Autor Wątek: kierunek studiów a PSP  (Przeczytany 3299 razy)

Offline Cheket

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
kierunek studiów a PSP
« dnia: Sierpień 22, 2014, 12:35:02 »
Witam wszystkich. Niebawem kończę inżyniera z kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji na Politechnice. Doszedłem do wniosku że te studia były jedną wielka porażką i tylko stratą czasu jednak moje pytanie brzmi czy ten kierunek jest brany pod uwagę przy naborze z ulicy czy raczej nic mi on nie da?

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: kierunek studiów a PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 22, 2014, 12:58:42 »
Raczej sam w sobie nic Ci nie da. No chyba, że przy okazji studiów zrobiłeś jakieś pożyteczne kursy  -_-

Offline Cheket

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: kierunek studiów a PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 22, 2014, 13:23:14 »
Wiem że trzeba mieć kursy porobione do których niebawem się zabieram ale z tego co mi wiadomo to za jakieś kierunki techniczne można otrzymać dodatkowe punkty przy naborze i jestem ciekaw czy mój kierunek podlega pod to :)

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: kierunek studiów a PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 22, 2014, 13:59:56 »
Straż Pożarna to nie produkcja :P wiec co do przydatności mam mieszane uczucia. Z drugiej strony wyższe wykształcenie na pewno nie zaszkodzi  :kwit: Podczas naboru z ulicy nie ma znaczenia jaki kierunek studiów masz ukończony bo nie ma za to punktów.
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline riddick11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: kierunek studiów a PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 22, 2014, 14:03:15 »
przy naborach na starych zasadach tak było, że za srednie lub wyższe techniczne przydatne w psp dawali punkty /fizyk, chemik, elektryk, elektronik, mechanik/, ale teraz już tego nie punktują, no chyba że na rozmowie mogą coś podciągnąć jak spodoba się im Twój kierunek

Offline riddick11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: kierunek studiów a PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 22, 2014, 14:06:34 »
ale pewnie bardziej by woleli jakbyś miał mechanika samochodowego niż inżyniera produkcji, takie moje zdanie, ale oczywiście wyższe w niczym nie przeszkadza

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: kierunek studiów a PSP
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 22, 2014, 14:06:53 »
Załącznik Nr 1

Możliwe do zdobycia punkty za posiadane kwalifikacje i uprawnienia .

wyszkolenie pożarnicze w PSP tj. kurs podstawowy – 15 punktów,
wyszkolenie pożarnicze w PSP tj. kurs uzupełniający (podoficerski) – 20 punktów,
wyszkolenie pożarnicze w PSP tj. technik pożarnictwa – 25 punktów,
wyszkolenie pożarnicze w PSP tj. inżynier pożarnictwa  – 30 punktów,
wyszkolenie pożarnicze w OSP  tj. SP+KPP – 10  punktów,
wyszkolenie pożarnicze w OSP  tj. SP+KPP + RT – 15 punktów,
wyszkolenie pożarnicze w OSP  tj. SP+KPP +RT+ RW– 20 punktów,
wykształcenie wyższe inżynier w specjalności inżynieria bezpieczeństwa pożarowego uzyskane w SGSP – 15 punktów,
uprawnienia do wykonywania zawodu ratownika medycznego o których mowa w  art. 10 ustawie z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz. U. z dnia 20 października 2006 r. z późn. zm. ) – 15 punktów,
wykształcenie – wyższe o kierunku przydatnym w PSP na danym stanowisku w codziennym rozkładzie czasu służby - 15 punktów,
prawo jazdy kat. C lub CE – 10 punktów,
prawo jazdy kat. CE i DE –  15 punktów,
inne kwalifikacje lub uprawnienia wymagane na danym stanowisku – w sumie do 15 punktów (np.: uprawnienia do obsługi podnośników, drabin mechanicznych, kurs archiwizacji itd.), nie więcej niż 5 pkt za jedno uprawnienie.
dopuszcza się przyznanie punktów za zatrudnienie powyżej 12 miesięcy w służbie cywilnej lub na stanowisku pomocniczym lub obsługi w jednostce organizacyjnej PSP, przy realizowaniu zadań zbliżonych do zadań na stanowisku  na które prowadzony jest nabór – 15 punktów.

 :fiuu:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline riddick11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: kierunek studiów a PSP
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 22, 2014, 14:15:53 »
wykształcenie – wyższe o kierunku przydatnym w PSP na danym stanowisku w codziennym rozkładzie czasu służby - 15 punktów,
no to jak masz mgr ekonomi to spokojnie możesz startować na głównego księgowego bo chodzi o codzienny  rozkład i do innych kadr to jak najbardziej a do jrg na podział to już sie nie spotkałem długo z tym

Offline Cheket

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: kierunek studiów a PSP
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 22, 2014, 14:21:06 »
Wiadomo że na pewno bardziej cenią sobie mechaników czy elektryków ale chyba mimo wszystko lepszy inżynier produkcji niż filozof czy socjolog.

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: kierunek studiów a PSP
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 22, 2014, 17:32:45 »
a czy za wyższe informatyczne można dostć pkt ?

Offline Dolot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: kierunek studiów a PSP
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 22, 2014, 21:06:04 »
a czy za wyższe informatyczne można dostć pkt ?
Ludzie, czytajcie ze zrozumieniem. Wykształcenie – wyższe o kierunku przydatnym w PSP na danym stanowisku w codziennym rozkładzie czasu służby - 15 punktów Zakładając, że starasz się o prace w PSP, kandydujesz na stanowisko stażysty i teraz pytanie: czy na tym stanowisku w codziennym rozkładzie czasu służby przydatne będzie wykształcenie informatyczne?

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: kierunek studiów a PSP
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 22, 2014, 21:07:41 »
Raz o ogłoszeniu o naborze widziałem, że szukali GRAFIKA  :szalony:

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: kierunek studiów a PSP
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 22, 2014, 21:16:00 »
a czy za wyższe informatyczne można dostć pkt ?

Raz o ogłoszeniu o naborze widziałem, że szukali GRAFIKA  :szalony:

Często się zdarza, że w KM/KW jest ogłaszany nabór na stanowisko informatyka.  :straz:

Cytuj
Ogłoszenie o naborze do służby na stanowisko stażysta w Wydziale Informatyki i Łączności Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie

http://www.straz.krakow.pl/dokumenty/Nabor_WIL_KW_PSP_Krakow_2013.pdf

http://www.kmpsplodz.pl/data/recruitments/ogloszenie_o_naborze_czerwiec_2014.pdf

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: kierunek studiów a PSP
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 22, 2014, 21:34:03 »
właśnie o to mi chodziło czy może, ale wcale nie musi. Pewnie plecak jak ma to jest punktowane :)

a wracajac do tematu to można dostać 15 pkt za przydatne wykształcenie i jeżeli ktoś ma komplet z OSP + 3 kursy pkt po 5

reasumując 15+20+15 = 50 pkt

Jeżeli gość dostanie za wykształcenie  to mogą inne odpaść np uprawnienia ?

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: kierunek studiów a PSP
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 22, 2014, 22:04:32 »
Z tego co wiem jest to pisane w naborach poszczególnych, że pkt są przyznawane tylko z jednego tytułu w "pakietach" kursów (nie wiem jak to nazwać) ale wymienione przez Ciebie chyba się łączą, aczkolwiek nie jestem pewny  -_-

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: kierunek studiów a PSP
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 22, 2014, 22:11:12 »
no włąśnie może tak być że kazdy nabór może być inaczej .Ale jest że można mieć do 60 pkt. za kwalifikacje i uprawnienia jest to opisane pod w szczegółach naboru wiec te punkty musza sie z czegos sumować.