Autor Wątek: Prośba o radę - Nabór do PSP, a studia nst  (Przeczytany 1177 razy)

Offline mackol93

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Cel: SA PSP POZNAŃ
Prośba o radę - Nabór do PSP, a studia nst
« dnia: Sierpień 20, 2014, 20:18:31 »
Witam serdecznie,
Jest to mój pierwszy temat, więc zacznę od przedstawienia się.
Nazywam się Maciek, mieszkam w Łodzi, mam 21 lat, ukończyłem Technikum informatyczne, a teraz jestem na II roku studiów niestacjonarnych na kierunku logistyka.

Przez całe swoje życie poszukiwałem odpowiedzi na pytanie "Kim chce zostać?", aż do tego momentu (zawsze ciągnęło mnie do munduru).
Za bardzo nie wiem za co się zabrać i chciałbym aby ktoś mnie naprowadził (Domyślam się, że takich tematów było pełno ale chciałbym się dowiedzieć coś na temat tego przypadku).
Sprawa według mnie wygląda tak. Kończę  studia licencjackie, zdaję potrzebne kursy (min. prawo jazdy kat C), pracuję na sobą i wtedy zaczynam swoją przygodę ze strażą pożarną albo jest jakiś sposób aby podczas nauki dostać się do PSP.

Chciałbym również dowiedzieć się od Was jaka jest przydatność owego kierunku dla straży i jak mógłbym to wykorzystać w przyszłości.

Wiem, że zaczynając ten wątek idę na skróty. Mam nadzieję, że ja kiedyś będę mógł komuś pomóc.
Pozdrawiam.

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: Prośba o radę - Nabór do PSP, a studia nst
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2014, 20:24:20 »
Poczytaj o SA/CS PSP i SGSP. Poczytaj forum, użyj google..nie wysiliłeś się zbytnio przed napisaniem tego posta

Offline mackol93

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Cel: SA PSP POZNAŃ
Odp: Prośba o radę - Nabór do PSP, a studia nst
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 20, 2014, 20:33:23 »
Dzięki za odpowiedź.
Czytałem o rekrutacji do tych szkół. Tylko tak jak pisałem wcześniej chciałbym ukończyć licencjat na uniwerku, a to potrwa 2 lata. Przez ten czas chciałbym coś już robić w tym kierunku, aby dojść do zamierzonego celu. Pytam Was radę odnośnie pytań zadanych w poprzednim poście.

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: Prośba o radę - Nabór do PSP, a studia nst
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 20, 2014, 20:35:27 »
Po zrobieniu licencjatu przekroczysz granice wieku do SA, czyli 23 lata. Pozostaje SGSP lub ulica  -_-