gdybyś dostał odmowę. W końcu blokujesz etat. Co do powrotu do służby, to niestety odbyłoby się na ogólnych warunkach. Tzn. służba przygotowawcza, rozpoczynasz od stażysty itd. Ten temat dosyć dobrze znam, ponieważ właśnie go przerabiam. Jedyne co zachowujesz, to stopień oraz staż, który liczy ci się do okresów umożliwiających mianowanie na wyższe stanowisko służbowe.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Miros

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Odp: ponowne rozpoczęcie służby w PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 31, 2006, 16:10:30 »
dima
To oczywiście nie moja sprawa ale jeśli już uda Ci się tam wyjechać i znajdziesz lokum i robotę to po co wracać do tego syfu????(mam na myśli cały ten chory kraj) Ściągnij najbliższych i pracuj na amerykańską emeryturę bo z polską może byc nieśmiesznie :angry: A poza tym nawet jeśli teraz ten stopień i reszta Ci nie przepadnie to kto wie czy znów nie zmienią przepisów i jak wrócisz nie będziesz w gorszej pozycji niż teraz???
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2006, 16:13:04 wysłana przez Miros »

Offline dima

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: ponowne rozpoczęcie służby w PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 04, 2006, 14:08:51 »
dzięki za rady, niestety kwestię urlopu już przerabiałem na pół roku i temat dalej jest zamknięty. Stary nawet chciał mnie zwolnić zamiast dac mi urlop bezpłatny ale jak się dowiedział o tym że musi w ciągu miesiąca od zwolnienia wpłacić na ZUS coś koło 30 tys. to mu mina zrzedła i przystał na urlop. 
każdy kij ma trzy końce