Autor Wątek: Wynagrodzenie  (Przeczytany 2797 razy)

Offline Karorrr

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Wynagrodzenie
« dnia: Sierpień 23, 2014, 19:15:57 »
Siemka.
Mam takie pytanie, mam wielką ochotę spróbować sił w zawodzie, ale chciałbym się czegoś dowiedzieć odnośnie wynagrodzeń bo docierają do mnie różne, i często sprzeczne informacje.
Otóż chciałbym się dowiedzieć jak w końcu wygląda kwestia wynagrodzeń dla strażaka, "zwykłego" szeregowego, wziętego z ulicy do naboru, chodzi mi o podstawę, jakaś konkretna kwota czy widełki, zależnie od miejsca zamieszkania ? Mój to konkretnie śląskie, Gliwice, Knurów, te okolice.
Czy są jakieś dodatki do pensji jak maja np. górnicy typu 13, barbórka, talony, deputaty węglowe, paczki swiateczne itp ?
Czy trzeba umieć pływać ?
Pozdrawiam !

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Wynagrodzenie
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 23, 2014, 21:26:35 »
Na stronie nr. 6 masz temat o wynagrodzeniach.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Wynagrodzenie
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 23, 2014, 21:39:25 »
Wszystko o co pytasz pojawiło się już na forum nie raz, i nie dwa...
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Wynagrodzenie
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 23, 2014, 21:45:26 »
HAHA Deputatu węglowego raczej w PSP nie dostaniesz  :rofl:
Wszystkie odpowiedzi na swoje pytania znajdziesz w tym dziale - wystarczy poczytac  :kwit:
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Karorrr

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Wynagrodzenie
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 24, 2014, 10:14:25 »
No ja wiem że nie ale chodziło mi o przybliżenie tematu by każdy wiedział o co chodzi.
Dzięki za rozwianie wątpliwości odnośnie płacy, a z tym pływaniem, każdy musi obligatoryjnie umieć pływać czy nie ?

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Wynagrodzenie
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 24, 2014, 11:18:06 »
Co do pływania to wystarczy spojrzeć na nabory gdzie jednym z wymagań jest przeplyniecie 50m. Ktoś kto nie umie pływać - odpada proste.
Co do płacy to z tego co wiem to w Gliwicach płaca początkowa to ok 1600-1800zl aczkolwiek słyszałem też że nowi nawet 2k dostaja.  Pozyjemy zobaczymy nabór już w maju :P
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Karorrr

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Wynagrodzenie
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 24, 2014, 14:02:24 »
Aha, to trudno, ja odpadam już teraz... Ale dziwne bo słyszałem że są tacy co nie umieją pływać a pracują, więc co, plecy ?

Offline riddick11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Wynagrodzenie
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 24, 2014, 14:48:05 »
Aha, to trudno, ja odpadam już teraz... Ale dziwne bo słyszałem że są tacy co nie umieją pływać a pracują, więc co, plecy ?
nie, po prostu dawniej nie było wymogu umiejętności pływania, poźniej były ale dla chętnych na dodatkowe punkty, ale umówmy sie jeszcze że jak ktoś przepłynie 50m w 1min 29s to umie jedynie przepłynąć 50 m a z umiejętnością pływania to już ma mniej wspólnego, a ty nie mów że odpadasz już teraz bo 90sek to kupa czasu nawet żabką sie nauczysz i dasz rade

Offline rekrutant94

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Cel: SA PSP Poznań 15'
Odp: Wynagrodzenie
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 26, 2014, 20:56:08 »
"2 syreny... serca bicie.. OSP to moje Życie!"